Piątek, 02 Czerwca 2023 | Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Miejsce na podnośnik czeka

Od września do Chojnickiego Domu Kultury wchodzi się nowym wejściem od strony Wzgórza Ewangelickiego. Na razie nie jest ono dostępne dla osób poruszających się na wózku, ale urząd miejski stara się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


- Przy nowo wybudowanym wejściu jest miejsce na to, żeby zainstalować taki podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Urząd wystąpił do PFRON-u o dofinansowanie i po jego uzyskaniu ten temat będzie zrealizowany – na ostatniej sesji rady miejskiej wyjaśniał przewodniczący komisji komunalnej Antoni Szlanga.

Cały remont w ChDK, czyli nowe wejście wraz ze schodami i przebudowa holu, kosztował ponad 30 tys. zł. Czy na etapie projektu przebudowy nie można było rozwiązać problemu barier architektonicznych dla niepełnosprawnych? - Rozważaliśmy to, ale fachowcy stwierdzili, że taniej wyjdzie przygotowanie platformy pod windę, niż budowanie podjazdu. Ze względów technicznych, bo te schody są dosyć strome – tłumaczył dyrektor ChDK Radosław Krajewicz. - Dopiero teraz mogliśmy złożyć wniosek do PFRON-u i mamy nadzieję, że uda się to zrealizować na początku przyszłego roku – dodał. Jak poinformował dyrektor placówki, koszt takiej windy to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

8 komentarzy

~nieśmiały parafianin
Nigdy nie prosiłem pracowników portalu chojnice24.pl o usuwanie moich komentarzy. Jednak, prawie zawsze po paru dniach od publikacji, lub szybciej, moje komentarze są rutynowo usuwane bez śladu -- cenzorzy z portalu chojnice24.pl nawet nie trudzą się by w miejscu mojego usuniętego komentarza zostawić chociaż informacje, że komentarz został prewencyjnie ocenzurowany i usunięty na życzenie burmistrza lub innej osoby.

Gdy szanowny pan burmistrz pisze do mnie maile, że czegoś tam nie rozumie w moim komentarzu, to nawet nie mogę go odesłać na portal chojnice24.pl, by ponownie przeczytał go ze zrozumieniem, bo mój komentarz jest już dawno usunięty bez śladu z portalu chojnic24.pl! Dodatkowo, ponieważ szanowny pan burmistrz nie jest w stanie wygrać ze mną żadnego procesu sądowego, na czym bardzo cierpi jego poczucie dumy, to w końcu, nie mając wyboru przyznał, że moje komentarze nic mu nie szkodzą ani go nie denerwują. Wręcz przeciwnie, z powodu moich komentarzy otrzymuje od wielu ludzi wyrazy współczucia, że jest narażony na cierpienia z powodu braku możliwości procesowania się ze mną, na czym bardzo cierpi jego głęboka potrzeba pieniactwa. Oj, ciężkie ma życie ten nasz biedny Finio!

Głęboko współczuję szanownemu panu burmistrzowi, aż mi się często od tego smutku nad ciężkim losem burmistrza łza w oku zakręci.......


nieśmiały parafianin
mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru
20 Listopada 2013, godzina 20:55
Oceniono 2 razy 2
~nieśmiały parafianin
Skorumpowany burmistrz i złodziej Jacek Dawidowski z chojnickiej bazyliki kpią sobie z chojniczan, i nie mają ani odrobiny szacunku, ani empatii dla niepełnosprawnych! Czy wszyscy chojniczanie mają prawo dostać się do ChDK by zobaczyć przedstawienia teatralne, prezentacje, lub nowe filmy wyświetlane cyfrowo?

Osoby niepełnosprawne w Chojnicach są pozbawione możliwości dostania się do ChDK na przestawienia teatralne i by zobaczyć nowe filmy, bo brak jest podjazdu i windy dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
Przy nowo wybudowanym wejściu jest miejsce na to, żeby zainstalować taki podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Urząd wystąpił do PFRON-u o dofinansowanie i po jego uzyskaniu ten temat będzie zrealizowany – na ostatniej sesji rady miejskiej wyjaśniał przewodniczący komisji komunalnej Antoni Szlanga.

Oficjalna wymówką na brak windy jest to, że burmistrz nie ma pieniędzy na windę dla niepełnosprawnych, a koszt zakupu takiej windy to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pod koniec października, skorumpowany burmistrz Finster zdefraudował razem ze swoimi skorumpowanymi radnymi miejskimi 250 tys. złotych z budżetu miasta, i przekazał je na prywatne potrzeby Jackowi Dawidowskiemu — bo Jackowi zachciało się kupić sobie nowe organy za około 1 milion złotych wyłudzonych ze społecznych funduszy.

Ze społecznych pieniędzy przekazanych Jackowi Dawidowskiemu na milionowej wartości nowe organy społeczeństwo Chojnic nie ma absolutnie żadnych korzyści. Jedynie skorumpowany burmistrz za zdefraudowane społeczne pieniądze kupuje sobie polityczne poparcie kleru katolickiego z kościelnych ambon w nadchodzących w 2014 roku wyborach.

Defraudując społeczne pieniądze burmistrz okrada cale społeczeństwo Chojnic, a szczególnie tych którzy wymagają szczególnej pomocy i opieki — chojnickich niepełnosprawnych. Burmistrz okrada miejski budżet z 250 tys. złotych by dać te pieniądze na prywatne zachcianki drugiemu złodziejowi — a mieszkańcy Chojnic mają cierpieć z tego powodu — szczególnie ci chojniczanie, którzy wymagają naszej empatii, troski, i życzliwej pomocy i opieki.

Za ukradzione chojniczanom przez burmistrza Finstera pieniądze, drugi złodziej — Jacek Dawidowski kupuje sobie za 1 milion złotych nowe organy, a osoby niesprawne nie mogą dostać się do budynku ChDK, bo z budżetu miasta kupowane są prywatne organy za około 1 milion złotych i dlatego ratusza nie stać na kupno windy na wózki dla niepełnosprawnych chojniczan za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Za korupcje i złodziejstwo burmistrza Finstera płaci cale społeczeństwo Chojnic, a cierpią najbardziej bezbronni mieszkańcy naszego miasta.

nieśmiały parafianin
mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru

Aby pan burmistrz mógł sprawdzić czy cenzorzy z portalu chojnic24.pl robią satysfakcjonującą robotę, dla porównania, mój nieocenzurowany komentarz jest dostępny na stronie:
http://chojnice.livejournal.com
lub na
http://chojnice.blog.ru
20 Listopada 2013, godzina 20:51
Oceniono 3 razy 3
jotdwatrzy
Podnośnik - dobra rzecz, ale czy widzieliście w jakim stanie jest trylinka wokół kinoteatru? Wydaje mi się że osoba na wózku może mieć wielkie problemy z dotarciem do tego podnośnika.

Trafna uwaga! Od Wzgórza Ewangelickiego (strona bliżej ul. Gdańskiej) naprawiono schody, a o łagodnym zjeździe już nie pomyślano. Przy Gdańskiej znajduje się tabliczka o podjeździe dla niepełnosprawnych. Mogą wjechać na wzgórze, ale do kina już nie. Wjazd do kina znajduje się tylko od strony ulicy Swarożyca i jak trafnie zauważył jotdwatrzy trylinka jest w opłakanym stanie.
Ten zjazd od Wzgórza Ewangelickiego by posłużył nie tylko niepełnosprawnym, ale i rowerzystom.
Jeżeli idzie o braki, to stojaka rowerowego (z prawdziwego zdarzenia) CHDK też się nie doczekał. Przy pewnej okazji zasugerowałem to nowemu dyrektorowi CHDK, no ale cóż, bez echa (może nie jego broszka). Proste rzeczy, proste rozwiązania dla ludzi, tylko władza tego nie dostrzega.
20 Listopada 2013, godzina 20:01
Oceniono 1 raz 1
~antymeloman organowy
Nie jest tak tragicznie! Ratuszowi zafundowali mieszkańcom koncerty organowe ( na to kasa się znalazła ?!) natomiast na podjazd lub podnośnik już nie ! Widocznie doszli do wniosku, że niepełnosprawni nie zasługują na kino cyfrowe tylko na koncerty organowe. Wstyd ale czego mozna spodziewać się po klakierach ? Biją brawa gdzie im każą !
08 Listopada 2013, godzina 10:16
Oceniono 5 razy 3
~chojniczanin
Pewnie na podjazd też by się znalazły pieniądze z PFRON-u Podjazd jest bezobsługowy. Podnośnik jest urządzeniem dozoru technicznego, wobec czego wymaga obsługi wykwalifikowanej osoby. W związku z powyższym wymaga zatrudnienia, bądź oddelegowania do obsługi podnośnika przeszkolonej osoby. Taki podnośnik jest w starostwie, tylko tam jest zainstalowany w pomieszczeniu zamkniętym. Tutaj musi działać na otwartej przestrzeni, a więc deszcz , mróz , śnieg.
07 Listopada 2013, godzina 18:28
Oceniono 5 razy 5
~jotdwatrzy
Podnośnik - dobra rzecz, ale czy widzieliście w jakim stanie jest trylinka wokół kinoteatru? Wydaje mi się że osoba na wózku może mieć wielkie problemy z dotarciem do tego podnośnika.
07 Listopada 2013, godzina 18:26
Oceniono 5 razy 5
~Barbara
Czy to co się zwało "podjazdem" przed głównym wejściem do kina kiedyś ,było użytkowane przez jakiegokolwiek wózkowicza niepełnosprawnego???Wątpię.My chodziliśmy do kina ale było nas dwóch plus ON i tylko schody wchodziły w rachubę.Hm ,a teraz ma być podnośnik oby był zawsze sprawny i oby było to jak najszybciej.................Była już taka akcje gdzie władze miasta przesiadały się na wózek inwalidzki ,a może tak nasze władze spróbowałyby ???
07 Listopada 2013, godzina 17:16
Oceniono 5 razy 5
~ciekawski
A jak w ChDKu załatwiają sprawę osób jeżdżących na wózku na dzień dzisiejszy. Odsyłają z kwitkiem czy dzwonią po Krajewicza, żeby pomógł wnosić wózek?
07 Listopada 2013, godzina 14:40
Oceniono 9 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 416.00 428.00 DKKDKK 51.00 60.00
EUREUR 448.00 460.00 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 457.00 472.00 NOKNOK 34.00 37.00
GBPGBP 520.00 535.00 SEKSEK 35.00 38.00
Aktualizacja: 2023-06-01 18:34
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 419.12 424.08 DKKDKK 51.10 59.90
EUREUR 450.73 456.17 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 459.00 465.00 NOKNOK 34.10 36.90
GBPGBP 522.00 530.00 SEKSEK 35.10 37.90
Aktualizacja: 2023-06-01 18:34
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że program imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w ciągu roku w mieście jest atrakcyjny?

Ceny paliw2023-06-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.59 zł 7.24 zł 6.27 zł 2.73 zł
Circle K 6.55 zł - 6.22 zł 2.7 zł
Lotos Optima 6.57 zł - 6.15 zł 2.75 zł
MZK 6.5 zł 6.89 zł 6.15 zł 2.73 zł
Orlen 6.57 zł 6.99 zł 6.25 zł 2.73 zł
PKS 6.57 zł - 6.2 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij