Sobota, 03 Grudnia 2022 | Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Szpital kontroluje. Aktualizacja

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Dyrekcja szpitala milczy w sprawie zastępcy ordynatora chirurgii w chojnickiej lecznicy. Starosta, pod którego podlega placówka, na konferencji prasowej zabrał głos i poinformował, że trwa w niej kontrola wewnętrzna dotycząca zgłoszonych anonimowo nieprawidłowości finansowych. Dopiero wtedy ma zapaść decyzja, czy sprawę zgłosić do organów ścigania.

 

- Nie można ferować wyroków. Muszą być dowody, że cokolwiek tam się złego działo – podkreśla Stanisław Skaja. Kontrolę wszczęto po anonimowym doniesieniu. Jak twierdzi starosta, zarzuty, które w nim się pojawiły, nie dotyczą łapówki. - Kontrola ma sprawdzić czy pacjenci nie są wpisani jako tzw. martwe dusze – wyjaśnia starosta. Jest podejrzenie, że nazwisko jednego pacjenta wpisano w rozliczeniach z NFZ dwukrotnie. Raz na szpital, raz na inną placówkę.

Reklama | Czytaj dalej »

Starosta dementuje też pogłoski o dyscyplinarnym zwolnieniu, choć lekarz w pracy się nie zjawia. Do tego nie doszło, bo chirurg pracuje na kontrakcie, czyli na podstawie umowy cywilno-prawnej. - Na dzisiaj kontrakt jest zawieszony, a pan doktor jest na 2-tygodniowym urlopie – informuje Skaja.

Na razie ani dyrekcja szpitala, ani starostwo nie składają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, tylko czekają na wyniki wewnętrznej kontroli. - Do końca miesiąca powinno być znane stanowisko dyrektora szpitala – informuje włodarz. - Podjęte decyzje służą dobru pacjentów i załatwieniu tematu – dodaje. Starosta miał zasugerować dyrektorowi Leszkowi Bonnie, by w ramach kontroli wyrywkowo sprawdzić także innych lekarzy, którzy mają swoje prywatne praktyki.

Aktualizacja 14.02.14 r.

Jak informuje rzecznik pomorskiego NFZ Mariusz Szymański, standardową procedurą jest weryfikacja danych za pomocą specjalnego programu, a najczęstsze nieprawidłowości wynikają z koincydencji, czyli sytuacji, gdy pacjentowi zostają udzielone świadczenia zdrowotne jednoczasowo przez dwóch różnych świadczeniodawców, co najprawdopodobniej miało miejsce w przypadku pacjenta leczonego w Chojnicach. - Jeśli zostaną wykazane sprzeczności, to druga strona może, korzystając z portalu świadczeniodawcy, zacząć je wyjaśniać w postępowaniu wewnętrznym, zanim my o to wystąpimy. NFZ interesuje czy pieniądze publiczne zostały właściwie wydane. Gdyby się okazało, że zapłaciliśmy za świadczenie budzące poważne wątpliwości, to wówczas walczymy o te pieniądze. Jeśli natomiast szpital wycofa się z oczekiwania od nas na pieniądze i wina jest po ich stronie lub osoby, która świadczy dla nich usługi, to wówczas sprawy dla NFZ nie ma, a jedynie dla szpitala – wyjaśnia rzecznik. W pomorskim NFZ równocześnie także trwa weryfikacja danych dotyczących sprawy. Jak informuje Mariusz Szymański, jeśli okaże się, że była próba oszustwa, to wręcz obowiązkiem NFZ jest powiadomienie organów ścigania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

660 komentarzy

~jan
na pewno postępowanie wewnętrzne w szpitalu oczyści lekarza z zarzutów, to bardzo uczciwy człowiek i nie byłby w stanie dopuścić się takich nikczemnych praktyk
15 Lutego 2014, godzina 22:02
Oceniono 13 razy 1
~ad spalarnia:
„Dajmy, na Boga, uporać się z tym problemem instytucjom do tego powołanym”
15 Lutego 2014, godzina 21:49
Oceniono 8 razy 6
~zgrupowanie Radosław
Co mówił dyrektor Bonna, kiedy TV udokumentowało przekręty w spalarni odpadów medycznych w Chojnicach (cytat z pamięci, ale do znalezienia pod linkiem):
"Dajmy, na Boga, rozstrzygnąć tę sprawę powołanym do tego instytucjom"
http://chojnice24.pl/artykul/16020/chojnicka-spalarnia-w-tvn24/
Co mówił, gdy w styczniu 6 lekarzom z jego szpitala prokurator postawił zarzuty:
"nie podejmiemy decyzji przez werdyktem sądu" (cytat z pamięci, ale do znalezienia na weekendfm.pl)
A teraz co zrobił po otrzymaniu anonimowego donosu?
Zawiesił dr Oswickiego w czynnościach i puścił śmierdzącego bąka w mediach.
O co chodzi?
...
15 Lutego 2014, godzina 21:48
Oceniono 13 razy 9
~B.
Buuułuuuu. Ot małe miasto.
15 Lutego 2014, godzina 21:43
Oceniono 6 razy 2
~odi
To że nie odpowiadają na donos to nic dziwnego. Niikt się tego nie spodziewa. Ale jeżeli wybierzecie właściwie to zatroskany burmistrz, komendant, starosta sprawdzi taki donos i być może uratuje czyjes zycie. To że starosta czy dyrektor sprawdza lekarza to chyba tez nic dziwnego. Mam nadzieje ze zadnemu lekarzowi nie przyjdzie do glowy wciskać pacjenta z prywatnego gabinetu do kolejki w szpitalu czy to do diagnostyki czy też do zabiegu. Równe zasady dla wszystkich, nawet tych co placa za pywatne wizyty.

Jeżeli ktoś chce mieć kompleksowa diagnostykę od reki, to Bydgoszcz, trójmiasto, tam przyjmują lekarze którzy dysponują prywatnymi tomografami salami operacyjnymi, wówczas sa jasne reguly.

15 Lutego 2014, godzina 20:55
Oceniono 13 razy 3
~przyjazny
czytam te wypowiedzi i widzę że niektórzy mają tu wymianę myśli a nie o to chodzi tylko o to czy słusznie tak kogoś zbluzgać jak jeszcze nie ma wiadomości z kontroli dajcie spokój każdy z Was był kiedyś u lekarza prywatnie i co nie skorzystał z pomocy lekarza jak mu zaproponował badania w szpitalu czy innej publicznej placówce darmowo???????????????????????każdy z nas się na to godzi aby nie płacić a realia są takie że prywatnie znaczy lepiej my społeczeństwo tak zadecydowaliśmy to my leczymy się prywatnie to my odwiedzamy te gabinety a jak jest popyt to i podaż pamiętajmy że przez ten donos szpital straci bardzo dobrego chirurga albo będą go publicznie przepraszać czego bym sobie życzył wiele osób ten lekarz wyleczył a jeszcze więcej pozostało mu do wyleczenia
15 Lutego 2014, godzina 20:43
Oceniono 14 razy 4
~do odi
Na anonimowy donos nie musieliby odpowiedzieć, natomiast na imienną skargę - tak. Dlaczego tego nie zrobiłeś?
15 Lutego 2014, godzina 20:40
Oceniono 11 razy 7
~odi
Swego czasu w Chojnicach mieliście księdza co nie stronił od alkoholu.
Ksiądz ten miał zabrane prawo jazdy - tylko o tym czytałem nie wiem czy to prawda.
No ale wielu na pewno widziało jak jeździł
OCZYWISCIE NIKT NIE DONIOSŁ BO TO OBRZYDLIWE!!!
teraz matka oplakuje syna

jak to ocenic moralnie? Nadal donos anonimowy nie uleczyłby tej sytuacji na czas? W wyborczej ogolopolskiej było opisane ze wiedzieli o tym wszyscy ale nikt nie doniosl.
15 Lutego 2014, godzina 20:39
Oceniono 13 razy 3
~odi
To co nas różni to brak społeczeństwa obywatelskiego w Chojnicach.

- zobacz jak oceniają chojniczanie doniesienia na pijanego kierowcę, ujemnie, nie należy donosić na pijanych za kierownica,
- nie należy donosić na sąsiada co jeździ po pijaku,
-nie należy donosoc na sąsiada sadyste co zneca się nad dziecmi

Najwazniesze jest żeby wyeliminować patologie a nie zamykac oczy i patrzeć na czubek nosa. Pozniej sa obrazy w TV gdzie zabili człowieka a sąsiedzi nic nie widzieli nic nie słyszeli. Wielkie zaskoczenie.
15 Lutego 2014, godzina 20:29
Oceniono 13 razy 5
~do zxc
A co z Panią wicedyrektor Alicją K? Miała odwagę poskarżyć się i podpisać pod skargą do burmistrza. Głowy jej nie ścięli - to prawda. Ale ma proces karny i straciła pracę. Może powinna była napisać anonimowy donos na przełożoną? Może wtedy burmistrz by przełożoną zawiesił?
15 Lutego 2014, godzina 20:28
Oceniono 20 razy 8
~zxc
znam wiele osób będących pacjentami dr O. i jeszcze nie słyszałem niezadowolenia. Sam też nim kiedyś byłem bardzo dawno temu. Takie głupie insynuacje Agi są nie na miejscu. Łatwo jest oczernić anonimowo, to nic nie kosztuje ale odważnych to już do tego nie ma. Każdy anonimowy donosiciel jest dla mnie żałosną kreaturą człowieka i takie jest moje zdanie na ten temat. Za to cenię tych, którzy potrafią się podpisać i jak napisał Gienek głowy za to im nie ścinają.
15 Lutego 2014, godzina 20:22
Oceniono 20 razy 6
~znawca tematu
Widać, że nie musiałeś jeszcze nigdy korzystać z porad chirurga, ortopedy i onkologa. I niech tak zostanie. Ale masz mierne pojęcie o tym, w jaki sposób lekarze tych specjalności mogą pomóc pacjentom z konkretnymi schorzeniami. Praca np. chirurga nie kończy się tylko na wycinaniu zbędnych organów...
15 Lutego 2014, godzina 20:20
Oceniono 14 razy 2
~fax do odi
wszystko spłycasz.. gdybyś postępował zgodnie z tymi zasadami..podpisałbyś się tu imieniem i nazwiskiem
niestety żyjąc w takim miasteczku, gdzie dominuje nepotyzm, kolesiostwo, układy, a władzy nie po drodze jest z jakąkolwiek demokracją i moralnością, jest to wręcz samobójstwem..
15 Lutego 2014, godzina 20:17
Oceniono 14 razy 2
~Chojniczanin
Czy chojniczanie kiedykolwiek zastanawiali się w ogóle po co w ogóle gabinety mają lekarze takich specjalności gdzie wiadomo że tylko w szpitalu można coś zrobić. Myślę tu o ortopedach, chirurgach, onkologach. Wizyta w takim gabinecie bez badań w publicznej służbie zdrowia nie ma sensu. Mam nadzieję że nie uzyskuje się w takich gabinetach lepszego wejścia do szpitalnej diagnostyki. Nawet jeżeli tam pracują najlepsi lekarze to cel uleczenia pacjenta nie uświęca srodków jakim jest lepszy dostep diagnostyki szpitalnej. Walczyłbym z tym.
15 Lutego 2014, godzina 20:16
Oceniono 15 razy -1
~???
Aga - kolejna anonimowa donosicielka? Gnoicielka szanowanych lekarzy?
15 Lutego 2014, godzina 20:06
Oceniono 17 razy 7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 443.00 455.00 DKKDKK 61.10 62.30
EUREUR 463.00 473.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 467.00 482.00 NOKNOK 44.10 45.80
GBPGBP 537.00 550.00 SEKSEK 41.90 43.60
Aktualizacja: 2022-12-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.00 452.00 DKKDKK 61.20 62.20
EUREUR 465.00 471.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 471.00 478.00 NOKNOK 44.60 45.50
GBPGBP 541.00 547.00 SEKSEK 42.40 43.40
Aktualizacja: 2022-12-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-12-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 7.19 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij