Poniedziałek, 15 Sierpnia 2022 | Imieniny: Marii, napoleona, Stelii chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, fot. Krzysztof Różycki, tekst mkschojniczanka.pl

„Burmistrzu, prosimy o realizację obietnicy!”

Po ostatnim meczu w II lidze. Od lewej - A.Finster. M.Polasik, J.Klauzo oraz S.Skaja.

Po ostatnim meczu w II lidze. Od lewej - A.Finster. M.Polasik, J.Klauzo oraz S.Skaja.

Prezes zarządu I-ligowej MKS Chojniczanka 1930 Maciej Polasik zwraca się z apelem o zwiększenie wsparcia finansowego do władz miasta i sponsorów.

„Euforia po historycznym awansie naszego klubu do I ligi pomału przemija. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z wyjątkowości tego wydarzenia nie tylko dla sympatyków piłki nożnej, ale dla wszystkich mieszkańców Chojnic i regionu chojnickiego. Nadchodzi bowiem okres, w którym o Chojnicach będzie się mówić w całej Polsce. Chodzi nam o to, aby tę szczególną szansę na promocję wykorzystać nie tylko w kontekście piłki nożnej i sportu, ale także w rozsławianiu naszego miasta i regionu oraz biznesu.

Najbliższe dni to okres intensywnej pracy w klubie. Pracy związanej z budowaniem zespołu na miarę I ligi, ale także, a może przede wszystkim z konstruowaniem budżetu na przyszły sezon. Gra w wyższej lidze wiązać się będzie z wyższymi kosztami funkcjonowania klubu. Środki przekazywane klubowi przez firmy sponsorujące z pewnością nie będą wystarczające. Również wsparcie Urzędu Miasta na dotychczasowym poziomie nie pozwoli sprostać wyzwaniom jakie niesie za sobą gra na szczeblu pierwszoligowym i oczekiwaniom jakie stawiają przed klubem kibice.

Reklama | Czytaj dalej »

W najbliższych dniach sponsorzy mogą spodziewać się wizyt przedstawicieli klubu, w trakcie których chcielibyśmy podziękować firmom za dotychczasowe wspieranie Chojniczanki i wręczyć im pamiątki klubowe specjalnie przygotowane z okazji awansu do I ligi. Przy okazji chcielibyśmy porozmawiać o rozszerzeniu współpracy o nowe możliwości reklamowe i promocyjne, które niesie ze sobą gra na zapleczu ekstraklasy.

Lipiec to również okres w którym będziemy się starali pozyskać jak najwięcej nowych podmiotów zainteresowanych współpracą z klubem. W tym miejscu bardzo liczymy na pomoc naszych kibiców w nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi sponsorami. Bardzo istotnym elementem całego budżetu będzie to, o ile zwiększone zostanie wsparcie jakie otrzymujemy z Urzędu Miasta Chojnice. Panie Burmistrzu prosimy o wywiązanie się z obietnic w tej kwestii.

I liga to większe zainteresowanie klubem, które niesie za sobą nowe możliwości reklamowe. Możemy liczyć na stałą obecność w rubrykach gazet sportowych takich jak Przegląd Sportowy czy Piłka Nożna. Nade wszystko największym nośnikiem reklamowym będzie obecność Chojniczanki w programach Orange Sport. Kanał należący do Telekomunikacji Polskiej dociera do 5,3 miliona gospodarstw domowych i jest obecny na największych platformach satelitarnych z NC+ i Cyfrowym Polsatem na czele! Takich możliwości promocji nie było jeszcze nigdy w ciągu 83-letniej historii naszego klubu!

Podczas ostatnich spotkań II ligi na trybunach zasiadało około 3000 osób. To niesamowity kapitał. Przynosi on wymierny dochód klubowi, ale również podnosi istotnie jego wartość marketingową. Apelujemy do kibiców o pełne trybuny na każdym meczu. (…)”

Prezes Zarządu

Maciej Polasik

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

43 komentarzy

~kibic normalny
Dotowanie poszczególnych dyscyplin sportu powinno się odbywać biorąc pod uwagę m.in.zainteresowanie daną dyscypliną przez kibiców.Bo dla kogo organizuje się zawody i mecze?Prawda jest taka,że Chojniczanka potrafiła osiągnąć największy sukces sportowy i zgromadzić na trybunach największą liczbę kibiców od wielu wielu lat,a zainteresowanie innymi dyscyplinami jest oględnie mówiąc bardzo mizerne/oprócz futsalu/.Nazwa Chojniczanka i Chojnice,przy okazji rozgrywek na szczeblu centralnym najczęściej też pojawia się w mediach i to nie tylko sportowych.Teraz,zespół grając w I lidze,jeszcze częściej będzie gościł na łamach prasy,internetu i telewizji.Jeżeli ktoś uważa,że to jest nic nie warta promocja,a która najczęściej nic nie kosztuje,to się grubo myli.Życzyłbym innym sportowcom i drużynom z Chojnic,aby tak często o nich mówiono i pisano,a także pokazywano jak przez ostatnie 3 lata o drużynie Chojniczanki.Dziś sport wyczynowy niestety kosztuje.Już tysiące kibiców z Chojnic i całego regionu chce oglądać piłkę na wyższym poziomie.Klub i miasto dochodziło do tego sukcesu przez wiele,wiele lat.Wielu dawnych chojnickich kibiców mogło tylko o tym pomarzyć,a my jesteśmy świadkami historycznych i być może niepowtarzalnych chwil.Jeżeli teraz wszystko popsujemy,to być może na zawsze staniemy się sportową pustynią.Prosze popatrzeć jak to ma i miało miejsce w wielu większych ośrodkach niż Chojnice,gdzie teraz tam bardzo trudno lub wręcz niemożliwe jest dojście do poprzedniego stanu.Apel tylko do tych,którzy mogą wspierać sport,a takich podmiotów w Chojnicach jest niemało-POMÓŻCIE! Nie chcemy być w V lidze,bo trzeba sobie wyznaczać ambitne cele i wykorzystać daną szansę,która teraz nadeszła.Zainteresowanie dobrą piłk w Chojnicach jest bardzo duże i będzie jeszcze większe,a pewnie nie wszyscy będą mogli te widowiska oglądać,bo pojemność stadionu okaże się za mała.Reasumując-piłka nożna,czy się to komuś podoba czy nie,nie tylko w Polsce jest wiodącą dyscypliną,która gromadzi największe rzesze kibiców!
04 Lipca 2013, godzina 20:55
Oceniono 35 razy 1
~anna grodzka
A żyd mieszkający w Chojnicach bedzie kwalifikował sie do uznania za wychowanka czy traktowany jako przyjezdny? To samo dotyczy cygana.

Od ilu pokolen wstecz mozna kogos uznac za "chojniczanina" ?
04 Lipca 2013, godzina 18:35
Oceniono 16 razy -8
~wyborca
Z Pomorza? Nawet z Polski nie są co niektórzy!
Najemnicy wygrywają za nas mecze?!
Niektórym pewnie weszło w krew, że kto inny "odrabiał za nich lekcje"?
Czas pokazać na co stać rodowitych chojniczan.
Wtedy będzie się z czego szczycić.
04 Lipca 2013, godzina 18:30
Oceniono 14 razy 8
~ods
widze ze promocji władzy ciag dalszy ...


mam nadzieje ze mieszkancy nie dadza się zrobić na tani populizm,

to nie jest moim zdaniem dobra wladza
04 Lipca 2013, godzina 18:26
Oceniono 12 razy 6
~Smerf Maruda
To, że Orange Sport MOŻE obejrzeć 5,3 mln gospodarstw domowych nie oznacza, że tyle ogląda. Sprawdziłem jaka była ogladalność tego kanału w maju 2013, kiedy to finiszowała 1 liga. Wg tele-sport.pl http://tele-sport.pl/maj-2013-ogladalnosc-kanalow-sportowych,artykul.html?material_id=51af8175fbaedd5f7c900089#zamknij oraz media2.pl http://media2.pl/badania/103202-Sportowa-TV-Polsat-Sport-liderem-TVP-Sport-wyprzedza-nSport-duzy-wzrost-Eurosport-2.html Orange Sport oglądało AŻ 9 (słownie DZIEWIĘC) tysięcy osób w wieku powyżej 4 lat dziennie! To tylko TRZY komplety na trybunach naszego stadionu!!!!!!!!!!!
04 Lipca 2013, godzina 18:22
Oceniono 14 razy 14
~sport
Sport to granie w piłkę, pływanie, tańczenie, lekkoatletyka... Natomiast oglądanie tego z trybun lub w TV to już nie sport tylko biznes dla jednych, rozrywka dla innych. Nie godzę się żeby Miasto Chojnice płaciło tak duża kasę za rozrywkę dla 3000 widzów. To PARANOJA! Niech owszem dadzą na lekcje sportu - dla młodych. Ale nie kasę dla chłopaków - zawodowców, którzy nawet nie są z Pomorza!
04 Lipca 2013, godzina 18:08
Oceniono 21 razy 15
~lesio
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
04 Lipca 2013, godzina 18:06
Oceniono 21 razy -11
~(oo)bserwator
Proponuję np. 29 mln euro dotacji z UM - na zakup Roberta Lewandowskiego z Borussi. Grzęźniemy w błocie, tłuczemy się po dziurach, toniemy w śmieciach, nie ma pracy - promocji na całą Polskę na pewno nam potrzeba w pierwszej kolejności.
04 Lipca 2013, godzina 18:04
Oceniono 19 razy 13
~fragi
Chyba powinni powiedzieć "dziękujemy za wsparcie, dzięki niemu dostaliśmy się do 1 ligi, dalej poradzimy sobie sami". Bezczelne nienażarte ryje.
04 Lipca 2013, godzina 17:54
Oceniono 18 razy 10
~Fantastycy z kroku tura
MKS - do szatni!!! Po drobne na klub!
04 Lipca 2013, godzina 17:19
Oceniono 15 razy 5
~123
To zróbmy przy okazji referendum nt płacenia podatków.
04 Lipca 2013, godzina 16:53
Oceniono 17 razy 7
~ABC sponsoringu
Nade wszystko największym nośnikiem reklamowym będzie obecność Chojniczanki w programach Orange Sport. Kanał należący do Telekomunikacji Polskiej dociera do 5,3 miliona gospodarstw domowych i jest obecny na największych platformach satelitarnych z NC+ i Cyfrowym Polsatem na czele! Takich możliwości promocji nie było jeszcze nigdy w ciągu 83-letniej historii naszego klubu!


...No nie było, bo TV nie było, tym bardziej kanałów cyfrowych ;-) Ale, ale... Pomijając to, profesjonalny pakiet sponsorski wygląda nieco inaczej ;-) Powiało amatorszczyzną! Chcąc otrzymać kasę należy precyzyjnie wykazać ile sekund i w jakim czasie antenowym będzie przebitka na logotyp sponsora. Czy Polasik myśli, że publiczna kasa jest niczyja? Że poklepie Finia po ramieniu, obieca mu kolejną fotkę w Czasie Chojnic i już poleci strumień darmowej kasy na MKS?! A radni? Te marionetki nawet nie są pytane o zdanie.

Uważam, że powinno zostać ogłoszone referendum nt. finansowania Chojniczanki.
04 Lipca 2013, godzina 16:20
Oceniono 26 razy 14
~chojniczanin
Łapy precz od miejskiej kasy! Swoje ambicyjki opłacajcie sami! I za swoje kupujcie zawodników zewsząd, tylko nie z Chojnic! Jestem przeciwko dawaniu kasy na "piłkarski biznes" - sportu w tym zero!!!
04 Lipca 2013, godzina 16:12
Oceniono 28 razy 18
~Skaja w sportowym stroju
wglądasz jak prawdziwy sportowiec
04 Lipca 2013, godzina 15:55
Oceniono 26 razy 16
~Idealnym pokazem rządów w Chojnicach jest
zwrócenie sie do burmistrza a nie do Rady! To podobno oni decydują kto i na co dostanie!!! Jak widać a o czym pisałem wcześniej radni to osobniki z amputowanymi kręgosłupami i mózgami. Nawet gdyby mieli inne zdanie to go nie przedstawią bo sie boją! Bo synek (Szlanga) czy wnuczka (?) nie dostana pieniedzy na swoje zabawy albo posadki w UM lub zaprzyjaźnionych.
04 Lipca 2013, godzina 15:26
Oceniono 33 razy 21

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 450.00 463.00 DKKDKK 61.50 63.20
EUREUR 460.00 473.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 475.00 490.00 NOKNOK 46.20 47.90
GBPGBP 542.00 557.00 SEKSEK 43.50 45.20
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 454.50 460.50 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 463.00 470.00 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 479.00 486.00 NOKNOK 46.70 47.60
GBPGBP 546.00 553.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.62 zł 7.39 zł 6.99 zł 2.97 zł
Circle K 6.6 zł - 6.97 zł 2.94 zł
Lotos Optima 6.6 zł - 6.99 zł 2.96 zł
MZK 6.59 zł 7.99 zł 6.97 zł 2.97 zł
Orlen 6.6 zł 7.35 zł 6.99 zł 2.99 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij