Wtorek, 31 Stycznia 2023 | Imieniny: Joanny, Ksawerego, Luizy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

'Przeterminowana' informacja? Sprostowanie

Jacek Studziński był na sesji 27.08 i chciał podczas niej zabrać głos, ale nie dopuszczono takiej możliwości.

Jacek Studziński był na sesji 27.08 i chciał podczas niej zabrać głos, ale nie dopuszczono takiej możliwości.

Najpierw było posiedzenie Komisji Rewizyjnej RM, potem dopiero informacja o terminach posiedzeń. Cofnąć w czasie się nie da. Burmistrz jednak uważa, że termin podano, więc przewodniczący Projektu Chojnicka Samorządność miał dostęp do informacji na stronie miasta i na obrady komisji, która rozpatrywała skargę przez niego złożoną, mógł przyjść.

 

- Pan Jacek Studziński w wywiadach do gazet i portali stwierdzał, że przyszedł na sesję rady miejskiej wypowiedzieć się w sprawie skargi na mnie, ponieważ nie było informacji o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej. Chciałbym stwierdzić, że to jest nieprawda. Informacja była w internecie. Na dowód tego mam pismo z podpisem pana Lunitza – R-net Systemy Internetowe, która obsługuje naszą stronę miejską (…). Gdyby przeczytał stronę internetową miasta mógłby przyjść na Komisję Rewizyjną, gdzie by wystąpił i wysłuchano by Jacka Studzińskiego z całym pietyzmem – obwieścił dziś podczas konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, jednocześnie prosząc o zamieszczenie oświadczenia w mediach oraz o sprostowanie ze strony Jacka Studzińskiego.

Reklama | Czytaj dalej »

Cała wypowiedź burmistrza na powyższy temat

Burmistrz oświadcza

Taka wizyta na tejże komisji była jednak niemożliwa, bowiem obrady Komisji Rewizyjnej miały miejsce 9 sierpnia, a według oświadczenia otrzymanego z rąk burmistrza informacja o terminach komisji pojawiła się na miejskiej witrynie 17 sierpnia.

Zobacz oświadczenie

Link z zapowiedzią wspólnego posiedzenia z archiwum

Link do działu sierpień 2012

Fakt, że obrady Komisji Rewizyjnej miały miejsce 9 sierpnia i wówczas wypracowano opinię w sprawie skargi na burmistrza, potwierdza protokół z jej obrad, zamieszczony w miejskim biuletynie.

Zobacz protokół

O braku informacji o obradach Komisji Rewizyjnej pisał jeszcze przed sesją na swoim blogu przewodniczący Projektu Chojnicka Samorządność

Jacka Studzińskiego zapytaliśmy o komentarz w tej sprawie:

- Nie wiem co miałbym prostować? Nie znalazłem informacji o Komisji Rewizyjnej, były tylko ostatnie informacje o komisjach z czerwca. PChS nie otrzymał żadnego zaproszenia na komisję. Dużo wcześniej dostałem pismo od przewodniczącego rady miejskiej, że nasza skarga będzie rozpatrywana na najbliższej sesji, ale żadnego terminu w nim nie podano – powiedział przewodniczący PChS, były radny.

Aktualizacja z dn. 3.09.2012 r. - sprostowanie burmistrza Arseniusza Finstera

"Uprzejmie proszę o sprostowanie mojej informacji podanej na ostatniej konferencji prasowej odnośnie terminów posiedzeń komisji rewizyjnej.

Potwierdziłem, iż termin posiedzenia wspólnych komisji (w tym rewizyjnej) był zamieszczony w internecie 17.08.2012r. (posiedzenie komisji 22.08.2012).

Pominąłem w moim oświadczeniu fakt, iż komisja rewizyjna obradowała 9.08.2012 i zajmowała się skargą PCHS. Informacja o tym posiedzeniu nie została zamieszczona w internecie. Zostałem wprowadzony w błąd przez Biuro Rady Miejskiej i zapewniam, że taka sytuacja się nie powtórzy, ponieważ wyciągnąłem stosowne konsekwencje i zmieniłem procedury powiadamiania. Za zaistniałą sytuację przepraszam Czytelników i p. prezesa Jacka Studzińskiego".

Na prośbę burmistrza zamieszczamy też jego komentarz:

- Pragnę jednak podkreślić, że p. J. Studziński został powiadomiony, że skarga zostanie rozpatrzona na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Komisja Rewizyjna rozpoznaje skargi złożone na piśmie i nie ma standardów zapraszania skarżących. Komisja mając wątpliwości zawsze może jednak zaprosić autora skargi. W zaistniałej sytuacji było jednak kompromisowe rozwiązanie. Pan J. Studziński mógł przyjść na komisję 22.08.2012 (ogłoszenie było w internecie), wiedział jednak, że komisja rozpatrzyła skargę 9.08.2012r. i nie artykułowała pytań. Zapoznając się również z treścią skargi muszę stwierdzić, że nie zaszły dodatkowe okoliczności, które wymagały motywacji ustnej skarżącego. Proszę również zauważyć, że Rada Miejska jednogłośnie skargę odrzuciła.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

36 komentarzy

~Jacek Studziński- podsumowanie
"...Wysoka Rada podejmując budżet i uchwałę, zresztą wraz ze mną, mogła ująć konkretną kwotę, ale my nie wiedzieliśmy ile będzie inicjatyw lokalnych, czy w ogóle będą, jaki będą miały wymiar, jak będą ocenione...". (A. Finster - P R O T O K Ó Ł nr XXIII/2012 z XXIII sesji Rady Miejskiej w Chojnicach, odbytej w dniu 27 sierpnia 2012r. s. 6-7)
Panie burmistrzu. No to można było czy nie można było ująć w budżecie miasta środki na inicjatywy lokalne? Proponuję się w końcu zdecydować.
05 Września 2012, godzina 12:12
Oceniono 7 razy 5
nie moge sobie odmowic analizy-komentarza.
1."Zostałem wprowadzony w błąd przez Biuro Rady Miejskiej i zapewniam, że taka sytuacja się nie powtórzy, ponieważ wyciągnąłem stosowne konsekwencje i zmieniłem procedury powiadamiania"
- czy to znaczy ze rada miasta jako organ niezalezny od burmistrza a wreczsprawujacy kontrole nad jego praca wykonuje jego polecenia? kto decyduje o przeplywie informacji z rady miasta i urzedu miasta?
2."Komisja Rewizyjna rozpoznaje skargi złożone na piśmie i nie ma standardów zapraszania skarżących"
- czyli rada miasta stosuje rozne "standarty" wobec roznych skarzacych?
3."wiedział jednak, że komisja rozpatrzyła skargę 9.08.2012r. i nie artykułowała pytań"
- tu prosze przeczytac protokol z pracy komisji z naciskiem na to jak sporzadzono stanowisko rady ktore potem przeglosowano.
a. Przewodniczący Edward Gabryś – skargę, która będzie tematem dzisiejszego posiedze-
nia wszyscy otrzymaliście i zapoznaliście się z jej treścią. W związku z tym proszę o usto-
sunkowanie się do zarzutów w niej podniesionych.
b. Z-ca Przewodniczącego Antoni Szlanga – wydaje mi się, że biorąc pod uwagę ten zapis
w uchwale, który mówi o tym, że jeżeli by się pojawiła inicjatywa lokalna i uznana zosta-
ła za wartą realizacji, to należy zabezpieczyć środki i skarżący powołują się na ten zapis,
to skoro nie było inicjatywy lokalnej, to nie było potrzeby zabezpieczania środków. W tej
sytuacji skarga jest bezzasadna.
c. Radny Krzysztof Haliżak – to pozostaje nam tylko taka informacja dla stowarzyszenia,
że na przyszły rok mogą wnioskować.
d. Z-ca Przewodniczącego Antoni Szlanga – istnieje także coś takiego jak rezerwa budże-
towa i jeżeli by to była inicjatywa lokalna, która zasługuje na szybką realizację, to ja nie
widzę problemu, ponieważ co sesję nowelizujemy budżet i można ewentualnie jakąś tam
inicjatywę wprowadzić. Z tym, że wydaje mi się, iż tutaj PChS występując z tą skargą po-
parł się zasadą, która obowiązuje przy planowaniu środków budżetowych na zadania, któ-
re są wpisane w WPI, a to jest zupełnie inna sprawa, bo WPI, to wiadomi, że są to zada-
nia, które będą musiały być realizowane i muszą być na to zabezpieczone środki. Nato-
miast tutaj, jeżeli nie ma inicjatywy, to i nie ma środków. Nie wiadomo ile będzie kosz-
towała, co to za inicjatywa? Poza tym taka inicjatywa musi przejść przez całe sito opinii,
rozważań, czy jest ona zasadna, czy jest potrzebna, czy będzie rzeczywiście służyła społe-
czeństwu i wówczas po takich dopiero ocenach można myśleć o tym, żeby to skosztory-
sować i zabezpieczyć środki. Tak, że tutaj, tak jak powiedziałem wcześniej, w tym stanie
rzeczy skargę należy uznać za bezzasadną.
e.Przewodniczący Edward Gabryś – tak proponujemy w przygotowanej opinii (w załą-
czeniu), z którą prosiłbym żebyście się z zapoznali i ewentualnie wnieśli do niej swoje
uwagi.
Czy są jakieś uwagi to tej propozycji opinii? Nie widzę, wobec tego proszę o jej przegło-
sowanie."
4."Zapoznając się również z treścią skargi muszę stwierdzić, że nie zaszły dodatkowe okoliczności, które wymagały motywacji ustnej skarżącego" - kto w chojnicach rozpatruje skargi na burmistrza? burmistrz?
czy warto zamieszczac takie "sprostowanie"?
03 Września 2012, godzina 23:23
Oceniono 15 razy 15
~Smerf Maruda
"Komisja Rewizyjna rozpoznaje skargi złożone na piśmie i nie ma standardów zapraszania skarżących." - twierdzi burmistrz. Czy przewodniczący Komisji Rewizyjnej Edward Gabryś ustanowił burmistrza swoim rzecznikiem prasowym? A może p.EG nie ma odwagi zabrać głosu? A może p. EG nie zna zapisu Statutu Miasta: "§ 103. 1.Komisja Rewizyjna może korzystać z porad, opinii i ekspertyz osób posiadających wiedzę fachową w zakresie związanym z przedmiotem jej działania."? Chyba, że p.EG uważa J.Studzińskiego za osobę nie posiadającą wiedzy fachowej na temat poruszony przez PChS. A może M.Wałdoch i R.Sawicki, gdy skarżyli się na burmistrza, byli nielegalnie na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej? Może również panie dyrektorki niepublicznych przedszkoli, także skarżące się na burmistrza, wdarły się siłą na posiedzenie Komisji Rewizyjnej, czy może jednak były zaproszone na nie? Wygląda na to, że jeśli Komisja nie ma wątpliwości, nie musi zapraszać, jak wyjaśnił "rzecznik" pana Gabrysia. Zdecydowanie wolę przeczytać wyjaśnienia p.E.Gabrysia, szczególnie, że sprawa dotyczyła skargi na działania p.burmistrza. Chyba niezbyt zręcznie jest komentować i tłumaczyć działania Komisji Rewizyjnej i Rady przez burmistrza w tej sytuacji. Nieprawdaż, panie burmistrzu?
PS. Jeśli p.Gabryś nie zabierze głosu tutaj, bo portal jest wredny i czepialski, to wystarczy mi jego odpowiedź na .com. Też tam zaglądam.
03 Września 2012, godzina 22:37
Oceniono 10 razy 10
~mlody
Wydaje mi się, że to co nazwano tutaj komentarzem faktycznie nie spełnia "warunków" sprostowania. Stąd logiczny jest dodatkowy komentarz.
03 Września 2012, godzina 21:08
Oceniono 7 razy 3
~Chochoł
To jak to jest w końcu ? CH24 czy COM robi nam pranie mózgu, bo tam jest całość jako sprostowanie, a tutaj jako i sprostowanie i komentarz ?
03 Września 2012, godzina 20:24
Oceniono 4 razy 4
~zero
Zawsze winni się inni - w tym wypadku Biuro Rady Miejskiej. Wiadomo, dobry szef nie popełnia pomyłek )
03 Września 2012, godzina 16:30
Oceniono 15 razy 13
~xyz
A jednak.
03 Września 2012, godzina 15:14
Oceniono 6 razy 6
~Marzenna Osowicka
To smutne, że władza ucieka się do takich metod. Świadome wprowadzanie w błąd, próba ośmieszania człowieka, który dopomina się w imieniu organizacji pozarządowej obywatelskich praw to, moim zdaniem, brak elementarnej przyzwoitości.
03 Września 2012, godzina 09:54
Oceniono 20 razy 12
~aalek
To nie pierwsza taka sytuacja, że informacje na miejskiej stronie pojawiały się z wpisana datą wsteczną. WSTYD!!!
I wstyd, że burmistrz 40-tysięcznego miasta potwierdza NIEPRAWDĘ!!!
02 Września 2012, godzina 12:41
Oceniono 16 razy 12
~mlody
jak kliknąć "lubię to"?
01 Września 2012, godzina 20:56
Oceniono 7 razy 3
~Roni
Świetny teledysk. Muza, tekst zajebisty . Pasuje do tego gostka w naszym ratuszu.
01 Września 2012, godzina 17:31
Oceniono 14 razy 6
~Lolita
Illusion - "Solą w oku"! Już ich kocham! !!
01 Września 2012, godzina 17:25
Oceniono 8 razy 6
~koko
Dla Burmistrza: http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
01 Września 2012, godzina 14:36
Oceniono 11 razy 9
~v 1
Oj oj głąb wsparcie otrzymuje
01 Września 2012, godzina 13:59
Oceniono 14 razy 4
~koko
Pieniactwo uprawia szacowny włodarz. Zasiedział się jak kura na grzędzie, ale jaj już nie znosi...tylko...
01 Września 2012, godzina 13:39
Oceniono 21 razy 17

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 428.00 440.00 DKKDKK 61.40 62.80
EUREUR 466.00 478.00 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 461.00 476.00 NOKNOK 42.30 44.00
GBPGBP 527.00 542.00 SEKSEK 40.60 42.30
Aktualizacja: 2023-01-30 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 431.87 435.82 DKKDKK 61.50 62.70
EUREUR 469.11 473.26 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 467.00 473.00 NOKNOK 43.00 43.90
GBPGBP 532.13 538.68 SEKSEK 41.30 42.20
Aktualizacja: 2023-01-30 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-01-30

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.65 zł - 7.74 zł 3.32 zł
Lotos Optima 6.7 zł - 7.79 zł 3.21 zł
MZK 6.59 zł 6.89 zł 7.71 zł 3.21 zł
Orlen 6.7 zł 7.32 zł 7.79 zł 3.21 zł
PKS 6.6 zł - 7.74 zł 3.2 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij