Wtorek, 28 Listopada 2023 | Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. mz

Plac Piastowski nie tylko parkingiem?

Kolejny raz członkowie Komisji Komunalnej mają przeanalizować, czy jest możliwa kontynuacja działalności targowej na placu Piastowskim. Tak zdecydowali radni na poniedziałkowej (19.03) sesji Rady Miejskiej.

Ma im w tym pomóc Komisja do Spraw Społecznych oraz architekt miejski Andrzej Ciemiński. Sugestia Marka Szmaglinskiego, aby zaprosić na te konsultacje Marka Knitera, który prowadzi w tym miejscu działalność, spotkała się z ripostą burmistrza Arseniusza Finstera – Broń Boże!, gdyż jest zwolennikiem, jeśli radni zdecydują się zaakceptować targowisko, otwartego przetargu na dzierżawę miejsca pod handel.

Reklama | Czytaj dalej »

Jest to efekt przegłosowania wniosku zgłoszonego na sesji przez trzech radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej w tej sprawie w ratuszu złożyło pismo Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność. Jego działacze domagali się, aby władze miasta spróbowały uratować kilka miejsc pracy, które jeszcze są na tamtejszym bazarku. Burmistrz przed głosowaniem wniosku przedstawił radnym historię rozmów z właścicielem straganu Markiem Kniterem, któremu proponował inne lokalizacje przy placu Piastowskim, bądź przeprowadzkę na targowiska przy ulicach Angowickiej i Młodzieżowej. Przypomniał, że Komisja Gospodarki Komunalnej zaakceptowała przeznaczenie placu Piastowskiego wyłącznie na parking. Zaznaczył, że jeśli radni z obu komisji wskażą nowe miejsce na targowisko na placu, to należy je zaprojektować z dostępem do wody i energii elektrycznej oraz możliwością dojazdu z zaopatrzeniem i bezpiecznym dojście dla klientów. Ewentualny nowy obiekt powinien być zdecydowanie bardziej estetyczny, niż stojący obecnie namiot. Nie może on być trwale związany z gruntem. – Nie mogą tam stanąć stałe obiekty. Dopuszczam tylko tymczasową zabudowę. Marek Kniter powinien liczyć się z tym, że jego działalność w tym miejscu nie jest ponadczasowa – stwierdził Arseniusz Finster.

Fragment wypowiedzi A.Finstera na sesji ws. bazarku na pl.Piastowskim

Projektant opracowujący dokumentację modernizacji placu Piastowskiego jeszcze nie zakończył swej pracy, więc jest szansa na naniesienie ewentualnych zmian. W najbliższy wtorek (27.03) o godzinie 9.00 spotykają się w tej sprawie radni.

"Czy bazarek pozostanie?" - artykuł z 17.03., gdzie znajdują się pisma PChS oraz M.Knitera

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

25 komentarzy

~Mnietek
Jestem w ciężkim szoku.

Pozwala się na otwieranie kolejnych sieciowych portugalsko-niemiecko-meksykańskich marketów, dosłownie jeden po drugim, a niemalże prześladuje drobnego polskiego przedsiębiorcę, który w ofercie ma lokalne produkty. Drzymałę pod zaborami też tak prusacy przeganiali, ja pie... szok !

Owszem buda jego z dykty wygląda obskurnie i tu jest właściwe pole do popisu naszych wspaniałych urzędniko-architektów. Powinno być czysto, schludnie, estetycznie i bez pornografii (reklama seksshopu).
27 Marca 2012, godzina 15:48
Oceniono 1 raz 1
~pumeX
jeżeli to targowisko na siebie zarabia to znaczy, że ma dużo zadowolonych stałych klientów, którzy chętnie przychodzą WŁAŚNIE TAM a nie do biedronki czy tesco.
jaki jest sens likwidować coś, co jest przydatne społecznie i rentowne?

może od razu wykurzyć mieszkańców i w miejscu ich domów postawić parking? albo w miejscu biedronki, czy chociaż urzędu skarbowego? równie inteligentne.
24 Marca 2012, godzina 21:30
Oceniono 2 razy 0
~kacha
Przez tyle lat swieze,piekne owoce i warzywa ,mila obsluga...nasz wspanialy Marek.Zamiast tego ma powstac kolejny parking....po co...kolejny"leniwy"czlowiek cos wymyslil????Nie chce mu sie przejsc kawalek drogi..no tak najlepiej isc z samochodem spac i wjechac z wygodna d... do kolejnego OHYDNEGO marketu..i kupic byle co zamiast isc po swieze pachnace warzywa....OKROPNI WYGODNISIE I SPRZEDAWCZYKI POD MARKETY.......
23 Marca 2012, godzina 23:35
Oceniono 2 razy 2
~Charzykowanin
Widać u p. burmistrza taki sam tok myślenia jak wtedy gdy zaplanował " zliwidować" chojnickich kupców, co niestety mu się udało.
Po raz kolejny uzewnętrznia swoje proletariackie fobie.
23 Marca 2012, godzina 22:47
Oceniono 3 razy 3
~W imieniu rolników

informuję Ciebie Panie Finster (rownież radnych) że to targowisko słuzy również rolnikom.Wiekszość tych rolników płaci podatek rolny i podatek od nieruchomości w UM Chojnice.Pieniądze uzyskane ze sprzedaży swoich produktów wydają na żywność,odzież i środki produkcji w Chojnickich sklepach.
Wniosek:
Z tych niewielu zarobionych pieniedzy bardzo wiele zostawiają miastu.........PROSZE WZIĄĆ TO POD UWAGĘ

Ponadto
Rolnicy posiadający grunty na terenie Gminy miejskiej pozbawieni są również dopłat ONW tylko dlatego ze zakłada sie że insfrastuktura dróg i targowisk jest dla nich znaczne korzystniejsza niz dla gmin wiejskich.........Prosze wziąc to pod uwagę

Panie Finster, czy w swojej bezmyslnej, zamaszystej zachłannosci wie pan jeszcze co czyni i w czyim imieniu władzę w miescie sprawuje

To że spodziewa sie pan miliona na drugie zadaszenie zadaszonego targowiska na Angowickiej nie usprawiedliwia pana od zamierzanego wygaszania i likwidowania pozostałych targowisk.

Pozostaje mieć nadzieję że bezmyślna zachłanność rozumu do reszty nie odbierze.
23 Marca 2012, godzina 20:12
Oceniono 4 razy 0
~EnDrIu
I niech ma pan troszkę honoru i szacunku dla Religii
Proszę się nie powoływać na Boga
Tylko sięgnąć do własnego sumienia o ile jeszcze pan je posiada
23 Marca 2012, godzina 13:19
Oceniono 4 razy 0
~EnDrIu
Rozumiem nie pasuje naszemu Burmistrzowi bazarek nie jest po jego myśli . Skoro ten stragan daje prace i właściciel płaci podatki a rodziny pracodawcy mogą kupować i żyć zamiast zasilać szeregi bezrobotnych to ja się pytam dlaczego to likwidować ?!!!

Chciałbym zobaczyć burmistrza na tym straganie jak stoi 8 godzin i sprzedaje w listopadzie czy też grudniu gdzie nie jest to łatwa praca

A może w końcu drodzy mieszkańcy weźmiemy się za to ? i powiemy panu DO WIDZENIA ? Wszystko zamyka wszystko wyprzedaje nic dla zwykłych ludzi nie zostaje ! Ja już się nie mogę doczekać wyborów bo czas rozwalić tą klikę pana Burmistrza . Który nie ma poszanowania dla ludzi dla rodziny dla religii . Skoro zebrali ludzie 1500 głosów za utrzymaniem przedszkola to może czas zebrać głosy za odwołaniem burmistrza wierze że z tym nie było by problemu

Mówię zdecydowane NIE takiemu burmistrzowi !

Tak tak wszystko zlikwidować postawić parkingi więcej Bo strażnicy miejscy nie maja gdzie sprawdzać i zakładać blokad na koła ! Godzina 9:00 a 3 patrole już po mieście jeżdżą aby wstawiać mandaty !! .
A wszystko dla dobra miasta . Panie Burmistrzu miasta czy zdarza się panu myśleć co można zrobić dla ludzi ? bo mam wrażenie że ostanie 2 kadencje to przestał pan to robić . Wszystko dla swoich kolegów nic dla mieszkańców !!! Park wodny !!! TRAGEDIA i porażka proszę spojrzeć ceny sa kolosalne . A gdyby nie przymusowe zajęcia na basenie w szkołach to jeszcze większe dno !!! . Ale po co obniżać cenny i zachęcać ludzi osobiście wole jechać na Basen do Człuchowa czy nawet do Zamartego gdyż po Chojnickim Basenie to można już tylko załatwiać sobie wizytę u Dermatologa !! i to nie jestem jednyna osobą.

Pański elektorat słabnie i wierze ze wszyscy to dostrzegą !!!
23 Marca 2012, godzina 13:11
Oceniono 8 razy 2
Mięsny Jeż, Mięsny Jeż!
Ty go zjesz, Ty go zjesz!

Bezmyślność ze strony Pana Finstera - to wszystko. Coś myślę, że na następnych wyborach ktoś zmieni jego stanowisko jeśli nadal będzie tak postępował.
23 Marca 2012, godzina 09:10
Oceniono 5 razy 1
~do -do wyżej
Gdyby taki debil przejechał Twoje dziecko na przejściu,to wtedy zrozumiałbyś po co te kamery! Lecz się!
23 Marca 2012, godzina 08:55
Oceniono 8 razy -8
~do wyżej
Miły spacerek z ul.Angowickej na Plac Piastowski ?! Chyba sobie jaja robisz! Poza tym jak taki madry jestes i wolisz zatrudniac Chojniczan to zainwestuj w przemysl i pokaz co potrafisz,a nie madrzysz sie na forum A jesli chodzi o same Chojnice to nie wiem czym sie tak podniecasz,same galerie,zero przemyslu,ktory umozliwi prace mieszkancom,za co w koncu beda mogli robic zakupy w tych wszystkich sklepach wielkopowierzchniowych.Zapomnialbym jeszcze o jednym o pieknych skrzyzowaniach z sygnalizacja swielna,co 100 metrow,na ktorych zainstalowane kamery,tylko po to,aby zalatac dziure miejskiego budzetu i zerowac na kierowcach,ktorzy dopuszczaja sie ciezkich wykroczen drogowych,typu zakaz skretu,czy zakaz wjazdu !!! Widac,ze juz zblizylismy sie do Czluchowa i Kesowa ! Nic innego tylko pogratulowac !
23 Marca 2012, godzina 07:16
Oceniono 12 razy 4
~ W imieniu rolników
informuję Ciebie Panie Finster (rownież radnych) że to targowisko słuzy również rolnikom.Wiekszośc tych rolników płaci podatek rolny i podatek od nieruchomości w UM Chojnice.Pieniądze uzyskane ze sprzedaży swoich produktów wydają na żywność,odzież i środki produkcji w Chojnickich sklepach.
Z tych niewielu zarobionych pieniedzy bardzo wiele zostawiają miastu.
Rolnicy posiadający grunty na terenie Gminy miejskiej pozbawieni są również dopłat ONW. Panie Finster, czy w swojej bezmyslnej, zamaszystej zachłannosci wie pan jeszcze co czyni i w czyim imieniu władzę w miescie sprawuje w równym stopniu jak wie pan ile i za co zarabia.
To że spodziewa sie pan miliona na drugie zadaszenie zadaszonego targowiska na Angowickiej nie usprawiedliwia pana od zamierzanego wygaszania i likwidowania pozostałych targowisk.
Pozostaje mieć nadzieję że bezmyślna zachłanność rozumu do reszty nie odbierze.
23 Marca 2012, godzina 07:13
Oceniono 7 razy -1
~Wojciech
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Marca 2012, godzina 23:44
Oceniono 30 razy -22
~gwizd
Prywatny folwark... Z tego burmistrz znany był dużo wcześniej, ale niedługo dojdziemy do absurdów. W sumie już doszliśmy, zwłaszcza w kwestii "rozwiązań" drogowych. Patent na nieomylność...
22 Marca 2012, godzina 23:06
Oceniono 12 razy -2
~kierowca
zamknąc bazarek apanu knitrowi postawić za to kiosk na stale w innej lokalizacji
22 Marca 2012, godzina 22:34
Oceniono 16 razy -4
Przedszkole, Bazar, Pseudo galeria jutrzenki dostepna dla elity, a nie dla hołoty, Park wodny jako trzymana na siłę skarbonka bez dna, Sposób prowadzenia remontów ulic i ich przeróbek, a co najważniejsze sposób wdrażania nowych pomysłów, czyli o progi można zapytać mieszkańców, ale o np przedszkole, czy bazar już nie?
Burmistrz się chyba zapomniał więc trzeba mu przypomnieć, że Chojnice, to nie kolorowa dzielnica z The Sims.
22 Marca 2012, godzina 22:19
Oceniono 14 razy 6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 407.00 DKKDKK 51.40 55.70
EUREUR 431.00 441.00 RUBRUB 4.33 4.63
CHFCHF 445.00 458.00 NOKNOK 30.60 33.10
GBPGBP 496.00 509.00 SEKSEK 37.20 38.30
Aktualizacja: 2023-11-28 11:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.22 400.89 DKKDKK 51.50 55.60
EUREUR 433.05 438.15 RUBRUB 4.33 4.63
CHFCHF 447.67 454.90 NOKNOK 30.70 33.00
GBPGBP 498.49 504.69 SEKSEK 37.30 38.20
Aktualizacja: 2023-11-28 11:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy nazwanie nowego ronda przy zbiegu ul. Bytowskiej i Leśnej im. WOŚP to dobry pomysł?
Ceny paliw2023-11-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.57 zł 7.22 zł 6.78 zł 2.97 zł
Circle K 6.52 zł - 6.73 zł 2.95 zł
Lotos Optima 6.55 zł - 6.77 zł 2.95 zł
MZK 6.49 zł 6.69 zł 6.7 zł 2.95 zł
Orlen 6.55 zł 7.22 zł 6.77 zł 2.95 zł
PKS 6.54 zł - 6.75 zł 2.95 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij