Wtorek, 28 Czerwca 2022 | Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona chojnice24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, tekst i fot. Bartosz Bluma

Były szef CBA w Konarzynach

Mariusz Kamiński na spotkaniu w Konarzynach.

Mariusz Kamiński na spotkaniu w Konarzynach.

W niedzielę (26.05) w Konarzynach z mieszkańcami spotkał się poseł Prawa i Sprawiedliwości, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusz Kamiński. Towarzyszyli mu posłowie tej partii z okręgu gdyńsko – słupskiego.

„W niedzielne popołudnie w Konarzynach miało miejsce historyczne wydarzenie. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii tej najmniejszej gminy w powiecie chojnickim odbyło się spotkanie aż z pięcioma posłami obecnej kadencji Sejmu. O godzinie 14 w sali bankietowej Państwa Tyborskich mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję spotkania z Mariuszem Kamińskim – byłym szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a obecnie posłem i wiceprezesem PiS. Towarzyszyli mu wszyscy posłowie PiS z okręgu gdyńskiego wybrani w ostatnich wyborach - Janusz Śniadek, Jolanta Szczypińska, Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Jarosław Sellin.

Reklama | Czytaj dalej »

Spotkanie to wpisuje się w organizowane od kilku miesięcy spotkania czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości  z  mieszkańcami różnych powiatów w całej Polsce. Podstawowym celem tegoż spotkania było przedstawienie pomysłów na zmianę obecnej sytuacji w naszym kraju. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza, wzrastające bezrobocie, problem z odnalezieniem się ludzi młodych na rynku pracy, kwestie rolnictwa, czy też pozycja Polski na arenie międzynarodowej, to tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkania. Zgromadzeni mogli poznać propozycje Prawa i Sprawiedliwości na wyjście z kryzysu i przekonać się, że partia ta jest realną alternatywą dla partii obecnie sprawujących władzę. Kilkadziesiąt osób uczestniczących w spotkaniu miało również możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące je pytania. Zapowiedziano kontynuowanie takich spotkań w innych miejscowościach w przyszłości.

Po spotkaniu w Konarzynach Mariusz Kamiński z pozostałymi posłami odjechali na podobne spotkanie z mieszkańcami Dziemian w powiecie kościerskim.”

Tekst i fot. Bartosz Bluma

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

27 komentarzy

~Beata
Przez niecałe dwie godziny to chyba nie można było zbyt wiele się dowiedzieć. Ciekawi mnie czy na tym spotkaniu byli sami zwolennicy PIS-u czy byli też przeciwnicy?
28 Maja 2013, godzina 19:42
Oceniono 12 razy 10
~CIEKAWY - 2
Dlaczego nikt z Państwa nie napisze jakie tematy poruszano na spotkaniu w Konarzynach, tylko nawzajem obrzucacie się błotem?
28 Maja 2013, godzina 19:24
Oceniono 19 razy 17
~VIKING
Zeig mir den Platz an der Sonne, wo alle Menschen sich verstehen?
28 Maja 2013, godzina 14:18
Oceniono 27 razy -7
~Ciekawy
A czyim niby synkiem jest ten "zasłużony" Kaczor, on nie z PRL-u, prawda cię w oczy kole matole? To hasło: "raz sierpem ..... itd." powtarzasz jak papuga która nauczyła się kilku słów i klepie gdzie i kiedy tylko może, bo głupia niczego innego się nie nauczyła! Tacy "inteligentni" jak ty są właśnie wyznawcami szalonego wodza którego powinno się odizolować od normalnego społeczeństwa aby nie doprowadził do wojny domowej w Polsce! Teraz riposta na twoje durne hasło: SZCZYNAMI I BŁOTEM W PIS-owską HOŁOTĘ zwłaszcza 10-ego każdego miesiąca! Przeczytałeś to wracaj na podwórko pobawić się z kolegami w piaskownicy!
28 Maja 2013, godzina 12:35
Oceniono 30 razy 14
~raz sierpem raz młotem w czerwiona hołotę!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Maja 2013, godzina 10:51
Oceniono 40 razy -14
~Beata
Brawo Panowie, BRAWO piękny wiersz i pięknie opisane pochodzenie i życiorys Kaczaszwilego Kłamczyńskiego Sierotki Smoleńskiego !!! NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!!!
28 Maja 2013, godzina 10:32
Oceniono 25 razy 11
~leming
http://spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski

a tu cuda jarka:
Cuda stanowią stały element w życiu Jarosława i jego rodziny. Oto zestawienie siedmiu najważniejszych cudów rodu Kaczyńskich, sporządzone przez anonimowego internautę:
Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla AKowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.
Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Jednak cudów związanych z osobą Jarosława jest znacznie więcej.

W dniu 14.09.2007 spowodował cudowne nawrócenie wrogiego marszu wykształciuchów, inspirowanego przez krasnoludków warszawskich, których zatwardziałe od cynicznego oporu umysły wpadły na pomysł, aby - zamiast dokonywać kolejnego wściekłego ataku - ogłosić Wielkiego Brata świętym za "cudowne przemienienie kłamstwa w prawdę, cud życia bez konta i cud zdolności przebywania w dwóch miejscach jednocześnie". Niestety ci wrogowie narodu zignorowali lub zapomnieli o wymienionych niżej wielkich osiągnięciach Geniusza Mazowsza.

Także Zbigniew Ziobro został uznany przez nich Błogosławionym. Uświetniło to wizytę naszego wielkiego przyjaciela, Premiera Komunistycznej Republiki Wietnamu.

Na razie cierpliwie oczekujemy oficjalnego potwierdzenia kanonizacji czcigodnego Jarosława od Papieża, władz Kościoła Toruńskokatolickiego i B-16.

Niespotykanie znaczącym osiągnięciem Jarosława Kaczyńskiego oraz oczywiście oczywistym dowodem jego geniuszu i nadprzyrodzonych zdolności, jest umiejętność istnienia i funkcjonowania w stanie niebytu: jak się okazało w dniu 02.11.2007, Jarosław Kaczyński urodzi się dopiero w dniu 18.06.2047!

Informację tę był uprzejmy przekazać sam Ojciec Narodu, w oświadczeniu majątkowym, opublikowanym na stronach sejmowych.

Choć więc fizycznie Wielki Brat jeszcze nie istnieje, to dzięki sile jego wybitnego umysłu i charakteru oraz niespotykanej nośności głoszonych przezeń idei, cały świat ma okazję podziwiać niesłychanie realistyczną projekcję jego wybitnej postaci oraz genialnie sformułowanych przez Jarosława tez zbawiennej dla wszechświata ideologii PiSjanizmu.

Ujawnienie prawdziwej daty urodzenia Jarosława pozwoliło też w sposób ostateczny obnażyć cyniczne kłamstwa i podłe intrygi liberałów i innych wrogów narodu, którzy uporczywie twierdzą, że bracia Kaczyńscy Zjawisko biologiczne urodzili się 18.06.1949.

Na szczególną uwagę zasługuje również niesłychanie znaczący udział Jarosława w wielkim cudzie lizbońskim Ojca Rydzyka z marca 2008 r., który w całej pełni potwierdził stałość jedynie słusznych poglądów Geniusza Mazowsza oraz jego niespotykaną konsekwencję i legendarną już wiarygodność.

Kolejne cuda nastąpiły kilka lat później, kiedy życie Umiłowanego Przywódcy w cudowny sposób zostało wielokrotnie uratowane w licznych zamachach na Jarosława.
27 Maja 2013, godzina 22:50
Oceniono 42 razy 24
~taka prawda
O większego trudno "zucha", jak nasz Jarcio Kwak-Kłamczucha...
— Ja nikogo się nie boję! Choćby Ruski... to dostoję!
Niemcy?... Ja ich całą zgraję pozabijam i pokraję!
Tuski, Ziobra, Palikoty, powyrzucam poza płoty,
Zaś Pawlaki i Millery - poprzeganiam do cholery!
Nawet Rydzyk nie podskoczy, jak mu plunę prosto w oczy !
Dla Putina klatkę zrobię, niech tam cicho siedzi sobie!
Wszystkich wrogów swoich zniszczę! To nie prawda, że ja pyszczę!
Ja mam Antka i Fotygę, więc mi mogą zrobić figę.
Kiedy ktoś mnie zbyt rozzłości, temu porachują kości!
Wszystkie Pakty, wszystkie Unie - poumieszczam na biegunie!
Niech od Wolski siedzą z dala, bo jak nie... to porozwalam!
Do mych działań się nie mieszać i mych planów nie ośmieszać!
Pozatykam z gazem rury, by nie było w Skarbcu dziury.
Jak pierdniemy wszyscy razem, skończą się kłopoty z gazem!
Węgla u nas ci dostatek - zlikwiduje się podatek,
Bo gdy węgiel ten się sprzeda, zapomnicie co to bieda!
Wszystkie banki zlikwiduję, bo ja w banku źle się czuję.
Samochody też to czeka, po co trąbią na człowieka?
Sklepy? Tylko osiedlowe, bo w tych większych tracę głowę
I wydaję w kaczym transie więcej, niż mam na bilansie!
Gdy pieniędzy gdzieś brakuje - nie ma sprawy! Dodrukuję!
Ja w metodach nie przebieram! Przeciwników powystrzelam,
Zaś ci z PiSu renegaci, też poznają co to kaci!
Kiedy całą zgarnę władzę, zobaczycie - wszystkich wsadzę!
I nikomu nie popuszczę! Zamknę, zgnoję, z dymem puszczę!
Na kiboli mogę liczyć, tylko muszę ich przećwiczyć,
By na moje zawołanie stali murem przy swym panie!
Ktoś przeciwny? - Niech poznaje, co to PiSie obyczaje!
Dla mych wiernych zaś w nagrodę, weekend zrobię aż po środę.
Przez dwa dni zaś niech harują, aż się sami wymordują
W swym wyścigu po zaszczyty, ja zaś zawsze będę kryty.
Doświadczenia mam niemało, z nauk tatki coś zostało.
Po Stalinie, po Hitlerze, też się doświadczenie zbierze.
Po cóż trwonić taki spadek? Co tam Tuska jakiś dziadek!
Ja mam talent do rządzenia! Ma ktoś coś do powiedzenia?
- Widzę, że mnie nikt nie słucha! Czy publika jakaś głucha?
Czy nie wierzą w obietnice? Czy mam sam wyjść na ulice?
Czy sam walczyć mam o Wolskę? Czy wolicie waszą Polskę?
Jak mnie bardziej rozsierdzicie, to odbiorę sobie życie!
- Taka żałość mnie przenika - wolą Jarka "męczennika"?
To aż taki jestem stary, że mi nikt nie daje wiary?
- Wiesz nasz "wodzu" w czym przyczyna?
- "Z głupim lepiej nie zaczynać" !!!!
Twoich zaś "nauczycieli", też już dawno diabli wzięli.
Żebyś głupot już nie gadał, lepiej, by cię kto przebadał.
Czy pomoże? - Któż to zgadnie. Kaczki wszak gustują w bagnie.
Gdy do dna bagienka dotrzesz, spokorniejesz i odpoczniesz.
Zaproś tam też swych sekciarzy, skoro im się bagno marzy.
Dość wojenek i mącenia! Żegnaj "miszczu"! Do widzenia !
27 Maja 2013, godzina 22:45
Oceniono 40 razy 24
~zawiedziony
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Maja 2013, godzina 21:44
Oceniono 51 razy -17
~Jarosław K. TW-Balbina
Nie chcę siedzieć na Rakowieckiej dlatego przyznaję się że: braliśmy z bratem udział takich aferach jak: FOZZ, w spółce "Telegraf" i w oscylatorze "Art.-B", na razie tyle ale jak sobie przypomnę to zaraz tu wszystko zeznam na piśmie tylko błagam was nie zamykajcie mnie do więzienia! Aaaa i jeszcze te 400tyś. zł. darowizny którą dostałem ale zapomniałem wpisać do oświadczenia majątkowego! Ja to jeszcze mogę naprawić tylko wybierzcie mnie na prezydenta RP lub chociaż tylko na premiera, chociaż na dwa lata, a wszystkim wam zrobię dobrze! Wybuduję nowe więzienia w których będzie można zamknąć jakieś 3 mln. przestępców, dla tych najgorszych zbuduję piękny ośrodek, lepszy niż Bereza Kartuska, tylko dajcie mi jeszcze jedną szansę!!!!!!!!!!
27 Maja 2013, godzina 21:10
Oceniono 42 razy 28
~ROTH
Nie na SYBERIĘ tylko na LATARNIE ! Ale jak to mówią: co ma wisieć nie utonie!
27 Maja 2013, godzina 20:01
Oceniono 34 razy 18
~MALACH HA-MAWET
Szkoda, że generał Jaruzelski miał takie miękkie serce i nie przesiedlił kilkadziesiąt tysięcy solidaruchów na Syberię żeby śnieg żarli, dzisiaj nie byłoby tych zł..... przy korycie i rozkradzionej Polski!
27 Maja 2013, godzina 19:30
Oceniono 46 razy 26
~ak
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Maja 2013, godzina 19:22
Oceniono 63 razy -19
~nigdy wiecej PełO!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Maja 2013, godzina 18:18
Oceniono 65 razy -19
~ja
~Ciekawe dlaczego ten Pan był w Konarzynach
a nie zaszczycił np. Człuchowa czy Chojnic. Czyżby elektorat w większych miastach nie był aż tak ciemny?
27 Maja 2013, godzina 17:41

1. Czy w wielkim mieście Chojnicach nie ma bezrobocia?
2. Czy w owym mieście nie ma kolejek do lekarzy?
3. Czy i jakie są tutaj perspektywy dla młodych ludzi?
4. Czy można tutaj coś załatwić bez tzw. znajomości?
5. Czy z tej miejscowości jest dogodny dojazd do trochę większych miejscowości /np. Trójmiasto, Bydgoszcz/ - mam na myśli połączenia kolejowe, drogi bez dziur....
Jeżeli drogi przedmówco uważasz, że np. w Konarzynach mieszka ciemnota, to jakie świadectwo wystawiasz sobie?
Wstrętne nastały czasy, gdy robimy podział na tych z większych i tych z mniejszych miejscowości /wszak Chojnice np dla Trójmiasta, to też prowincja/, podział na tych z kasą i tych biednych, z pracą i bez pracy.............
27 Maja 2013, godzina 18:13
Oceniono 21 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 438.00 451.00 DKKDKK 62.10 63.70
EUREUR 464.00 477.00 RUBRUB 5.70 7.30
CHFCHF 459.00 474.00 NOKNOK 44.30 45.90
GBPGBP 537.00 552.00 SEKSEK 43.30 44.90
Aktualizacja: 2022-06-28 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 442.76 449.00 DKKDKK 62.50 63.30
EUREUR 466.89 472.50 RUBRUB 5.80 7.20
CHFCHF 462.63 469.00 NOKNOK 44.70 45.50
GBPGBP 539.69 546.00 SEKSEK 43.70 44.50
Aktualizacja: 2022-06-28 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-06-27

E95 E98 ON LPG
BP 7.82 zł 8.5 zł 7.85 zł 3.36 zł
Circle K 7.77 zł - 7.8 zł 3.33 zł
Lotos Optima 7.66 zł - 7.82 zł 3.35 zł
MZK 7.83 zł 8.43 zł 7.8 zł 3.33 zł
Orlen 7.69 zł 8.25 zł 7.85 zł 3.36 zł
PKS 7.85 zł - 7.83 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij