Niedziela, 05 Lutego 2023 | Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Jutro kandydatki staną przed komisją

Starosta Stanisław Skaja przewodniczy komisji konkursowej.

Starosta Stanisław Skaja przewodniczy komisji konkursowej.

Siedem kobiet chce piastować stanowisko dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu w powiecie. Większość mieszka w powiecie chojnickim. Miesięczna pensja dyrektora to ok. 5,5 tys. zł brutto.- Jest z czego wybierać, bo wszyscy kandydaci spełnili wymogi i dostali się do II etapu. Jutro czeka ich test wiedzy o samorządzie, finansach publicznych, zarządzania oświatą i znajomości zapisów Karty Nauczyciela. A po teście rozmowa z komisją, której przewodniczę – informuje starosta Stanisław Skaja.

Dokumenty spływały do poniedziałku (13.01). Być może już jutro (15.01) po popołudniu znane będzie nazwisko następczyni dotychczasowej szefowej oświaty Marii Wróblewskiej, która funkcję sprawowała przez 11 lat i udaje się na zasłużoną emeryturę.

Reklama | Czytaj dalej »

Aktualizacja godz. 14:15

W biuletynie starostwa powiatowego umieszczono listę kandydatek spełniających kryteria, są nimi:

Katarzyna Bury (Barkowo), Emilia Kalitta (Chojnice), Magdalena Kosobucka (Chojnice), Alicja Kreft (Chojnice), Irena Laska (Chojnice), Hanna Szyszka (Chojnice) i Emilia Zimnicka (Zbeniny).

Aktualizacja 16.01.14 r.

Treść konkursowego rozstrzygnięcia ze strony powiatu.

"W wyniku przeprowadzonego naboru Komisja wyłoniła  jako kandydatkę na stanowisko dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu panią Magdalenę Kosobucką, która uzyskała  pozytywny wynik w przeprowadzonym pisemnym teście ze znajomości przepisów m.in. ustawy o finansach publicznych, ustawy o systemie oświaty, Karty Nauczyciela.  Również podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się znajomością wymaganych zagadnień oraz przedstawiła dobrze ocenioną koncepcję funkcjonowania wydziału. Pani  Kosobucka legitymuje się wykształceniem wyższym, posiada specjalizację z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi,  a także doświadczenie w pracy  w administracji publicznej. Posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy na w/w stanowisku".

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

254 komentarzy

~m.o
Tak w ogóle to zgadzam się z tym, co napisałeś.
27 Stycznia 2014, godzina 13:44
Oceniono 3 razy -1
~m.o
Janie Kowalski, a gdzie jest artykuł, o którym wspominasz? Jak Funkcjonuje "Starostwo Powiatu" ,40 tyś powiatu chojnickiego...
27 Stycznia 2014, godzina 13:40
Oceniono 1 raz 1
~j.k
Dziekuję Wam za to ,że oparliście się wszechwładnym "bonzom" chojnickim i nie zablokowaliście komentarzy do tematu ...jak Funkcjonuje "Starostwo Powiatu" ,40 tyś powiatu chojnickiego.... To świadczy o tym,że nie jesteście na ich garnuszku a obywatele mogą wyrazić/ mniej lub bardziej udolnie../ co myślą na tema t ich zachowań . żal mi M.Kosobuckiej ,że przy okazji jej się dostało, bo jakiez można mieć do tej osoby pretensje że starostwo pozwoliło jej przygotować " konkurs" i potem wystartować w nim, gdzie przychylna znajoma komisja ze starostą na czele daje jej 0,5 pkt więcej od następnej kandydatki ,która chociażby spełnia podstawowe wymogi na to stanowisko....!?
Nie!!!!!, pies w tym przypadku jest gdzie indziej pogrzebany...... Komentarze na portalu chojnice. com .pl zostały zablokowane -jak myślicie przez kogo ?! Komu zależało aby zamknąć usta wyrażającym swoją obiektywną opinię..,komu..?! Wiem jedno tam się dzieje od dawna żle ,od czasu jak decyzję podejmuje osoba która sama nie posiada kompetencji .Osoba która ciągle jest uwikłana w "brudne " sprawki -myslę ,że nie muszę ich wymieniać.....przypomnijcie je sobie drodzy mieszkancy powiatu........Nie pochwalam stylu komentarzy nie mających nic wspólnego z kulturą krytyki .....ale uważam ,że każdy mieszkaniec powiatu ma prawo powiedzieć prosto w oczy co o "|swoim" przedstawicielu myśli, którego nawet nie wybrał ,bo wybrali go kolesie z tego samego kółka...niestety takie prawo dla siebie tworzą wszelkiej maści nieudacznicy po 1989 roku , na wszystkich
szczeblach tej tzw. władzy............Smutne jest to ,ze ta "władza nie zajmuje się sprawami które są istotne dla powiatu /jak np. drogi powiatowe/ , a tylko roszadami personalnymi, dopieprzaniem
Żałosny to powiat.......
tym którzy mają choć trochę więcej kompetencji od nich,eliminowniem ich ze swojego otoczenia jako potencjalnie zagrażającym ich "cieplym posadkom"
27 Stycznia 2014, godzina 11:24
Oceniono 10 razy 6
~mieszkaniec
Przyglądam się całej tej sytuacji z boku. Rozumiem postawę pani Magdaleny, która zrezygnowała z tej funkcji. Uważam,że prawie wszyscy tutaj piszący nie atakują Pani, lecz ten chory "konkurs" oraz decyzję Starosty i Zarządu Powiatu! Tutaj mają rację ,bo obywatele naszego powiatu myślą i widzą co się dzieję. Ustawiacie się tam wszyscy przygotowując ciepłe i bardzo dobrze płatne i czasami zbyteczne funkcje. Nie liczycie się z opinią obywateli. Pani Magdalenie życzę wszystkiego dobrego jest pani honorowa i tak trzymać.
22 Stycznia 2014, godzina 15:07
Oceniono 22 razy 20
~nieśmiały parafianin
Pan starosta Staszek Skaja promuje stwarzanie szans dla wszystkich osób - nawet tych bez jakichkolwiek kwalifikacji, by mogli startować w konkursach na stanowiska wymagające dużych kwalifikacji zawodowych popartych dyplomami, udokumentowanego doświadczenia zawodowego, i stażu pracy.
Mogłem uwzględnić taki wymóg, ale nie zrobiłem tego, by nie ograniczać kandydatów i dać szansę wszystkim – tłumaczy starosta.

Myślę, że starosta powinien pójść dalej z tak rewolucyjnym pomysłem, i zalegalizować w powiecie chojnickim prowadzenie samochodów, ciężarówek, autobusów bez wymogu posiadania prawa jazdy. Od osób zatrudnionych w szpitalu jako lekarze lub pielęgniarki nie powinno wymagać się posiadania dyplomów ukończenia szkół medycznych, a prawnicy nie powinni mieć wymogu by legitymować się dyplomami ukończenia studiów prawniczych ani stażów prawniczych.

Wszytko to w imię dawania równych szans wszystkim ludziom z ulicy panie starosto Staszku?
Czy tylko zakamuflowane umożliwienie awansu skorumpowanym ignorantom z bliskiego grona skorumpowanych popleczników?


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
20 Stycznia 2014, godzina 18:15
Oceniono 20 razy 16
~PETYCJA
ODWOŁAĆ ZARZĄD! ANULOWAĆ WYNIKI KONKURSU! PRZEPROWADZIĆ KONKURS PONOWNIE W SPOSÓB SPRAWIEDLIWY I PRAWORZĄDNY! RÓWNE SZANSE DLA KAŻDEJ UCZESTNICZKI KONKURSU!
20 Stycznia 2014, godzina 17:54
Oceniono 14 razy 12
~nieśmiały parafianin
Uniemożliwienie, i usuniecie pani Alicji z listy kandydatów na stanowisko dyrektora oświaty w starostwie śmierdzi na kilometry korupcją!

A jeżeli coś w Chojnicach śmierdzi korupcją to na pewno maczał w tym palce nasz szanowny burmistrz Arek Finster, który już od marca 2011 usiłuje na wszelkie sposoby zemścić się na pani Alicji za ujawnienie mobbingu jakiego dopuściła się skorumpowana znajoma Arka - socjopatyczna mobberka Gosia Henszke. To pewnie był pomysł Arka, by za pomocą fałszywego procesu karnego o pomówienie zmusić panie Alicje i Marzenne do milczenia o przestępstwach socjopatki Gosi Henszke. Jak widać Arkowi i socjopatce Gosi nie wystarczyło, by używając mobbing, pozbawić panią Alicje pracy w Gimnazjum nr 1. Wiedząc o konkursie, burmistrz pewnie zatelefonował do starosty Staszka by poprosić go osobiście o wykluczenie pani Alicji pod jakim trywialnym pozorem z konkursu o stanowisko dyrektora oświaty w urzędzie powiatowym. A Staszek, pewnie by wyświadczyć korupcyjną przysługę i usatysfakcjonować Arka, wiedząc, że pani Alicja wyjeżdża z Chojnic (bo nie było to żadną tajemnicą ani dla Arka i ani dla Staszka) na kilka dni wakacji, wykorzystał to by specjalnie pod nieobecność pani Alicji przeprowadzić testy i rozmowy kwalifikacyjne, i by mieć wymówkę na korupcyjne nieuczciwe usuniecie pani Alicji z konkursu. Tak szybkie, zatajone przed panią Alicją, wyznaczenie terminu testów i rozmów kwalifikacyjnych miało na celu jedynie by wyeliminować najwyżej kwalifikowaną kandydaturę pani Alicji, i by stworzyć pozory legalności w zatrudnieniu nie posiadającej kwalifikacji Madzi Kosobuckiej, która nie spełnia nawet absolutnego minimum kwalifikacji określonych jako niezbędne do wykonywania obowiązków dyrektora oświaty w starostwie.

Oczywiście, gdy pada słowo korupcja, to nie można także zapomnieć o złodziejskim herszcie, oszuście, i skorumpowanym świętoszku Jacku Dawidowskim. Ten skorumpowany złodziej znany szeroko w Chojnicach i okolicy ze złodziejstwa i korupcji, mógł także maczać swoje tłuste paluchy w sprawie korupcyjnego zatrudnienia pani Madzi. Madzia to przecież nadworny muzyk naszego skorumpowanego plebana Jacka - sławnego konesera organow, fachowca od piasku, wyłudzania dóbr doczesnych od naiwnych ludzi, i troskliwy kochanek budujący luksusowy dom dla swojej kochanki w Nowej Cerkwi. Jacek oczywiście, także mógł zadzwonić do starosty Staszka z rozkazem by zatrudnić panią Madzie z powodu jej wybitnych kwalifikacji i umiejętności muzycznych. Nie trudno sobie wyobrazić, że starosta Staszek pewnie stal na baczność odbierając rozkazy od klechy, być może jedną ręką trzymając spodnie, by mu nie spadły gdy próbował prężyć się jak struna stojąc na baczność, gdy rozmawiał z hersztem chojnickich oszustów i złodziei.

Kto wie, może i pani Madzia weszła sama w jakieś bliższe relacje z którymś z członków komisji rekrutacyjnej, by uzyskać stanowisko dyrektorskie w tym ustawionym i przepełnionym korupcją konkursie. Fakt, że w pracach komisji rekrutacyjnej nie uczestniczył żaden zewnętrzny i niezależny obserwator, jedynie potwierdza możliwość, że cała organizacja tego skorumpowanego konkursu i wyboru nie posiadającej niezbędnych kwalifikacji pani Madzi Kosobuckiej jest farsą, by stworzyć pozory legalności. Czyli, by pozornie "wszystko odbyło się zgodnie z prawem" jak to mawia starosta Staszek. No cóż, korupcja - jak można usłyszeć od starosty - jest już legalna w Chojnicach, i obecnie stanowi podstawę podejmowania decyzji personalnych i finansowych we wszystkich chojnickich urzędach. Nasz burmistrz Arek Finster od dawna położył solidne fundamenty korupcji na których obecnie opiera się działalność naszego chojnickiego ratusza. Obecnie starosta Staszek Skaja nie chcąc pozostać w tyle za burmistrzem, również buduje działalność podległego mu urzędu powiatowego, opierając go na solidnej podwalinie korupcji jaką osobiście promuje i wzmacnia z pomocą swoich pachołków nasza starosta Staszek Skaja.

Chciałbym nieśmiało zaproponować, by nasz skorumpowany starosta Staszek Skaja zaprzestał w tym roku dawać nagrody młodzieży za wybitne osiągnięcia sportowe i naukowe, bo daje im to fałszywe pozory, że ciężką pracą, wytrwałą nauka, i zaangażowaniem społecznym można w Chojnicach coś osiągnąć - a nie jest to prawda. Jak pokazuje obecny konkurs na stanowisko dyrektora oświaty w starostwie, w Chojnicach nie liczą się żadne kwalifikacje zawodowe ani umiejętności zdobyte ciężką praca -- liczy się jedynie złodziejska i skorumpowana zmowa, znajomości ze skorumpowanymi włodarzami, i nic więcej.

Dla tych, którzy mieli by ochotę przeczytać ten komentarz bez zniekształceń cenzury prewencyjnej to mogą go znaleźć na portalu-lustrze http://chojnice.livejournal.com.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru


PS. Cenzorom z portalu chojnice24.pl z góry dziękuję za zaznaczenie z (EDIT) miejsc gdzie mój komentarz został zniekształcony cenzurą prewencyjną.
20 Stycznia 2014, godzina 17:32
Oceniono 17 razy 15
~nieśmiały parafianin
Gdyby powiatowi radni mieli choć trochę poczucia uczciwości, praworzadnosci i etyki, to powinni anulować wynik tego nieuczciwego i ustawionego konkursu. Starosta użył technicznego tryku by wyeliminować osobę o najwyższych kwalifikacjach, i by z pomocą oszustw i korupcji mianować na stanowisko osobę o najmniejszych kwalifikacjach, jakkolwiek posiadającą korupcyjne powiązania ze starostą Staszkiem Skają.

Konkurs powinien odbyć się ponownie, z zewnętrznymi obserwatorami, by utrudnić staroście Staszkowi i jego pachołkom ponowną korupcje.

Konkursy na profesjonalne stanowiska powinny być uczciwe, obiektywne, oparte na klarownych i jawnych regułach. Osoba o najwyższych kwalifikacjach powinna być wybrana z puli kandydatów.

Dla skorumpowanych urzędników jak starosta Staszek i banda jego pachołków, konkurs jest jedynie pozorną działalnością by za pozorowanymi oficjalnymi procedurami ukryć zwykłą prymitywną korupcyjną zmowę i oszustwa. Dzięki takim skorumpowanym urzędnikom jak starosta Staszek Skaja, lub burmistrz Arek Finster i ich skorumpowanym pachołkom, mamy w Chojnicach jedynie pozory uczciwych konkursów, pozory praworządności, pozory osobistej odpowiedzialności urzędników, i jedynie pozory demokracji, zamiast rzeczywistej demokracji i praworządności. Wielu chojniczan, którzy popierają obecny skorumpowany system władzy w Chojnicach, są aktywnie włączeni w korupcyjną zmowę i czerpią z niej korzyści finansowe kosztem ogółu społeczeństwa Chojnic.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
19 Stycznia 2014, godzina 21:09
Oceniono 34 razy 20
nieważna wiedza, czy doświadczenie- najważniejsze jest "SAMORZĄDOWE SPOJRZENIE"!!!!
19 Stycznia 2014, godzina 17:07
Oceniono 18 razy 14
~ryki
Stwierdzam jeżeli ta arogancja władzy oraz tak skorumpowany i ustawiony konkurs nie będzie przeanalizowany przez instytucje do tego uprawnione, to tracę nadzieję na jakiekolwiek zmiany w naszej Ojczyźnie. Rządzą nami niedouczeni często ludzie lub kończący po znajomości "uczelnie w Chojnicach" ,a znający się na płytkach ceramicznych to brak słów. Pozdrawiam wszystkich ludzi,którzy się ze mną zgadzają.
19 Stycznia 2014, godzina 14:59
Oceniono 36 razy 36
~Zbychu
Pani Magda wygrała konkurs i teraz będzie się uczyła od starej dyrektorki p. Wróblewskiej ?
19 Stycznia 2014, godzina 14:54
Oceniono 25 razy 23
~do powyżej
no właśnie! Jak osoba, która jest słabsza może czegoś nauczyć mądrzejszą od siebie? Ale jaja
19 Stycznia 2014, godzina 12:38
Oceniono 25 razy 25
W pełni popieram wybór Pana Starosty. No gdzie miała trafić jego sekretarka, bez kierunkowego wykształcenia i doświadczenia jak nie do wydziału edukacji ?(sic!). Tam ją wszystkiego nauczą :-) PS. Tylko czego mogą nauczyć ją panie pracujące tam wiele lat ale słabsze od niej w konkursie?? ;-)
19 Stycznia 2014, godzina 12:33
Oceniono 27 razy 27
Cyt. 1.nowej Pani Dyrektor Wydziału Edukacji"Rzeczywistość się zmienia. Największym wyzwaniem będzie demografia. Już w tym roku subwencja jest mniejsza o 900 tys. zł w powodu mniejszej ilości uczniów, więc trzeba będzie racjonalizować wydatki, a przy tym dbać o jakość kształcenia"
a) dlatego konkurs wygrywa osoba bez kompetencji i doświadczenia bo kiedy ktoś taki ma miec czas na nauke jak nie teraz :-) kryzysowy, problemowy i wymagający dla dyrektora oświaty okres to najlepszy czas na nauke:-).
b) racjonalizacje wydatków w oświacie starostwo rozpoczęło od:
- wydatkowania ponad 2500 brutto miesięcznie na pół etatu starej dyrektorki
- wydatkowaniu ponad 5500 brutto miesięcznie na stypendium nowej Pani Dyrektor (żeby miała motywacje do nauki nowego zawodu, bo przecież nie ma ani wiedzy ani doświadczenia:-)
Łączny miesięczny koszt na przechowalnie ustepującej dyrektorki i nowej tzw. dyrektorki uczennicy razem z wszystkimi kosztami pracodawcy to blisko 10tys. zł!!!
19 Stycznia 2014, godzina 12:31
Oceniono 27 razy 27
~...
Pani Magdo, musi być Pani "wybitna". Bez kompetencji i wiedzy pedagogicznej pokonać wieloletnie pracownice Wydziału Oświaty. "Niesamowite"...
19 Stycznia 2014, godzina 02:49
Oceniono 24 razy 18

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 431.00 443.00 DKKDKK 61.20 62.60
EUREUR 466.00 478.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 464.00 479.00 NOKNOK 41.50 43.20
GBPGBP 518.00 531.00 SEKSEK 40.40 42.10
Aktualizacja: 2023-02-04 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 433.00 439.00 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 469.00 475.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 468.00 475.00 NOKNOK 41.90 42.90
GBPGBP 522.00 527.00 SEKSEK 40.80 41.80
Aktualizacja: 2023-02-04 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-03

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij