Czwartek, 11 Sierpnia 2022 | Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. UM i je

Chojnice Perłą Samorządu 2012

Wiceburmistrz Jan Zieliński przekazuje burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi przywiezione z Warszawy dyplomy.

Wiceburmistrz Jan Zieliński przekazuje burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi przywiezione z Warszawy dyplomy.

Redakcja Dziennika Gazeta Prawna zorganizowała po raz pierwszy ogólnopolski ranking samorządowy. Miasto Chojnice oraz burmistrz Arseniusz Finster znaleźli się w gronie wyróżnionych.

Pomysłodawcy rankingu Perły Samorządu 2012 wybierali najlepsze miasta (powyżej i poniżej 100 tysięcy mieszkańców) i gminy wiejskie. W ankiecie, którą należało wypełnić jesienią ubiegłego roku, należało podać takie dane, jak liczba rozpoczętych inwestycji strukturalnych, ilość pozyskanych środków zewnętrznych na ich realizację, odsetek środków budżetowych przekazywanych na ochronę środowiska, wykaz inicjatyw związanych z ochroną przyrody i zagospodarowaniem odpadów. Interesowała także organizatorów baza rekreacyjna, która jest bezpłatnie dostępna dla mieszkańców miasta. W odpowiedzi podano, że Chojnice posiadają 0,33 mb ścieżek rowerowych na 1 mieszkańca, 9 boisk sportowych i stadionów, 20 placów zabaw dla dzieci i jeden park wodny (w kategorii – plaże, kąpieliska, miejsca do pływania). Brakuje natomiast miejsc biwakowych i takich obiektów, jak np. skateparki.

Reklama | Czytaj dalej »

Oceniano także włodarzy gmin. W specjalnej ankiecie należało podać ilość kadencji aktualnego szefa samorządu, czy odpowiada w Internecie na pytania mieszkańców (tak – burmistrz Arseniusz Finster), czy ma profil na Facebooku lub Twitterze (nie), czy współpracuje z mediami (tak), czy wprowadził dla mieszkańców esemesowy system powiadamiania o zagrożeniach (nie). Inna grupa pytań dotyczyła gmachu ratusza i funkcjonowania urzędu – czy jest w nim miejsce do przewijania niemowląt (nie) i kącik zabaw dla dzieci (nie), czy zapewnia pomoc tłumacza języka migowego (tak) i informacje urzędowe pisane brailem (nie), a także czy strona www urzędu daje możliwość odsłuchania niewidomym zamieszczonych informacji (nie).

W obydwu powyższych kategoriach miasto Chojnice oraz burmistrz Arseniusz Finster znaleźli się w gronie dziesięciu wyróżnionych. W dniu wczorajszym (17.01) wiceburmistrz Jan Zieliński odebrał na uroczystej gali, która miała miejsce w Warszawie w Pałacu Prymasowskim, okolicznościowe dyplomy. Przekazał je następnego dnia burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi, który tak skomentował otrzymane wyróżnienia: - Nie byłoby ich, gdyby nie szansa, jaką dali mi mieszkańcy w wyborach do piastowania urzędu burmistrza. Dlatego przekazuję im podziękowania za to, że mogę pracować dla miasta Chojnice. Obydwa wyróżnienia chciałbym zadedykować Stowarzyszeniu Projekt Chojnicka Samorządność, a szczególnie czterem osobom – Jackowi Studzińskiemu, Marcinowi Wałdochowi, Radosławowi Sawickiemu oraz Marzennie Osowickiej.

W Warszawie był także wicewójt Piotr Stanke, gdyż Urząd Gminy również otrzymał zaproszenie z DGP na uroczystość wręczenia nagród. – Niestety, ale z winy organizatora jesteśmy w grupie kilku samorządów, dla których nie przygotowano okolicznościowych dyplomów. Sądzili, że miasto i gmina Chojnice, to jeden samorząd. Na 100% jesteśmy w grupie piętnastu najlepszych gmin wiejskich. Czy także wójt jest wśród wyróżnionych, będzie jasne w środę (23.01), kiedy w gazecie ukaże się specjalny dodatek o rankingu – przekazał nam Stanke.

Ankieta UM Chojnice w rankingu samorządowym

Ankieta UM Chojnice w rankingu włodarzy gmin.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

57 komentarzy

~do demaskator
No to obnażyłeś prawdę w zakresie tego wielce zaszczytnego konkursu. Dawno się tak nie uśmialiśmy – akurat mam towarzystwo
18 Stycznia 2013, godzina 19:21
Oceniono 32 razy 26
~Jest spowiedź PR...
...rozgrzeszenia nie będzie...Powodzenia Pozdrowionka Mirka
18 Stycznia 2013, godzina 19:04
Oceniono 51 razy 39
~demaskator
Dodać należy, że w konkursie wzięły udział tylko te samorządy, które wyraziły na to chęć. Nietrudno zdobyć nagrody, przy ewentualnej niskiej frekwencji. Nie wiadomo też, czy przypadkiem wyróżnień nie dostali wszyscy uczestnicy A szczerze powiedziawszy mam takie uzasadnione podejrzenie.
18 Stycznia 2013, godzina 19:03
Oceniono 34 razy 28
~demaskator
A teraz napiszmy prawdę co to był za konkurs. Żeby wziąć w nim udział, trzeba było wypełnić na stronie organizatora specjalny formularz. Następnie organizator wysyłał ankiety, do samorządów, które wyraziły chęć przystąpienia do konkursu. Samorządy samodzielnie ankiety wypełniły, nie było nikogo, kto weryfikowałby informacje w nich zawarte. Na podstawie danych z ankiet wyłoniono zwycięzców. Żeby było zabawniej, na galę wręczenia nagród nie wysyłano zaproszeń. Samemu trzeba było zgłosić swoje uczestnictwo poprzez formularz dostępny na stronie internetowej http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu/zamowienie.php
Na swojej stronie internetowej organizator umieścił m. in. takie słowa:
Będziemy zaszczyceni, jeśli wyrażą Państwo chęć uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Jesteśmy przekonani, że zapewni ono Państwu nie tylko prestiż, ale dodatkowo pozwoli wypromować gminę, miasto bądź ich włodarza.
Rzeczywiście jest się czym szczycić. Mydlenie oczu zwykłemu obywatelowi.
18 Stycznia 2013, godzina 19:00
Oceniono 36 razy 32
~przykra sprawa
Ha ha! Ale się uśmiałem! Chyba wyślę do tej gazety wszystkie linki będące dowodem na to, jaka patologia się szerzy w naszym mieście. Jak to włodarz jest dostępny dla obywatela, że na 1 skargę nie potrafił udzielić odpowiedzi przez prawie 2 lata. Jak nie dostrzega nieprawidłowości w kapitule stypendialnej. Jak został uznany winnym przeszkadzania w przebiegu zgromadzenia. Jak narusza dobra osobiste tych, których nie znosi. Jak to stwierdza jednogłośnie, że mobbingu w Chojnicach nie ma bez uprzedniego postępowania wyjaśniającego. Pomoże ktoś przypomnieć wszystkie kwiatki naszego złotka?
18 Stycznia 2013, godzina 18:56
Oceniono 34 razy 28
~Niech odwołają się do...
...faktów istniejącej patologii w Chojnicach w organie wykonawczym gminy miasta Chojnice i kontrolnym oraz jak marnowane są pieniądze podatników, " na ręce burmistrzowi i radnym", którzy tworzą patologię, gdzie praca, płaca, dająca ludziom chleb...Powodzenia Pozdrawiam Mirka
18 Stycznia 2013, godzina 17:16
Oceniono 56 razy 48
~nie ma się z czego cieszyć
Redakcja Dziennika Gazeta Prawna zorganizowała po raz pierwszy ogólnopolski ranking samorządowy.
Jeszcze nie wiedzą jak to się robi, więc raczej nic nie warte jest to wyróżnienie. A poza tym co za ranking skoro bazuje na informacjach nie sprawdzonych tylko otrzymanych od samorządów. Żenada.
18 Stycznia 2013, godzina 17:12
Oceniono 31 razy 25
~...p...
Arek, w doope se wsadź tą nagrodę!!! ;-(
18 Stycznia 2013, godzina 16:43
Oceniono 34 razy 26
~Radek Sawicki
Wzruszyłem się! Tylko dlaczego pan burmistrz nas tak wyróżnił? Czy inspirujemy go? Czy dostarczamy mu wzorców? Nie wyjaśnił tego. Może na kolejnej konferencji prasowej, gdy już adrenalina opadnie... Póki co fajnie jakby nasz włodarz uzdrowił prace powołanej przez siebie Kapituły Stypendialnej, jakby przyjrzał się mobbingowi w podległych mu szkołach i zajął paroma innymi realnymi problemami, a nie szastał społeczeństwu przed oczyma nic nieznaczącymi odznaczeniami...
18 Stycznia 2013, godzina 16:34
Oceniono 41 razy 21
~komentator c.d.
W odpowiedzi podano, że Chojnice posiadają 0,33 mb ścieżek rowerowych na 1 mieszkańca, 9 boisk sportowych i stadionów, 20 placów zabaw dla dzieci i jeden park wodny (w kategorii – plaże, kąpieliska, miejsca do pływania).

Miasto ma 9 boisk sportowych? Czy wliczone w to zostały orlik zbudowany przez powiat przy szkole przy ul. Kościerskiej i wszystkie boiska przy podstawówkach, łącznie z tym "czymś" przy SP nr 5?
20 placów zabaw? No to policzmy: ul. Dworcowa (relikt PRL), Parkt 1000-lecia - 2szt., Plac Emsdetten, plac przy Parku Wodnym, Lasek Miejski, plac przy ul. Wielewskiej. Czy policzono również place zabaw przy szkołach podstawowych i przedszkolach, do których dostępu nie ma? Czy policzono place zabaw wybudowane przez SM, ZGM i wspólnoty mieszkaniowe?
Park Wodny nie jest bezpłatnie dostępny dla mieszkańców miasta.
To tyle w kwestii rzetelnego wypełnienia formularzy.
18 Stycznia 2013, godzina 16:31
Oceniono 34 razy 26
~komentator
Obydwa wyróżnienia chciałbym zadedykować Stowarzyszeniu Projekt Chojnicka Samorządność, a szczególnie czterem osobom – Jackowi Studzińskiemu, Marcinowi Wałdochowi, Radosławowi Sawickiemu oraz Marzennie Osowickiej.

I znowu wycieramy sobie twarz nazwiskami. Długo burmistrz nie wytrzymał.
Miło, że nasz włodarz zachwyca się nagrodami przyznanymi mu przez ludzi, którzy w Chojnicach najprawdopodobniej nigdy w życiu nie byli, a w nosie ma to, co mówią chojniczanie.
18 Stycznia 2013, godzina 16:16
Oceniono 34 razy 26
~Co nam po PR...
...jak mamy bezrobocie, brak pracy dającej utrzymanie ludziom, patologię w organie wykonawczym gminy miasta Chojnice i kontrolnym... chcemy chleba, pracy i płacy, a nie PR w radnych i burmistrza paczki raju...Powodzenia Pozdrawiam Szach-Mat
18 Stycznia 2013, godzina 16:12
Oceniono 58 razy 50

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 450.00 462.00 DKKDKK 61.60 63.30
EUREUR 464.00 475.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 477.00 492.00 NOKNOK 46.40 48.10
GBPGBP 546.00 561.00 SEKSEK 44.00 45.70
Aktualizacja: 2022-08-11 09:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 451.29 459.00 DKKDKK 62.11 62.97
EUREUR 466.17 471.53 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 479.59 485.46 NOKNOK 46.85 47.67
GBPGBP 549.87 558.00 SEKSEK 44.42 45.37
Aktualizacja: 2022-08-11 09:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-10

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.39 zł 7.09 zł 3.01 zł
Circle K 6.7 zł - 7.04 zł 2.96 zł
Lotos Optima 6.74 zł - 7.08 zł 2.99 zł
MZK 6.89 zł 7.99 zł 7.12 zł 3.02 zł
Orlen 6.69 zł 7.44 zł 7.04 zł 3.02 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij