Wtorek, 29 Listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
ch24

Idą święta, złóż życzenia

Redakcja portalu Chojnice24 składa wszystkim Czytelnikom i sympatykom zdrowych i spokojnych, rodzinnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej owocnej współpracy w nadchodzącym roku. Zachęcamy Czytelników do składania życzeń za pośrednictwem portalu Chojnice24. Wystarczy wpisać je w komentarzu, który zanim znajdzie się na stronie, trafi do moderatora.

 

Święta Bożego Narodzenia spędzamy w gronie rodzinnym. Święta rodzina na narodziny Jezusa czekała w betlejemskiej stajence. Zwyczaj szopki bożonarodzeniowej został zapoczątkowany przez św. Franciszka z Asyżu. To on jest autorem pierwszej żywej szopki. 24 grudnia 1223 roku założyciel zakonu żebraczego zorganizował ją we włoskiej miejscowości Greccio. W grocie w pobliżu klasztoru św. Franciszek zaaranżował wnętrze betlejemskiej stajenki wraz z osobami i zwierzętami - osłem i wołem, by przybliżyć prostym ludziom tajemnicę zbawienia. W role świętej rodziny wcielili się sami mieszkańcy. Na sianie leżała drewniana figurka Jezusa.

Reklama | Czytaj dalej »

Franciszek zmarł dwa lata później, ale tradycja budowania szopek była kontynuowana przez braci, bo w szczególny sposób trafiała do wiernych. Potem rozprzestrzeniła się po całej Europie. W Polsce franciszkanie zapoczątkowali ją u schyłku XIII wieku.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~Dziennikarzśledczy
Z okazji mijających Świąt Bożego Narodzenia, zbliżającego się Sylwestra, oraz Nowego Roku składam wszystkim czytelnikom NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA
28 Grudnia 2013, godzina 19:15
~nieśmiały parafianin
Chwała i serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkancow regionu chojnickiego, którzy zaangażowali się w pomoc osobom i rodzinom, którym fortuny nie dopisały w tym roku. Nikt nie wybiera biedy i trudności życiowych - po prostu życie jest skomplikowane i takie problemy zdarzają się ludziom i często te problemy są zbyt trudne by je samodzielnie rozwiązać. I w takich chwilach każdy potrzebuje pomocy - trochę życzliwości i pomocy materialnej by ponownie stanąć na nogi.

Nasza demokracja rośnie w siłę i jest lepsza, i nasze społeczeństwo jest bardziej spójne i silniejsze gdy są ludzie, którzy angażują się i poświęcają swój czas by pomoc innym, którym fortuny w tym roku nie dopisały. Podziękowania należą się osobom, które poświęcają swój czas by okazać ludzką troskę potrzebującym pomocy - ci godni wyróżnienia społecznicy to pani Renata Zientarska, Bożena Stępień i Halina Ilkowska, oraz panowie Józef Kołak, Jędrzej Ilkowski i wielu innych bezimiennych, którzy im pomagali w przygotować "'Świąteczne paczki od rodzin dla rodzin" dla osób i rodzin w potrzebie. Wszyscy ci społecznicy biorący udział w przygotowaniach i dystrybucji paczek dla potrzebujących zasługują na podziw i podziękowania od reszty naszego społeczeństwa, za ich wrażliwość na ludzkie cierpienia i za ich praktyczne działania by udzielić efektywnej pomocy osobom przeżywającym mniej fortunne okres w ich życiu. Nasze społeczeństwo i nasze życie jest lepsze gdy tacy wspaniali społecznicy są blisko nas w naszej społeczności.

Co motywuje takich wspaniałych ludzi do działania? Niewątpliwie ich nieprzeciętny charakter, czułość na ludzkie problemy, i potrzeba udzielania się społecznie w lokalnym środowisku. Może także i głębia przeżyć emocjonalnych jakich doznaje się pomagając innym?

Pani Bożena podzieliła się kilkoma swoimi emocjami i wrażeniami ze swojej działalności społecznej w liście do mnie:

re: życzenia i podziękowania
From: Bożena Stępień <stowarzyszenie.charzy@wp.pl>
To: 'nieśmiały parafianin' <niesmialy.parafianin@mail.ru>
Yesterday, 5:45 PM

Witam serdecznie!
Nie wiem kim Jesteś, ale dziękuję za miłe słowa ... wczoraj i dzisiaj byłam osobiście z paczkami u wielu rodzin i do tej chwili przezywam to co mnie spotkało... Wzruszenie i często łzy u tych, którym przywieźliśmy paczki, Pytali "dlaczego MY"? .. Dzisiaj poryczałam się jak dziecko - gdy facetowi - ojcu 5-osobowej rodziny leciały łzy. Nigdy też nie widziałam płaczącego 18-latka! Jeeeezu! Wolałabym nie dostać prezentów pod choinkę, aby to zanieść tym ludziom więcej . Proszę odezwijcie się zróbmy coś dla tych ludzi. Póki co to nie mogę powiedzieć o kogo chodzi, ale zapewniam CIĘ "nieśmiały parafianie" tam warto i trzeba pomóc. Kobieta na wózku, ojciec bez pracy, 3 dzieci......
Pozdrawiam Cię Bożena Stępień


Trudno nie zareagować na tak szczery i emocjonalny przykład aktywności społecznej. Pamiętajmy o tych osobach, dla których te święta są trudniejsze niż zwykle z powodu bezrobocia, choroby, lub innych problemów, i pomóżcie im, jeżeli tylko was stać na to. Liczy się każdy ludzki gest, że pamiętamy i że nie jesteśmy obojetni na ich losy naszych sąsiadów, którym życie zgotowało trudności.

Życzę wszystkim charzykowianom i mieszkańcom regionu chojnickiego miłych i przyjemnych świąt i relaksu pośród rodziny i przyjaciół. Szczególnie życzę przyjemnych i relaksujących świąt godnym podziwu charzykowskim społecznikom.

nieśmiały parafianin
25 Grudnia 2013, godzina 22:45
~nieśmiały parafianin
Spełniając prośbę naszego szanownego pana burmistrza Arka Finstera przekazuje jego życzenia i pozdrowienia dla chojniczan.

Pan burmistrz czuje się bardziej komfortowo by przekazać te życzenia świąteczne i pozdrowienia za moim pośrednictwem niż samemu bezpośrednio Ale przede wszystkim liczy się pamięć i szczerość życzeń pana burmistrza:

RE: świąteczne życzenia
From: "Burmistrz Miasta Chojnice" <burmistrz@miastochojnice.pl>
To: "'nieśmiały parafianin'" <niesmialy.parafianin@mail.ru>
Yesterday, 5:11 AM

Dziękuję za życzenia, pozdrowienia dla p. M. Janika, Z. Tabatha, M. Osowickiej, A. Kreft i M. Brunka.

Arseniusz Finster


Była to odpowiedz na moje życzenia dla szanownego pana burmistrza:

From: nieśmiały parafianin
Sent: Tuesday, December 24, 2013 7:06 AM
To: Burmistrz Miasta Chojnice
Subject: świąteczne życzenia

Szanowny panie burmistrzu,

Życzę panu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i zadowolenia z życia. Mam nadzieje, że będzie pan miał szanse odpocząć i zrelaksować się w czasie przerwy świątecznej.
Życzę panu spełnienia marzeń w czasie świąt,

nieśmiały parafianinMam nadzieje, że każdy potrafi docenić tak piękny, serdeczny, i ludzki gest szanownego pana burmistrza i szczerość jego życzeń i pozdrowień! Trudno przecież pozostać obojętnym na taki piękny gest ze strony Arka, w szczególności w czasie świąt!

Proszę, nie zapomnijcie o swoich sąsiadach i znajomych - bo każdy z nich wynagrodzi wam z nawiązką waszą życzliwość, i za sam fakt, że o nich pamiętacie. Pamiętajcie także o tych, dla których te święta są trudniejsze niż zwykle z powodu bezrobocia, choroby, lub innych problemów, i pomóżcie im jeżeli was stać na to. Liczy się każdy ludzki gest, że o nich pamiętacie, i że nie jesteście obojetni na ich los.

Jeszcze raz życzę wszystkim chojniczanom miłych i przyjemnych świąt i relaksu pośród rodziny i przyjaciół.

nieśmiały parafianin
25 Grudnia 2013, godzina 20:59
~BUBISIA
Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym 2014 Roku kochanej mamusi życzą: Sonia, Zuzia, Bubisia, Pikselek i ciocia Muńka !!!
25 Grudnia 2013, godzina 18:28
~Anna
Wszystkim znajomym, koleżankom, kolegom, rodzinie - zdrowych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2014 Roku życzy Ania z mężem
25 Grudnia 2013, godzina 13:11
~Mati
Piękny zapach gotowego ciasta, kolędy, gwiazdka, drżenie serc uroczyste… Wszyscy z opłatkiem w ręce życzy najbliższym i przyjaciołom szczęścia, pięknych chwil przy blasku choinki. Fantastycznych Świąt i Nowego Roku życzy Mateusz.
25 Grudnia 2013, godzina 10:34
~Ania
Wesołych Świąt!
25 Grudnia 2013, godzina 00:24
~jadwiga m
Zdrowych,pogodnych i szczęśliwych świąt i błogosławieństwa Bożego dla całej rodzinki w Chojnicach i nie tylko życzą rodzice dziadkowie i pradziadkowie ze Skarpy.
25 Grudnia 2013, godzina 00:23
~Borys M.
Wesołych świąt dla moich przyjaciół i rodziny. Najlepszego w te święta.
24 Grudnia 2013, godzina 15:07
~Kevin
Idą święta widać gości, wydłub z karpia wszystkie ości. Powyjadaj z barszczu uszy, a gdy cię za bardzo suszy, siądź wygodnie z flachą wina i obejrzyj dziś Kevina! Pozdrawiam!
24 Grudnia 2013, godzina 11:10
~kamila
Mamusi kochanej , Tatusiowi kochanemu , i siostrze ktora jest spoko , aby w ten nowy rok ktory nastapi za 7dni zycze zebyscie nie mieli mnie dosyc i zebyscie wyjechali na jakies wakacje , a w swieta prezentu wiekszego od was życzy wasza kochana corka i siostra Kamila
24 Grudnia 2013, godzina 10:28
~maly
dla wszystkich ziomkow wesolego koledowania i najlepszego w nowym roku!
24 Grudnia 2013, godzina 10:09
~Jola
Dużo śniegu, smacznej rybki, lekkiej i niegroźnej chrypki, uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha w nadchodzące święta!
24 Grudnia 2013, godzina 09:36
~Joanna
Życzę wszystkim aby każdy dzień w Nowym Roku 2014 był tak piękny i radosny, jak ten jeden wigilijny wieczór.
24 Grudnia 2013, godzina 08:58
~Kaśka
Zdrowych, Radosnych świąt dla mojego mikołaja.
24 Grudnia 2013, godzina 08:43

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.00 458.00 DKKDKK 60.50 62.10
EUREUR 463.00 473.00 RUBRUB 6.10 6.90
CHFCHF 471.00 486.00 NOKNOK 44.00 45.70
GBPGBP 534.00 547.00 SEKSEK 41.90 43.60
Aktualizacja: 2022-11-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 448.76 453.94 DKKDKK 60.60 62.00
EUREUR 466.05 471.27 RUBRUB 6.10 6.90
CHFCHF 472.82 480.00 NOKNOK 44.40 45.30
GBPGBP 537.67 544.19 SEKSEK 42.20 43.10
Aktualizacja: 2022-11-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-11-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 7.19 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

  • zapewnienia bezpieczeństwa podczas korzystania z portalu,
  • ulepszania i dostosowania usług do oczekiwań użytkowników,
  • opracowań statystycznych.

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij