Środa, 07 Grudnia 2022 | Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Szpital kontroluje. Aktualizacja

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Dyrekcja szpitala milczy w sprawie zastępcy ordynatora chirurgii w chojnickiej lecznicy. Starosta, pod którego podlega placówka, na konferencji prasowej zabrał głos i poinformował, że trwa w niej kontrola wewnętrzna dotycząca zgłoszonych anonimowo nieprawidłowości finansowych. Dopiero wtedy ma zapaść decyzja, czy sprawę zgłosić do organów ścigania.

 

- Nie można ferować wyroków. Muszą być dowody, że cokolwiek tam się złego działo – podkreśla Stanisław Skaja. Kontrolę wszczęto po anonimowym doniesieniu. Jak twierdzi starosta, zarzuty, które w nim się pojawiły, nie dotyczą łapówki. - Kontrola ma sprawdzić czy pacjenci nie są wpisani jako tzw. martwe dusze – wyjaśnia starosta. Jest podejrzenie, że nazwisko jednego pacjenta wpisano w rozliczeniach z NFZ dwukrotnie. Raz na szpital, raz na inną placówkę.

Reklama | Czytaj dalej »

Starosta dementuje też pogłoski o dyscyplinarnym zwolnieniu, choć lekarz w pracy się nie zjawia. Do tego nie doszło, bo chirurg pracuje na kontrakcie, czyli na podstawie umowy cywilno-prawnej. - Na dzisiaj kontrakt jest zawieszony, a pan doktor jest na 2-tygodniowym urlopie – informuje Skaja.

Na razie ani dyrekcja szpitala, ani starostwo nie składają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, tylko czekają na wyniki wewnętrznej kontroli. - Do końca miesiąca powinno być znane stanowisko dyrektora szpitala – informuje włodarz. - Podjęte decyzje służą dobru pacjentów i załatwieniu tematu – dodaje. Starosta miał zasugerować dyrektorowi Leszkowi Bonnie, by w ramach kontroli wyrywkowo sprawdzić także innych lekarzy, którzy mają swoje prywatne praktyki.

Aktualizacja 14.02.14 r.

Jak informuje rzecznik pomorskiego NFZ Mariusz Szymański, standardową procedurą jest weryfikacja danych za pomocą specjalnego programu, a najczęstsze nieprawidłowości wynikają z koincydencji, czyli sytuacji, gdy pacjentowi zostają udzielone świadczenia zdrowotne jednoczasowo przez dwóch różnych świadczeniodawców, co najprawdopodobniej miało miejsce w przypadku pacjenta leczonego w Chojnicach. - Jeśli zostaną wykazane sprzeczności, to druga strona może, korzystając z portalu świadczeniodawcy, zacząć je wyjaśniać w postępowaniu wewnętrznym, zanim my o to wystąpimy. NFZ interesuje czy pieniądze publiczne zostały właściwie wydane. Gdyby się okazało, że zapłaciliśmy za świadczenie budzące poważne wątpliwości, to wówczas walczymy o te pieniądze. Jeśli natomiast szpital wycofa się z oczekiwania od nas na pieniądze i wina jest po ich stronie lub osoby, która świadczy dla nich usługi, to wówczas sprawy dla NFZ nie ma, a jedynie dla szpitala – wyjaśnia rzecznik. W pomorskim NFZ równocześnie także trwa weryfikacja danych dotyczących sprawy. Jak informuje Mariusz Szymański, jeśli okaże się, że była próba oszustwa, to wręcz obowiązkiem NFZ jest powiadomienie organów ścigania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

660 komentarzy

~Informatyk
Niech ktoś zainteresuje się kosztami obsługi informatycznej w starostwie, pracowałem przy tym i zachęcam do sprawdzenia, gdzei utopiono miliony...
14 Lutego 2014, godzina 21:35
Oceniono 14 razy 10
~odi
może i tak jest jak mówisz,
ale jeżeli sa wątpliwości to naprawdę lepiej dla obu stron żeby to wyjasnic
nie może być ani tak żeby wyciągano cos przeciwko niewinnemu lekarzowi,
ale tez nie może być tak ze lekarz niesłusznie wyciąga kase z nfz,

wogole to powinno być tak ze lekarz albo pracuje tylko na państwowym , albo tylko ma gabinet prywatny, państwo nie powinno tworzyć pokus mieszając gabinety prywatne z państwowymi,

no i przede wszystkim radykalna reforma służby zdrowia, koniec ze śpiochami szpitalnymi, lepsza organizacja pracy, mniej szpitali a więcej wykonywanych w nich procedur, od liczby szpitali jeszcze nikt nie wyzdrowiał
14 Lutego 2014, godzina 21:31
Oceniono 8 razy 0
~Nurek
Jak widzę Skaję krytykującego kogoś za jego działalność to od razu stawiam zobie pytanie - co on z tego ma? Ten typ tak ma, a jak jeszcze do tego włącza się etatowy, to wałek grawrantowany, tych dwóch ukradłoby księżyć i kazało sobie płacić, za jego zwiedzanie, a jeszcze kogoś by za to powiesili. Przy nich Dyzma to pikuś!
14 Lutego 2014, godzina 21:29
Oceniono 11 razy 11
~Narcyz
Jeśli ktoś nie widzi, że chodzi tu o "dożynanie watahy" to albo gazet nie czyta, albo nie mieszka tu zbyt długo. Rodzina Osowickich, to jedna z najznakomitszych, najpożądniejszych rodzin w tym mieście i wielu to boli! Niestety narazili się władzuni i teraz muszą odcierpieć, ale po wyborach karta się odwróci i będzie można roczliczać przekręty - te prawdziwe - wilemomilionowe.
14 Lutego 2014, godzina 21:26
Oceniono 18 razy 8
~NFZ
Nawet najbardziej radykalnych wypowiedziach nie widzę dowodów na to, że ucierpiało zdrowie pacjenta, moi drodzy, tu nie chodzi o malwersację, łąpownictwo, próbę wyłudzenia, błąd w sztuce, ale jak mam wrażenie o błąd administracyjny, może księgowy i robią z tego aferę? Komuś po prostu jest to na rękę.
14 Lutego 2014, godzina 21:22
Oceniono 13 razy 9
~odi
jak nie było zip to lekarze korzystali,
a swiadczen dla pozostałych co raz to mniej,

przy wyjściu ze szpitala powinna być kopia faktury dla pacjenta,
a może nawet 10% kosztów pokrywalby pacjent, wówczas inaczej pilnowanoby wspólnych pieniędzy z nfz
14 Lutego 2014, godzina 20:58
Oceniono 5 razy 3
~uzupełnienie
zapomniałem dodać -do odi
14 Lutego 2014, godzina 20:17
Oceniono 4 razy 2
~odi
temu ubawionemu chyba chodziło o to, że wszystkich zawieszą i kto nas wtedy będzie leczył
14 Lutego 2014, godzina 20:15
Oceniono 8 razy 6
~odi
dlaczego się ubawiles ?
a może jak ukara się kilku lekarzy to hospitalizacje będą się konczyc mniejsza iloscia wykonanych procedur, to zaowocuje wieksza dostepnoscia swiadczen ?

niestety budżet nfz jest budżetem pacjentow a nie lekarzy i trzeba go wspólnie pilnować bo na państwo nie ma co liczyc poki co
14 Lutego 2014, godzina 20:06
Oceniono 9 razy 3
~ferdi
No to się ubawiłem! Jak zaczniemy sprawdzać zip-a to w szpitalu chyba się tylko woźny ostanie
14 Lutego 2014, godzina 20:02
Oceniono 17 razy 17
~amen
i znowu starosta przy tej sprawie,
podobnie jak w konkursie na dyrektora oświaty,

sprawę w szpitalu powinno się wyjasnic dokładnie, moim zdaniem dobry dyrektor powinien sprawdzać wybiorczo swoich pracowników czy raportują wlasciwie wykonane procedury

podobnie jak powyżej radze sprawdzić w zip swoja historie choroby

nie jast prawda ze nic nie obchodzi pacjenta co robi lekarz w zip, im więcej tam nawymyśla nieprawidłowych procedur tym dluzej pacjent potencjalny będzie czekal na następne swiadczenie bo budżet nfz nie jest z gumy,

odnoszę wrazenie ze lekarzom jest na reke aby były kolejki bo w ten sposób naciagaja pacjentow na prywatne wizyty

anonimy sa sprawdzane podobnie jak wszystkie inne donosy, cytat z kpa dotyczy procedur w administracji a donos do takich się nie zalicza ,

zatem do zip'a
14 Lutego 2014, godzina 19:58
Oceniono 8 razy 4
~grubymi nićmi szyte
W skutek wykrycia akcji, nie udało się bezprzetargowo sprzedać działki w okolicy hotelu "Na skarpie". W starostwie wymyślono jednak co zrobić, żeby zniechęcić potencjalnych kupców. Przed ogłoszeniem przetargu na sprzedaż nieruchomości, zmieniono plan zagospodarowania terenu dla tej działki wpisując do niego, że działka przeznaczona jest pod usługi zdrowia. Jasno z niego wynika, że właściciel Hotelu "Na skarpie" zainteresowany jest poszerzeniem swoich usług o spa. Nie wierzę, że ktoś mógłby chcieć w tym miejscu wybudować przychodnię. A i tak na takie publiczne usługi w sąsiedztwie właściciele okolicznych nieruchomości mogliby się nie zgodzić. Tak więc działka została sprzedana i tak tej osobie, która od początku zainteresowana była jej kupnem.
14 Lutego 2014, godzina 19:50
Oceniono 16 razy 16
~do powyżej
Dobre!
14 Lutego 2014, godzina 19:46
Oceniono 9 razy 9
~do "głupi jak but"
"Wyjaśnijcie mi ludzie bom zgłupiał do reszty, jak można zweryfikować anonimowe zgłoszenie czyli jak szpital sprawdzi to, czy anonimowy donosiciel napisał prawdę?"

Proste - wzywasz Adama Chojnickiego, który na podstawie charakteru czcionki użytej przez anonima w jego piśmie poda ci jego dane personalne i adres zamieszkania, doprecyzuje zarzuty przeciwko osobie oskarżonej w piśmie i powiadomi wszystkie media przesyłając gotową treść artykułu.
14 Lutego 2014, godzina 19:43
Oceniono 12 razy 12
~odp.
~fax
starosta, etatowy członek zarządu, dyrektor szpitala, burmistrz chojnic i jeszcze kilku innych kolesi
(skorumpowanych prokuratorów) wie dokładnie kto za tym stoi, ten ktoś anonimowy nie jest, bo z ,,anonimami" się nie dyskutuje.. nawet nie wiadomo, czy ma jakiś konkretny PESEL
a już na pewno nie niszczy się reputacji lekarzowi, który dziwnym trafem jest mężem nauczycielki ze słynnego gimnazjum nr 1, walczącej od kilku lat w sądzie karnym z marionetkową postacią wspieraną z ukrycia przez aktualnie sprawującego urząd burmistrza..
14 Lutego 2014, godzina 19:31
Oceniono 16 razy 12

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 454.00 DKKDKK 61.20 62.50
EUREUR 464.00 474.00 RUBRUB 5.80 6.60
CHFCHF 471.00 486.00 NOKNOK 43.40 45.10
GBPGBP 537.00 550.00 SEKSEK 42.00 43.70
Aktualizacja: 2022-12-07 17:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.37 452.55 DKKDKK 61.30 62.50
EUREUR 467.05 471.20 RUBRUB 5.80 6.60
CHFCHF 472.77 480.00 NOKNOK 43.74 44.55
GBPGBP 540.18 546.58 SEKSEK 42.53 43.36
Aktualizacja: 2022-12-07 17:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-12-05

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 6.99 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij