Piątek, 02 Czerwca 2023 | Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Burmistrz rozjemcą?

Przemysław Wojnarowski podczas obrad zespołu komunalnego - 24.07.2012

Przemysław Wojnarowski podczas obrad zespołu komunalnego - 24.07.2012

Przed kilkoma dniami (24.07) zebrała się na roboczych warsztatach Rada Strategii Rozwoju Miasta Chojnice. Skomentował jej prace, a także wydarzenia związane ze zgłaszanymi przez jednego z jego członków wątpliwościami, na piątkowej (27.07) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

Frekwencję na spotkaniach zespołów ocenił jako dobrą. Nie był potrzebny wariant rezerwowy, polegający na odbyciu wspólnego posiedzenia wszystkich czterech zespołów. Kolejne posiedzenie zostanie zorganizowane we wrześniu. Najwięcej czasu poświęcił Arseniusz Finster na omówienie pisma z uwagami dotyczącymi Rady Strategii, które Marcin Wałdoch, jej członek, zarazem reprezentant w Radzie Stowarzyszenia Arcana Historii. Wysłane zostało 19 lipca do Rady Strategii. Zawarta jest w nim m.in. krytyka przyjętego czasookresu ważności nowego dokumentu, podziału na zespoły tematyczne, braku ekspertyz z różnych dziedzin, stosowanej polityki informacyjnej. List został wysłany pocztą elektroniczną, ale odpowiedź burmistrza została wysłana w formie papierowej na adres domowy nadawcy. Kompletną dokumentację papierową, liczącą łącznie 7 kartek A-4, każdy dziennikarz dostał w ratuszu podczas konferencji. Dzień wcześniej (26.07) wszystkie lokalne media otrzymały te same dokumenty w formie linka do blogu, który wysłał e-mailem Marcin Wałdoch. Tam są umieszczone. Całość obszernej odpowiedzi burmistrza Arseniusza Finstera na wspomniane pismo prezesa Arcan Historii jest załącznikiem do niniejszego tekstu.

Reklama | Czytaj dalej »

Włodarz miasta odniósł się także do podnoszonych przez Marcina Wałdocha uwag dotyczących posiadanego przez Przemysława Wojnarowskiego, moderatora wtorkowych warsztatów, stopnia naukowego. Wałdoch zauważył, że Wojnarowski był wówczas przedstawiany, jako doktor, czego nie prostował. Arseniusz Finster stwierdził, że Antoni Szlanga, przewodniczący Rady, tak powiedział przez pomyłkę. – Przemysław Wojnarowski nie ma tytułu doktora, ale jest doktorantem – dodał burmistrz. Ustosunkował się także do zgłaszanych na forum jednego z zespołów przez Marcina Wałdocha pomysłów zmian (likwidacja Galerii Trzebiatowskiego, przywrócenie po wyborach samorządowych publicznych przedszkoli), oceniając je, jako polityczne. Sugerował, by wybrał inne miejsce na ich promowanie, niż forum Rady Strategii.

A.Finster komentuje działalność w Radzie Strategii M.Wałdocha

"Eksperci czy hochsztaplerzy?" - M.Wałdoch na blogu o zamieszaniu wokół tytułu naukowego P.Wojnarowskiego.

List Marcina Wałdocha z 19.07.2012 do Rady Strategii.

Odpowiedź Arseniusza Finstera na list M.Wałdocha.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

31 komentarzy

~Ooo
Rozjemca - sremca!!!
02 Sierpnia 2012, godzina 12:59
Oceniono 7 razy -7
~komunista
No proszę – „uważny” udowodnił Wam, poprzez Wasze zresztą wpisy, że miał rację. Daleko się „posuwacie” obnażacie Waszą prawdziwą „twarz”. Padło wiele deklaracji – super! Przypisek xyz – „o puszczaniu w spodnie” najlepiej pokazuje Wasz styl. Supermenem jest oczywiście Wałdoch.
01 Sierpnia 2012, godzina 11:32
Oceniono 15 razy -7
~Ooo
Ooo...
01 Sierpnia 2012, godzina 09:18
Oceniono 3 razy -3
~koko
Skąd ta informacja, że Pan Szlanga nie ma wyższego wykształcenia, skoro na stronach Urzędu Miejskiego jest jak byk napisane co innego - ma! To jaka jest prawda? Może Oni wszyscy mają dyplomy partyjne?
31 Lipca 2012, godzina 15:53
Oceniono 11 razy 7
~####
Towarzysz Szlanga powinien zrezygnować z mandatu radnego nie ma wyższego wykształcenia a podaje że ma
31 Lipca 2012, godzina 10:38
Oceniono 17 razy 15
~as wywiadu
Zauważcie Państwo, wszystkie partie polityczne pojawiają się na społecznym horyzoncie TYLKO przed wyborami i obiecują wówczas złote góry. Na co dzień siedzą cichutko i konsumują co uszczknąły z publicznego korytka...
31 Lipca 2012, godzina 10:36
Oceniono 8 razy 6
~wstyd dla ""opozycji"
Skoro w Radzie Miasta nie na prawdziwej opozycji to nic dziwnego że tą role przejmują stowarzyszenia i to raczej wstyd dla ""opozycji" a nie stowarzyszeń
31 Lipca 2012, godzina 08:55
Oceniono 12 razy 10
~Marzenna Osowicka
Do uważnego - Nieznajomość praktyki budowy budżetu? Bicie piany? Prowokowanie dylematu dla niektórych: opozycja czy stowarzyszenie? A może tylko zwyczajny protest przeciwko robieniu z nas idiotów? Narzucaniu jedynie słusznej wizji rozwoju naszego miasta? Serwowaniu pseudoeksperckich działań do niczego nie prowadzących? Może jednak warto przemyśleć taki właśnie punkt widzenia?
30 Lipca 2012, godzina 22:03
Oceniono 18 razy 14
~xyz
"Uważny" wprowadza opinię publiczną w błąd twierdząc:
Dziwne, że tylko PCHS protestuje
Nie zauważyłem oficjalnego w tej sprawie komunikatu.
"Uważny" bardzo boi się PChS-u. Nieprawdaż? Oj, bardzo boi się. Czyżby w spodnie popuścił, że w mieście taki fetor?
30 Lipca 2012, godzina 17:09
Oceniono 27 razy 17
~do Grrrrr ;-(
Teksty "poinformowanego" też są jakoś nieobco brzmiące.
30 Lipca 2012, godzina 17:00
Oceniono 16 razy 14
~intencjusz
Co prawda, to prawda. Nigdzie nie jest napisane, że stowarzyszenie nie może prezentować poglądów odmiennych niż poglądy władzy. Stowarzyszenie może reprezentować dowolne poglądy i władzy nic do tego (chyba, że łamane jest prawo, co akurat w tym przypadku nie zachodzi). Konkurencja podobno nigdy nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Skoro burmistrz tak się jej boi niech przekuwa to w swój sukces ciężką pracą dla społeczeństwa, niech ta konkurencja będzie motorem do jeszcze lepszego działania na rzecz chojnickiej społeczności. Oczekuję pracy rzetelnej i ciężkiej. W końcu tak wysokie stanowisko i takie uposażenie do czegoś zobowiązuje. Źle u mnie są widziane wycieczki personalne, w których burmistrz ostatnio się specjalizuje. Proszę skupić się na pracy, nie na kilku osobach, których nazwiskami wyciera pan sobie usta przy każdej możliwej okazji.
30 Lipca 2012, godzina 15:39
Oceniono 23 razy 17
~Grrrrr ;-(
uważny = burmistrz; widać gołym okiem ;-)
Godzina 12:21 - niech Pan zajmie się pracą panie burmistrzu, nie urabianiem czytelników Ch24.pl!!!
30 Lipca 2012, godzina 14:07
Oceniono 22 razy 6
~zero
I niech "uważny", nie pisze, że PChS nie jest stowarzyszeniem, a opozycją, bo jedno nie wyklucza drugiego. Z pewnością, dzięki polityce "uważnego" każde niezależne stowarzyszenie, stanie się prędzej czy później opozycyjne wobec serwowanych idiotyzmów. Co nie będzie oznaczać, że przestaje być stowarzyszeniem.
30 Lipca 2012, godzina 13:35
Oceniono 24 razy 16
~zero
Jeszcze do doktora "uważnego". W mediach informacja o tym, że Wojnarowski jest doktorem pojawiła się następnego dnia - "Gazeta Pomorska", chojnice.com. Przez dwa dni mieliście czas, aby sprostować kwestię, przeprosić i złożyć obszerne wyjaśnienie. Nic nie zrobiliście. Dopiero, kiedy sprawę wyciągnięto na światło dzienne, pojawiają się kuriozalne oskarżenia - może to Marcin Wałdoch jest winny temu, że Radzie Strategii wciskano kit, może jest winny temu, że Wojnarowski nie prostował oczysitych kłamstw na swój temat? Może jest winny temu, że robicie z tego miasta folwark? Wszyscy wiedzą, ze doszło do oszustwa. Generalnie każdy odpowiedzialny burmistrz (i kontrahent) w takiej sytuacji rozwiązałby umowę z nieuczciwym zespołem eksperckim mając na uwadze dobro miasta. Ale widać są inne priorytety.
30 Lipca 2012, godzina 13:32
Oceniono 25 razy 15
~zero
Panie "uważny", w godzinach pracy Urzędu Miejskiego proszę się zająć pracami w urzędzie i funkcjonowaniem miasta. Pan miał już swoją konferencję, na której Pan manipulował jak zawsze. Praktykę w budowie budżetu ma Pan doskonałą. To wszyscy wiemy...Pan Dutkowski to przede wszystkim geograf, nie ekonom, nie politolog, nie prawnik. Może raczej powinien się zająć wędrowaniem wydm, aniżeli przyszłością chojniczan? Pan Szlanga był komunistą, i to etatowym od najmłodszych lat, komuna upadała, a On myslał, jak Chojnicom zapewnić media z Moskwy. Zresztą konwenans jego zachowań, kiedy w 1986 roku w chojnickich wydawnictwach podpisywał się jako POLITOLOG (nie miał wyższego wykształcenia, a ukończenie kursów na Wojewódzkich Uniwersytetach Marksistowsko - Leninowskich i stanowisko instruktora ideologicznego w PZPR nie uprawniały go do posługiwania się tym tytułem zawodowym) równa się tej jaką Panowie zaprezentowaliście wraz z Wojnarowskim tytułując Go doktorem. Rada Strategii jako idea, to fajna sprawa, wśród członków wiele wartościowych osób, ale wykonanie i prowadzenie jej prac to już jedna wielka ściema podporządkowana pozyskiwaniu funduszy unijnych i przepchnięciu politycznych planów finsteriuszy. Nie mówiąc o nieudolności prowadzących prace komisji jako "eksperci".

Wojnarowski został tytułowany przez Ratusz doktorem, wszystkich oszukiwano, nie tylko Radę, ale i społeczeństwo. Nie chciałem tego robić, ale jednak mnie "uważny" zmuszasz. Za tę sytuację - zwaną powszechnie patologią jest odpowiedzialny Arseniusz Finster burmistrz Chojnic, który trywializuje całą sprawę.

Dlaczego wypowiadają się tylko członkowie PChS-u? Bo tylko Oni mogą w tym mieście robić to publicznie, "uważny", za Twoimi plecami wszyscy mówią, że to było oszustwo i,że powinieneś zareagować, ale Ty żyjesz w świecie swojej fantazji i zakłamania.Co myślisz, że jeszcze przez kolejne lata będziesz wmawiał chojniczanom, że białe jest czarne?

Władza za dwa lata musi się zmienić. To oczywiste.

Pana Wojnarowskiego proszę odesłać do Szczecina, niech tam sprzedaje swoje kity i urojone tytuły. Doktorze "uważny", proszę wypić melisę.
30 Lipca 2012, godzina 13:12
Oceniono 30 razy 16

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 415.00 425.00 DKKDKK 49.00 58.00
EUREUR 446.00 455.00 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 455.00 470.00 NOKNOK 32.00 35.50
GBPGBP 517.00 529.00 SEKSEK 33.00 36.50
Aktualizacja: 2023-06-02 14:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 416.62 421.60 DKKDKK 49.10 57.90
EUREUR 447.91 452.91 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 457.79 463.01 NOKNOK 32.10 35.40
GBPGBP 519.81 526.54 SEKSEK 33.10 36.40
Aktualizacja: 2023-06-02 14:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że program imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w ciągu roku w mieście jest atrakcyjny?

Ceny paliw2023-06-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.59 zł 7.24 zł 6.27 zł 2.69 zł
Circle K 6.54 zł - 6.22 zł 2.66 zł
Lotos Optima 6.57 zł - 6.15 zł 2.75 zł
MZK 6.5 zł 6.89 zł 6.15 zł 2.73 zł
Orlen 6.57 zł 6.99 zł 6.25 zł 2.73 zł
PKS 6.57 zł - 6.2 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij