Czwartek, 09 Lutego 2023 | Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Szpital kontroluje. Aktualizacja

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Dyrekcja szpitala milczy w sprawie zastępcy ordynatora chirurgii w chojnickiej lecznicy. Starosta, pod którego podlega placówka, na konferencji prasowej zabrał głos i poinformował, że trwa w niej kontrola wewnętrzna dotycząca zgłoszonych anonimowo nieprawidłowości finansowych. Dopiero wtedy ma zapaść decyzja, czy sprawę zgłosić do organów ścigania.

 

- Nie można ferować wyroków. Muszą być dowody, że cokolwiek tam się złego działo – podkreśla Stanisław Skaja. Kontrolę wszczęto po anonimowym doniesieniu. Jak twierdzi starosta, zarzuty, które w nim się pojawiły, nie dotyczą łapówki. - Kontrola ma sprawdzić czy pacjenci nie są wpisani jako tzw. martwe dusze – wyjaśnia starosta. Jest podejrzenie, że nazwisko jednego pacjenta wpisano w rozliczeniach z NFZ dwukrotnie. Raz na szpital, raz na inną placówkę.

Reklama | Czytaj dalej »

Starosta dementuje też pogłoski o dyscyplinarnym zwolnieniu, choć lekarz w pracy się nie zjawia. Do tego nie doszło, bo chirurg pracuje na kontrakcie, czyli na podstawie umowy cywilno-prawnej. - Na dzisiaj kontrakt jest zawieszony, a pan doktor jest na 2-tygodniowym urlopie – informuje Skaja.

Na razie ani dyrekcja szpitala, ani starostwo nie składają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, tylko czekają na wyniki wewnętrznej kontroli. - Do końca miesiąca powinno być znane stanowisko dyrektora szpitala – informuje włodarz. - Podjęte decyzje służą dobru pacjentów i załatwieniu tematu – dodaje. Starosta miał zasugerować dyrektorowi Leszkowi Bonnie, by w ramach kontroli wyrywkowo sprawdzić także innych lekarzy, którzy mają swoje prywatne praktyki.

Aktualizacja 14.02.14 r.

Jak informuje rzecznik pomorskiego NFZ Mariusz Szymański, standardową procedurą jest weryfikacja danych za pomocą specjalnego programu, a najczęstsze nieprawidłowości wynikają z koincydencji, czyli sytuacji, gdy pacjentowi zostają udzielone świadczenia zdrowotne jednoczasowo przez dwóch różnych świadczeniodawców, co najprawdopodobniej miało miejsce w przypadku pacjenta leczonego w Chojnicach. - Jeśli zostaną wykazane sprzeczności, to druga strona może, korzystając z portalu świadczeniodawcy, zacząć je wyjaśniać w postępowaniu wewnętrznym, zanim my o to wystąpimy. NFZ interesuje czy pieniądze publiczne zostały właściwie wydane. Gdyby się okazało, że zapłaciliśmy za świadczenie budzące poważne wątpliwości, to wówczas walczymy o te pieniądze. Jeśli natomiast szpital wycofa się z oczekiwania od nas na pieniądze i wina jest po ich stronie lub osoby, która świadczy dla nich usługi, to wówczas sprawy dla NFZ nie ma, a jedynie dla szpitala – wyjaśnia rzecznik. W pomorskim NFZ równocześnie także trwa weryfikacja danych dotyczących sprawy. Jak informuje Mariusz Szymański, jeśli okaże się, że była próba oszustwa, to wręcz obowiązkiem NFZ jest powiadomienie organów ścigania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

660 komentarzy

~do powyżej
odpowiedzią na to pytanie jest nerwowe zachowanie finstera podczas ostatniej konferencji prasowej, siedząc obok etatowego szepce mu do wielgachnego ucha swoje dalsze knowania w sprawie....
19 Lutego 2014, godzina 12:34
Oceniono 17 razy 5
~ciekawski
Nie chce mi się wierzyć by to ze doktor przyjął pacjenta prywatnie a potem rozliczył go w NFZ było przyczyną obecnej sytuacji. Rozliczył go w NFZ i to musi być w dokumentacji (data i godzina), przyjął prywatnie i prawdopodobnie po wizycie nie ma śladu chyba że wystawił pacjentowi rachunek ale tam i tak nie ma godziny wystawienia. Zatem to że ta prywatna wizyta się odbyła w tym samym dniu i czasie co porada finansowana przez NFZ to tylko słowo pacjenta przeciwko słowu lekarza chyba że pacjent dysponuje paragonem z kasy fiskalnej. Myślę że chodzi o inne sprawy.
19 Lutego 2014, godzina 12:25
Oceniono 15 razy -1
~ciekawy
Specu czy to, co opisujesz to nie są mechanizmy, które tradycyjnie i od wieków stosowane są w mafii?
19 Lutego 2014, godzina 12:02
Oceniono 13 razy 5
~spec
Powodzenia przy urnach.
19 Lutego 2014, godzina 10:42
Oceniono 17 razy 15
~KL do Spec-a
A jednak przymusiłeś się do ponownego gratisowego wsparcia uciemiężonych obywateli miasta Chojnice i okolic. My mieszkańcy Chojnic i okolic dziękujemy tobie za pisanie zawiłe. No bo i po co pisać krótko, jednoznacznie i pryncypialnie skoro uwielbiasz pisać jak piszesz.Ważne że uzyskujesz samozadowolenie.Ale cieszy ze ty Spec-socjotechnik specjalista-student od dogadywania się z ludźmi jesteś tu i teraz z poczuciem dobrze spełnianego obywatelskiego obowiązku celem wsparcia w walce z patologami.
19 Lutego 2014, godzina 10:11
Oceniono 21 razy -1
~spec
do Janek: "może dzięki temu udałoby się zredukować liczbę urzędników (a przynajmniej tych najlepiej opłacanych)".

Przewidywałbym raczej większą koncentrację kapitału w mniejszej grupie (czyli istotny wzrost średniego dochodu na jednego zarządzającego) i kilka innych trendów ekonomiczno-finansowych związanych z biurokratycznym aparatem władzy. Ponadto, im mniejsza grupa zarządzająca, tym większe możliwości sterowania tą grupą ma osoba dominująca. Tendencja w kierunku regionalnej centralizacji władzy.
19 Lutego 2014, godzina 10:08
Oceniono 20 razy 20
~Janek
"spec" byłoby to dosyć dobre rozwiązanie i nawet ekonomicznie uzasadnione, bo może dzięki temu udałoby się zredukować liczbę urzędników (a przynajmniej tych najlepiej opłacanych) ale nie jestem pewien czy to mogłoby się udać.
19 Lutego 2014, godzina 09:58
Oceniono 20 razy 4
~spec
Macie słabe narzędzia analityczne. Ciąg dalszy mojej gratisowej opinii. Dlaczego pracodawca uchyla się od komentarza i domyślnie ceduje ten obowiązek na starostę? Starosta ma bardzo słaby aparat socjotechniczny i nawet o tym nie wie.

Jako zadanie domowe, przestudiujcie to nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=FjIHr3ODyrg

Zasada w działaniu - zneutralizować konkurentów o wysokim poziomie żądzy władzy i jednocześnie potencjalnie zdolnych do stawiania oporu w sytuacji konfliktu interesów. Następnie w ich miejsce należy wstawić osoby o wysokiej podatności na modelowanie.

Słyszeliście o Miejskich Obszarach Funkcjonalnych (8 samorządów), prawda? Czy czytaliście chociażby o ilościowych porównaniach między miastem a gminą Chojnice? Celem tego jest systematyczne uświadamianie obywateli co/kto i dlaczego ma być podmiotem dominującym. Przewiduję znaczne nasilenie przekazu tego typu informacji. Ktoś się przygotowuje do znacznego poszerzenia strefy wpływów/władzy pod płaszczykiem zwiększania siły negocjacyjnej regionu.
19 Lutego 2014, godzina 09:45
Oceniono 19 razy 13
~Janek
Wykształciuch się znalazł!!!! Janku smieszny jesteś! Jak mówi klasyk z gminy Człuchów - mam to w d...e. Pa trolu!


Wykształciuch to nie jest ładne określenie. Owszem, pewnie jestem wykształcony ale to nie ma nic do rzeczy. Problem polega na tym, że nie potrafisz przeanalizować całej sytuacji i wybierasz jedynie z kontekstu określone fragmenty (które wydają Ci się kontrowersyjne i łatwo się do nich przyczepić) co przekłamuje trochę sens mojej wypowiedzi. Zupełnie nie widzę potrzeby, żebyś obrażała mnie w taki sposób.
19 Lutego 2014, godzina 09:31
Oceniono 20 razy 8
~oj oj
ot tych postów służących :dobru społeczeństwa" czuć fetor na kilometr.
19 Lutego 2014, godzina 09:28
Oceniono 22 razy 0
~oj oj
Ta biedna schizofreniczka przeniosła sie z wiadomego wątku. Pisze znowu sama ze sobą i może sama wierzy, że to "społeczność lokalna". społeczność lokalna ma lekarzy dokładnie tam gdzie oni ich Nikt kto choć raz miał do czynienia ze służbą zdrowia nie napisze dobrego słowa. znam uczciwych i dobrych lekarzy w Chojnicach - dwóch
19 Lutego 2014, godzina 09:26
Oceniono 30 razy -6
~Janek
spec
Powiem więcej, z moich obserwacji wynika, że ktoś systematycznie przekierowuje negatywny strumień opinii społecznej na starostwo i tym samym na p. Skaję. Nie występuję tutaj w jego obronie, oceniam tylko kierunek i natężenie tego zjawiska.


Oczywiście masz rację, tego się podważyć nie da ale nie wiem czy jest coś złego w krytykowaniu starosty. Ostatnie "afery" z jego udziałem (choćby ta z wyborem szefowej wydziału edukacji i ta z doktorem O.) są skandaliczne. Nie są to więc puste szkalujące ataki a uzasadnione zwracanie uwagi społeczeństwa na arogancję naczelnika naszego powiatu. Moim zdaniem ludzie, którzy zwracają nam uwagę na takie sprawy robią więcej dobrego niż złego społeczeństwu.
19 Lutego 2014, godzina 09:21
Oceniono 26 razy 2
~zumba
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
19 Lutego 2014, godzina 09:20
Oceniono 17 razy -15
~do spec
a kto miałby w tym interes Twoim zdaniem? Mam pewne podejrzenia
19 Lutego 2014, godzina 09:11
Oceniono 12 razy 10
~Kto ma problem?
że społeczność lokalna zaczyna dostrzegać intrygę i polowania na czarownice?
19 Lutego 2014, godzina 09:10
Oceniono 16 razy 8

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 440.00 450.00 DKKDKK 61.50 62.90
EUREUR 470.00 477.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 472.00 487.00 NOKNOK 41.60 43.30
GBPGBP 529.00 538.00 SEKSEK 40.70 42.40
Aktualizacja: 2023-02-09 09:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 439.08 444.23 DKKDKK 61.60 62.80
EUREUR 471.44 475.46 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 476.37 481.56 NOKNOK 42.28 43.10
GBPGBP 530.10 535.34 SEKSEK 41.43 42.36
Aktualizacja: 2023-02-09 09:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-08

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.49 zł 7.64 zł 3.29 zł
Circle K 6.7 zł - 7.59 zł 3.21 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.61 zł 3.21 zł
MZK 6.66 zł 6.89 zł 7.54 zł 3.16 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.62 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij