Piątek, 01 Lipca 2022 | Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. mz

Bez świętowania, za to z refleksją

Burmistrz Arseniusz Finster z kopią uchwały Rady Miasta z dn. 9.11.1998 r.

Burmistrz Arseniusz Finster z kopią uchwały Rady Miasta z dn. 9.11.1998 r.

9 listopada burmistrz Arseniusz Finster obchodził 15. rocznicę wyboru na urząd burmistrza Chojnic. O jubileuszu powiadomił dziennikarzy po fakcie, tłumacząc że chciał uniknąć niepotrzebnego zamieszania.

 

Arseniusz Finster pierwszy raz na urząd burmistrza został wybrany 9 listopada 1998 r., nie w wyborach bezpośrednich, a głosami radnych jako przedstawiciel Bloku Rozwoju Gospodarczego.  Do dnia dzisiejszego przechowuje na pamiątkę uchwałę Rady Miasta z tego dnia.

Reelekcję uzyskał w latach 2002 z ramienia SLD, 2006 jako kandydat niezależny z poparciem Platformy Obywatelskiej i 2010. Dzień jubileuszu poświęcił na przemyślenia. - Te 15 lat powoduje potrzebę bardzo silnej refleksji u mnie, na temat tego co przez ten czas się odbyło. Taką refleksję zrobiłem bez świętowania, bez hurraoptymizmu. Czas szybko przeleciał – mówił Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Rocznicy towarzyszyły wspominki m.in. o pierwszym spotkaniu z Edwardem Pietrzykiem na ul. Pocztowej w drukarni. - Kiedyś to wszystko opiszę w książce, jak już przestanę być burmistrzem. Mam nadzieję, że nie za rok, ale co najmniej za 5 lat. Wtedy żyjący i nieżyjący dowiedzą się całej prawdy jak to było – zapowiedział burmistrz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

36 komentarzy

~nieśmiały parafianin
Chciałbym pogratulować naszemu szanownemu Panu Burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi 15-nastej rocznicy sprawowania najwyższego urzędu w naszym mieście.

Serdecznie dziękuje Panu - Panie Burmistrzu za wszystkie pozytywne działania i decyzje jakie podjął Pan dla dobra miasta i chojniczan. Jestem bardzo wdzięczny i pełen podziwu dla pańskich osiągnięć na rzecz miasta i mieszkańców -- zrobił Pan bardzo dużo dobrego -- byśmy mogli żyć lepiej i byśmy mogli być dumni z naszego miasta. Pod Pańskimi rządami Chojnice przekształciły się w nowe miasto, znacząco poprawiła się estetyka Chojnic i bardzo poprawiła się pod Pańskimi rządami sieć dróg w naszym mieście. Dzięki Pańskiej pracy i wysiłkom, wiele mniejszych egzystencjalnych problemów mieszkańców uległo znacznej poprawie -- rozwiązania wprowadzone przez Pana dają nam dzisiaj poczucie normalności.
Pańskie olbrzymie osiągnięcia zwiększyły apetyt chojniczan na jeszcze większe przemiany, i zdopingował Pan nas chojniczan do coraz śmielszych marzeń i wizji przyszłości naszego miasta. Tyle jest jeszcze do zrobienia -- i dzięki Pańskiej pracy i osiągnięciom -- wiemy, że te marzenia w niedalekiej przyszłości można przeistoczyć w realność.

Szczególnie podziwiam osiągnięcia Pana Burmistrza w początkowych kadencjach sprawowania urzędu, gdy wysiłek, pomysłowość, pracowitość, aktywność, i praworządność Pana Burmistrza były godne podziwu i stanowiły powód do dumy dla wyborców i mieszkancow Chojnic. W tamtych dniach największych osiągnięć jako Burmistrz miał pan silne oparcie w swojej byłej żonie, która umożliwiła Panu osiągniecie wielu sukcesów. To właśnie Pańska była żona swoją pracowitością, zaangażowaniem, inteligencją, przedsiębiorczością, i marzeniami przekształciła zwykłego mieszkańca Chojnic - Arseniusza Finstera - w nieprzeciętnego Burmistrza z wieloma osiągnięciami. To właśnie w czasach, gdy była żona Pana Burmistrza dopingowała Pana, zachęcała do działania, pomagała swoją inteligencją, współczuciem, empatią, czułością znaleźć Panu najlepsze rozwiązania dla problemów naszego miasta -- to właśnie wtedy był pan w stanie osiągnąć największe sukcesy. To Pańska żona w czasie wyborów stajać przy Pana boku dawała mieszkańcom Chojnic poczucie zaufania, stabilności, uczciwości, rzetelności Pańskiego charakteru i Pańskiej osoby. I pewnie, przede wszystkim dlatego, że Pańska żona stała obok Pana i gwarantowała swoją osobą za Pański charakter -- tak wielu chojniczan z pełnym zaufaniem w jej uczciwość i zdrowy rozsądek głosowało za panem, gdy był pan w początkowych etapach swojej kariery.

Panie Burmistrzu, proszę w naszym imieniu - mieszkańców Chojnic - kupić duży bukiet kwiatów i pójść podziękować byłej żonie w imieniu wszystkich mieszkańców miasta za jej wysiłek i trud jaki włożyła w to by mógł Pan zostać Burmistrzem i osiągnąć wiele sukcesów dzięki jej wsparciu. Wierze, że bez tej inteligentnej, pracowitej, i dzielnej Kobiety, u Pańskiego boku, nigdy nie zostałby pan Burmistrzem Chojnic. Mam nadzieje, że szanowny Pan Burmistrz będzie w stanie powstrzymać swoje chamskie i agresywne zachowania wobec swojej byłej żony i że będzie Pan w stanie elegancko przekazać jej kwiaty i podziękowania od wdzięcznych jej mieszkańców Chojnic. Być może, Pan Burmistrz będzie w stanie kulturalnie podziękowanie jej także w swoim własnym imieniu. Za długie lata wsparcia i poświeceń jakie okazała Burmistrzowi jego była żona należą się jej podziękowania i wdzięczność mieszkańców Chojnic.

Od czasu, gdy była żona Burmistrza rozeszła się z nim z powodu kłamstw i nieuczciwości matrymonialnej sprawy przybierają coraz gorszy obrót dla wielce szanownego Pana Burmistrza. Od czasu gdy Burmistrz złamał swoje przysięgi matrymonialne wobec swojej własnej żony, coraz więcej jego działań jest opartych na kłamstwach i nieuczciwościach. Z tego powodu Burmistrz odnosi coraz mniej sukcesów i wzbudza coraz więcej niechęci pośród chojniczan. Z czasem, oszustwa i nieuczciwość Burmistrza stały się normą w jego wielu działaniach.

Także w prywatnym życiu sprawy przybrały coraz gorszy obrót dla Burmistrza. Obecnie, nawet seks Pan Burmistrz wyłudza od młodych i niedoświadczonych kobiet w zamian za przywileje materialne, jakie ofiaruje im dzięki swojej uprzywilejowanej pozycji Burmistrza. U coraz większej liczby chojniczan działania burmistrza wzbudzając niechęć, współczucie, i dezaprobatę. I coraz większa ilość chojniczan widzi potrzebę, by w następnej kadencji zastąpić obecnego Burmistrza kimś nowym -- osobą która ponownie będzie w stanie zainspirować społeczność, wzbudzi zaufanie, i umiejętnie poprowadzi chojniczan w lepsze czasy dla naszego miasta.

Wierze, że osiągnięcia obecnego Burmistrza Finstera będą dla wielu przyszłych burmistrzów natchnieniem i inspiracja by niestrudzenie działać dla dobra miasta i mieszkancow. Lecz także, nieuczciwości obecnego Burmistrza będą stanowić ostrzeżenie dla przyszłych burmistrzów, że buta, poczucie nieomylności i bezkarności, kłamstwa i nieuczciwość prowadzą szybko do degradacji i upadku -- tak burmistrza jak i miasta.

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru


Aby pan burmistrz mógł sprawdzić czy cenzorzy z portalu chojnic24.pl robią satysfakcjonującą robotę, dla porównania, mój nieocenzurowany komentarz jest dostępny na stronie:
http://chojnice.livejournal.com
lub na
http://chojnice.blog.ru
23 Listopada 2013, godzina 20:43
Oceniono 8 razy 6
~Ad
Znany polski powiesciopisarz arseniusz finster w swoim najnowszym dziele... Dobre!
21 Listopada 2013, godzina 10:34
Oceniono 12 razy 4
~obserwator (wnikliwy) nie z urzędu !!!!!!!!!!!
NIE OCENIAJCIE LUDZI!!!!!!!!!!!!! Miłość ma swoje prawa. Burmistrz pracuje do godz. 15 od poniedziałku do piątku. Później jest tylko człowiekiem !!!!!!!! Ma prawo do wszystkiego ! Do MIŁOŚCI TEŻ!!!!!!!!!!
20 Listopada 2013, godzina 15:53
Oceniono 13 razy -1
~2013
W jakim miejscu jest " na zmianę apteka bank apteka bank " ?
19 Listopada 2013, godzina 15:58
Oceniono 14 razy 6
Kiedyś na rynku tętniło życie nie był on może taki nowoczesny ale ludzi przyciągał, a teraz co ma przyciągnąć uwagę sklepy to na zmianę apteka bank apteka bank aż do obrzydzenia.
19 Listopada 2013, godzina 15:48
Oceniono 22 razy -8
~Ooo
Ooo...
19 Listopada 2013, godzina 14:49
Oceniono 15 razy -5
~ade
15 lat stabilizacji zawodowej i finansowej. A co za to mamy? Ładne ulice, park i fontannę. Bezrobocie, ucieczka młodych, spadające ceny nieruchomości, zamykanie kolejnych zakładów, długi, skandale w urzędzie. Czy aby rzeczywiście to się nam opłaca? Wg mnie, to przesada.
I jeszcze książka? Jeśli będzie dotyczyła intymnych wątków życia naszego burmistrza, to będzie to prawdziwy hit wydawniczy. W takim razie możne lepiej umożliwić p. Finsterowi szybszą możliwość realizacji swoich planów. Pożegnajmy go w przyszłym roku i niech pisze…
19 Listopada 2013, godzina 12:44
Oceniono 18 razy 6
~do Fers Happel
Niestety jesteś optymistą - poparcie bardzo spadło, oj bardzo i będzie coraz gorzej bo i ludzie coraz więcej marudzą i chcą nowego.
19 Listopada 2013, godzina 12:06
Oceniono 19 razy 1
~Toshiba
No tak , zostanie im znow robic protesty i zadymy i szum wookolo siebie , ale coz takie pasozyty musza tez istniec
19 Listopada 2013, godzina 04:49
Oceniono 26 razy 2
~Fers Happel
No rywali to on raczej mocnych nie bedzie mial bo wystartuja raczej krzykacze i z brakiem doswiadczenia kandydaci : Marcin W. to raczej przegra 99-1 , Brun....... 90-10 max , Radek S. 99-1 , moze pan Mariusz J 99,9-0,1 wszystko w % na korzysc obecnego burmistrza bo raczej procz ich rodzin nikt na nich nie bedzie glosowal , a jesli ktos bardziej inteligentny wystartuje no moze pare % zalapac ale nie licze na zadna sensacje typu 70-30 , 60-40 , raczej 80-20 to standard
19 Listopada 2013, godzina 04:47
Oceniono 26 razy 4
~gosc
mam cicha nadzieje ze to juz ostatnia kadencja tego burmistrza nieudacznika .Za pozyczone pieniadze zrobil rynek a dlug zostal , wszytko co mozliwe sprzedal a resztki tez chce sprzedac bo brakuje kasy na oddanie dlugu . tak moze zrobic kazdy bez skonczenia doktora ekonomi . swietuje otwarcie galeri niszczac handel miasta . Za rok chyba postaramy sie aby nie zostal ponownie wybrany tan niszczyciel
19 Listopada 2013, godzina 04:44
Oceniono 26 razy -4
~seal
zgadzam sie z toba ! po co zmieniac jak jest dobrze ! kiedys jeden z nauczycieli powiedzial swiete slowa : PO CO DOTYKAC I GRZEBAC JAK DZIALA !
19 Listopada 2013, godzina 04:43
Oceniono 28 razy 4
~Ari......a
W mojej ocenie burmistrz sie spelnil , zrobil tyle dla miasta , ze mozna mu medal dac , odnowil je , niestetety nie zgodze sie z wypowiedzia wyzej , pracy wszystkim ludziom w stanie nie jest dac ! na to aby w chojnicach kwitl przemysl , potrzeba srodkow niebagatelnych , z gowna bata sie tez nie ukreci ! DAJ MU BOZE JESZCZE MINIMUM JEDNA KADENCJE ! bo nastepcy moga to wszystko zaprzepascic ! ale jest tu kilku cwaniakow , co wydaje im sie , ze cos by zrobili , a tak naprawde to swa glupota raczej najpierw miasto pograza , a potem siebie ! Takze chlopie trzymamy kciuki abys tych krzykaczy uciszyl na kolejne kilka lat !
19 Listopada 2013, godzina 04:41
Oceniono 27 razy 5
~ss
wybudujcie w Chojnicach kolejny dom kultury -balturium to na pewno na wsparcie przedsiebiorczosci już nie starczy , no ale będzie można cos otworzyć , kogos zatrudnić , a tak przyjdzie jakiś inwestor zatrudni przypadkowych ludzi ...może jeszcze cos będzie chciał ...
18 Listopada 2013, godzina 21:49
Oceniono 19 razy -1
~opus
Oceniając urzędnika w tym przypadku burmistrza należy oceniać jego pracę na rzecz miasta i mieszkańców . Można kogoś lubić lub nie . Krytykować lub chwalić . Natomiast wchodzenie komuś w życie prywatne uważam za niegrzeczne i niekulturalne ( delikatnie mówiąc ) . Czytam niektóre wpisy z niesmakiem . Myślę , że Pani Marzenna Osowicka i Pan Jacek Studziński uważają tak samo chociaż burmistrz nie jest ich bohaterem .
18 Listopada 2013, godzina 21:28
Oceniono 21 razy 17

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 457.00 DKKDKK 62.20 63.80
EUREUR 464.00 477.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 44.40 46.00
GBPGBP 538.00 553.00 SEKSEK 43.00 44.60
Aktualizacja: 2022-07-01 09:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 452.00 DKKDKK 62.70 63.50
EUREUR 468.00 473.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 468.00 478.00 NOKNOK 44.90 45.70
GBPGBP 543.00 549.00 SEKSEK 43.60 44.40
Aktualizacja: 2022-07-01 09:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-06-29

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.47 zł 7.82 zł 3.36 zł
Circle K 7.63 zł - 7.77 zł 3.33 zł
Lotos Optima 7.65 zł - 7.79 zł 3.35 zł
MZK 7.83 zł 8.43 zł 7.8 zł 3.33 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.79 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij