Poniedziałek, 15 Sierpnia 2022 | Imieniny: Marii, napoleona, Stelii chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Burmistrz pisze w sprawie sygnalizacji

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy SP5 28 lutego działała.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy SP5 28 lutego działała.

Ciągłe awarie sygnalizacji ulicznej na skrzyżowaniu ulic Młodzieżowej, Obrońców Chojnic oraz Kościerskiej spowodowały wysłanie przez burmistrza Arseniusza Finstera do dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich wniosku o remont lub wymianę automatyki sterowania tymi światłami.

Urządzenia zainstalowane na tym skrzyżowaniu według burmistrza są najstarsze w Chojnicach. Jako uzasadnienie wniosku Arseniusz Finster podaje fakt wielokrotnego występowania w ostatnim czasie awarii świateł, co niekiedy prowadzi do zablokowania niektórych kierunków ruchu. Jako uciążliwe podnosi brak możliwości zmiany cyklu działania, co także powoduje problemy. – Doszło do potrąceń uczniów SP nr 5 na przejściu dla pieszych, ponieważ przy zielonym świetle z ul. Młodzieżowej w ul. Obrońców Chojnic, cykl funkcjonuje kilkanaście sekund i przejadą trzy lub cztery samochody. Kierowcy wjeżdżając na żółtym świetle, przejeżdżają przejście dla pieszych na czerwonym. Stanowi to duże zagrożenie dla pieszych – stwierdził burmistrz. Przypomniał także o niedawnej kolizji trzech aut, do której doszło podczas gdy sygnalizacja była nieczynna. W dniu wysłania (27.02) korespondencji także sygnalizacja była niesprawna.

Reklama | Czytaj dalej »

Burmistrz Arseniusz Finster zadeklarował w swym piśmie pełną dyspozycyjność w rozwiązaniu podnoszonego problemu.

Pismo burmistrza A.Finstera z 27.02.2013 do ZDW w Gdańsku.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

22 komentarzy

~fragi
Widzisz w normalnych krajach buduje się różne rzeczy DLA obywateli i buduje się je tak żeby im było wygodnie. A w krajach post-totalitarnych, takich jak Polska, usiłuje się obywateli zmusić do zamysłu władzy (szeroko rozumianej). W normalnym kraju jak przez trawnik pojawia się wydeptana ścieżka to pojawia się tam chodnik, a w naszym kraju pojawia się tam płotek i tabliczka "zakaz przejścia" oraz zaczajony funkcjonariusz z bloczkiem. Podam konkretny przykład: ulica Swarożyca i przejście przez ulicę. Od zawsze było tam przejście na wysokości schodów do kinoteatru. Ludzie sobie przechodzili, samochody jeździły, nie było wypadków, hamowania z piskiem ani klaksonów. Ogólnie bezstresowo. Pewnej grupie ludzi to przeszkadzało i postanowili to zepsuć. Za nasze pieniądze postawiono więc szereg barierek, zmuszając ludzi do pójścia kilkadziesiąt metrów dalej. To było za mało upierdliwe, więc dodano jeszcze przyciski. Mimo że jeżeli pali się czerwone dla samochodów, nie ma zielonych strzałek, a z drugiej strony jest zakaz wjazdu -> ŻADEN pojazd NIE MOŻE wjechać na przejście. ALe dla pieszych światło jest ... również czerwone. Trzeba nacisnąć przycisk. Wytłumacz mi rozsądnie PO CO? Dlaczego nie może się po prostu zapalać zielone dla pieszych wtedy gdy samochody mają czerwone? Te przyciski kosztowały i ich serwis też będzie kosztował ale co tam, ważne żeby jakiś dupek czuł się ważny. Pewnie podniecał się na widok starszych ludzi którzy nie zorientowali się w tych przyciskach i stali niepotrzebnie (patrz jak dziadek stoi, ale głupi nie zajarzył, ha, ha, ha, ale zabawa!). Albo twórca tego jest bezgranicznie głupi.
08 Marca 2013, godzina 22:40
Oceniono 7 razy 3
fragi mądralo stary co ty mi tu wyskakujesz z homo sowietikus o duchu stalinowskim co...
załoze sie ze jak juz poruszasz takie czasy to widze ze odpowiadała by Tobie korea północna kup se bilet ale w jedna strone bedziesz tam szczesliwy.
bo bynajmniej tam rzadko jest sygnalizacja swietlna i nie ma problemów z jej działaniem.
a za przejscie na czerwonym trafisz do obozu szczesliwosci gdzie bedziesz z głodu obgryzał deski obozowego baraku.
08 Marca 2013, godzina 20:59
Oceniono 5 razy 3
fragi mądralo stary co ty mi tu wyskakujesz z homo sowietikus o duchu stalinowskim co...
załoze sie ze jak juz poruszasz takie czasy to widze ze odpowiadała by Tobie korea północna kup se bilet ale w jedna strone bedziesz tam szczesliwy.
bo bynajmniej tam rzadko jest sygnalizacja swietlna i nie ma problemów z jej działaniem.
a za przejscie na czerwonym trafisz do obozu szczesliwosci gdzie bedziesz z głodu obgryzał deski obozowego baraku.
08 Marca 2013, godzina 20:58
Oceniono 8 razy 8
~fragi
Qwerty-> no to poczytaj sobie choćby to: http://www.zm.org.pl/?a=nl_raffi_przejscia
Wiem że jak ktoś jest wychowany w stalinowskim duchu to nie mieści mu się nieraz w głowie to co gdzie indziej jest zupełną normalnością i świetnie funkcjonuje. Na Homo-Sovieticus tylko bat.
04 Marca 2013, godzina 15:18
Oceniono 14 razy -6
~ojnietak
burmistrz po raz kolejny pokazuje ze sprawy ludzi nie sa mu bliskie, pogotowie powinno byc w miescie a na na przedmiesciach ... moze uda sie panu zrobic druga pozytywna, po obwodnicy, rzecz dla miast aw 20to letniej historii, ludzie ocenia czy to duzo
03 Marca 2013, godzina 21:46
Oceniono 8 razy 8
~trochę zorientowany
A propos zamknięcia ul. Zielonej. Taki cytacik z artykułu na tym portalu z lipca 2011, kiedy to burmistrz uzasadniał wydanie 50 tysi na opracowanie analizy drogowej - Za warte dokładniejszej analizy uważa też włodarz miasta ewentualne połączenie ulicy Tucholskiej z ul. Kościerską poprzez poszerzenie ul. Małe Osady i wybudowanie ulicy pomiędzy ogrodem działkowym a terenem po Chojnickim Przedsiębiorstwie Budowlanym. Ostatnim z priorytetów jest skomunikowanie ul. Ceynowy ze Strzelecką. Dzięki temu mogłoby zmniejszyć się natężenie ruchu na ul. Zielonej, a także wokół kolejnej z galerii handlowych. Na wykonanie analizy ma być zarezerwowane 50 tys. złotych. A potem za te pieniądze wykonano koncepcję węzła Nieżychowice na obwodnicy oraz koncepcję ruchu wokół galerii handlowej na terenach po ChFM. I jest fajnie. Więcej na http://chojnice24.pl/artykul/10683/drogowa-analiza-po-sesji/
03 Marca 2013, godzina 21:35
Oceniono 4 razy 4
po drugie szacunku wiecej dla ludzi pracujacych w urzedach po trzecie to wina zimy - warunków atmosferycznych

to też jest wina zimy? Mróz powyginał te pręty?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08f8936e7397b3e3.html
Ja to zgłosiłem i jestem ciekawy czy ktoś zareagował w tej sprawie? Winą urzędników jest to, że pod własnymi oknami nie widzą co się dzieje. Jak się nie pokaże palcem to nie ma problemu, a nawet wtedy lepiej go nie widzieć. Ps. jak coś wiecie o tym stojaku to napiszcie tz. czy jest już zrobiony.
03 Marca 2013, godzina 21:05
Oceniono 8 razy 8
~wyborca
A jeśli dojdzie do skutku przebudowa ul. Zielonej wraz z budową rond, to burmistrz zabroni ludziom chorować i dostawać zawałów, bo wtedy Igły, Os. Bursztynowe, Hallera i 700-lecia, w godzinach szczytu będą praktycznie odcięte. Możliwości szybkiego dotarcia do pacjentów nie będzie żadnej. Alternatywą dla ul. Zielonej wszak jest ustrojona światełkami, jak choinka w Boże Narodzenie, wiecznie zakorkowana ul. Sukienników i ewentualnie al. Brzozowa. Innej możliwości brak. Mieszkańcy największych chojnickich osiedli z pewnością będą za to bardzo wdzięczni.
03 Marca 2013, godzina 20:50
Oceniono 9 razy 5
~zatroskany
Zajmij sie burmistrzu lepiej pogotowiem w swoim miescie !!! przyjezdza po 15 min do podejrzenia zawału, ma przyjezdzac w 5 min albo wcale a przyjezdza po 15 min, zreszta jak dojechac z prawie charzykowa do chojnic w 5min ? Chyba hołowczyca musielibyscie zatrudniac ...
03 Marca 2013, godzina 20:24
Oceniono 10 razy 10
fragi jedz chłopie do " normalnego " kraju np do Niemiec, Czech, Belgii,Danii,Szwecji, Luxemburga i przejdź na czerwonym , spróbuj, a potem napisz jak było - powodzenia!!! czerwone dla ciebie znaczy ze mozesz isc -gratuluje.!
a i jestem ciekaw kogo nazywasz: "głupkiem na stołku"?
03 Marca 2013, godzina 19:10
Oceniono 27 razy 17
~fragi
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Marca 2013, godzina 18:55
Oceniono 26 razy -12
po pierwsze to mnie nic nie boli po drugie szacunku wiecej dla ludzi pracujacych w urzedach po trzecie to wina zimy - warunków atmosferycznych a nie urzedników ze nie działaja tam światła po czwarte jest problem z serwisem i burmistrz juz działa w tej sprawie po piate wypadków nie bedzie jak ludzie zwróca uwage na znaki drogowe - pewnie nawet nie posiadasz karty rowerowej ze nie wiesz ze gdy swiatła nie działaja to ob owiazuja jeszcze znaki poprzedzajace skrzyzowanie -to odnosnie kierujacych pojazdami a pieszy nie powinien wchodzic na czerwonym swietle na przejscie takie sa zasady ruchu tyle w temacie. Odnosnie Twoich narzekań na Polske to nikt Ciebie tu nie trzyma ... - wyjedź granice otwarte a załoze sie ze jedyny jezyk jaki znasz to łacina kuchenna którą w pierwszym poście próbowałeś sie zreszta posługiwać
03 Marca 2013, godzina 18:23
Oceniono 28 razy 12
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Marca 2013, godzina 16:38
Oceniono 34 razy -22
Ty sławek 66 ty sie tak nie mądrzyj,
bo sam przeciw prawu wykraczasz łazac na czerwonym
powinnes inne przejscie znalezs jak chcesz szybko przejsc a nie przechodzic po czerwonym.
02 Marca 2013, godzina 21:10
Oceniono 37 razy 27
~nieśmiały parafianin
Nadchodząca wiosna to dobry czas by rozpocząć porządkowanie Chojnickich dróg i Chojnickiego środowiska.
Jednym z istotnych problemów jest sprawa mobbingu w Gimnazjum nr. 1 w Chojnicach bo wpływa to szkodliwie na szkolne środowiska, obniża poziom jakości nauczania, doprowadza do obniżenia poziomu zaufania społecznego do nauczycieli i ich przełożonych, włącznie z burmistrzem, który kompletnie zawiódł w tej sprawie i toleruje tą patologie przez ostatnie 18 miesięcy. Czas na wiosenne porządki w Gimnazjum nr. 1 i zakończenie mobbingu i poniżania nauczycieli.
Czas by oczyścić szkole i wymieść socjopatyczną dyrektorkę Małgorzatę Henszke ze szkoły. Już dość cierpień nauczycieli i personelu szkoły, a i uczniowie zasługują na bezpieczne i skupione na edukacji środowisko szkolne. Jakakolwiek forma przemocy nie może być tolerowana w Chojnickich szkołach.
02 Marca 2013, godzina 20:40
Oceniono 28 razy 26

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 450.00 463.00 DKKDKK 61.50 63.20
EUREUR 460.00 473.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 475.00 490.00 NOKNOK 46.20 47.90
GBPGBP 542.00 557.00 SEKSEK 43.50 45.20
Aktualizacja: 2022-08-15 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 454.50 460.00 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 467.59 472.00 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 479.00 486.00 NOKNOK 46.70 47.60
GBPGBP 546.00 553.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-08-15 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.62 zł 7.39 zł 6.99 zł 2.97 zł
Circle K 6.6 zł - 6.97 zł 2.94 zł
Lotos Optima 6.6 zł - 6.99 zł 2.96 zł
MZK 6.59 zł 7.99 zł 6.97 zł 2.97 zł
Orlen 6.6 zł 7.35 zł 6.99 zł 2.99 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij