Piątek, 30 Września 2022 | Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, fot. je

Chojnice – Kościerzyna bez pociągów?

Z chojnickiego dworca pociągi do Kościerzyny mogą odjeżdżać tylko do 8 grudnia 2012.

Z chojnickiego dworca pociągi do Kościerzyny mogą odjeżdżać tylko do 8 grudnia 2012.

Działacze chojnickiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości są przeciwko planowanej likwidacji połączenia kolejowego na linii Chojnice – Kościerzyna. Zwrócili się do władz powiatu z apelem o interwencję. Uważają, że to połączenie pełni niezmiernie ważną funkcję dla mieszkańców całego regionu.

„Zwracamy się do włodarzy Powiatu Chojnickiego z pytaniem o działania jakie były, bądź są podejmowane w tym temacie? Jednocześnie apelujemy o podjęcie niezwłocznie wszelkich działań przez Zarząd Powiatu Chojnickiego, aby to niezwykle istotne z punktu widzenia społeczności lokalnej połączenie zostało zachowane. Utrzymanie połączeń na linii kolejowej Chojnice - Kościerzyna jest kluczowym elementem pozwalającym na ograniczenie komunikacyjnego marginalizowania południowej części województwa pomorskiego. Tym bardziej mając na względzie planowaną modernizację linii kolejowej z Kościerzyny do Trójmiasta, która w przyszłości znacznie poprawiłaby komunikację ze stolicą naszego województwa. Z całą stanowczością pragniemy podkreślić, że połączenie to jest ważnym środkiem transportu dla mieszkańców Powiatu jako dojazd do miejsc pracy położonych w gminach leżących na likwidowanej trasie. Zarząd Komitetu PiS Chojnice”.

Reklama | Czytaj dalej »

- Dowiedzieliśmy się od Zbigniewa Gęborysa, działacza Związku Zawodowego Maszynistów, że pomorski oddział Przewozów Regionalnych nie umieścił w projekcie rozkładu jazdy, który ma obowiązywać od 9 grudnia 2012 roku, żadnego połączenia na linii Kościerzyna – Chojnice. Najprawdopodobniej jest to skutek decyzji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który wycofał się z dotowania kursów pasażerskich na tej właśnie linii. Bardzo mocno to nas dziwi, skoro kosztem setek milionów złotych będzie budowana kolej metropolitalna i modernizowany kierunek Trójmiasto – Kościerzyna. Jesteśmy stanowczo przeciwni zamykaniu linii do Kościerzyny, gdyż to ograniczy możliwość dojazdu do stolicy województwa – przekazał nam Piotr Stanke, były poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

41 komentarzy

~Smerf Maruda
Faktycznie w GP tak piszą. Ale za to w dodatku Trójmiasto Gazety Wyborczej (link jest na portalu w Przeglądzie prasy - "Kolejowy dramat. Likwidacja połączeń, mniej pociągów SKM" tak dziś napisali: "Tak źle na pomorskich torach nie było dawno. Projekt nowego rozkładu jazdy, który w tym roku w życie wchodzi 9 grudnia, przynosi w zasadzie same złe informacje. Od tego dnia pociągi mają przestać kursować na trasie Kościerzyna - Czersk. Jedynie do marca, w ograniczonym zakresie, kursować będą zaś na liniach Kościerzyna - Chojnice przez Lipusz oraz Chojnice - Szczecinek. W tym roku pociągi nie pojadą też z Lęborka do Łeby (kursowały co roku w wakacje)." Nie cieszcie się zbyt szybko!!!
13 Listopada 2012, godzina 17:05
Oceniono 3 razy 3
~Bruszanka
Dziś w Gazecie Pomorskiej dyrektor Pomorskiego Zakładu Przewozu Pasażerskiego w Gdyni informuje że NIE będzie likwidacji połączenia Chojnice-Kościerzyna.Nie będzie kursów pociągu wyjeżdżającego z Kościerzyny o godzinie 9.15 i o godzinie 7.47 z Chojnic. Cały artykuł o przwozach ukazał się na stronie lokalnejnr strony 9A.Zachęcam do przeczytania całego artykułu.
13 Listopada 2012, godzina 15:42
Oceniono 3 razy 3
~W panstwie POlszewickim
Niech nie bedzie niczego. Tuskaszenko.
13 Listopada 2012, godzina 11:33
Oceniono 1 raz 1
~fr.
może kiedyś dobudują do nas metropolitalną?...
12 Listopada 2012, godzina 14:40
Oceniono 1 raz 1
~fan kolei
skandal na maksa.. to wręcz nie możliwe... jeżdżę często linią Kościerzyna - Chojnice, Czersk -Kościerzyna, i Czersk - Chojnice i pytam się jak i czym dojedzie około 40 uczniów a nawet i więcej którzy każdego dnia o 7:04 wyjeżdżają pociągiem Z Brus do szkół do Chojnic ... jak???
12 Listopada 2012, godzina 10:24
Oceniono 7 razy 7
~moli
Zastanawia mnie, dlaczego nie wpuszcza się na rynek komunikacji tzw. busów, szynobusów.
Mamy XXI wiek a cofamy się, utrudniamy sobie życie /tzn. władze, decydenci utrudniają zwykłym ludziom żywot/. Likwiduje się połączenia kolejowe nie proponując nic w zamian. Po co się mówi tyle o ekologii, jeśli jedno drugiemu przeczy. Zmuszając ludzi do indywidualnej jazdy samochodami, często starymi gruchotami, nie poprawimy środowiska. Za zanieczyszczenie spalinami środowiska kiedyś wszyscy słono zapłacimy. Rozsądniej i ekonomiczniej jest propagowanie, popieranie komunikacji publicznej /dobrze zorganizowanej/ a nie likwidowanie połączeń.
12 Listopada 2012, godzina 08:42
Oceniono 8 razy 6
~Zatroskana młodzież
Szanowni władcy okręgu Chojnickiego.
W imieniu ludzi pracy i przede wszystkim młodzieży szkolnej prosimy Was o podjęcie działań w celu nie odbierania nam szansy pracy i nauki. Dojeżdżamy do szkół w różnych kierunkach takich jak trójmiasto , Bydgoszcz , Toruń , Poznań , Szczecin, Koszalin z miast i miejscowości położonych w okręgu Chojnic, ale także z różnych kierunków dojeżdżamy do szkół w Chojnicach. Wielu z nas korzysta z transportu kolejowego na linii Chojnice-Kościerzyna i nagle dowiadujemy się , że odbieracie nam możliwość dojazdu do szkół. Na tym nie koniec , ponieważ dociera do nas wiadomość o likwidacji niektórych kursów pociągów na linii do Chojnice-Piła , Chojnice-Szczecinek , Chojnice-Tczew . Uważamy to za skandaliczne i niezrozumiałe można podać przykład dojazdu do Poznania ; otóż z Brus , aby dostać się do Poznania na wykłady w poniedziałek rano należy wyjechać w niedzielę ok. godz. 11 . Także z Chojnic i miejscowości na linii do Piły należy wyjechać o godzinie 15:49 ( Piła-Poznań 180 km ). Jest oczywiście pociąg do Piły o godzinie 18.39 , lecz jest niezrozumiale i chyba celowy brak skomunikowania z pociągiem do Poznania . Otóż z Chojnic pociąg ten przyjeżdża o godzinie 19.53 , a pociąg do Poznania z Piły odjeżdża o godzinie 19.52 ?! Pociągi te są tego samego przewoźnika jakim są Przewozy Regionalne . Takich przykładów można by przytaczać mnóstwo , dlatego wydaje się , że najpierw tworzony jest fatalny rozkład jazdy następnie likwidowane pociągi, którymi nikt nie jeździ co skutkuje w dalszej kolejności likwidacją linii.Stawiamy takim działaniom stanowczy sprzeciw !! Droga władzo my naprawdę chcemy się uczyć i pracować, a więc żądamy od Was o dojazd pociągami do wymienionych przez nas szkół i miejsc pracy. Proponujemy zamiast likwidować kolej usiąść i ułożyć rozkład jazdy który zadowoli każdego z nas i pomyślcie jak obniżyć cenę biletów .
WIĘCEJ POCIĄGÓW=WIĘCEJ PODRÓŻNYCH=WIĘCEJ KASY
11 Listopada 2012, godzina 19:26
Oceniono 15 razy 15
11 Listopada 2012, godzina 17:05
Oceniono 6 razy -6
11 Listopada 2012, godzina 17:04
Oceniono 6 razy -6
~Bruszanka
Czy starosta tylko swojego stołka pilnuje???????????????????? Przeciesz dzięki nam tam się dostał,więc powinien walczyć o to aby 8 grudnia nie jechał ostatni pociąg z Chojnic-do Koscierzyny.! Zróbmy petycje do marszałka!!!!! Co wy na to??????
11 Listopada 2012, godzina 16:21
Oceniono 8 razy 8
~To ja Jażąbek
Przecież o to właśnie chodzi aby młodzież się nie wyuczyła .Władzy teraz jest potrzebny ciemny naród.Domy starców ludzie sami sobie wybudują dzięki np. fundacją .Na pewno się przydadzą,bo kto już dożyje tej emerytury to nie będzie już mógł sam funkcjonować .
11 Listopada 2012, godzina 02:34
Oceniono 10 razy 10
~Bruszanka
Pewnie ,marszałek nie chce dać dofinansowania,bo wiadomo takie są rozkłady jazdy,że pociągi z Kościerzyny i do Kościerzyny nie ma żadnego skomunikowania w kierunku Bydgoszczy. Kiedy jeszcze było w kierunku Kościerzyny wieczorem to z 5 minutową ,jak pociąg Arrivy się spóżnił to nie zawsze czekał pociąg przewozów regionalnych w kierunku Kościerzyny i sporo osób niestety musiało sobie szukać innego dojazdu,czyli dzwonili do domu aby kto po nich przyjechał. Jeżdże już 10 lat na tej linii,i dużo się dzieje,ale niestety coraz gorzej. A teraz naprawdę będzie koniec świata,jak miejscowośći będą odcięte od świata.
10 Listopada 2012, godzina 22:32
Oceniono 8 razy 0
~uczen
Jestem uczniem jednego z chojnickich liceów oglólnokształcących, a pociąg jeżdżący na trasie Chojnice-Kościerzyna jest moim jedynym środkiem komunikacji, którym mogę dojechać do domu. Może któryś z szanownych panów polityków mi powie jak mam przez pięć dni w tygodniu docierać do mojego miejsca zamieszkania? Najpierw zabrali nam PKS, który jedzie a się nie zatrzymuje, a teraz chcą nam jeszcze odebrać pociąg. MÓWIĘ STANOWCZE NIE!
10 Listopada 2012, godzina 22:27
Oceniono 12 razy 12
~Do PEER
No właśnie z przesiadką i co TYLKO DO TUCHOLI, a potem radź se sam człowieku. Kpina, bo na dalsze kilometry nie mają dopłaty. Chwalcie, chwalcie, a oni tak traktują pasażera. Naljepiej wszystko zlikwidować i faktycznie domy starców otworzyć jak już wcześniej ktoś wspomniał. Moim zdaniem to duży błąd, tym bardziej, że mamy teraz uczelnie wyższą, ze studiami II stopnia co na pewno sprowadzi wielu studentów, właśnie z Kościerzyny (osobiście znam kilka osób które dojeżdżają na studia do Pomeranii. Reasumując proponowałbym dobrze przemyśleć posunięcie.
10 Listopada 2012, godzina 21:57
Oceniono 9 razy 7
~z Człuchowa
"W ostatnich latach likwidowano odcinek nieczynnej linii z Sąpolna (rozlewnia gazu) do Słosinka (Miastko). Zdjęto z nasypów wszystko, łącznie z kruszywem - został tyko "leśny" piach :-). Jak widać, komuś się opłacało..."
Ciekawe czy ktoś wie gdzie to kruszywo się podzało? A ja wiem leży sobie spokojnie koło ... Chojnic. A dokładnie pod nowiuteńką obwodnicą. Teraz my w Człuchowie czekamy na kruszywo spod torów na Kościerzynę. No co? jakaś równowaga w przyrodzie musi być!
10 Listopada 2012, godzina 21:56
Oceniono 10 razy 6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 496.00 505.00 DKKDKK 64.10 65.80
EUREUR 482.00 490.00 RUBRUB 6.30 7.70
CHFCHF 500.00 515.00 NOKNOK 45.00 46.70
GBPGBP 543.00 560.00 SEKSEK 43.40 45.10
Aktualizacja: 2022-09-30 13:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 497.20 503.35 DKKDKK 64.40 65.23
EUREUR 483.24 488.12 RUBRUB 6.35 7.60
CHFCHF 503.16 509.65 NOKNOK 45.18 45.99
GBPGBP 544.72 551.02 SEKSEK 43.81 44.64
Aktualizacja: 2022-09-30 13:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy popierasz wyłączanie oświetlenia w mieście w porze nocnej?
Ceny paliw2022-09-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.27 zł 7.12 zł 7.14 zł 3.02 zł
Circle K 6.22 zł - 7.09 zł 2.99 zł
Lotos Optima 6.24 zł - 7.1 zł 3.01 zł
MZK 6.19 zł 7.19 zł 7.08 zł 2.88 zł
Orlen 6.27 zł 7.19 zł 7.14 zł 3.02 zł
PKS 6.19 zł - 7.08 zł 2.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij