Piątek, 29 Września 2023 | Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała chojnice24 na komórkę
Strona głównaBez Montażu
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. i video ms

Bez Montażu - wyd. z 30.01.12

Wczoraj (30.01) w redakcji portalu Chojnice24 w kolejnym wydaniu Bez Montażu nasi goście omawiali najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w mieście, regionie i kraju w minionym tygodniu.

Udział wzięli – Mariusz Brunka (Fundacja im. M. Fuhrmanna), Jan Zieliński (wiceburmistrz Chojnic), Bartosz Bluma (radny miejski, Prawo i Sprawiedliwość) oraz Krzysztof Haliżak (radny miejski, Kongres Nowej Prawicy). Naszą redakcję reprezentował Jerzy Erdman, który poprowadził dyskusję. Przed jej rozpoczęciem wręczyliśmy świeżo upieczonemu tacie - Bartoszowi Blumie - specjalną kartkę z życzeniami od redakcji. Tradycyjnie zamieszczamy zapis audio całości debaty, która trwała ponad 48 minut. Podzieliliśmy ją także na trzy części.

Reklama | Czytaj dalej »

Pełny zapis dyskusji z 30.01.2012

Dyskusja rozpoczęła się od próby odpowiedzi na pytanie, jak świętować ważne daty w historii miasta, jak 31 stycznia 1920, kto powinien być organizatorem ich obchodów.

Jak świętować rocznicę powrotu Chojnic do Macierzy?

Nie zabrakło sprawy prowadzonej rewitalizacji parku 1000-lecia, która napotyka ostatnio na rafy – zbyt drogie oferty na część sportową ze skateparkiem, kontrowersje wokół renowacji pomnika Mikołaja Kopernika. Czy nie jest zbyt ambitny projekt modernizacji parku?

Czy projekt rewitalizacji Parku 1000-lecia nie jest zbyt ambitny?

Najwięcej czasu nasi goście potrzebowali na omówienie sprawy słynnej umowy ACTA. Zapytaliśmy, czy Platforma Obywatelska nie strzeliła sobie samobójczego gola, gdyż udało jej się zmobilizować sporo grono przeciwników.

Czy PO przez podpisanie ACTA nie straci poparcia?

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

7 komentarzy

~szczere podziękowania dla redakcji
Bardzo dziękuję redakcji, że zaprasza na te rozmowy te wszystkie osobistości (zwłaszcza lokalnych decydentów). Dajecie mi możliwość poznania toku myślenia waszych gości i ich nastawienia do społeczeństwa, zweryfikowania ich kompetencji i umiejętności logicznego myślenia i wiele innych cech, które składają się na poznanie danej osoby. Dzięki Wam tylko się upewniam w przekonaniu jak bardzo źle się dzieje w naszym regionie i jak bardzo nieodpowiednie osoby pełnią publiczne funkcje. I jak trudno to wszystko zmienić. Mam nadzieję, że przynajmniej raz w tygodniu zagości u Was choć jedna nowa osoba z ramienia władzy i dostarczy mi kolejnych dowodów potwierdzających moją tezę. Mam nadzieję, że kiedyś dostaniemy od Was również możliwość zadawania gościom pytań przez internet. Wtedy to by dopiero było ciekawie. Pozdrawiam Chojnice24.
02 Lutego 2012, godzina 13:06
Oceniono 3 razy 3
~WWF
Zieliński może mówił stonowanym głosem, ale bełkot to jest niesamowity. A treść jaka przez niego przemawia zagotowuje mi krew w żyłach. Człowiek spłycił temat ACTA do ściągania piosenek i filmów przez internet i do kwestii, że nie możemy czuć się gorsi od zachodnich krajów bo tam też robią podróbki. Panie nie ośmieszaj się Pan i lepiej się nie wypowiadaj na tematy, o których nie masz najmniejszego pojęcia. Tylko się pogrążasz publicznie. Nawet się nie zainteresowałeś jak cały problem wygląda w internecie. O Acta organizacje pozarządowe i prywatne osoby informowały już 2 lata temu jak były ujawniane pierwsze przecieki w tej sprawie na Wikileaks. Pewnie nawet nie wiesz o czym piszę. Przez ten cały okres co chwila można było znaleźć nowe informacje publikowane w Dzienniku Internautów (di.com.pl), na bieżąco można tam obserwować co się dzieje w tej kwestii. Internauci już raz zablokowali pochopne decyzje rządowe i odbyło się spotkanie przedstawicieli internautów z Tuskiem, na którym ustalono, że nic bez wiedzy drugiej strony nie zostanie zadecydowane i będą prowadzone szerokie konsultacje. Jak to wyglądało to wszyscy widzą poza Zielińskim, który informacje czerpie tylko z upolitycznionej telewizji (która strasznie bagatelizowała problem do ostatniej chwili) i powtarza co mu Słońce Peru podpowiada. A może wie to wszystko z ust ratuszowych "ekspertów". Politycy byli informowani o tym wszystkim przez bardzo długi okres, ale woleli to załatwić za naszymi plecami i przepchnąć tylny wejściem a spora liczba się nawet tym nie zainteresowała. Widać w Jego wypowiedzi, że nie orientuje się jak szeroki obszar obejmie to porozumienie i jakie zagrożenia ze sobą niesie. Rząd miał jeszcze miesiąc na podpisanie tego paktu. Zrobił to jako jeden z pierwszych pomimo już sporej ilości protestów w internecie i na ulicach (przy okazji kłamiąc, że już prawie wszyscy podpisali). Jak zdołaliśmy się przekonać wiceburmistrz popiera w pełni ACTA i "dobrą wolę polityków" a wszyscy co są przeciw to Piraci. Człowiek nie wie jakimi prawami rządzi się internet i że jest to twór, który ciągle ewoluuje i do którego trzeba się przystosowywać a nie zakładać kaganiec i kolczatkę żeby stał się posłuszny bo nigdy taki nie będzie. Widać, że Zieliński z dwóch metod walki z piractwem woli stosować metodę bata niż metodę marchewki (pewnej zachęty). A reszta gości też niezbyt przygotowana do tej tematyki, ale i tak się wypowiadają bez zająknięcia i wątpliwości w to co mówią. Dali byście spokój. Jeśli ktoś zrozumiał to inaczej to proszę o wypowiedzenie się, chętnie poznam inny punkt widzenia.
02 Lutego 2012, godzina 12:50
Oceniono 2 razy 2
~obserwatorium polityczne
Czy mi się wydaje czy też Ratusz wysyła swych wiceburmistrzów na miasto? Co i rusz zaczęli pokazywać się i wypowiadać panowie wice, krytykowani obficie za swoją niepotrzebność i obciążanie budżetu miasta swoimi wysokimi pensjami. Czyżby polityka uzasadniania potrzeby ich istnienia? Słabo przekonująca. Jak się posłucha p. Zielińskiego to człek myśli, że to jakiś dyskutant spod budki z piwem, co wszystko wie od kolegów. Przemowa w kościele na Dzień Wyzwolenia Chojnic to też nie powód, by utrzymywać takiego mówcę. A drugi wiceburmistrz? Przewodził Komisji Grantowej. Oddać mu trzeba (p. Pietrzykowi), że medialnie robił dobre wrażenie i mówił w sposób stonowany. Ale... do organizacji pozarządowych powołany jest p. Zbigniew Buława alias Kerwa. On powinien ogarniać temat, choć predyspozycji ku temu nie ma żadnych.
01 Lutego 2012, godzina 08:44
Oceniono 1 raz 1
~xxx
No cóż. Ubolewać tylko należy, że Jan Zieliński zamiast zgłębić tajniki Acta zaserwował "partyjną papkę" dla "ciemnych mas". Szkoda Panie Janie. Ciekawi mnie tylko, czy mówił to Pan z przekonania (a wtedy to wielka tragedia) czy trzymał się tylko linii partii. Nie sądziłem, że w tych czasach partyjna propaganda może tak zindoktrynować dorosłych ludzi. Pozdrawiam.
01 Lutego 2012, godzina 08:01
Oceniono 2 razy 2
~słońce peru mistrz bajeru
Panie Zieliński nawet 12 latka Pan nie przekona. Nie ma Pan wiedzy o internecie, nie jest prawdą, że prawa autorskie nie są chronione również w internecie już dziś. Z faktu, że można nie wynika, że wolno. Z marketu, też można ukraść i co w związku z tym? Każdemu rewizja osobista przy wyjściu? Panowie dyskutanci, ACTA nie chroni innowacyjności wręcz jest dla niej zagrożeniem. Jeśli dziś istniałby patent na koło, nikt bez uiszczenia licencji nie mógłby z koła korzystać w swoich wynalazkach. Wielkie koncerny patentując nawet same idee chcą blokować rozwój konkurencji. Założenie, że wnoszący roszczenia ma rację, może bez sądu zablokować i narazić na straty konkurencję to absurd! Temat praw autorskich wbrew pozorom jest prosty lecz przez patenty wielkie koncerny dążą do monopolu. W Polsce opatentować można całe działające urządzenie a nie jej część lub samą idee i tego trzeba się trzymać.
31 Stycznia 2012, godzina 21:46
Oceniono 10 razy 8
~Zieliński bełkocze
Pan wiceburmistrz z wynagrodzeniem około 10.000 zł tłumaczy redaktorowi jak uczniowi w szkole. Litości! ludzie nie są głupi. To, że pan Zieliński powtarza po Tusku i Bonim brednie i kłamstwa nie znaczy, że inni ludzie nie wgłębili się w temat ACTA.
31 Stycznia 2012, godzina 13:35
Oceniono 7 razy 5
~12 latek
Panie Janie Zieliński w sprawie ACTA BREDZI PAN JAK CAŁE PO, moim zdaniem skompromitował się Pan totalnie, pan nie rozumie problemu i powołuje się na ochronę praw autorskich, a nie widzi realnego zagrożenia? Nie wierzę, aby Pan był tak naiwny.
31 Stycznia 2012, godzina 13:26
Oceniono 7 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 433.00 443.00 DKKDKK 52.00 55.90
EUREUR 459.00 469.00 RUBRUB 4.30 4.90
CHFCHF 472.00 485.00 NOKNOK 32.20 35.90
GBPGBP 529.00 542.00 SEKSEK 38.40 39.90
Aktualizacja: 2023-09-29 15:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.90 440.80 DKKDKK 52.10 55.80
EUREUR 461.82 466.30 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 475.54 481.84 NOKNOK 32.30 35.80
GBPGBP 531.56 537.35 SEKSEK 38.50 39.80
Aktualizacja: 2023-09-29 15:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że w Chojnicach powinny pojawić się nowe tablice z nazwami ulic?
Ceny paliw2023-09-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.13 zł 6.78 zł 6.14 zł 3.03 zł
Circle K 6.05 zł - 6.1 zł 3.05 zł
Lotos Optima 5.99 zł - 6.07 zł 2.77 zł
MZK 5.97 zł 6.89 zł 5.99 zł 2.89 zł
Orlen 5.99 zł 6.59 zł 5.99 zł 2.77 zł
PKS 5.99 zł - 6.09 zł 2.95 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij