Sobota, 30 Września 2023 | Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Taniec przeciwko przemocy

Ludomiła Paczkowska ze stowarzyszenia Sabat Szefowych, które jest organizatorem happeningu.

Ludomiła Paczkowska ze stowarzyszenia Sabat Szefowych, które jest organizatorem happeningu.

Happeningi, które odbywają się w ramach ogólnoświatowej akcji pod hasłem "Nazywam się miliard", miały miejsce 14 lutego w 22 miastach Polski. W Chojnicach przesunięto akcję przeciwko przemocy na 8 marca.

 

Jej lokalnymi inicjatorkami są członkinie Sabatu Szefowych. Termin happeningu przesunięto ze względu na to, że 14 lutego w naszym regionie trwały ferie. W jego realizację włączą się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zaplanowany został na chojnickim Starym Rynku 8 marca o godz. 12. - Odczytamy odezwę, w której znajdą się statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet. Potem będzie taniec przygotowany przez uczniów i piosenka "Nie rozerwać łańcucha", w której zawarte sa treści przeciwko przemocy - opisuje Ludomiła Paczkowska, członkini stowarzyszenia. - Nie czekamy na kwiaty tego dnia, chcemy być zauważone i docenione. Zapraszamy na happening mężczyzn, by byli przy nas - dodaje. Uczestnicy będą mieli na sobie naklejki z hasłem "Dość przemocy".

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

21 komentarzy

~nieśmiały parafianin
Wydaje mi się, że przed wyjazdem do krajów muzułmańskich, wole zwracać uwagę i bezkarnie krytykować przemoc wobec kobiet (i mężczyzn) tutaj w Chojnicach. Patrząc na wiele przejawów bezmyślnej przemocy z bliska jakoś przeszkadza mi ta tutejsza przemoc w Chojnicach niż gdzie indziej.
06 Marca 2013, godzina 07:58
Oceniono 15 razy 15
~do powyżej
podobnie jak nieśmiały myśli wielu rozsądnych, pozbawionych hipokryzji ludzi, sam możesz wyjechać i nie szczekać od rana na forum
06 Marca 2013, godzina 07:50
Oceniono 12 razy 10
~do niesmiałego parafianina
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Marca 2013, godzina 07:39
Oceniono 14 razy -12
~nieśmiały parafianin
Ciekawe czy można by nazwać przemocą wobec kobiet sytuację, gdy wielebny ksiądz ma dziecko (na przykład dziewczynkę) ze swoją kochanką i publicznie udaje, że nie zna ani swojej kochanki and swojej córki? Czy to przemoc, gdy wielebny ksiądz zmusza swoją kochankę i córkę by nigdy publiczne się do niego nie zbliżały i nigdy nie identyfikowały go jako kochanka i jako ojca? Czy to przemoc, gdy wielebny ksiądz przynosi ukradkiem pieniądze na utrzymanie swojego dziecka i grozi, że jeżeli jego tajemnica zostanie wyjawiona to nie będzie więcej dawać żadnych pieniędzy na utrzymanie i dodatkowo poszczuje kochankę i dziecko swoimi fanatycznymi parafianami?
Ciekawe, przy najbliższej okazji, będę musiał zapytać się o ten problem wielebnego mecenasa sztuki proboszcza Jacka Dawidowskiego.
06 Marca 2013, godzina 07:08
Oceniono 22 razy 18
~Do pani Grodzkiej
A gdzie ty tu nienawiść widzisz, durna kobieto. Przecież parafianin staje w obronie skrzywdzonych!
05 Marca 2013, godzina 14:49
Oceniono 16 razy 12
~była zona anny grodzkiej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Marca 2013, godzina 14:39
Oceniono 19 razy -13
~nieśmiały parafianin
Chwalebna jest każda akcja edukacyjna przeciwko przemocy. W szczególności trzeba pomóc dzieciom i młodzieży zrozumieć jaką krzywdę innym i sobie samemu można spowodować przemocą w domu, szkole, i w pracy. Przemoc ma wymierne społeczne skutki ekonomiczne i zostawia za sobą ofiary mające ciągle poczucie zagrożenia, i pokaleczonych emocjonalnie i duchowo ludzi ze zniszczonym poczuciem własnej wartości, godności, i pewności siebie. Rany i siniaki na twarzach i ciele ofiar zagoją się i zanikną lecz emocjonalne i duchowe okaleczenie mimo, że mniej widoczne pozostanie u ofiar przemocy na długo.

Przykre jest, że pani Ludomiła Paczkowska zamiast pomagać wszystkim ofiarom przemocy, unika włączenia się i interwencji w przypadkach gdy przemoc jest dokonywana przez ludzi na wysokich pozycjach społecznych, z dużymi wpływami i zasobami finansowymi. Walka z przemocą nie może być wybiórcza, jeżeli przemoc jest używana prze panią dyrektor Henszke i burmistrza to trzeba piętnować to tak samo jak przemoc jakiej dopuszcza się jakich drobny pijaczyna przeciwko swojej żonie i dzieciom. Każda ofiara przemocy zasługuje na pomoc i zrozumienie jej lub jego cierpienia. Jakkolwiek, gdy jakiś mały pijaczyna jest w stanie pokaleczyć przemocą tylko kilka osób swojej własnej rodziny, to pani Henszke i burmistrz ze względu na wyeksponowane pozycje społeczne swoimi działaniami i przemocą uszkadzają dziesiątki lub setki ludzi dookoła siebie. Nie można w tym czasie patrzeć w druga strunę i udawać, że nic się nie stało. Świadomość społeczna, że wpływowe osoby w środowisku Chojnic mogą bezkarnie używać przemoc i pomiatać podległymi im osobami jest społecznie bardzo destrukcyjna. Każda forma przemocy, niezależnie kto jej się dopuszcza, musi być publicznie napiętnowana i karana przez wymiar sprawiedliwości.
05 Marca 2013, godzina 14:11
Oceniono 20 razy 16
~Zdumiona
Czy ta pani na zdjęciu to Śpiąca Królewna przebudzona ze snu zimowego? Za późno dowiedziała się o ogólnoświatowej akcji i z wdziękiem słonia usiłuje z poślizgiem dołączyć do peletonu, który już dawno przekroczył linię mety?
05 Marca 2013, godzina 12:54
Oceniono 8 razy 8
~Joanna d'Arc
Do trola internetowego pierdzącego zarem nienawisci do Koscioła Katolickiego - swego czasu w Chojnicach działał Dom Samotnej Matki prowadzoenej przez siostry zakonne, mogłes tam przyjśc ze swoimi urojeniami i na własne oczy zobaczyc cos co inni udaja ze nie widzą a o czym ty nie masz zielonego pojecia trolu internetowy.

05 Marca 2013, godzina 07:41
Oceniono 14 razy 8
~GUT
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Marca 2013, godzina 05:45
Oceniono 22 razy -16
~nieśmiały parafianin
Wystarczy pójść odwiedzić ośrodki pomocy dla ofiar przemocy by zobaczyć na własne oczy, że upokorzenie się ofiary przemocy przed prześladowcą prowadzi jedynie do jeszcze większej tragedii i nieszczęść. Przemocy nie można tolerować i wchodzić w jakieś ugody z prześladowcami i socjopatami dopuszczającymi się przemocy. Jest to sprzeczne z wszelką wiedzą naukową na ten temat.
Z przemocą się walczy aż do końca pomimo, że jest to trudne i wyczerpujące. Nie ma w tym procesie przystanków w połowie drogi. Osoby dopuszczające się przemocy trzeba identyfikować i potępić, i poprzez proces prawny należy ich karać. Wiedza naukowa i doświadczenie psychologów i psychiatrów wskazują, że nie ma innej drogi by walczyć z przemocą w domu lub też w pracy.

Jakiekolwiek inne rozwiązanie jest tylko wyrazem ignorancji.
04 Marca 2013, godzina 22:44
Oceniono 34 razy 26
~Marzenna Osowicka
Pani Paczkowska w pewnym momencie przejęła sprawę pomówienia o mobbing w Gimnazjum nr 1 w swoje ręce. Po tym, jak kolejni mediatorzy odmówili swoich mediacji, postanowiła pogodzić wszystkie trzy panie. Niestety, jako mediator wykazała zdecydowany brak profesjonalizmu, pomimo kursów unijnych w zakresie mediacji, które, jak twierdzi, rzekomo odbyła. Umawiając się z nami na mediacyjne spotkanie już podczas rozmowy telefonicznej usilnie dopytywała, czy jako oskarżone będziemy skłonne przeprosić oskarżycielkę, gdyż ona tego oczekuje. Uznałyśmy z Alicją, że przedkładanie oczekiwań oskarżycielki, która jest od lat dobrą koleżanką pani mediator, nijak się ma do bezstronności, jaką powinna zachować osoba podejmująca się rutynowych negocjacji. Ponadto tak nieprofesjonalne zachowanie mediatorki nie rokowało dobrze mediacjom. Pan sędzia Sporysz podzielił nasze wątpliwości i wyłączył panią Paczkowską z tej odpowiedzialnej roli…

04 Marca 2013, godzina 20:47
Oceniono 32 razy 26
~Marzenna Osowicka
Czy odczytywanie statystyk na rynku ma poprawić sytuację kobiet, wobec których stosuje się przemoc? Wątpię. Bardzo wątpię. Moim zdaniem tę sytuację mogłyby w pewnych zakresach zmienić niewątpliwie decyzje urzędnicze. Natomiast chętnie także zaprotestuję przeciwko przemocy. A zwłaszcza tej w jednej ze szkół chojnickich, tak obrazowo i dosadnie opisywanej przez nieśmiałego parafianina na forach portalu chojnice24. To może i ja dołączę do tego tańca na rynku? Może wtedy pan Burmistrz z wysokości balkonu ratusza łaskawie zechce zauważyć moją skromną osobę i mój personalny protest przeciwko przemocy?
04 Marca 2013, godzina 20:45
Oceniono 26 razy 20
~nieśmiały parafianin
Każda forma przemocy jest godna pogardy: przemoc wobec kobiet, dzieci, i przeciwko starszym osobom. W szczególności, w szkołach powinno być zero tolerancji dla przemocy by młode generacje Chojniczan mogły wzrastać w bezpiecznym środowisku bez przemocy, by jej nie kopiować i nie przenosić w przyszłość. Bezkonfliktowego rozwiązywania konfliktów trzeba się uczyć od małego by nie dać się wciągnąć w niekończący się wir bezmyślnej przemocy, która i tak nic nie rozwiązuje a tylko eskaluje problemy. Wystarczy spojrzeć na głupotę socjopatycznej dyrektorki Małgosi Henszke by zobaczyć ta głupotę jak na dłoni, i zniszczenie jakie dookoła siebie stwarza.

Mężczyźni nie są tutaj żadną opozycja w zwalczaniu przemocy bo mamy żony, córki, matki, synowe dla których chcemy jak najlepszego życia i szacunku na który zasługują. Problemem są socjopaci jak Małgosia Henszke i ignoranci wychowani w tolerancji dla przemocy wobec kobiet jak szanowny burmistrz miasta Chojnice.

Jedynie kościół katolicki uważa, że kobiety to gorszy rodzaj ludzkiej istoty. Dla kleru kobiety są za głupie by decydować samodzielnie o problemach swojego zdrowia i ciała. Także, według doktryn kościelnych kobiety powinny jedynie wypełniać służebne role jak wypełniać usługi seksualne i satysfakcjonować swoich mężów, i prac ich brudne gacie i skarpety, i na wszelkie sposoby usługiwać swoim panom i władcom. Nie tak dawno w imię miłości bożej kościół mordował i torturował wiele kobiet jako czarownice. Przykłady kościelnego poniżania i przemocy wobec kobiet można by mnożyć w nieskończoność.
04 Marca 2013, godzina 20:22
Oceniono 32 razy 26
~samiec
Sabat Szefowych może zainteresowałby sie sytuacja kobiet w kontekscie warunków pracy, płacy, sytuacji w żłobkach i przedszkolach? Ale po co podejmować takie tematy, lepiej zająć sie promowaniem własnej osoby za pomocą młodziezy szkolnej.

A przy okazji - dzien kobiet jest dniem wolnym od szkoły ze uczniowie będa tanczyc na zyczenie tejże kobiety?
04 Marca 2013, godzina 20:08
Oceniono 17 razy 13

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 432.00 444.00 DKKDKK 52.00 55.90
EUREUR 456.00 468.00 RUBRUB 4.30 4.90
CHFCHF 471.00 484.00 NOKNOK 32.20 35.90
GBPGBP 527.00 540.00 SEKSEK 38.40 39.90
Aktualizacja: 2023-09-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.45 440.23 DKKDKK 52.10 55.80
EUREUR 459.89 464.39 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 474.79 480.98 NOKNOK 32.30 35.80
GBPGBP 530.15 535.88 SEKSEK 38.50 39.80
Aktualizacja: 2023-09-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że w Chojnicach powinny pojawić się nowe tablice z nazwami ulic?
Ceny paliw2023-09-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.13 zł 6.78 zł 6.14 zł 3.03 zł
Circle K 6.05 zł - 6.1 zł 3.05 zł
Lotos Optima 5.99 zł - 6.07 zł 2.77 zł
MZK 5.97 zł 6.89 zł 5.99 zł 2.89 zł
Orlen 5.99 zł 6.59 zł 5.99 zł 2.77 zł
PKS 5.99 zł - 6.09 zł 2.95 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij