Piątek, 02 Czerwca 2023 | Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. dzięki uprzejmości UM/Marian Nowak

Pierwsze miejsce dla parku

Od lewej: Józef Urbaniak, Jacek Domozych, Zdzisław Kufel i Edward Pietrzyk.

Od lewej: Józef Urbaniak, Jacek Domozych, Zdzisław Kufel i Edward Pietrzyk.

Park Tysiąclecia doceniony przez kapitułę konkursu Modernizacja Roku 2012. W kategorii "tereny zieleni" zajął pierwsze miejsce. Z parkiem konkurowała Dolina Cybiny w gm. Swarzędz. Wcześniej internauci oddali na chojnicką inwestycję najwięcej, bo blisko12 tysięcy głosów, spośród wszystkich kategorii.

 

- Jechaliśmy z duszą na ramieniu, co będzie. To było nasze czwarte podejście i sukces. To maksimum z tego co mogliśmy wziąć - relacjonował zastępca burmistrza Edward Pietrzyk, który w środę odbierał nagrodę w imieniu miasta na Zamku Królewskim. Towarzyszyli mu projektant Zdzisław Kufel, wykonawca Józef Urbaniak i dyrektor wydziału Budowlano-Inwestycyjnego Jacek Domozych. - Naprawdę jest się czym pochwalić. Ci, którzy są nieżyczliwi wobec tej instytucji, ratusza, czy burmistrza, muszą przełknąć tę gorzką pigułkę. W internecie były różne komentarze odnośnie głosowania internautów, że to tylko chojniczanie głosowali. Nieprawda. Park odwiedziło wielu turystów, mieliśmy wiele sygnałów pozytywnych - podsumował burmistrz Arseniusz Finster. Nagrodzeni podkreślali, że doceniono pracę chojniczan. Zarówno projekt wyszedł spod ręki miejscowego projektanta, wykonawcy też byli stąd, a nie uznani np. z Warszawy. Warto dodać, że inwestycja nie jest jeszcze w 100 % gotowa. - Czekają kolejne fazy, które już dawno zeszły z deski pana Kufla, ale nie mamy pieniędzy - przyznał włodarz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

22 komentarzy

~mlody
tak "wyglada konkurencyjna inwestycja.....
porownajcie skale wydatkow....


"Gmina Swarzędz zgłaszając projekt pod nazwą: „Rewitalizacja terenów Doliny Cybiny” zakwalifikowała się do II etapu Konkursu "Modernizacja Roku 2012", którego organizatorem są Targi Pomorskie w Bydgoszczy.

Inwestycja polegała na wybudowaniu szutrowej ścieżki spacerowej w Gortatowie w Dolinie Cybiny o dł. 1080m z punktem widokowym, miejscami odpoczynkowymi umożliwiającymi podziwianie przyrody. W ramach projektu dokonano również nasadzeń drzewostanu oraz urządzenia łąki kwietnej.

Oprócz tego, że zrealizowana inwestycja będzie oceniana przez Komitet Ekspertów, którzy przyjadą wkrótce na wizytację, od 10 czerwca przewidziano możliwość oddana głosu przez internet w Plebiscycie "Modernizacja Roku 2012".

Aby zagłosować należy wejść na stronę internetową: www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt w zakładkę „Tereny zieleni” i kliknąć w projekt „Dolina Cybiny od ul. Dolina Cybiny do ul. Kapela”, wpisując prywatny e-mail i naciskając „Zagłosuj”.

Należy podać swojego e-maila, aby wygrać cenne nagrody! Im więcej razy poda się swój email, tym większe szanse na wygraną. Jeden email można zostawić raz na 24h.

Warto zachęcić rodziny i znajomych do głosowania! "
28 Października 2013, godzina 23:04
~dfdsf
teraz Panowie lotnisko !!!

w Warszawa juz ma , czy wspaniale spoleczenstwo chojnic nie zasluguje na port lotniczy z prawdziwego zdarzenia ?
Przeciez to tylko 110 mln , a mlodzi beda mieli blizej jak pojada za praca za granice,

Brawo za priorytetyzacje zadań !!!,

Pytanie do burmistrza - czy jest w chojnicach jakas firma ktora powstala dzieki pana zabiegom ?

Skwerkami, chodnikami powinien sie zajmowac ogrodnik miejski


01 Września 2013, godzina 12:48
Oceniono 5 razy 5
~a to z dedykacją dla całe szczęście...
W demokracji musi być szanowany człowiek i przestrzegane prawo. Powinny być szanowane prawa mniejszości. Każdy człowiek musi mieć zagwarantowane prawo decydowania o sobie. Ingerencja państwa w życie ludzi musi być ograniczona.
31 Sierpnia 2013, godzina 10:22
Oceniono 11 razy 11
~to też jest niezłe...
Kolejne bardzo ważne przejawy demokracji, to kontrola władz przez członków społeczności, wzajemne kontrolowanie się władz i odpowiedzialność rządzących przed rządzonymi.
31 Sierpnia 2013, godzina 09:56
Oceniono 11 razy 11
~ha ha!
To jest najlepsze! "W demokracji powinna być przestrzegana humanistyczna idea praw człowieka, takich jak: wolność głoszenia swoich poglądów, wolność zrzeszania się i tworzenia grup nacisku, równe traktowanie obywateli, brak dyskryminacji."
31 Sierpnia 2013, godzina 09:47
Oceniono 12 razy 12
~speed
No tak najlepiej - zamknąć wszystkim usta i robić co się tylko chce i zapragnie bez obaw jakiejkolwiek oceny. Kto by tak nie chciał? Niestety z przykrością stwierdzam, że w Polsce mamy demokrację. No wiem, dla niektórych rzecz ciągle niepojęta. Co to oznacza? Zgodnie z konstytucją, art. 2. ” Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.(…)
Art. 4. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
Art. 4. 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”.
Ładnie brzmi zapis w konstytucji. Jednak niektórym marzy się ustrój łukaszeński - jakie to by było piękne aby wdeptać na ziemię na stałe każdego, kto ośmieli się podnieść głos krytyki...Czy to jest normalne czy my po prostu nie dorośliśmy do nowego ustroju a tkwimy ciągle w poprzednim?
31 Sierpnia 2013, godzina 09:42
Oceniono 13 razy 11
~odpowiem za niego/nią
No raczej. Bo teraz mamy jeden komitet wyborczy sympatyzujący z jedyną słuszną partią, jeden tok myślenia (bo myśleć ma prawo tylko jedna osoba). Za krytykę worek pomyj na głowę przy każdej możliwej okazji, telefony do rodziny, przełożonych i ciąganie po sądach. Całe szczęście, jak widać, w takiej rzeczywistości doskonale się odnajduje.
31 Sierpnia 2013, godzina 09:33
Oceniono 12 razy 12
~do całe szczęscie
a czego ty sobie życzysz? Czasów Stalina i Lenina? Jedna partia, jedna prawda, jeden tok myślenia? A za krytykę łagr lub szubienica...
31 Sierpnia 2013, godzina 09:23
Oceniono 5 razy 5
~Sknerus McKwacz
Czekają kolejne fazy, które już dawno zeszły z deski pana Kufla, ale nie mamy pieniędzy

może 3 fazy prawdy Mariusza Janika?
amen napisał:
Nie wiem czy dobrze slyszalem ale 23 mln za kilka skwerkow w parku miasta ktore boryka sie z tragicznym strukturalnym bezrobociem to chyba WIELKA PRZESADA.

oj, oj tam 23 bańki, to przecież pryszcz dla Chojnic a jaką nagrodę za finał łyknęliśmy

Z renomą i tą gorzą pigułką bym nie przesadzał, bo chyba nikt nie pamięta już laureata zeszłorocznego konkursu, to kto będzie pamiętał tegorocznego? Ooops

ps. okolicznościowe monetki zakupione
http://www.modernizacja-roku.pl/60-aktualnosci_moneta_okolicznosciowa.html
pps.
1. modernizacja jest? Jest!
2. konkurs jest? Jest!
3. Kapelan jest? Jest!
http://www.modernizacja-roku.pl/30-kapitula_prezydium.html
31 Sierpnia 2013, godzina 08:49
Oceniono 3 razy 3
~Do powyżej
A ty się odgrażasz w imieniu swoim czy nowego właściciela?
Popracuj nad ortografią. Chyba jest taka książeczka "Razem czy osobno?". Dobrze by było, gdybyś się z nią zapoznał/a
31 Sierpnia 2013, godzina 08:37
Oceniono 9 razy 9
~Całe szczęście .......
Na całe szczęście, że już niedługo przestanie istnieć ten portal bezstronny i jedno wzroczny chyba, że „święta trójca z Janikiem” to kupi, w co wątpię. Ale na razie można tu bez karnie wypisywać oszczerstwa obelgi i wyssane z palca kłamstwa to nie bawem się zmieni i jak niektórzy piszą tu o prawie to prawo zadziała i to na niekorzyść tych anonimowych pieniaczy.
31 Sierpnia 2013, godzina 07:42
Oceniono 14 razy -8
~kabel
Fajnie, że jest taki park. Po całodniowym szukaniu jakiejkolwiek pracy, można w nim odpocząć.
30 Sierpnia 2013, godzina 21:05
Oceniono 13 razy 9
~rr
Mozna było pokazac park panu prezydentowi ... pan prezydent odwzajemnił sie ławeczka ... pięknie ... teraz odznaczenia ... to wszystko dla ojczyzny ...
30 Sierpnia 2013, godzina 21:02
Oceniono 8 razy 6
~kermit
kluczem do zrozumienia profilu inwestycji jest struktura spoleczenstwa.

Robi sie parki dla emerytow i rencistow i bezrobotnych ... dla absolwentow tylko samolot albo PKP i wyjazd ... w chojnicach bez plecow nie ma zadnych perspektyw.

No ale wsrod wyborcow emeryci i rencisci oraz pracownicy urzedow to pokazna czesc. No i moze uda sie znowu zostac wybranym.

To ze kosztowalo drogo ... coz najwazniejszy jest efekt ... no i to ladowanie smiglowca... bezcenne... niektorzy chojniczanie samolot zobaczyli
30 Sierpnia 2013, godzina 19:24
Oceniono 15 razy 11
~do powyżej
rozgarnięty, masz 100% rację. To miasto powoli umiera, powiększa się bieda a młodzi nie mają perspektyw. Nawet o staż za 800 zł jest walka jak nie wiadomo co to by była za oferta. Kto ma odwagę i olej w głowie spiernicza stąd albo do większego miasta albo za granicę. A co do ataku na Panów Radka i Marcina to chodzi wyłącznie o ich dyskredytację i ośmieszanie. Prawda jest jednak taka, że robią to zwyczajni tchórze, którzy nawet nie mają odwagi na podanie swoich prawdziwych danych osobowych a chowają się za wymyślnymi nickami lub zmyślonymi nazwiskami. Jest to takie prymitywne i żałosne. A krytyka władzy? No cóż, nasz włodarz i tak ma lekkie życie pod tym względem. Poczytajce sobie co wypisuje się np. na Panią Prezydent Warszawy. Gdyby Pani Prezydent tak brała wszystko do głowy to by dawno siedziała w psychiatryku. Siedząc na stołku za publiczne pieniądze trzeba mieć grubą skórę i należy się liczyć z krytyką. A jak nie wytrzymuje się ciśnienia to trzeba znaleźć spokojniejsze miejsce do pracy bez narażenia na ataki opinii publicznej. Natomiast u nas robi się zamordyzm. A na ludzi to działa jak płachta na byka. Nie ma zgody na rządy typu białoruskiego. To też trzeba wziąć pod uwagę. Ludzie to nie idioci. Może parę baranów tu pisze ubliżając innym, ale to są ciągle te same płotki, cienkie jak ukraiński barszcz.
30 Sierpnia 2013, godzina 19:07
Oceniono 14 razy 10

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 415.00 425.00 DKKDKK 49.00 58.00
EUREUR 445.00 454.00 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 454.00 469.00 NOKNOK 32.00 35.50
GBPGBP 517.00 529.00 SEKSEK 33.00 36.50
Aktualizacja: 2023-06-02 17:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 417.67 422.64 DKKDKK 49.10 57.90
EUREUR 447.48 452.92 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 458.79 463.98 NOKNOK 32.10 35.40
GBPGBP 519.18 525.88 SEKSEK 33.10 36.40
Aktualizacja: 2023-06-02 17:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że program imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w ciągu roku w mieście jest atrakcyjny?

Ceny paliw2023-06-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.59 zł 7.24 zł 6.27 zł 2.69 zł
Circle K 6.54 zł - 6.22 zł 2.66 zł
Lotos Optima 6.57 zł - 6.15 zł 2.75 zł
MZK 6.5 zł 6.89 zł 6.15 zł 2.73 zł
Orlen 6.57 zł 6.99 zł 6.25 zł 2.73 zł
PKS 6.57 zł - 6.2 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij