Sobota, 03 Grudnia 2022 | Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Szpital kontroluje. Aktualizacja

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Dyrekcja szpitala milczy w sprawie zastępcy ordynatora chirurgii w chojnickiej lecznicy. Starosta, pod którego podlega placówka, na konferencji prasowej zabrał głos i poinformował, że trwa w niej kontrola wewnętrzna dotycząca zgłoszonych anonimowo nieprawidłowości finansowych. Dopiero wtedy ma zapaść decyzja, czy sprawę zgłosić do organów ścigania.

 

- Nie można ferować wyroków. Muszą być dowody, że cokolwiek tam się złego działo – podkreśla Stanisław Skaja. Kontrolę wszczęto po anonimowym doniesieniu. Jak twierdzi starosta, zarzuty, które w nim się pojawiły, nie dotyczą łapówki. - Kontrola ma sprawdzić czy pacjenci nie są wpisani jako tzw. martwe dusze – wyjaśnia starosta. Jest podejrzenie, że nazwisko jednego pacjenta wpisano w rozliczeniach z NFZ dwukrotnie. Raz na szpital, raz na inną placówkę.

Reklama | Czytaj dalej »

Starosta dementuje też pogłoski o dyscyplinarnym zwolnieniu, choć lekarz w pracy się nie zjawia. Do tego nie doszło, bo chirurg pracuje na kontrakcie, czyli na podstawie umowy cywilno-prawnej. - Na dzisiaj kontrakt jest zawieszony, a pan doktor jest na 2-tygodniowym urlopie – informuje Skaja.

Na razie ani dyrekcja szpitala, ani starostwo nie składają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, tylko czekają na wyniki wewnętrznej kontroli. - Do końca miesiąca powinno być znane stanowisko dyrektora szpitala – informuje włodarz. - Podjęte decyzje służą dobru pacjentów i załatwieniu tematu – dodaje. Starosta miał zasugerować dyrektorowi Leszkowi Bonnie, by w ramach kontroli wyrywkowo sprawdzić także innych lekarzy, którzy mają swoje prywatne praktyki.

Aktualizacja 14.02.14 r.

Jak informuje rzecznik pomorskiego NFZ Mariusz Szymański, standardową procedurą jest weryfikacja danych za pomocą specjalnego programu, a najczęstsze nieprawidłowości wynikają z koincydencji, czyli sytuacji, gdy pacjentowi zostają udzielone świadczenia zdrowotne jednoczasowo przez dwóch różnych świadczeniodawców, co najprawdopodobniej miało miejsce w przypadku pacjenta leczonego w Chojnicach. - Jeśli zostaną wykazane sprzeczności, to druga strona może, korzystając z portalu świadczeniodawcy, zacząć je wyjaśniać w postępowaniu wewnętrznym, zanim my o to wystąpimy. NFZ interesuje czy pieniądze publiczne zostały właściwie wydane. Gdyby się okazało, że zapłaciliśmy za świadczenie budzące poważne wątpliwości, to wówczas walczymy o te pieniądze. Jeśli natomiast szpital wycofa się z oczekiwania od nas na pieniądze i wina jest po ich stronie lub osoby, która świadczy dla nich usługi, to wówczas sprawy dla NFZ nie ma, a jedynie dla szpitala – wyjaśnia rzecznik. W pomorskim NFZ równocześnie także trwa weryfikacja danych dotyczących sprawy. Jak informuje Mariusz Szymański, jeśli okaże się, że była próba oszustwa, to wręcz obowiązkiem NFZ jest powiadomienie organów ścigania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

660 komentarzy

~były pacjent
Panie Doktorze! Proszę zobaczyć jak wiele osób Pana wspiera w tych ciężkich dla Pana chwilach. Proszę zauważyc jak wiele osób Pana wspiera. Głowa do góry. Jeśli poleci Pan, poleca inni - na zasadzie Domina.
14 Lutego 2014, godzina 08:52
Oceniono 24 razy 10
~Pacjent
Nie wiem o co chodzi, ale będąc pacjentem pana doktora nie spodziewam się potwierdzenia głupich zarzutów. Czy ktoś wziął pod uwagę, że mogło dojść do błędu - lekarza, systemu, NFZ, pacjenta? Na bazie donosu zwolnili go i już! Brawo Panie Skaja - stracimy kolejnego świetnego lekarza, bo myślę, że będzie wolał zatrudnić się w mniej prowincjonalnym miejscu!!!
14 Lutego 2014, godzina 08:43
Oceniono 14 razy 4
~wróżba
Przewiduję bardzo dużo zawieszonych w czynnościach służbowych osób Mleko się rozlało.
14 Lutego 2014, godzina 08:33
Oceniono 10 razy 6
~lex
Na tym portalu codziennie jest mnóstwo anonimowych donosów na konkretne władze. Jakoś nie zauważyłem żeby zostali zawieszeni do czasu ich wyjaśnienia, nie mówiąc już o nagonce medialnej. Anonimowy donos to narzędzie eliminowania niewygodnych ludzi, wprowadzony do teorii i praktyki sądowniczej przez Andrieja Januariewicza Wyszyńskiego, prokuratora generalnego ZSRR.
14 Lutego 2014, godzina 08:30
Oceniono 16 razy 8
~D.W.
Uważam, że popełniono błąd reagując na anonimowe zgłoszenie i do tego aż tak nagłaśniając sprawę, która dodatkowo jest dopiero na etapie wyjaśnień. Teraz zacznie się fala anonimów, zobaczycie. Ci, którzy uwielbiają dokuczać innym dostali właśnie instrukcję jak zatruć skutecznie komuś życie. Przerażające. A jak się zareagowało na jeden anonim, trzeba także będzie reagować na inne...
14 Lutego 2014, godzina 08:21
Oceniono 16 razy 8
~ŻYCZLIWY
Pan Starosta ze swoimi problemami niech lepiej uważa, bo w razie potrzeby mogą mu przez pomyłkę amputować co nie co i żadna kontrola tego nie zmieni. Wiadomo, ze Pan Skaja to nie Burmistrz, który w Walentynki ugina kolana ze zmęczenia, ale jednak kastracja to przykra niespodzianka dla mężczyzny
14 Lutego 2014, godzina 08:19
Oceniono 15 razy 3
~ETATOWY
ETATOWY działa jak NKWD - najpierw oskarżenia, później dowody. To jest SZAMBO - najpierw ustawiony konkurs, a teraz wycinanie niewygodnego lekarza. Niech powołają komisję do wyjaśnienia jak powołano i odwołano Kosobucką! To dopiero MALWERSACJA!
14 Lutego 2014, godzina 08:15
Oceniono 16 razy 6
~Kasa
Kolejny raz chaotyczne zarządzanie w szpitalu. Znaleźli kogoś niewygodnego, to "hak" wykorzystują, żeby się na nim zemścić. Skończy się sporym odszkodowaniem, przeprosinami i przywróceniem do obowiązków, a kasa znów wydawana jest zamiast na leczenie pacjentów, to na biurokratyczną zabawę i odszkodowania! A gdzie w tym wszystkim dobro pacjenta?
14 Lutego 2014, godzina 08:13
Oceniono 18 razy 12
~Smerf Maruda
Kolejny przykład innego podejścia do przypadku podejrzenia naruszenia prawa. Szpitalna spalarnia - jest protokół z kontroli inspekcji ochrony środowiska, gdzie podano fakt przekroczenia norm. Jest pismo z inspekcji, że kierują sprawę do prokuratury. Starosta i dyrektor nie informują o tym 2/3 zarządu powiatu i radnych. Gdy sprawa wydała się, bezradnie rozkładają ręce.
14 Lutego 2014, godzina 08:09
Oceniono 11 razy 9
~onek
Z tego co czytam, to nie Skaja zainicjował i kontroluje. Kontrolę przeprowadza dyrekcja szpitala na podstawie rzekomego anonimowego donosu. Wygląda na to, że w trzym przypadku Skaja zbiera baty za kogoś. Kwestia anonimowego donosu bez komentarza. Im bliżej wyborów tym strumień w rynsztoku będzie coraz silniejszy.
14 Lutego 2014, godzina 08:08
Oceniono 18 razy 6
~do powyżej
twój apel jest bezskuteczny, ponieważ moskiewski doktor ekonomii nie potrafi przegrywać, nawet jeśli jego wina jest ewidentna i udowodniona na 1000% ..stosuje taktykę zastraszania, wymuszania, wykorzystuje innych poprzez szantaż , byle by tylko SOBIE udowodnić rację..mania wielkości pomimo maleńkości w tym człowieku jest nieuleczalna
14 Lutego 2014, godzina 08:03
Oceniono 26 razy 16
~zażenowany
Czy Pan siebie słyszy? Jak można tak postąpić z człowiekiem i tak wyjątkowym lekarzem, tylko po anonimowym doniesieniu, przecież na każdego można anonimowo coś napisać i czy od razu się go zwalnia? Może niektórym przypomnieć należy jakie sprawy z innymi lekarzami zamieciono pod dywan i ciągle pracują? To co zrobiono jest niewybaczalne. W krótkim czasie tyle wpadek rządzących. Tak nieprofesjonalnie zarządzającym trzeba w wyborach powiedzieć NIE. Dość niszczenia innym życia, przecież już jeden proces się toczy na skutek anonimów złożonych w sprawie karnej. Czy to zbieg okoliczność? Najpierw anonimy na żonę lekarza a teraz atak na samego lekarza. Śmierdzi to na odległość. DAJCIE ŻYĆ TAK WYJĄTKOWYM LUDZIOM JAK PAŃSTWO M. I. O. Nie niszczcie życia innym bo zniszczycie swoje.
14 Lutego 2014, godzina 07:28
Oceniono 36 razy 12
~mądry wyborca
Starosta miał zasugerować dyrektorowi Leszkowi Bonnie, by w ramach kontroli wyrywkowo sprawdzić także innych lekarzy, którzy mają swoje prywatne praktyki. Skaja gra w ping-ponga. Urzędnicy starostwa pracują np. w szkołach podległych powiatowi (najpierw Wróblewska teraz Laska), a ten ludziom ściemnia o kontroli. Najciemniej pod latarnią. Te kontrole nic nie wykażą, bo za bałagan odpowiadają Ci, którzy teraz "niby" teraz kontrolują. Skajo odejdź z zajmowanego stołka, bo w ping-ponga możesz grać za swoje, a nie za ciężkie pieniądze podatników!
14 Lutego 2014, godzina 06:17
Oceniono 25 razy 15
~Skoro
sprawdza się jednego lekarza, proszę sprawdzić wszystkich i to nie wyrywkowo ! Tak będzie sprawiedliwie. Przynajmniej chojniczanie nie będą myśleli, że to rodzaj nagonki na zawieszonego Pana Doktora.
14 Lutego 2014, godzina 05:33
Oceniono 14 razy 8
~Maria
To by wyjaśniało te kolejki do poradni nieskończone
14 Lutego 2014, godzina 00:22
Oceniono 8 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 443.00 455.00 DKKDKK 61.10 62.30
EUREUR 463.00 473.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 467.00 482.00 NOKNOK 44.10 45.80
GBPGBP 537.00 550.00 SEKSEK 41.90 43.60
Aktualizacja: 2022-12-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.00 452.00 DKKDKK 61.20 62.20
EUREUR 465.00 471.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 471.00 478.00 NOKNOK 44.60 45.50
GBPGBP 541.00 547.00 SEKSEK 42.40 43.40
Aktualizacja: 2022-12-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-12-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 7.19 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij