Piątek, 20 Maja 2022 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Oprac. mz, fot. arch. rodzinne

Pomoc dla Szymona

Przed Szymonem walka o powrót dp zdrowia i długotrwała rehabiltacja.

Przed Szymonem walka o powrót dp zdrowia i długotrwała rehabiltacja.

25 czerwca 17-letni Szymon Łańcucki uległ wypadkowi. To była chwila, która zmieniła życie całej rodziny. Teraz rodzice walczą o jego powrót do zdrowia. Przed nimi i Szymonem długi okres kosztownej rehabilitacji.

 

Szymon Łańcucki to 17-letni uczeń II LO w Chojnicach. 25 czerwca tego roku uległ wypadkowi. Dzień był deszczowy, a jego koleżanka z klasy nie zabrała z domu kurtki. Postanowił więc w czasie przerwy pobiec do bursy, aby pożyczyć jej swoją bluzę. Niestety biegnąc, uderzył w betonowy filar przed budynkiem, a potem upadł na tył głowy. W wyniku tego zdarzenia nastąpiło zatrzymanie krążenia i niedotlenienie. Szymon w bardzo ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej opieki medycznej w jednym z bydgoskich szpitali, gdzie leczony był przez prawie dwa miesiące. Wskutek urazu zapadł w śpiączkę. Obecnie jest rehabilitowany w Warszawie, a jego stan zdrowia poprawia się. Lekarze jednak mówią, że przed nim miesiące, a nawet lata trudnej rehabilitacji.

Reklama | Czytaj dalej »

Szymon przed wypadkiem marzył, by zostać stomatologiem. Wiedział, że musi włożyć wiele wysiłku w to, by ten cel zrealizować i dlatego nauka zawsze była dla niego priorytetem. Nie opuścił ani jednego dnia lekcyjnego w szkole, a pierwszą klasę skończył z wyróżnieniem. Największą pasją Szymona był muzyka. Grał na keybordzie i gitarze. Przez trzy lata trenował kolarstwo górskie i osiągał sukcesy na wyścigach. Ma na swoim koncie nawet wjazd na Śnieżkę w ramach corocznego wyścigu „Uphill Race Śnieżka”. Był ogromnie dumny z tego, że udało mu się wjechać na szczyt bez żadnej podpórki i schodzenia z roweru. Z sukcesami brał udział w konkursach przedmiotowych. Jako mieszkaniec bursy aktywnie uczestniczył we wszelkich przedsięwzięciach. Szymon po prostu lubił wyzwania i pozytywną rywalizację. Dlatego jego rodzice wierzą, że ich jedyne dziecko stanie do walki o powrót do zdrowia. Walki, która musi zakończyć się sukcesem.

Powrót do zdrowia i rehabilitacja są kosztowne, więc rodzina zwraca się o pomoc do ludzi dobrej woli. Wpłat można dokonywać na konto Caritas Lipka 72 8943 0004 0000 0983 2000 0010 z dopiskiem „Pomoc dla Szymona”. W pomoc włącza się dyrekcja, wychowawcy i mieszkańcy bursy, organizując różne akcje tj. zbiórka pieniędzy czy koncert charytatywny.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

25 komentarzy

~;)
Nie ważne, co się stało, czy co się stało. Ważne jest jedno trzema Mu pomóc. On zasługuję na tę pomoc, nikt nie zdaje sobie z tego sprawy, jeśli by to dotknęło kogoś z was lub z waszych bliskich, to właśnie dopiero wtedy byście zobaczyli co to oznacza. Dlatego kto może niech się przyłączy do pomocy, wierzcie mi warto pomagać!!! Liczy się każda złotówka!!!
25 Listopada 2013, godzina 19:43
Oceniono 3 razy 3
~do nieśmiałego parafianina
Masz rację w 100% - ach . Ale w tym kraju chyba by musiało dojść do rewolucji , żeby coś się zmieniło.
Pieniądze na pensje dla katechetów i księży w szkołach mają a polonistów, muzyków i fizyków zwalniają
Po co budować nowe kościoły skoro ateistów coraz więcej ? kościół w naszym kraju jest wszędzie , to największa mafia w Polsce. Niestety taka jest prawda. księża mają na wszystko a przeciętny człowiek nie może się leczyć bo nie ma za co i w dodatku jakie podatki płaci a księża co płacą ? Nic, żadnych podatków . To co ma powiedzieć taki Szymon i jego rodzice , którzy potrzebują tysięcy na rehabilitację ? To Państwo Powinno pomóc !
24 Listopada 2013, godzina 20:09
Oceniono 8 razy 6
~cudowny chłopak i tragedia
Tragedia stała się dlatego iż bardzo chciał pomóc , cudowny chłopak , widzę też na zdjęciu iż przystojny i bardzo atrakcyjny . Gratuluję rodzcom iż wychowali taki kryształ . Życzę z serca szybkiego powrotu do zdrowia , a rodzicom również dużo sił i zdrowia
23 Listopada 2013, godzina 23:10
Oceniono 6 razy 4
~ojej
Kurcze, jakie nieszczęście
23 Listopada 2013, godzina 22:16
Oceniono 4 razy 4
~:)
współczuje
23 Listopada 2013, godzina 22:01
Oceniono 4 razy 4
~GOŚĆ
Rozumiem, że niektórzy mogą mieć opory wobec Caritasu, bo różne mamy doświadczenia. Jednak dla Szymona zostało wydzielone specjalne subkonto i Caritas w Lipce nie pobiera za jego obsługę żadnych opłat ani prowizji, a rodzice mogą korzystać ze zgromadzonych na nim środków w każdej chwili. Nie spekulujmy więc niepotrzebnie, jeśli nie znamy realiów. Nie jest ważne za czyim pośrednictwem rodzice Szymona dostaną pieniądze na jego rehabilitację. Istotne jest jedynie to, żeby trafiały tam choćby najdrobniejsze datki w myśl zasady "Ziarnko do ziarnka..." Czy macie świadomość, że 14-dniowy turnus rehabilitacyjny to wydatek rzędu 5,5 tysiąca złotych. A jeden turnus to zaledwie początek długiej drogi. Cieszcie się więc, że jesteście zdrowi, że życie nie napisało dla Was czarnego scenariusza i umiejcie to docenić. Jedynie w obliczu prawdziwej tragedii człowiek widzi, że jedyne, co się liczy, to zdrowa i kompletna rodzina. Pomyślcie o tym w ten zbliżający się świąteczny czas i radujcie się swoim szczęściem, bo mnie niestety już ta radość nie jest dana, więc wiem o czym piszę...
22 Listopada 2013, godzina 19:22
Oceniono 16 razy 14
~Assan
To ogromna tragedia dla rodziny ale dobrze , że chłopak przezył i ma szansę się leczyc. Dlatego kto może niech pomoże ! Ja jako studentka nie mam wiele ale chociaż kilkadziesiąt złotych przeleję .... od ziarnka do ziarnka i się uzbiera. Przelewajcie na konto ile możecie! Warto pomagać innym .
22 Listopada 2013, godzina 19:21
Oceniono 9 razy 7
~usia
Ja jestem również za tym aby bezpośrednio rodzicom dawać pieniążki oni będą wiedzieli jak je rozdysponować najlepiej.
22 Listopada 2013, godzina 15:09
Oceniono 3 razy 3
~nieśmiały parafianin
Kompletnie nie jest mi wstyd pisać moje opinie i tutaj, w tym temacie.

Jeszcze raz powtórzę, uważam że nasze regionalne władze samorządowe i krajowe zamiast wydawać miliardy złotych ze społecznych funduszy na kościelnych złodziei, oszustw, pedofilii, gwałcicieli, i szerzycieli nienawiści, powinni przeznaczyć te marnowane pieniądze na leczenie i rehabilitacje takich osób jak Szymon, i innych potrzebujących pomocy w trudnej sytuacji zdrowotnej i życiowej.

Podczas gdy wszędzie w Polsce budowane są olbrzymie nowe kościoły i są wyposażane w nowe organy, a kler opływa w luksusy i wszelkie wygody, to państwowy system zdrowotny nie ma pieniędzy na niezbędną i konieczną rehabilitacje i leczenie dla takich osób jak Szymon.

Według mnie, władze powinny najpierw zapewnić finanse na niezbędne leczenie i pomoc chorym ludziom - takim jak Szymon - zanim będą szczodrze dawać pieniądze na kościelne ekscesy, luksusy, i zbytki.

To wspaniale, że ludzie chcą pomóc, i że możemy dołożyć się do funduszy na rehabilitacje Szymona, lecz uważam, że nasz lokalny i krajowy rząd powinien w pierwszym miejscu zapewnić fundusze na leczenie i rehabilitacje naszego społeczeństwa zanim będzie marnować pieniądze na zachcianki i ekscesy finansowe kleru katolickiego.

Dla mnie jest ważniejsze, by szpitale miały społeczne pieniądze na leczenie i rehabilitacje Szymona i innych ludzi w potrzebie, niż by kler katolicki kupował sobie nowe organy i budował nowe kościoły za wyłudzone społeczne pieniądze, których brakuje naszym szpitalom i ośrodkom rehabilitacyjnym.
Czy jest to trudne do zrozumienia?

Serdecznie życzę Szymonowi powrotu do pełnego zdrowia, i aby nie zabrakło funduszy na jego leczenie i rehabilitacje!
21 Listopada 2013, godzina 22:31
Oceniono 28 razy 26
~ag
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Listopada 2013, godzina 20:07
Oceniono 26 razy -12
~koleżanka
Zgadzam się z uczennicą, bardzo prosimy wszystkich o pomoc, liczymy na odruch ludzkiego serca, bo Szymon zasługuje na to.
21 Listopada 2013, godzina 19:14
Oceniono 14 razy 12
~uczennica
Ludzie, nie kłóćcie się pod takim artykułem. Trzeba Szymonowi pomóc, to jest najważniejsze! Wszyscy wierzymy że Szymi da radę się wybudzić.
21 Listopada 2013, godzina 14:50
Oceniono 22 razy 12
~do powyżej
złodziej i malwersarz dawidowski powinien oddać ,,dotację" , którą lekkomyślnie i niefrasobliwie przeznaczył finio wraz z marionetkową radą miasta na niepotrzebne społeczności lokalnej organy, a nawet powiększyć tę sumę kilkukrotnie..
21 Listopada 2013, godzina 09:12
Oceniono 22 razy 8
~nieśmiały parafianin
Kogo stać na pomoc, to powinien pomóc, jeżeli ma taką możliwość. Zamiast jeszcze jednego niepotrzebnego nikomu prezentu świątecznego można pomóc młodemu człowiekowi w trudnej sytuacji życiowej.

Szczere wsparcie finansowe może umożliwić Szymonowi rehabilitacje, a altruistyczna pomoc może dać głęboką satysfakcje ofiarodawcy.

Mam już dość tej katolickiej zawiści i nienawiści w naszym społeczeństwie. Już czas najwyższy byśmy zaczęli okazywać sobie obywatelską życzliwość, troskę, i pomoc gdy tylko możemy.

Zamiast chojnickim plebanom finansować alkoholowe libacje, nowe samochody, i kochanki, lepiej dać te pieniądze na rehabilitacje Szymona!
21 Listopada 2013, godzina 08:58
Oceniono 61 razy 53
Numer konta został już poprawiony. Na samym jego początku podczas przepisywania wkradł się błąd. Dziękujemy za czujność.
21 Listopada 2013, godzina 08:52
Oceniono 8 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 434.00 444.00 DKKDKK 61.20 63.00
EUREUR 459.00 469.00 RUBRUB 4.50 6.30
CHFCHF 443.00 458.00 NOKNOK 44.00 45.80
GBPGBP 540.00 550.00 SEKSEK 43.40 45.20
Aktualizacja: 2022-05-20 16:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 436.66 443.00 DKKDKK 61.62 62.36
EUREUR 460.66 468.00 RUBRUB 4.60 6.30
CHFCHF 446.55 453.00 NOKNOK 44.33 45.15
GBPGBP 542.54 550.00 SEKSEK 43.83 44.56
Aktualizacja: 2022-05-20 16:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy podwyżka cen biletów za jednorazowe przejazdy wpłynie na Twoją częstotliwość korzystania z usług MZK?
Ceny paliw2022-05-19

E95 E98 ON LPG
BP 7.31 zł 8.12 zł 7.19 zł 3.46 zł
Circle K 7.25 zł - 7.14 zł 3.43 zł
Lotos Optima 7.25 zł - 7.15 zł 3.45 zł
MZK 7.39 zł 7.69 zł 7.11 zł 3.39 zł
Orlen 7.29 zł 7.79 zł 7.19 zł 3.46 zł
PKS 7.25 zł - 7.13 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij