Środa, 18 Maja 2022 | Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka ch24 na komórkę
Strona głównaSport
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Są wyniki, jest nagroda

Stypendyści z rodzicami, nauczycielami, starostą i szefową oświaty w powiecie.

Stypendyści z rodzicami, nauczycielami, starostą i szefową oświaty w powiecie.

Za udział w zawodach sportowych i olimpiadach wiedzy starosta nagrodził uczniów szkół średnich. - Gratuluję wszystkim. Jeżeli są wyniki, to jest nagroda – starosta Skaja zwrócił się do młodych ludzi, którym chce się w swoim wolnym czasie trenować i przysiedzieć nad książkami. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Dzień Nauczyciela w Starostwie Powiatowym w Chojnicach.

 

Przez ostatnie 5 lat Stanisław Skaja przyznał 22 stypendia naukowe i 67 sportowych. - Przeznaczyliśmy na ten cel 76 tys. zł – poinformował włodarz. Jednorazowe stypendia wręczane są dwa razy w ciągu roku. Zazwyczaj większa jest liczba nagrodzonych sportowców. Tym razem było prawie po równo, czyli 5 sportowców i 4 prymusów. Dobrymi wynikami mogą się pochwalić zawodnicy UKS Bokser, czyli bracia Kazimierz i Michał Łęgowscy oraz Ewa Gibka. Wśród nagrodzonych nie zabrakło lekkoatletów, których reprezentował Damian Rudnik z Chojniczanki.

Reklama | Czytaj dalej »

W tym roku po raz pierwszy wśród stypendystów była przedstawicielka dyscypliny, jaką jest fitness. Diana Trzeciak reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata na Słowacji. - Zajęłam tam trzecie miejsce w kategorii fitness model – opisywała. Trenuje od 1,5 roku w Chojnicach. Raz w miesiącu jeździ do trenerki do Bydgoszczy, która układa jej treningi. - Chodzę na siłownię, dużo ćwiczę i zdrowo się odżywiam – opisywała młoda sportsmenka.

Aleksander Hamerlik (II LO), Monika Jakubek (ZS Chojnice), Agata Starzyńska (ZS Chojnice), Sara Labenz (ZS Chojnice) dostali stypendia naukowe za sukcesy w olimpiadach. Sara Labenz jest już studentką prawa. Dzięki udziałowi w Olimpiadzie Wiedzy o Integracji Europejskiej i zajęciu 11. miejsca dostała indeks na Uniwersytet Wrocławski.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~nieśmiały parafianin
Dziekuje za te wszystkie dodatkowe informacje.

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich chojnickich "olimpijczyków wiedzy o .." i sportowców, którym udało się osiągnąć sukces na szczeblu regionalnym i krajowym. Oby byli oni przykładem dla nowych pokoleń chojnickich "olimpijczyków wiedzy" i sportowców.

Gratulacje! Urząd starosty powinien uprościć procedury nagradzania młodzieży za wybitne osiągnięcia aby wszyscy godni wyróżnień zostali uhonorowani przez nasz lokalny samorząd.

Panie starosto - do roboty - trzeba uhonorować w Chojnicach młodych ludzi, którzy są godni uhonorowania - bez zbędnej i czasochłonnej biurokracji.
15 Października 2013, godzina 18:50
Oceniono 8 razy 8
~zorientowany w temacie
Do nieśmiałego parafianina.
Niestety dla lokalnych dziennikarzy poniższe informacje nie mają większego znaczenia. To nic, że wymienieni poniżej uczniowie rywalizowali z powodzeniem z najlepszymi w kraju w olimpiadach, w których startowało co najmniej 2,5 tysiąca osób (najczęściej powyżej 5 tysięcy). Uczniowie reprezentowali nie tylko swoje szkoły, ale i powiat chojnicki. Dwójka z wymienionych nie otrzymała stypendiów Starosty (bo ... nie złożono wniosku)

Uczniowie chojnickich szkół ponadgimnazjalnych osiągnęli w poprzednim roku szkolnym następujące osiągnięcia na szczeblu centralnym (ogólnopolskim) olimpiad:
1) Łukasz Meyer, absolwent II LO w Chojnicach, obecnie student mechatroniki na Politechnice Warszawskiej- laureat olimpiad Akademii Górniczo Hutniczej z matematyki i fizyki.
2) Filip Fierek, absolwent LO w Czersku, obecnie student MISH na Uniwersytecie Jagiellońskim- laureat olimpiady literatury i języka polskiego, II lokata, VIII miejsce w Polsce.
3) Martyna Jaśkiewicz, uczennica klasy drugiej II LO w Chojnicach- laureat olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, XV miejsce w Polsce.
4) Monika Jakubek, uczennica klasy drugiej LO Filomatów Chojnickich- laureat olimpiady wiedzy o III RP, XVII miejsce w Polsce. Stypendium dostała również za II miejsce w finale (III etapie Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym).
5) Daria Kowalonek, absolwentka LO Filomatów Chojnickich, obecnie studentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim- finalista olimpiady wiedzy o świecie antycznym (IV miejsce w Polsce).
6) Sara Labenz, absolwentka LO Filomatów Chojnickich, studentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim- finalista olimpiady wiedzy o integracji europejskiej, XI miejsce w Polsce.
7) Mateusz Łoboziak, absolwent LO Filomatów Chojnickich, student prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, finalista olimpiady wiedzy o prawie, XIX miejsce w Polsce.
8) Aleksander Hamerlik, uczeń klasy trzeciej II LO w Chojnicach, finalista olimpiady literatury i języka polskiego.
9)Agata Starzyńska, uczennica klasy drugiej LO Filomatów Chojnickich, finalista Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.
10) Kamila Gałązka, absolwent LO Filomatów Chojnickich, studentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, finalista etapu ogólnopolskiego Europejskiej Olimpiady Społeczno- Prawnej, XII miejsce w Polsce.
To pełna lista sukcesów uczniów naszego powiatu na szczeblu centralnym (ogólnopolskim) olimpiad. Z tych uczniów mamy prawo być dumni.
Ogromne gratulacje i życzenia kolejnych fantastycznych sukcesów dla tych wszystkich olimpijczyków!!!
15 Października 2013, godzina 18:08
Oceniono 12 razy 12
~kibic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Października 2013, godzina 15:39
Oceniono 13 razy -11
~kibic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Października 2013, godzina 15:34
Oceniono 14 razy -12
~do kibica
O jakiej ty konkurencji mówisz? To jest co najwyżej rywalizacja. Przecież to jest sport i nie powinno być nic poza.
15 Października 2013, godzina 15:27
Oceniono 13 razy 13
~uczen
ta w krótkiej miniówce czego uczy ?
15 Października 2013, godzina 15:20
~kibic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Października 2013, godzina 15:17
Oceniono 16 razy -12
~do kibica
Kibic weź się obudź.Co ty za bzdury wypisujesz?Plata siedzi w starostwie i nie wie że jest do nagrodzenia medalistka Mistrzostw Świata w dyscyplinie którą on uwielbia?No chyba że nie wiedział że mamy największy sukces w historii chojnickiego boksu to co innego.
15 Października 2013, godzina 14:59
Oceniono 15 razy 11
~kibic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Października 2013, godzina 14:10
Oceniono 16 razy -12
~kibic Teamu
kto u starosty nadzoruje nagrody? nie od dziś wiadomo że szczególnie dziewczyny z Boxing Team robią furorę w sporcie i zabrakło wyróżnień?Starostwo wstyd!
15 Października 2013, godzina 13:55
Oceniono 15 razy 11
~nieśmiały parafianin
Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych młodych chojniczan!

Gratulacje dla sportowców:
Kazimierza i Michała Łęgowskich oraz Ewy Gibki za osiągnięcia bokserskie;
Damiana Rudnika za osiągnięcia w lekkiej atletyce;
Dianie Trzeciak za wyniki we "fitness model";
oraz dla młodzieży z nieprzeciętnymi osiągnięciami w nauce:
Aleksandrowi Hamerlik (II LO) za osiągnięcia w nieujawnionej dziedzinie,
Monice Jakubek (ZS Chojnice) także za osiągnięcia w nieujawnionej dziedzinie,
Agacie Starzyńskiej (ZS Chojnice) także za osiągnięcia w nieujawnionej dziedzinie,
Sarze Labenz (ZS Chojnice) za osiągnięcie 11 miejsca w krajowej Olimpiadzie Wiedzy o Integracji Europejskiej.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych za tworzenie pozytywnego modelu i przykładu dla innych młodych ludzi w Chojnicach.

Podczas gdy młodzi sportowcy mają wiele możliwości na rożnych krajowych i międzynarodowych zawodach by wykazać się dobrymi wynikami swojej ciężkiej pracy, to młodzież o nieprzeciętnej wiedzy ma znacznie mniej takich możliwości, bo olimpiady wiedzy nie są tak częste ani tak wsparte organizacyjnie przez kluby i organizacje jak imprezy sportowe. Niektóre dziedziny wiedzy jak znajomość jeżyków obcych, lub dziedziny artystyczne nie mają żadnych olimpiad, a i osiągnięcia młodzieży w działalności społecznej i charytatywnej w ogóle nie są objęte żadnymi rejonowymi czy krajowymi olimpiadami. Tak wiec wielu młodych ludzi spoza sportu, pomimo, że są nieprzeciętni i mają znaczące osiągnięcia, to jednak nie są uhonorowani za ich nieprzeciętne wyniki i działalność tak często i tak publicznie jak to jest ze sportowcami. Jednakże, są oni tak ważni i warci wyróżnień jak i nasi młodzi sportowcy.

Mam nadzieje, że pan starosta (i jego doradcy) uważniej spojrzą na młodzież z wyjątkowymi osiągnięciami w dziedzinach niesportowych, bo i oni także są bardzo wartościowi dla naszego społeczeństwa, stanowią pożądany model i przykład dla naszej młodzieży, i także zasługują na wyróżnienia i nagrody.
15 Października 2013, godzina 13:45
Oceniono 17 razy 17
~kibic
A gdzie gwiazdy od Gruchały?
15 Października 2013, godzina 10:47
Oceniono 5 razy -3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 436.00 449.00 DKKDKK 61.40 63.20
EUREUR 459.00 472.00 RUBRUB 4.50 6.40
CHFCHF 438.00 453.00 NOKNOK 44.70 46.50
GBPGBP 543.00 558.00 SEKSEK 43.50 45.30
Aktualizacja: 2022-05-17 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 439.84 446.00 DKKDKK 61.90 62.80
EUREUR 463.59 468.00 RUBRUB 4.60 6.30
CHFCHF 441.68 448.00 NOKNOK 45.20 46.10
GBPGBP 547.76 553.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-05-17 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy podwyżka cen biletów za jednorazowe przejazdy wpłynie na Twoją częstotliwość korzystania z usług MZK?
Ceny paliw2022-05-16

E95 E98 ON LPG
BP 7.19 zł 7.37 zł 7.19 zł 3.46 zł
Circle K 7.13 zł - 7.13 zł 3.43 zł
Lotos Optima 7.11 zł - 7.13 zł 3.45 zł
MZK 6.85 zł 7.14 zł 7.17 zł 3.39 zł
Orlen 7.11 zł 7.46 zł 7.13 zł 3.46 zł
PKS 7.11 zł - 7.09 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij