Czwartek, 28 Września 2023 | Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Alleluja i do przodu

Piotr Pawlicki czyta swoje ostatnie wystąpienie w RM Chojnic kadencji 2010 - 2014.

Piotr Pawlicki czyta swoje ostatnie wystąpienie w RM Chojnic kadencji 2010 - 2014.

Tytułowe słowa pochodzą z zakończenia sesyjnego wystąpienia Piotra Pawlickiego, które było jego ostatnim w karierze radnego kadencji 2010 – 2014. Wcześniej Mirosław Janowski odczytał jego oświadczenie o rezygnacji z mandatu radnego.

Powodem, który autor podał, to toczące się postępowania sądowe z jego udziałem. W swej wypowiedzi były już radny przyznał, że popełnił drogowe przestępstwo, za które ponosi pełną odpowiedzialność. – Przepraszam chojniczan za mój czyn, jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, w tym radnym wszystkich opcji - oświadczył Piotr Pawlicki. Do burmistrza Arseniusza Finstera zwrócił się z następującymi słowami – Drogi przyjacielu! Dałeś mi odkryć w tobie prawdziwie oddanego temu miastu i mieszkańcom człowieka. Ty naprawdę kochasz Chojnice i chojniczan. Jeśli zostaniesz burmistrzem w następnej kadencji, czego ci z całego serca życzę, to będzie to z korzyścią dla naszego grodu – uważa były radny wybrany z listy Projekt Samorządność, członek klubu Chrześcijańskiego Ruch Samorządowego. Arseniusz Finster podziękował Piotrowi Pawlickiemu za miłe słowa skierowane pod jego i radnych adresem. Życzył jemu powrotu do Rady Miejskiej. Nowym radnym z Projektu Samorządność może zostać Kazimierz Drewek. Był już nim w kadencji 1998 – 2002 z listy Akcji Wyborczej Solidarność.

Reklama | Czytaj dalej »

Kazimierz Drewek (w środku) jest aktualnie szefem SO na os. Kolejarz

Pozostałe punkty obrad zostały dość szybko zrealizowane. Burmistrz Arseniusz Finster swe sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym przedstawił w 16 punktach. Były w nim takie ważkie wydarzenia, jak konkurs wiedzy o Chojnicach, pogrzeb bp Jana Bernarda Szlagi (uczczono jego pamięć na początku sesji minutą ciszy), plan remontów szkół w okresie wakacyjnym czy trwający w dniu sesji rozładunek dwóch TIR-ów z darami z Holandii, ale nie znalazła się w tym punkcie informacja o przełożeniu wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej z kwietnia na początek roku szkolnego. Zresztą żadnego radnego ten temat w interpelacjach nie zainteresował.

Wszystkie projekty uchwał zostały przez radnych przyjęte, ale kilka z nich nie jednogłośnie. Dotyczyło to bloku negatywnych stanowisk Rady w sprawie wezwania jej do usunięcia naruszenia prawa. Przy tych, które dotyczyły wniosków Wspólnej Ziemi, radni PiS (Marek Szmaglinski i Rafał Mielecki) wstrzymali się od głosu. Głosowali przeciw, gdy chodziło o pismo pomorskiego OPZZ i sprawę uchwały o likwidacji przedszkola nr 9. To wywołało irytację burmistrza, który indagował radnych o przyczynę takiej decyzji. Wrócił do tej sprawy, gdy udzielał odpowiedzi na zapytania radnych – Macie prawo popierać OPZZ, ale dlaczego wstrzymaliście się od głosu, gdy Wspólna Ziemia zarzucała brak konsultacji z nią uchwały o programie antyalkoholowym czy o opłatach za parkowanie. To nie było prawo miejscowe, ani zakres działalności tego stowarzyszenia – zarzucił opozycji Arseniusz Finster.

Projekt uchwały RM ws. wezwania przez OPZZ do usunięcia naruszenia prawa w uchwale o likwidacji PS9.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

42 komentarzy

~Panie Burmistrzu,
czy mija się Pan z prawdą czy gada żeby gadać????????????
07 Maja 2012, godzina 22:07
~Panie Jerzy,
czy nie formułuje Pan zbyt długich zdań?????????
07 Maja 2012, godzina 22:04
W związku z wypowiedzią na niniejszym forum burmistrza z 2 maja godziny 9.28 o tym, że wspomniał na sesji o MRM, po przesłuchaniu zapisu audio z dyktafonu, który był włączony podczas wystąpień (od ich początku do końca) burmistrza na sesji Rady Miejskiej z 30 kwietnia, chciałbym oświadczyć, że o wyborach do MRM, ani o samej MRM nie padło żadne słowo w czasie takich punktów porządku obrad - sprawozdanie burmistrza z prac w okresie między sesjami; ustosunkowanie się burmistrza do wniosków komisji; odpowiedzi burmistrza na zapytania i interpelacje. Wniosków na tej sesji żadnych nie zgłaszano. Gdy pojawi się na stronie www UM Chojnice protokół z tej sesji, zapewne również potwierdzi moje słowa. Niewykluczone, że było o MRM na wcześniejszych sesjach. Z poważaniem - Jerzy Erdman
05 Maja 2012, godzina 16:10
Oceniono 9 razy 7
~Ooo
Ooo...
03 Maja 2012, godzina 18:30
Oceniono 4 razy 0
~podatnik
Jakoś panu Piotrowi nie przeszkadzała komunistyczna karta nauczyciela, by "schować się za nią" i przejść na emeryturę w wieku 54 lat. Nauczycielom z przedszkola trzeba ją zabrać- co? Pamiętam jak głosował w tej sprawie - uchwała intencyjna dotycząca likwidacji publicznego przedszkola integracyjnego.
Tylko ciekawe, że "sąd 24-godzinny" nie zajął się radnym jeszcze w styczniu? Czyżby brakowało kilku miesięcy do emeryturki? Stąd takie podziękowania na sesji różnym ludziom?
03 Maja 2012, godzina 12:28
Oceniono 15 razy 13
~***
Jeszcze kilka uwag w sprawie spoko-Piotra:
Wystąpienie w czasie RM to jednak nie to samo co pogaduszki przy herbatce. Warto zastanowić się co się mówi i w jaki sposób zostanie to zinterpretowane.
Dorosły człowiek musi liczyć się z tym, że w życiu będzie musiał się zmagać z wieloma trudnościami. Większymi nawet niż starta majątku. Dorosłość to również umiejętność radzenia sobie z nimi.
Jazda po alkoholu bezwzględnie musi być piętnowana. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Zbyt dużo ludzi straciło życie lub zdrowie przez pijanych półmózgów za kółkiem.
Czego uczył swoich wychowanków spoko-Piotr, skoro tylu z mich nie widzi problemu w jeździe po alkoholu? I jeszcze komentarz: to co przytrafiło się Piotrowi może zdarzyć się każdemu... CHYBA JEDNAK NIE!!
03 Maja 2012, godzina 11:02
Oceniono 12 razy 10
~***
Burmistrzu, Pana udział we "wpadkach" jest chyba nieco większy niż w zmianach pogody. Chyba, że Pana nie doceniam?
03 Maja 2012, godzina 10:53
Oceniono 7 razy 5
~x-Teodoziusz-x
Cały czas czekam prokuratora którym mnie straszył Finsteriusz zwany Ciemnym.Twierdził że zarzucam mu kłamstwo.Jakoś trochę czasu od tego wydarzenia minęło i ani słychu ani widu tych prokuratorów!!!Tak jak pisałem w odpowiedzi na straszenie mnie prokuratorem że Finster jest kłamcą gdyż w 2001 roku kiedy Radosław Sawicki robił koncert w "Kolejarzu" nasz kochany burmistrz przybył wraz policją zamknąć owy koncert tylko dlatego że Radosław S. napisał parę nieprzychylnych komentarzy na nieomylnego burmistrza w Kurierze Chojnickim.Mam przynajmniej 300 osób świadków ale nie będę biegał do prokuratury z nimi tylko dlatego że burmistrz Chojnic nazwał mnie kłamcą twierdząc że przyjechał wtedy z policją by ratować "Kolejarza" przed świeczkowym pożarem..Uh ah eh.A Chojnicki ryneczek jest piękny i zapewne tak samo będzie z parkiem.Ale ja widzę to inaczej niż reszta bowiem park będzie piękny ale zbudowany jest naszym kosztem,kosztem podatników.A dzięki owej pięknej infrastrukturze Finsteriusz zwany Ciemnym zostanie wybrany na następną kadencję bowiem park będzie uh ah eh.FINSTERIUSZ ZWANY CIEMNYM NIECH WIĘC RZĄDZI NAM PO WSZECHCZASY TAK MU DOPOMÓŻ PARK 1000-LECIA.A ryneczek jest oh ah eh...
03 Maja 2012, godzina 09:37
Oceniono 16 razy 12
~nauczający z przypadku
Bardzo przepraszam, że się wtrącam, ale ludzie, nauczcie się! Nie ma takiego czegoś jak e-coli, e-cola albo E.cola. Bakteria nazywa się Escherichia coli (czyta się eszerichia koli). W przypadku badań wody mówi się najczęściej o "bakteriach coli" (czyta się : bakterie koli) lub E.coli (czyta się: E.koli)
Oczywiście nie zmienia to faktu, że woda z bakteriami coli to po prostu woda z kałem.
02 Maja 2012, godzina 20:27
~czytajacy
panie burmistrzu - nikt nie odbiera prawa do mówienia panu Pawlickiemu. Zresztą on się wypowiadał i w mediach i na sesji RM. Ale nikt nie ma prawa Nam odmówić prawa do krytyki. To czego dopuścił się ten człowiek jest w najwyższym stopniu nieodpowiednie. A to, że pełnił w tym czasie funkcję zaufania publicznego wzmacnia złość!!! Panu oczywiście może takie przestępstwo nie przeszkadzać ale to źle świadczy o Pana odpowiedzialności za innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli mnie pamięć nie myli to Pan był również uczestnikiem podobnego zdarzenia. Może nam Pan przypomni jak to było jak wracaliście panowie z otwarcia "kręgielni"? Jak to policja próbowała was zatrzymać do kontroli? Kto wtedy kierował i czy był trzeźwy? Czy Pan ten czyn potępił?
02 Maja 2012, godzina 14:50
Oceniono 22 razy 18
~EDI
PILES,NIE JEDZ,NIE PILES?WYPIJ!
02 Maja 2012, godzina 12:44
Oceniono 2 razy -2
~ Panie Jacku Studziński

czas skutecznie działać w obronie Chojnic przed barbarzyńcą Finsterem.
To widać to słychać to czuć że Finster w parku niemało narozrabiał. Tak się dzieje gdy bez pomysłu wydaje się lekko pozyskane pieniądze z UE jak pieniądze niczyje.

Wobec wielkiego marnotrawstwa na wszystkim co w parku można było zmarnować, uważam ze tu i teraz w pierwszej kolejności należy wrócić do zagrożeń jakie niesie za sobą przemieszczanie ścieków i rozpylanie ich do centrum miasta.
Wobec informacji burmistrza o monitorowaniu i czystości ścieków zaczynających swój początek na podwórkach,chlewach i świniarniach Pawłówka, po drodze zasilanych dzikimi ujściami szamb (wspominał o tym burmistrz osobiście) ,centralnie przez byłe wysypisko śmieci na Chojnatach, pola ZDZ Zamarte sowicie nawożone nawozami sztucznymi ,herbicydami i pestycydami, dalej poprzez rowy i byszągi nasaczone mazutem,ropą,olejami,kwasami szczególnie solnym i azotowym (fachowcy chemii wiedzą co to za mieszanka),środkami mycia lokomotyw i wagonów z lokomotywowni od początku jej istnienia (dużo ponad 100 lat), dalej po drodze przez nastepne dzikie przyłącza, miejsca załatwiania potrzeb fizjologicznych okolicznych meneli i miejsca pozbywania się niechcianych substancji.
W trosce o bezpieczeństwo zdrowia Chojniczan należy skonfrontować prawdę burmistrza,prawdę Powiatowego Lekarza Weterynarii, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z faktem jakim są te ścieki.
Szkoda ze burmistrz nie zaczął promować chojnickich ścieków jako ścieków zdrowotnych jako panaceum na wszelkie ułomności,dolegliwości i choróbska tego tego świata.Zaczęliby się zjeżdżać z najdalszych zakątków świata do Chojnic po chojnickie ścieki.Ooo, to byłby biznes dla miasta a nie jakieś tam zachcianki nie generujące środków.
02 Maja 2012, godzina 11:51
Oceniono 21 razy 17
~piotrek
WYGLADA NA TO ZE CHOJNICKA OSMIORNICA POWOLI ELIMINUJE SIE SAMA ...
02 Maja 2012, godzina 11:22
Oceniono 8 razy 6
~Miało byc
Znam wiele groźnych mikrobów, które mogą być w wodzie zawierającej fekalia. E-cola jest "bakterią wskaźnikową".
02 Maja 2012, godzina 10:35
~Jacek Studziński - prywatnie!!!
Na najbliższej konferencji - czyli w ten piątek?
Jak uda skończyć mi się prezentację, to bardzo chętnie wziąłbym w niej udział. Oczywiście jeżeli nie będzie miał Pan nic przeciwko temu. Wcześniej skontaktuję się. Z utęsknieniem oczekuję na wyniki badań. Uważam, że należałoby je kontynuować przez cały sezon w odstępach czasowych. Byłbym spokojniejszy.
Wiem też, że została wymieniona uszkodzona dysza w "fontannie" parkowej na taką co wodę wyrzuca mniejszym strumieniem. Doceniam ten fakt.
Jeżeli będzie Pan zainteresowany zaprowadzę w miejsca, które zasilają wody parkowe w niepożądane substancje. Liczę na konstruktywną współpracę.
Informacje na temat e-coli potrafię odnaleźć. Z resztą czytałem co nieco. Znam wiele groźnych mikrobów, które mogą być przy w wodzie zawierającej fekalia. E-cola jest "bakterią wskaźnikową". Z drugiej strony, może coś ciekawego się dowiem od Pana. Wiedzy nigdy dość. Pozdrawiam i życzę udanej majówki. J. Studziński.
02 Maja 2012, godzina 10:32
Oceniono 23 razy 11

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 436.00 446.00 DKKDKK 52.00 56.00
EUREUR 460.00 470.00 RUBRUB 4.30 4.90
CHFCHF 473.00 486.00 NOKNOK 31.50 36.60
GBPGBP 531.00 544.00 SEKSEK 38.10 40.00
Aktualizacja: 2023-09-28 13:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 438.41 443.18 DKKDKK 52.10 55.90
EUREUR 462.41 467.21 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 475.66 481.89 NOKNOK 31.60 36.50
GBPGBP 533.50 539.24 SEKSEK 38.20 39.90
Aktualizacja: 2023-09-28 13:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że w Chojnicach powinny pojawić się nowe tablice z nazwami ulic?
Ceny paliw2023-09-25

E95 E98 ON LPG
BP 6.05 zł 6.7 zł 5.99 zł 3.03 zł
Circle K 6.05 zł - 6.04 zł 3.03 zł
Lotos Optima 5.99 zł - 6.07 zł 2.72 zł
MZK 5.99 zł 6.99 zł 5.99 zł 2.85 zł
Orlen 5.99 zł 6.59 zł 5.99 zł 2.72 zł
PKS 6.04 zł - 6.04 zł 2.95 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij