Sobota, 03 Czerwca 2023 | Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary chojnice24 na komórkę
Strona głównaKultura
Rozmiar tekstu: A A
Chojnicki Dom Kultury, oprac. mz

Kino XXI wieku

Pod takim hasłem 13 listopada 2013 r. rusza XV Chojnickie Filmobranie, które potrwa do niedzieli 17 listopada 2013 r. Filmobranie to cykl prelekcji i filmów, który ma na celu przybliżenie sytuacji i problematyki współczesnego kina, a także spotkanie z kulturą przez film.


Program:

środa, 13 listopada 2013

godz. 11:45 - „Przemoc w filmie, filmy o przemocy” - wykład Zbigniew Korsak (aula LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
godz. 15:30 – film „Polowanie”
godz. 17:45 – film „Gangster”
godz. 20:00 Uroczyste otwarcie XV Chojnickiego Filmobrania – film „Drogówka”

czwartek, 14 listopada 2013

godz. 11:45 - „Kino z przymrużeniem oka” - wykład Mariusz Guzek (aula LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
godz. 16:00 – film „Nieobliczalni”
godz. 18:00 – film „Przelotni kochankowie”
godz. 20:00 – film „Byzantium”

piątek, 15 listopada 2013

godz. 11:45 - „Idole z ekranu, idole na ekranie” - wykład Piotr Zwierzchowski (aula LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
godz. 16:00 – film „Sugar Man”
godz. 18:00 – film „Jesteś Bogiem”
godz. 20:30 – film „Iron Man 3” (3D)

sobota, 16 listopada 2013

godz. 11:00 – film „Hanami – kwiat wiśni”
godz. 20:30 – film „Pożegnanie”

niedziela, 17 listopada 2013

godz. 11:30 – film „Operacja Argo”
godz. 13:45 - „Historia na ekranie – wiedza i widowisko” - wykład Dominik Wierski
godz. 14:15 – film „Pokłosie”
godz. 16:30 – film „Wróg nr 1”

Cennik:
KARNETY:
ulgowy – 50 zł
normalny – 70 zł
BILETY:
ulgowy – 8 zł
normalny – 10 zł

Reklama | Czytaj dalej »

Plakat XV Filmobrania

Pod honorowym patronatem: Ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, Burmistrza Miasta Chojnice Arseniusza Finstera, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chojnicach Mirosława Janowskiego, Ks. Kan. Jacka Dawidowskiego.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnicki Dom Kultury, DKF „Cisza”, Europejskie Stowarzyszenie „Pomerania”, Starostwo Powiatowe w Chojnicach.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~W tej sprawie to najmniejszy
problem:-)
07 Listopada 2013, godzina 19:15
Oceniono 5 razy 1
~n.
O rany jak można opublikować artykuł bez wcześniejszej korekty. Zmieńcie proszę daty. Zdaje się, że impreza odbędzie się w listopadzie a nie październiku.
07 Listopada 2013, godzina 19:13
Oceniono 7 razy 5
~nieśmiały parafianin
Szanowni chojniccy forumowicze.
Chciałbym zwrócić waszą uwagę na kilka ciekawych informacji na temat budżetu miasta i gminy przedstawionych ostatnio przez pana burmistrza Arka Finstera i pana wójta Zbyszka Szczepańskiego.

Według burmistrza Finstera w przedstawionym chojnickim prowizorium budżetowym: "Obsługa zadłużenia jest na poziomie 10,8 %. Na koniec grudnia zadłużenie ma być na poziomie 54 mln 12 tys. zł."


Czyli według informacji pana burmistrza za 54mln 12 tys. złotych zadłużenia płacimy rocznie 5 mln 833 tys. 296 złotych. Tak wiec dzięki zadłużeniu w jakie osobiście wpakował nasze miasto burmistrz Finster, społeczeństwo miasta płaci 5.833.296 złotych rocznie bankom na obsługę zadłużenia, zamiast wydawać te 5.833.296 złotych na chojnickie przedszkola, szkoły, drogi, infrastrukturę miejską, na kulturę i sztukę, na pomoc społeczną, lub na inne potrzeby społeczne.
Jako ciekawostkę dodam, że za 250 tys złotych (EDIT) społecznych pieniędzy przekazanych Jackowi Dawidowskiemu na jego prywatne potrzeby, mieszkańcy miasta zapłacą 27 tys. złotych rocznie za obsługę zadłużenia. Tak wiec, przez okres 10 lat mieszkańcy Chojnic będą zmuszeni zapłacić 270 tys. złotych obsługi zadłużenia za przekazanie przez burmistrza 250 tys. złotych Jackowi Dawidowskiemu w zamian za (EDIT) poparcie burmistrza Finstera przez kler katolicki z kościelnych ambon w nadchodzących w 2014 roku wyborach samorządowych.

Także w bieżącym roku 2013 burmistrz w imieniu mieszkancow miasta zaciągnął 9 mln złotych długu: "Te kredyty zaciągnięte w tym roku są na 2,6 % plus marża"!


Czyli za 9 mln złotych długu zaciągniętego przez burmistrza mieszkańcy miasta zapłacą rocznie 234 tys. złotych obsługi zadłużenia, plus nieujawniona przez burmistrza tajemnicza marża, rocznie. Jest to 26 tys. złotych za obsługę zadłużenia za każdy pożyczony w tym roku 1 mln złotych.

Wójt Szczepański także zaciągnął w 2013 roku 5 mln złotych zadłużenia z marżą w wysokości 0,79% i zero prowizji. Czyli za 5 mln. pożyczki koszty obsługi zadłużenia wyniosą 39,5 tys. złotych rocznie. Jest to 7,9 tys. złotych za obsługę zadłużenia za każdy pożyczony przez gminę w 2013 roku 1 mln złotych.


Dla porównania -- burmistrz Finster za każdy pożyczony w 2013 roku 1 mln płaci 26 tys. złotych obsługi zadłużenia, a wójt Szczepański jedynie 7.9 tys. złotych rocznie. Czyli wójt płaci około 3,3 razy mniejsze koszty usługi zadłużenia za każdy pożyczony 1 mln złotych niż pan burmistrz. Tak wiec, gdyby burmistrz pożyczył 9 mln w 2013 roku, na warunkach tak jak wójt Szczepański za 0,79% kosztów obsługi zadłużenia, to roczny koszt obsługi zadłużenia wyniósł by jedynie 71,1 tys. złotych a nie 234 tys. złotych! Czy większy koszt opłat za obsługę zadłużenia płacone przez ratusz jest jedynie brakiem wiedzy ekonomicznej burmistrza Finstera? Czy jest to wynik zwykłej ignorancji burmistrza z powodu braku rzeczywistej wiedzy ekonomicznej i braku zrozumienia podstawowych pojęć ekonomicznych? Czy też, w zamian za zgodę na wyższe koszty obsługi zadłużenia, burmistrz otrzymuje na jakieś tajne konto w jakimś banku, łapówki od banku-wierzyciela, który udzielił ratuszowi pożyczki na mniej korzystnych warunkach i z droższymi kosztami obsługi zadłużenia?

Jedno jest pewne, że jest to akademicki przykład, wskazujący jak brak rzeczywistej wiedzy i ekonomiczna ignorancja burmistrza Finstera kosztuje chojniczan więcej w kosztach obsługi zadłużenia niż powinno. Burmistrz z powodu braku wiedzy ekonomicznej wybiera mniej korzystne dla Chojnic warunki obsługi zadłużenia! Pan wójt dzięki swojej autentycznej wiedzy dokonuje w imieniu mieszkańców gminy Chojnice lepszych i korzystniejszych wyborów i jego decyzje są oparte na logice i wiedzy. Ignorancje i dyletanctwo burmistrza Finstera widać w tych porównaniach z wójtem Szczepańskim jak na dłoni!

Jeżeli, wybranie przez burmistrza mniej korzystnych warunków obsługi zadłużenia jest wynikiem korupcji, i w zamian za zgodę na droższe koszty obsługi zadłużenia burmistrz otrzymuje od banku-wierzyciela łapówki, to jest to sprawa dla prokuratury i CBA. Oczywiście nie ma co liczyć na chojnicką prokuraturę, bo lokalni chojniccy prokuratorzy są już od dawna (EDIT)i z panem burmistrzem Finsterem.

Oczywiście, zachęcam forumowiczów do sprawdzenia moich kalkulacji i wniosków osobiście, bo mogę się mylić tu i tam. Zgadzam się w 100% z burmistrzem, że nie jestem, i nigdy nie pretendowałem by być jakąś wyrocznią. Zachęcam jedynie chojniczan do samodzielnego myślenia, wyciągania niezależnych osobistych wniosków, i do swobodnego wyrażania swojej opinii publicznie. Tak wiec, zachęcam wszystkich zainteresowanych forumowiczów do sprawdzania rzetelności moich kalkulacji i wniosków z nich płynących!

nieśmiały parafianin
mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru

PS. Jeżeli pan burmistrz, lub ktoś inny, chciałby osobiście wyrazić swoje oburzenie, gniew, i pretensje pod moim adresem to proszę wysłać do mnie pocztę elektroniczną na mój adres powyżej.
Z góry już ciesze się z otrzymania tych przesyłek wyrażających szczere i dogłębne oburzenie i gniew!
07 Listopada 2013, godzina 17:54
Oceniono 11 razy 7
~nieśmiały parafianin
Honorowi sponsorzy - (EDIT) kpią sobie z chojniczan, i nie mają ani krzty szacunku, i ani empatii dla niepełnosprawnych!

Czy chojniccy niepełnosprawni także mają prawo dostać się do ChDK by zobaczyć nowe filmy wyświetlane cyfrowo podczas filmobrania? Czy niepełnosprawni są gorszą kategorią chojniczan, którzy nie powinni korzystać z publicznych budynków i pokazywać się publicznie?

Osoby niepełnosprawne w Chojnicach są pozbawione możliwości dostania się do ChDK by zobaczyć nowe filmy, bo brak jest podjazdu i windy dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
Przy nowo wybudowanym wejściu jest miejsce na to, żeby zainstalować taki podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Urząd wystąpił do PFRON-u o dofinansowanie i po jego uzyskaniu ten temat będzie zrealizowany – na ostatniej sesji rady miejskiej wyjaśniał przewodniczący komisji komunalnej Antoni Szlanga.

Oficjalna wymówką na brak windy jest to, że burmistrz nie ma pieniędzy na windę dla niepełnosprawnych, a koszt zakupu takiej windy to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pod koniec października, (EDIT) burmistrz Finster (EDIT) razem ze swoimi (EDIT) radnymi miejskimi 250 tys. złotych z budżetu miasta, i przekazał je na prywatne potrzeby Jackowi Dawidowskiemu -- by za (EDIT) społeczne pieniądze Jacek mógł kupić sobie nowe organy za około 1 milion złotych.

Ze społecznych pieniędzy przekazanych Jackowi Dawidowskiemu na nowe organy warte około 1 milion złotych, społeczeństwo Chojnic nie ma absolutnie żadnych korzyści. Jedynie (EDIT) burmistrz za (EDIT)społeczne pieniądze kupuje sobie polityczne poparcie kleru katolickiego z kościelnych ambon w nadchodzących w 2014 roku wyborach samorządowych.

(EDIT)

Za (EDIT) chojniczanom przez burmistrza Finstera pieniądze, drugi (EDIT) - Jacek Dawidowski kupuje sobie za 1 milion złotych nowe organy, a osoby niesprawne nie mogą dostać się do budynku ChDK, bo z budżetu miasta kupowane są prywatne organy za około 1 milion złotych i dlatego ratusza nie stać na kupno windy na wózki dla niepełnosprawnych chojniczan za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Za (EDIT) burmistrza Finstera płaci cale społeczeństwo Chojnic, a cierpią najbardziej bezbronni mieszkańcy naszego miasta.

nieśmiały parafianin
mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru
07 Listopada 2013, godzina 16:55
Oceniono 15 razy 11
~A wybory tuż, tuż
widać ożywienie w szeregach. Głównie dlatego, że 60% radnych już nie wróci
07 Listopada 2013, godzina 16:28
Oceniono 9 razy 5
~Mam inne propozycje przyporzadkowania tytułów filmów
osobom: Burmistrz - Jestes Bogiem; Dawidowski - Byzantium; Biernacki- Pokłosie (po wyborach). Poza tym propozycja dla Kufla - zajmij sie poziomem nauczania w szkołach które podlegaja pod UM!
07 Listopada 2013, godzina 15:07
Oceniono 11 razy 5
~honorowi patroni polecają
Minister sprawiedliwości Marek Biernacki poleca film "Drogówka", Burmistrz Miasta Chojnice poleca film "Przelotni kochankowie", Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach poleca film "Nieobliczalni", Ks. Kan. Jacek Dawidowski poleca film "Iron Man 3"
07 Listopada 2013, godzina 14:55
Oceniono 14 razy 10
~kkk
Widzieliście honorowych patronów tego filmobrania. Ktoś sobie próbuje robić reklamę na siłę za publiczne pieniądze. Burmistrz miasta Chojnice to jeszcze rozumiem bo to określenie instytucji, ale dodane do tego imię i nazwisko to już jakaś prywata. Nie wspomnę o pozostałych bo jakoś nie słyszałem z ambony, żeby odwiedzać ChDK.
07 Listopada 2013, godzina 14:47
Oceniono 11 razy 5
~Bo Czas Chojnic w Chojnicach jest traktowany jak tygodnik
opiniotwórczy!!!
07 Listopada 2013, godzina 14:31
Oceniono 10 razy 6
~Dla mnie kino XXI wieku
to glosowania rady miasta. Czas Chojnic napisał dzis, że radni na nastepnej sesji dojdą do wniosku, iż Park Wodny nie powinien stać sie częścią UM Chojnice bo obniży zdolność kredytową burmistrza. Czujecie to kino....
07 Listopada 2013, godzina 12:00
Oceniono 16 razy 12

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 413.00 425.00 DKKDKK 49.00 58.00
EUREUR 444.00 456.00 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 454.00 469.00 NOKNOK 32.00 35.50
GBPGBP 516.00 531.00 SEKSEK 33.00 36.50
Aktualizacja: 2023-06-02 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 418.23 423.20 DKKDKK 49.10 57.90
EUREUR 447.78 452.47 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 458.00 464.00 NOKNOK 32.10 35.40
GBPGBP 518.00 526.00 SEKSEK 33.10 36.40
Aktualizacja: 2023-06-02 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że program imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w ciągu roku w mieście jest atrakcyjny?

Ceny paliw2023-06-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.59 zł 7.24 zł 6.27 zł 2.69 zł
Circle K 6.54 zł - 6.22 zł 2.66 zł
Lotos Optima 6.57 zł - 6.15 zł 2.75 zł
MZK 6.5 zł 6.89 zł 6.15 zł 2.73 zł
Orlen 6.57 zł 6.99 zł 6.25 zł 2.73 zł
PKS 6.57 zł - 6.2 zł 2.69 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij