Wtorek, 29 Listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Szpital kontroluje. Aktualizacja

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Dyrekcja szpitala milczy w sprawie zastępcy ordynatora chirurgii w chojnickiej lecznicy. Starosta, pod którego podlega placówka, na konferencji prasowej zabrał głos i poinformował, że trwa w niej kontrola wewnętrzna dotycząca zgłoszonych anonimowo nieprawidłowości finansowych. Dopiero wtedy ma zapaść decyzja, czy sprawę zgłosić do organów ścigania.

 

- Nie można ferować wyroków. Muszą być dowody, że cokolwiek tam się złego działo – podkreśla Stanisław Skaja. Kontrolę wszczęto po anonimowym doniesieniu. Jak twierdzi starosta, zarzuty, które w nim się pojawiły, nie dotyczą łapówki. - Kontrola ma sprawdzić czy pacjenci nie są wpisani jako tzw. martwe dusze – wyjaśnia starosta. Jest podejrzenie, że nazwisko jednego pacjenta wpisano w rozliczeniach z NFZ dwukrotnie. Raz na szpital, raz na inną placówkę.

Reklama | Czytaj dalej »

Starosta dementuje też pogłoski o dyscyplinarnym zwolnieniu, choć lekarz w pracy się nie zjawia. Do tego nie doszło, bo chirurg pracuje na kontrakcie, czyli na podstawie umowy cywilno-prawnej. - Na dzisiaj kontrakt jest zawieszony, a pan doktor jest na 2-tygodniowym urlopie – informuje Skaja.

Na razie ani dyrekcja szpitala, ani starostwo nie składają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, tylko czekają na wyniki wewnętrznej kontroli. - Do końca miesiąca powinno być znane stanowisko dyrektora szpitala – informuje włodarz. - Podjęte decyzje służą dobru pacjentów i załatwieniu tematu – dodaje. Starosta miał zasugerować dyrektorowi Leszkowi Bonnie, by w ramach kontroli wyrywkowo sprawdzić także innych lekarzy, którzy mają swoje prywatne praktyki.

Aktualizacja 14.02.14 r.

Jak informuje rzecznik pomorskiego NFZ Mariusz Szymański, standardową procedurą jest weryfikacja danych za pomocą specjalnego programu, a najczęstsze nieprawidłowości wynikają z koincydencji, czyli sytuacji, gdy pacjentowi zostają udzielone świadczenia zdrowotne jednoczasowo przez dwóch różnych świadczeniodawców, co najprawdopodobniej miało miejsce w przypadku pacjenta leczonego w Chojnicach. - Jeśli zostaną wykazane sprzeczności, to druga strona może, korzystając z portalu świadczeniodawcy, zacząć je wyjaśniać w postępowaniu wewnętrznym, zanim my o to wystąpimy. NFZ interesuje czy pieniądze publiczne zostały właściwie wydane. Gdyby się okazało, że zapłaciliśmy za świadczenie budzące poważne wątpliwości, to wówczas walczymy o te pieniądze. Jeśli natomiast szpital wycofa się z oczekiwania od nas na pieniądze i wina jest po ich stronie lub osoby, która świadczy dla nich usługi, to wówczas sprawy dla NFZ nie ma, a jedynie dla szpitala – wyjaśnia rzecznik. W pomorskim NFZ równocześnie także trwa weryfikacja danych dotyczących sprawy. Jak informuje Mariusz Szymański, jeśli okaże się, że była próba oszustwa, to wręcz obowiązkiem NFZ jest powiadomienie organów ścigania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

660 komentarzy

~Ten lekarz
to dobry lekarz
16 Lutego 2014, godzina 12:35
Oceniono 16 razy 6
~lexi
Zasada człowieka cywilizowanego (cywilizacja łacińska):

Audiatur et altra pars –Niech będzie wysłuchana również i druga strona. Nie potępiaj bez wysłuchania wszystkich argumentów za i przeciw. Daj stronie oskarżonej szansę na skuteczną obronę. Nie feruj bezwzględnego wyroku, jeśli nie jesteś absolutnie pewien swoich racji.
16 Lutego 2014, godzina 12:32
Oceniono 13 razy 11
~doświadczony
Zakładam, że większość z Was tutaj piszących gdzieś pracuje. Wyobraźcie więc sobie sytuację, że ktoś pisze na Was donos, zostajecie zawieszeni albo wyrzuceni z pracy nie wiedząc za co i o co chodzi a dopiero potem już bez Was grzebią w Waszych papierach, komputerze itp. Ty już na nic nie masz wpływu, nie widzisz czy Ci czegoś nie dopisują, wyciągają lub preparują. Jestem chyba bardzo starej szkoły, bo mnie uczono,że najpierw odbywa się kontrola przy Twoim udziale, gdzie masz możliwość składania wyjaśnień i widzisz co się wokół Ciebie dzieje. A tutaj przykro mi ale coś śmierdzi na odległość. Moim zdaniem szuka się na kogoś haka. A w takich warunkach można wiele zrobić żeby komuś dołożyć, bo ten ktoś już nie widzi tego co się dzieje. Ciekawe, czy tak samo by postąpiono, gdyby złożono donos na Pana Bonnę? A może już takowy był a my o niczym nie wiemy?
16 Lutego 2014, godzina 12:29
Oceniono 20 razy 12
~My wyborcy i pacjenci
mamy prawo żądać prawdy o niby anonimowym doniesieniu od niby poważnych i przyzwoitych ludzi nam panujących
16 Lutego 2014, godzina 12:21
Oceniono 13 razy 9
~też o donosach
Szefie, w biurze obok jest tak głośno że jestem pewien, że oni tam nie pracują.
Karol wychodzi z 20 razy na fajkę, nie powinien dostać premii.
A Anka godzinami przesiaduje u Elizy i plotkują godzinami, na pewno nie pracują w tym czasie, sprawdziłem.
Tomek wykorzystuje służbowy samochód i odwozi nim dziecko do przedszkola.

Moi drodzy z donosem w pracy spotkał się prawie każdy bo im większe skupisko ludzi, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdą się „życzliwi”, którzy dopilnują, by szef dowiedział się o tym, co robią inni. Zapewne taki ktoś liczy na nagrodę za sumienne zdawanie relacji co się dzieje w zakładzie i podpieprzanie innych. Nie można jednak mylić donosicielstwa z obowiązkiem informowania zwierzchnika o problemach. Donosicielstwo w pracy dotyczy spraw błahych, śmiesznych lub nawet nieistotnych czyli takich, które nie zaburzają pracy w firmie, np. drobne spóźnienia. Najgorsze są jednak oskarżenia nieprawdziwe, wyssane z palca mające na celu świadome działanie na szkodę kolegi z pracy tylko i wyłącznie po to aby go całkowicie zdyskredytować w oczach szefa. A w większości niestety mamy takich szefów, że to działa i najlepszy pracownik przez drobne i nic nie znaczące potknięcia albo ich brak staje się nikim i jest poniżany. Przecież doskonale o tym wiemy. Prawda jest tak, że donosy piszą jak ja to określam pustaki, które nic sobą nie reprezentują a ich jedynym celem jest wybicie się w oczach szefa na plecach innych, niejednokrotnie nieświadomych tego ludzi. Tak więc donosicielstwo nie ma w większości nic w spólnego z dbałością o funkcjonowanie firmy, a w rzeczywistości służy jako mechanizm niezdrowej rywalizacji ze współpracownikami czy jest sposobem na awans w strukturach danej instytucji.
16 Lutego 2014, godzina 12:19
Oceniono 16 razy 10
~ppp
do "do ppp"
szkoda, że nie zrozumiałeś co mam na myśli, nie oskarżam lekarza, mówię tylko że został wykorzystany on i cała reszta do grubszej intrygi. W żaden sposób nie bronię włodarzy. Mówię żeby myśleć ........
16 Lutego 2014, godzina 12:18
Oceniono 13 razy 7
~chojnice
Mam nadzieję że nieprawidłowości o ile wystąpiły będą przykładnie ukarane przez prokuratora. Mam nadzieję że będzie to również ostrzeżenie dla innych lekarzy. Takich rzeczy nie można tolerować. No chyba że przynależność do NFZ będzie dobrowolna, wówczas nikt nie zapłaci za takie wykorzystanie środków.
16 Lutego 2014, godzina 12:15
Oceniono 12 razy -2
~do ppp
No tak, przecież lekarz sam się zawiesił i naraził na atak medialny...
16 Lutego 2014, godzina 12:13
Oceniono 18 razy 10
~ppp
Czy nie należy zadać sobie pytania kto na tej całej intrydze zyska, a kto straci? czy naprawdę burmistrz skierowałby na siebie ten cały gniew internautów (przecież musiał się tego spodziewać). Czy dyrektor szpitala wymyśliłby taką prowokację ryzykując posądzenie o to że nie panuje nad szpitalem? a podobnie starosta - czy potrzebny mu taki "rozgłos" po poprzednich aferach? (choćby konkurs ostatni na dyrektora) Cz naprawdę Pani Osowicka jako radna może być takim zagrożeniem dla Burmistrza ? Ktoś chce aby tak myśleć! Uknuto intrygę wykorzystując tych wszystkich ludzi a cel jest być może zupełnie inny ...... Kto ma uszy niechaj słucha. Niedługo pewnie okaże się kto na tym najwięcej zyska i kto jest tą poszukiwaną "gnidą"
16 Lutego 2014, godzina 12:07
Oceniono 20 razy -2
~Cycek stracił bełta
Janik dostał winko za uczynienie Cycka medialnym.
Co dało gnida pomawiająca lekarza intrygantom za bycie niebawem medialnym.
16 Lutego 2014, godzina 11:58
Oceniono 9 razy 7
~chojnice
Naprawdę to miasto to dno totalne.
Nazywanie kogoś gnida publicznie to tylko w głębokiej puszczy się może zdarzyć. To akurat nadaje się do prokuratora również. Ostrzegam Cię że zmieniło się prawo i teraz każdy ma prawo wystąpić do administrarora portalu o podanie IP osób które obrażają na forum. Za twój niewyparzony język możesz mieć problemy. Właśnie dlatego że każdy kto chorował ma cię w d... jest wykorzystywane. Patrzenie na siebie a inni co chorują niech umierają bo nie mają na prywatne spotkania.
16 Lutego 2014, godzina 11:58
Oceniono 15 razy -7
~To cos podobnego
Janik wynalazł Cycka. Cycek uruchamiał swoje wybujałe fantazje.Janik robił sobie jaja za grzeszki Finstera.Finster mlaskał i przełykał ślinę.My mieliśmy bekę.Wszystkim to wyszło na zdrowie.......................................Tu jest co innego.Intryganci nie mogąc się dobrać do żony lekarza kombinują z donosem.
16 Lutego 2014, godzina 11:50
Oceniono 18 razy 14
~Melisa
Ja już się cieszę na tą chwilę. Nie wyobrażam sobie, że będą w stanie zataić taki fakt. Gnidy trzeba piętnować publicznie. A jeśli to intryga - piętnować intrygantów!
16 Lutego 2014, godzina 11:33
Oceniono 19 razy 17
~chojniczanin
Che che każdy chojniczanin który chorował ma Cie głęboko w d...
16 Lutego 2014, godzina 11:32
Oceniono 18 razy -2
~To nie donos
to intryga.....................to prowokacja..............Co będzie jak prokurator zapyta, jak oskarżany lekarz zapyta, jak ludzie lekarzowi przyjaźni zapytają o nazwisko niby donosiciela.........................Co powiedzą ci trzej intryganci ..............................Oj będą mieli problem z wyłganiem się z prowokacji.
...............................................................................................................................................................NIECH INTRYGANCI WIEDZĄ ŻE nazwisko przekupnej gnidy pomawiającej prędzej padnie ........
........CO BEDZIE JAK KUPIONA GNIDA ZACZNIE SYPAĆ nazwiskami
16 Lutego 2014, godzina 11:28
Oceniono 20 razy 18

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.00 458.00 DKKDKK 60.50 62.10
EUREUR 463.00 473.00 RUBRUB 6.10 6.90
CHFCHF 471.00 486.00 NOKNOK 44.00 45.70
GBPGBP 534.00 547.00 SEKSEK 41.90 43.60
Aktualizacja: 2022-11-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 448.76 453.94 DKKDKK 60.60 62.00
EUREUR 466.05 471.27 RUBRUB 6.10 6.90
CHFCHF 472.82 480.00 NOKNOK 44.40 45.30
GBPGBP 537.67 544.19 SEKSEK 42.20 43.10
Aktualizacja: 2022-11-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?






Ceny paliw2022-11-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 7.19 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij