Wtorek, 17 Maja 2022 | Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

II LO i Technikum nr 1 najwyżej w rankingu

Siedziba II LO jest przy ul. Świętopełka 1.

Siedziba II LO jest przy ul. Świętopełka 1.

Już po raz 14 dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” opublikowały ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsze lokaty spośród chojnickich szkół zajęły w nim II LO im. gen. Władysława Andersa oraz Technikum nr 1 w ZSP nr 1.

Po raz drugi prowadzona była odrębna klasyfikacja dla szkół ogólnokształcących i techników. Przed rokiem II LO zajęło 149 miejsce w swojej kategorii. Teraz uplasowało się na 288 miejscu z 43,85 punktami. Pierwsze miejsce, tak jak i rok wcześniej, zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu z dorobkiem 100 punktów. Następne jest XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (85,85 pkt.) i XII LO w Szczecinie (81,19 pkt.). W klasyfikacji wojewódzkiej, która liczy 50 pozycji, II LO zajęło 19 miejsce. W pierwszej dziesiątce są wyłącznie szkoły z Trójmiasta. W tym zestawieniu z Chojnic znalazły się jeszcze: Katolickie LO im. Romualda Traugutta (36,36 pkt. i 45 miejsce) oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące (36,08 pkt. i 48 miejsce). W rankingu ogólnopolskim te szkoły zajmują miejsca powyżej 500.

Reklama | Czytaj dalej »

W klasyfikacji pomorskich techników najwyżej umieszczono Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Zdobyło 59,58 pkt., co dało 10 miejsce w naszym województwie i 193 miejsce w Polsce. Wysoko umieszczono także Technikum nr 2 w Zespole Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego (55,19 pkt., 28 m.) oraz Technikum im. Stefana Bieszka w Zespole Szkół (50,89 pkt., 39 m.). Pierwsze miejsce w naszym województwie zajęło Technikum Hotelarskie w Gdyni z 83,80 pkt. Dało to 8 miejsce w kraju. Wśród techników najwyżej sklasyfikowano Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. z Lublina.
Jak podają organizatorzy rankingu, głównymi jego adresatami są tegoroczni absolwenci szkół gimnazjalnych. Przy jego tworzeniu w odniesieniu dla szkół ogólnokształcących brano pod uwagę następujące kryteria i wagi procentowe - sukcesy w olimpiadach 30 %, matura  przedmioty obowiązkowe 30 %, matura przedmioty dodatkowe 35 %, opinia akademicka 5 %. W przypadku techników - sukcesy w olimpiadach 20 %, matura przedmioty obowiązkowe 30 %, matura przedmioty dodatkowe 15 %, wyniki egzaminów zawodowych 30 %, opinia akademicka 5 %. Przy ustalaniu wyników brano pod uwagę osiągnięcia wszystkich 4288 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Oczywiście z takich lokat swych szkół są zadowoleni ich dyrektorzy. – Na pewno na nasz wynik największy wpływ miała praca uczniów oraz kompetencje nauczycieli. Liczyły się też wyniki egzaminów maturalnych, które zdali w komplecie wszyscy uczniowie ostatnich klas. Mieliśmy też dwóch uczestników finałów ogólnopolskich olimpiad. W Historycznej nasz uczeń został laureatem, gdyż zajął IX miejsce, z Literatury i Języka Polskiego dostał się do finału – przekazała nam Jolanta Wróblewska, wicedyrektor II LO.

Sądzę, że przyczyniły się do naszego wyniku bardzo dobre wyniki na maturach i egzaminach zawodowych. Nasi uczniowie mieli także spore osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Jeden z uczniów był laureatem wojewódzkiego finały Euroelektry – poinformował nas Jan Semrau, dyrektor ZSP nr 1.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

47 komentarzy

~anka12
Tutaj reprezentujemy Cię Preply w rynku z jego największej platformie eucation który wspiera Cię w żadnej knowledges masz zamiar nauczyć się lub udoskonalić. Dołącz korepetytor j.angielski szczecin http://preply.com/pl/krakow/korepetycje-z-angielskiego
27 Grudnia 2015, godzina 11:55
Oceniono 3 razy -3
~do 18 Stycznia 2012, godzina 20:27
morda w kubel !!!!!!!!!!!
23 Grudnia 2015, godzina 11:06
Oceniono 5 razy -1
~anka
Nawet jeśli jest to sezon wakacyjny, ale ludzie nigdy nie przestać ćwiczyć rozmowy z innymi w ich pięknym języku. Preply chętnie oferuje to, dołącz Korepetycje z literatury we Wrocławiu www.preply.com/pl/wroclaw/korepetycje-z-literatura
23 Grudnia 2015, godzina 02:21
Oceniono 4 razy -2
~Wiele wypowiedzi i racja po jednej i drugiej stronie ale
konflikt pomiędzy LO wynika z walki o ucznia. Nauczyciele często przykładają sie do rozwoju konfliktu bo zależy im na pracy a to jest związane z ilością uczniów. LO Filomatów nie jest w rankingu bo ewidentnie byłoby niżej i całą dyskusję szlag by trafił. Tak nie mamy niby porównania i jest słowo przeciw słowu itd.
24 Stycznia 2015, godzina 19:04
Oceniono 11 razy -1
~ogromne
gratulacje Bieszkowi i pozostałym technikom także
24 Stycznia 2015, godzina 17:44
Oceniono 7 razy 3
~absolwentka II LO
Drogi Autorze powyższego artykułu ! Proszę dokładnie sprawdzić informacje w rankingu. W klasyfikacji pomorskich techników najwyżej umieszczono Technikum im Stefana Bieszka w Chojnicach / 25 miejsce/, a nie jak zaznaczono Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach / 27 miejsce/. Natomiast Technikum nr 2 w Zespole Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach zajęło 34 miejsce
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php option=com_content&view=article&id=1985&catid=156&Itemid=322
Oczywiście w/w szkołom gratuluję bardzo wysokiej lokaty. Pozdrawiam
24 Stycznia 2015, godzina 17:22
Oceniono 11 razy 3
~O.o
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Stycznia 2012, godzina 20:27
Oceniono 37 razy -17
~~ ze starego
Do Oli (z 12 stycznia)

Starego ogólniaka nie ma w rankingu, bo zwyczajnie nie zgłosił się do niego. Nie znaczy to więc, że jest na pozycji niższej niż 500.
18 Stycznia 2012, godzina 20:21
Oceniono 31 razy 15
~do komentarza wyżej
Jednak ja jakoś na lekcjach Pana M. (zresztą podobnie jak na innych) nie czułam się urażona jego słowami.

plują na ciebie a ty się cieszysz że deszczyk pada

Poza tym uważam, że jest to jeden z najlepszych nauczycieli matematyki w naszym mieście i umie przekazać swoją wiedzę uczniom.

testowałaś każdego matematyka w mieście łącznie z tymi, którzy nigdzie nie uczą bo pan M. zajmuje im posadę?

bo czy ktoś zastanowił się czy teraz uczniowie zwracają się do nauczycieli z szacunkiem?

to w waszej "elytarnej" szkole występuje taki problem?

Większość komentarzy tutaj sugerowało, że w pracy nauczyciela jego obowiązkiem jest zwracać się do ucznia z szacunkiem, ale wydaje mi się, że ciężko tak robić kiedy taka osoba nie szanuje ciebie.

wydawało mi się, że właśnie za to mu płacą. Po co niby nauczyciele muszą mieć przygotowanie pedagogiczne?

To fakt, że zamiera trochę życie towarzyskie albo Świętopełek, jest raczej winą uczniów, bo po prostu im się nie chce. Wiem coś o tym, bo próbowałam wielokrotnie zmobilizować ludzi do czegoś w zeszłym roku. Jeszcze nie tek dawno były przecież koncerty, wieczorki poetyckie i podobne sprawy, a teraz mało kto ma ochotę uczęszczać na szkolne imprezy, kiedy nie ma problemu z wejściem do pubu, baru czy innej dyskoteki. Cóż, takie czasy.

Myślę, że w pewnym sensie masz rację, ale z drugiej strony - jeżeli chciałaś coś zorganizować, to powinnaś otrzymać od nauczycieli stosowne wsparcie. Zadaniem nauczycieli jest właśnie sprawienie, żeby tym uczniom się "chciało". Wzbudzenie w nich takiego zapału, poczucia że robią coś fajnego, DOCENIANIA ich za to. Mogą naprawdę dużo fajnych rzeczy zrobić, zorganizować, ale potrzeba kogoś z umiejętnością motywowania innych... i to nie ty skończyłaś masę kursów by te umiejętności posiadać!
I koniec końców - taki "motywujący nauczyciel" też musi być "umotywowany" przez dyrekcję, a tu z kolei wracamy do punktu wyjścia tej całej dyskusji tzn. "coś się zepsuło odkąd zmieniła się dyrekcja" . Nie wiem czy masz nauczycieli, którzy by ci pomogli coś zorganizować, ale wnioskując po tym że nawet gazetka szkolna to klapa, może własnie w tym tkwi "problem".
18 Stycznia 2012, godzina 19:53
Oceniono 11 razy 5
~Uczennica IILO
Ciekawych opinii się tu naczytałam... Z niektórymi się zgadzam, niektóre były mocno przerysowane i to zarówno te krytyczne jak i wyidealizowane.
Wiadomo, nauczyciel też człowiek i nie zawsze wypowie się w taki sposób, żeby zadowolić wszystkich. Jednak ja jakoś na lekcjach Pana M. (zresztą podobnie jak na innych) nie czułam się urażona jego słowami. Poza tym uważam, że jest to jeden z najlepszych nauczycieli matematyki w naszym mieście i umie przekazać swoją wiedzę uczniom. Ale być może nie wszyscy podzielają moje zdanie. I nie da się ukryć, że patrzymy na problem tylko z jednej strony, bo czy ktoś zastanowił się czy teraz uczniowie zwracają się do nauczycieli z szacunkiem? Większość komentarzy tutaj sugerowało, że w pracy nauczyciela jego obowiązkiem jest zwracać się do ucznia z szacunkiem, ale wydaje mi się, że ciężko tak robić kiedy taka osoba nie szanuje ciebie.
Co do korepetycji to nie zauważyłam, żeby były popularnym zjawiskiem w naszej szkole. Osobiście nie widzę sensu uczęszczania na takowe, skoro mogę zapytać nauczyciela po lekcji o coś czego nie rozumiem, tak samo jak powiedzieć w trakcie, żeby coś wytłumaczył jeszcze raz bo nie jest to dla mnie jasne. No chyba, że ktoś się boi powiedzieć tak przy całej klasie, ale to już chyba jest problem tej osoby, nie wiem jak w innych klasach, ale u nas nikt nie został wyśmiany, kiedy powiedział, że nie rozumie...
Zajęcia pozaszkolne są i dość dobrze się mają w IILO. Co prawda teraz dodatkowe zajęcia z przedmiotów szkolnych to głównie różne projekty unijne, ale są też inne. A co do rzeczy mniej związanych ze szkołą. To fakt, że zamiera trochę życie towarzyskie albo Świętopełek, jest raczej winą uczniów, bo po prostu im się nie chce. Wiem coś o tym, bo próbowałam wielokrotnie zmobilizować ludzi do czegoś w zeszłym roku. Jeszcze nie tek dawno były przecież koncerty, wieczorki poetyckie i podobne sprawy, a teraz mało kto ma ochotę uczęszczać na szkolne imprezy, kiedy nie ma problemu z wejściem do pubu, baru czy innej dyskoteki. Cóż, takie czasy.
18 Stycznia 2012, godzina 19:06
Oceniono 23 razy -3
~zaq
Ja również jestem uczniem 2 LO i mam przyjemność mieć lekcje z jakże tu wyzywanym w komentarzach Panem M. Wg. mnie jest to jeden z najbardziej kompetentnych nauczycieli w szkole i on jest stworzony do nauczania matematyki. Nie dość, że dobrze uczy, to jeszcze lekcje prowadzone są z humorem i bardzo ciekawie. I o ile się nie mylę, to ponad 90% uczniów mojej klasy sądzi podobnie. A jeśli chodzi o wyniki próbnych matur to wystarczy porównać dwie klasy z rozszerzoną matematyką (mat-geo i mat-fiz). O razu widać dużo wyższy wynik tej drugiej i o dziwo lekcje z tą klasą prowadzi ....... Pan. M. A jeśli chodzi o korepetycje to nie byłem nigdy na żadnej z żadnego przedmiotu, a jakimś cudem rozszerzone próbne matury napisałem na około 80%, więc jak widać można. Ode mnie z klasy tylko kilka osób chodzi na korki. Pozdrawiam.
16 Stycznia 2012, godzina 17:09
Oceniono 23 razy -5
~do 2LO
A to, że czasem kogoś po jedzie, to: po pierwsze, każdemu nauczycielowi się zdarza, niektórzy uczniowie to skrajne przypadki, często niezdolni do jakiegokolwiek progresu, do czego przyczyniło się ich skrajne lenistwo; po drugie, znajdźcie mi nauczyciela, który zawsze w sposób grzeczny zwraca się do ucznia;

Na posadę nauczyciela jest mniej więcej tylu chętnych co na pracę w polipolu, a nauczyciel może sobie pozwolić na brak szacunku do innych poprzez "jeżdżenie po uczniach" i "zwracanie się niegrzecznie"???

po trzecie, szkoła ma wysoki poziom, więc pan M. ma co wymagać i nie chodzi tu o jakieś "poczucie wyższości" uczniów z II LO

kurde to wy przerabiacie program studiów na tych waszych lekcjach, że jest trudniej z nich cokolwiek zrozumieć i zapamiętać? czego więcej wymaga się od uczniów niż w innych szkołach? chyba "więcej wyrozumiałości dla nauczyciela" oraz "więcej samozaparcia w samokształceniu"... żal
16 Stycznia 2012, godzina 15:43
Oceniono 16 razy 0
~Asia
Uczni?!
16 Stycznia 2012, godzina 15:20
Oceniono 4 razy 0
~~~~~~~~~~~
do sdaDAfaf
masz szczęście bo za moich czasów Pani Mleczek nie uczyła w II LO lecz w CKU i szkoda że kilka lat wcześniej nie przeszła zamiast Pana M. Dla szkoły (uczni) byłoby lepiej.
16 Stycznia 2012, godzina 14:25
Oceniono 6 razy -2
~2LO
Cud się stał, rzeczywiście. Jestem uczniem trzeciej klasy i trzeci rok uczy mnie pan M. I przyznam, że w pierwszej klasie mój stosunek do niego był równy niemalże nienawiści. A teraz - cud rzeczywiście! - przekonałem się do niego, bo jak widać każdy może się zmienić. Jest praktycznie jednym z moich ulubionych nauczycieli. Wiedzę ma na wysokim poziomie i potrafi ją przetłumaczyć uczniom "na chłopski rozum". A to, że czasem kogoś po jedzie, to: po pierwsze, każdemu nauczycielowi się zdarza, niektórzy uczniowie to skrajne przypadki, często niezdolni do jakiegokolwiek progresu, do czego przyczyniło się ich skrajne lenistwo; po drugie, znajdźcie mi nauczyciela, który zawsze w sposób grzeczny zwraca się do ucznia; po trzecie, szkoła ma wysoki poziom, więc pan M. ma co wymagać i nie chodzi tu o jakieś "poczucie wyższości" uczniów z II LO, co ostatnio bardziej kojarzy mi się z tymi ze starego (bo mają "tradycję", "klimat", a nowy jest zły, bo wszyscy się tam panoszą), tylko o realne wyniki nauczania, co jest nie do złamania, bo maturę mamy zdaną praktycznie zawsze w stu procentach (lub prawie) i nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem tej batalii, bo sam szczerze mówiąc przejechałem się na ludziach z własnej szkoły, ba, nawet z klasy. A na korki już nie chodzę, bo stwierdziłem, że poziom nauczania pana M. zdecydowanie mi wystarcza.
16 Stycznia 2012, godzina 01:19
Oceniono 15 razy -5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 436.00 449.00 DKKDKK 61.40 63.20
EUREUR 459.00 472.00 RUBRUB 4.50 6.40
CHFCHF 438.00 453.00 NOKNOK 44.70 46.50
GBPGBP 543.00 558.00 SEKSEK 43.50 45.30
Aktualizacja: 2022-05-17 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 439.84 446.00 DKKDKK 61.90 62.80
EUREUR 463.59 468.00 RUBRUB 4.60 6.30
CHFCHF 441.68 448.00 NOKNOK 45.20 46.10
GBPGBP 547.76 553.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-05-17 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy podwyżka cen biletów za jednorazowe przejazdy wpłynie na Twoją częstotliwość korzystania z usług MZK?
Ceny paliw2022-05-16

E95 E98 ON LPG
BP 7.19 zł 7.37 zł 7.19 zł 3.46 zł
Circle K 7.13 zł - 7.13 zł 3.43 zł
Lotos Optima 7.11 zł - 7.13 zł 3.45 zł
MZK 6.85 zł 7.14 zł 7.17 zł 3.39 zł
Orlen 7.11 zł 7.46 zł 7.13 zł 3.46 zł
PKS 7.11 zł - 7.09 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij