Środa, 08 Lutego 2023 | Imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii chojnice24 na komórkę
Strona głównaMuzyka
Rozmiar tekstu: A A
Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej

Metalowo-rockowa odsłona WOŚP

Wolontariusze Samorządnego Centrum Młodzieżowego, Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej oraz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Chojnice tradycyjnie zapraszają na metalowo-rockową odsłonę WOŚP w chojnickim pubie Kornel.

Koncert odbędzie się 11 stycznia 2014 roku, wieczór przed wielkim finałem WOŚP. Zagrają zespoły: Heavy Side (heavy metal / Tczew), Galleon (thrash metal / Chojnice) oraz Then Just Death (metalcore / Lipka-Jastrowie). Początek imprezy o godzinie 19.00. Wstęp to datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Heavy Side to młody, prężnie rozwijający się zespół z Tczewa, który powstał w maju tego roku. Skład kapeli parokrotnie się zmieniał - obecny istnieje od listopada. Chłopaki grają muzykę z pogranicza metalu i rocka. Zespół aktywnie koncertuje i udziela się w różnych inicjatywach. W skład wchodzą: Kuba "Jimmy" Meisinger – wokal, Piotr "Wahmett" Boderek – gitara, Jędrzej "Ozzy" Jarosik – gitara, Karol "Jason" Chmielowiec - gitara basowa, Igor Wasiewicz – Pawłaczyk -perkusja.

Reklama | Czytaj dalej »

Galleon to chojnicki zespół grający od ponad roku thrash metal. Na koncie mają kilka koncertów klubowych i występ na Dniu Kultury Młodzieżowej na Starym Rynku w Chojnicach. W skład wchodzą byli członkowie zespołu No Remorse, który swego czasu zrobił zamieszanie na lokalnej scenie żywiołowym wykonaniem coverów zespołu Metallica : Maciej – gitara oraz Wojtek - na potrzeby Galleona przesiadł się z gitary na bas. Skład uzupełniają perkusista i gitarzysta, ojciec i syn: Maciej i Szymon Pick.

Then Just Death to zespół którego członkowie pochodzą z Lipki i Jastrowia. Łączy ich zamiłowanie do muzyki hardcore i metalcore. Na scenie wspierali już takie kapele jak Idol Falls, Schizma czy Zielone Żabki. W skład wchodzą: Bartek "Bartas" Misiak – wokal, Mateusz "Józek" Józefko – gitara, Miłosz "Hiszpan" Konkel – bas i Mateusz "Gieras" Gierszewski – perkusja.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

Wrzucam co roku Owsiakowi. Moje dzieci biorą udział w występach na jego rzecz ale ze smutkiem stwierdzam, że ta akcja to tylko genialny marketing. Genialny albo jak kto woli bezduszny. Żerowanie na uczuciach i emocjach ludzkich - kupowany jest sprzęt na który można nakleić naklejką - którą widać, którą zobaczy maksymalna liczba osób odwiedzających szpital. Inkubatory etc. Nakłady na służbę zdrowia to 76 miliardów - Owsiak daje 30 milionów to nawet nie ok 0,01 - czyli jak ktoś wyliczył starcza na 3 godziny działania służby zdrowia - a efekt, jak tu piszą jest, bo większość jest przekonana, że nasza służba zdrowia by leżała gdyby nie Owsiak. Bzdura !!! System tak działa, że o tyle ile zbierze Owsiak o tyle mniej dostanie Służba Zdrowia. Na plus jest angażowanie młodych na szczyty cel, imprezy kulturalne. Niestety jak wszystko w Polsce okazuje się - że ktoś zarabia na tym krocie i jest tubą propagandową określonej opcji politycznej i światopoglądu. Jedyny cel tej akcji to: wykreowanie autorytetu wpływającego na młodych i "ustawienie" ich po odpowiedniej stronie sceny politycznej. Poza tym koszty choćby wynajęcia sal, czasu antenowego wielokrotnie przewyższają zebrane kwoty. Kościół strzela sobie w stopę po raz kolejny porównując Owsiaka do Caritasu. Jeśli akcja byłaby uczciwa to niech będzie i jedno i drugie. Jeśli Caritas zbiera więcej to chwała ale licytowanie się tu jest nie na miejscu. Inna sprawa, że Owsiak pluje na Kościół a wolontariusze niemal wchodzą do kościołów z puszkami. Badanie przesiewowe słuchu niemowląt i już okazja by w książeczce wkleić ogromne na pół kartki od zeszytu serce WOŚCP
13 Stycznia 2014, godzina 10:06
Oceniono 4 razy 2
~Archiwum X
Do "Za". 23% VAT od SMS
12 Stycznia 2014, godzina 15:04
Oceniono 3 razy 3
~Za
Coś kręcisz. Podatek od środków zebranych w zbiórce publicznej? Chyba nie ma czegoś takiego.
12 Stycznia 2014, godzina 11:48
Oceniono 9 razy 1
~Jasne i oczywiste,jednoznaczne i pryncypialne
już sam Jezus ponad dwa tysiące lat temu powiedział ze "..............................co cesarskie to cesarzowi............."no nie bo to jasne tak jak nie zagrają organy Dawidowskiego bo dzisiaj gra WIELKA ORKIERSTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY pod batutą Jurka Owsiaka
12 Stycznia 2014, godzina 11:46
Oceniono 7 razy 3
~BÓG-TAK ; kościół-NIE
Caritas jest zwolniony z podatków jako dziecko Mafii Watykańskiej a od WOŚP urząd skarbowy zdziera podatek od zebranej kwoty.
Czas by Mafia Watykańska przestała okradać społeczeństwo i państwo Polskie i zaczęła płacić podatki.
12 Stycznia 2014, godzina 11:27
Oceniono 16 razy 8
~Gość
A ja od siebie - obyście nigdy nie musięli korzystać ze sprzętu zakupionego dzięki WOŚP
10 Stycznia 2014, godzina 22:49
Oceniono 10 razy 8
~Banan
Rozwala mnie ciemnota tego narodu..... wali mnie czy to Owsiak czy Caritas.... akcja szczytna więc ruszę tyłek na zbiórkę a przeciwnicy niech dalej się plują i pierdzą w stołek bo gdyby nie akcja Jurka polskie szpitale były by 100 lat za murzynami.... sami widzicie co odwala wasz ukochany NFZ...

Hajs ze zbiórki na woodstok.... mam propozycję... weźcie pustak i palnijcie się z całej siły w dekiel.
Woodstok urusł już do takiej rangi imprezy że Owsiak nie musi już dofinansowywać go ze zbiórki wośp bo prawdopodobnie całość organizacji pokrywają kwoty które przekazują sponsorzy imprezy.... ale co was to obchodzi... wy przecież macie to gdzieś bo żadne argumenty nie docieraja do waszych próżni czaszkowych..... takie są efekty wytepienia inteligencji w czasach wojny i komuny..... ociemnienie narodu i tyle w temacie.

-Owsiak!????
Podaj proszę źródło tych twoich informacji..... tylko nie zarzucaj tu frondą bo zniżysz się do poziomu polskich posłów..
08 Stycznia 2014, godzina 12:00
Oceniono 22 razy 4
~adam
http://bekapl.blogspot.com/2014/01/blog-post_3444.html
05 Stycznia 2014, godzina 18:44
Oceniono 9 razy -3
~nederlanden
Niech nie wie prawica co czyni lewica. Dobre uczynki są moralnie dobrymi, gdy dawca nie otrzymuje za nie jakiejkolwiek gratyfikacji (pieniężnej, uznania, popularności, poważania u ludzi) i nie ma tu znaczenia wielkość daru lecz szczodrość z tego co się posiada. Jest to jednak wyższy i prawdziwy poziom rozumienia dawania daru, tak jak to Bóg rozumie. Człowiek sam z siebie nic nie może dać, bo cóż dajesz czego nie otrzymałeś wcześniej od Przedwiecznego? Nie chełp się zatem z tego co powinieneś wykonać i co powinno pozostać w ukryciu, abyś na końcu odebrał prawdziwą i nie więdnącą nagrodę u Boga.
05 Stycznia 2014, godzina 12:33
Oceniono 16 razy -2
~Owsiak !????
Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuje coś w tym rodzaju:

DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock (thanks to www.ojciec-dyrektor.de)

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.
04 Stycznia 2014, godzina 11:04
Oceniono 37 razy -1
~aga
Owsiak zbiera 30 mln w jeden dzień, a Caritas 300 mln przez cały rok. Taka różnica
03 Stycznia 2014, godzina 22:37
Oceniono 28 razy 2
~barnim
Caritas rozdaje stare ubrania, a WOŚP profesjonalny sprzęt medyczny. Taka różnica.
03 Stycznia 2014, godzina 11:39
Oceniono 35 razy 7
~Jestem za Caritasem
Owsiak zebrał 30 mln zaś Caritas 300 mln . Caritas bez nagłasniania , blasku kamer pomaga cały czas . Poczytajcie , sięgnijcie po info i porównajcie . Owsiak tylko część pieniędzy daje na szpitale resztę ......
03 Stycznia 2014, godzina 11:01
Oceniono 42 razy -2
~mar
nigdy na kościół, a owsiakowi zawsze, bo uczciwie się rozlicza
03 Stycznia 2014, godzina 09:18
Oceniono 36 razy 10
~Chojniczanin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Stycznia 2014, godzina 07:15
Oceniono 46 razy -12

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 440.00 452.00 DKKDKK 61.90 63.00
EUREUR 470.00 482.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 474.00 489.00 NOKNOK 41.50 43.20
GBPGBP 527.00 542.00 SEKSEK 40.70 42.40
Aktualizacja: 2023-02-07 18:30
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 442.41 447.06 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 472.75 476.77 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 477.88 483.56 NOKNOK 42.00 42.90
GBPGBP 529.43 535.63 SEKSEK 41.20 42.20
Aktualizacja: 2023-02-07 18:30
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-06

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.49 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.2 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij