Niedziela, 04 Czerwca 2023 | Imieniny: Christy, Helgi, Karola chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Świerki za 6,5 tysiąca złotych

Przychodnię vis-à-vis szpitala zasłonięto kilkumetrowymi drzewami.

Przychodnię vis-à-vis szpitala zasłonięto kilkumetrowymi drzewami.

Dyrekcja szpitala tłumaczy, że musiała zasadzić drzewa na swoim terenie. Przy okazji budowy oddziału kardiologicznego przeprowadzono wycinkę, w zamian świerki posadzono w innym miejscu, dokładnie przed prywatną przychodnią vis-à-vis szpitala.

 

Sprawę na sesji powiatu na początku miesiąca poruszył radny Wojciech Rolbiecki. Tą zainteresował się po lekturze skargi, która wpłynęła od właścicieli przychodni Salus. - Kto podjął decyzję o nasadach świerków, które z powodzeniem mogłyby pełnić rolę choinek świątecznych na niejednym rynku miejskim w okresie Bożego Narodzenia? Jaki był cel tych nasad? Jakimi kryteriami kierują się osoby decydujące o wykonywaniu nasad w urzędzie przez pana zarządzanym? IIe zapłacił podatnik za te nasady mające na celu, zdaniem skarżących, utrudnianie im działalności? - dopytywał radny na sesji. Starosta nie umiał odpowiedzieć na pytania, które przekierował do dyrekcji lecznicy. Natomiast skargę rozpatrywać będzie Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Reklama | Czytaj dalej »

Znamy treść odpowiedzi, którą radny otrzymał w tej sprawie od dyrektora Leszka Bonny. Tłumaczy w niej, że do nasadzeń w terminie do kwietnia tego roku zobowiązywała go pisemna decyzja burmistrza. Urząd pozwolił wyciąć drzewa przy okazji budowy oddziału kardiologicznego, ale zobowiązał do nowych nasad. Gdyby szpital tego nie spełnił, zapłaciłby prawie 6 tysięcy złotych kary. - Posadzeń drzew dokonano na terenie użytkowanym przez szpital w miesiącu listopadzie 2013 r. Koszt wynosił 6508,57 zł. Firmę wyłoniono na podstawie postępowania przetargowego otwartego – wyjaśnia w piśmie dyrektor Bonna. Urzędowe zalecenia wykonano. Pytanie tylko czy miejsce na kilkumetrowe świerki wybrano przypadkowo, przy okazji zasłaniając logotyp? - Można tylko podejrzewać, że głos właścicieli przychodni jest uzasadniony. Na kilku hektarach działek szpitala jest z pewnością wiele potencjalnych miejsc, gdzie można było wymagane ustaleniami z gminą drzewa posadzić. Moim zdaniem miejsce nasad wybrano w określonym celu – kwituje radny opozycji.

Odpowiedź dyrektora Bonny na interpelcję radnego Rolbieckiego

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

21 komentarzy

~adek, alek, i tam różnie
jesteś debil
25 Lutego 2014, godzina 20:20
~...
Powinni dliczyć Mu opłatęa adiacencka
przecież wartość tej nieruchomości wzrosła na skutek budowy oddziałów szpitalnych finansowanych ze środków Skarbu Państwa.

Byłoby po sprawie
25 Lutego 2014, godzina 18:16
Oceniono 3 razy 1
~Wojtek
masz rację...
pan G postanowił zrobić interes życia na PACJENTACH SZPITALA
więc niech się nie dziwi, że jeśli postawił konkurenyją firmę na parkingu przyszpitalnym i na plecach Przychodni Szpitalnej próbuje zrobić karierę to KTOŚ może poczuć się urażony.
reasumując
choinki to taki mały gil z noska przy śmierdzącym bąku jakiego puścił w towarzystwie pan ...
25 Lutego 2014, godzina 18:10
Oceniono 2 razy 0
~nie bądź naiwny
Wojtku ty myślisz, że pan dyrektor szpitala i starostwo nie wiedziało co ma się znaleźć w tym budynku? Wszyscy byli o tym doskonale poinformowani jeszcze zanim pierwszy raz wbito łopatę w ziemię. Przychodnia stanęła, więc można wysnuć wniosek, że nikt sprzeciwu nie zgłaszał. Właściciel przychodni musiał najwyraźniej podpaść panu dyrektorowi, że ten zdecydował się zrobić mu takiego "psikusa".
A wzorował się najprawdopodobniej na Gdyni, gdzie miasto nie chcąc dopuścić, żeby wjazd do prywatnej kliniki zlokalizowany był przy ważnej arterii, obsadziło ją dębami. Tylko tam, obudzono się wcześniej i psikusy pojawiły się już na etapie uzgodnień.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Inwestycja-za-20-mln-nie-moze-powstac-bo-trwa-spor-o-wjazd-n77252.html
25 Lutego 2014, godzina 11:08
Oceniono 10 razy 8
~Wojtek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Lutego 2014, godzina 10:45
Oceniono 25 razy -19
~Do kumatego z 24 Lutego 2014, godzina 19:39...
-Koszt nasadzenia drzew wyceniony przez miasto 5805,31zł,
- koszt nasadzenia drzew zapłacony przez szpital 6508,57 zł,
- strata publicznych pieniędzy 703,26 zł na nasadzeniu drzew w procedurze nasadzenia drzew, pytanie brzmi czy szpital wyłudził na rzecz prywatnej firmy w procedurze nasadzenia drzew publiczne pieniądze, jak dba o publiczne pieniądze w Chojnicach jego przełożony starosta i radni rady powiatu, Jak sprawowany jest przez nich nadzór za który pobierają pensję, Jakby szpital za nasadzenie drzew zapłacił
5805,31z lub kwotę niższą to by zarobił, byłby zysk w pieniądzu publicznym, który mogły przeznaczyć na zakup aparatury do leczenia lub leczenie pacjentów, a co do parkowania to jakby dyrekcja musiała szukać miejsc do zaparkowania, to by wiedział że ich brakuje na terenie szpitala, a mają miejsca uprzywilejowane wyznaczone dla siebie, podobnie jest z leczeniem jakby musieli czekać, stać w kolejkach do leczenie, to by wiedzieli jak zmienić gospodarzenie, gospodarkę w leczeniu by szybko i skutecznie leczyć chorych, tym samym taniej a nie jak obecnie drożej na koszt podatników, płacących składki za leczenie, a jakie mamy leczenie to każdy widz zipie, kto miał styczność z leczeniem w szpitalu...ADEK
25 Lutego 2014, godzina 09:55
Oceniono 21 razy 17
~Do wyzej
A Chojnice maja 2 wiceburmistrzow!
24 Lutego 2014, godzina 22:28
Oceniono 11 razy 7
~Z dala od szpitala.
W Chojnickim szpitalu jest 4 -ech dyrektorów , po co ????? Dla kasy . I robią sobie z jeszcze państwowej firmy folwark prywatny .
24 Lutego 2014, godzina 21:51
Oceniono 11 razy 7
~mieszkaniec Chojnic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Lutego 2014, godzina 19:39
Oceniono 37 razy -23
~A może jest tak, jak mówią ludzie?...
Złożenie zawiadomienia o przestępstwie może być anonimowe. Niemniej wszczęcie postępowania karnego będzie miało miejsce wówczas, gdy okoliczności zostaną zweryfikowane i wnikliwie ocenione. Zgodnie z art. 304 Kodeksu postępowania karnego każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa składa się na policji lub w prokuraturze rejonowej. Zawiadomienie o popełnieniu zdarzenia powinno zawierać opis zdarzenia, wskazanie osoby pokrzywdzonego, sprawcę oraz ewentualne dowody. Jeżeli ustalenie autora zawiadomienia nie jest możliwe, np. z powodu braku danych czy nieczytelnego podpisu, to wówczas takie zawiadomienie jest traktowane jak anonim. Jeżeli tożsamość autora jest znana a nie można się skontaktować z nadawcą to nie można takiego zawiadomienia traktować jak anonimu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, można zażądać uzupełnienia w wyznaczonym terminie danych zawartych w zawiadomieniu o przestępstwie lub dokonać sprawdzenia faktów w tym zakresie. W tym wypadku postanowienie o wszczęciu śledztwa albo o odmowie wszczęcia należy wydać najpóźniej w terminie 30 dni od otrzymania zawiadomienia. Jeżeli dane zawarte w anonimie nie zostaną zweryfikowane pozytywnie, wówczas nastąpi odmowa wszczęcia postępowania. Również osobie zawiadamiającej nie zostanie doręczony odpis postanowienia. Jeżeli wskazane w anonimie okoliczności nie dają podstaw do czynności sprawdzających powinno być to również udokumentowane w postaci notatki służbowej., źródło: http://www.infor.pl/prawo/pomoc-spoleczna/przemoc-w-rodzinie/276633,Czy-mozliwe-jest-anonimowe-zawiadomienie-o-przestepstwie.html, 2014.02.14. MIRKA
24 Lutego 2014, godzina 14:12
Oceniono 22 razy 14
~Jak dba się o publiczne pieniądze, interes podatników w szpitalu w Chojnicach?...
zakładając, że podmiotami, które uczestniczyły w procedurze przetargowej były:
- miasto zażądało uiszczenia 5805,31 uiścić opłaty tytułem nie nasadzenia drzew, tym samym nasadzeni w ich wycenie procedury wyniosło 5805,31zł,
- podmiot, który wygrał nasadzenie z ramienia szpitala zażądał ..." Koszt wynosił 6508,57 zł. Firmę wyłoniono na podstawie postępowania przetargowego otwartego – wyjaśnia w piśmie dyrektor Bonna"...
- czyli można było zarobić, a stracono publicznych pieniędzy 703,26 zł na nasadzeniu drzew...
- kto ponosi odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy, ciąg zdarzeń stanu faktycznego do stanu prawnego?...
- pytam i czekam na odpowiedź...ADEK
24 Lutego 2014, godzina 14:07
Oceniono 20 razy 16
~Marcin Dobaj
A polakom aby żyło w kraju się o wiele lepiej to też im się tego zmienić nie chce. BO WIDZĄ OTWARCIE SKORO ONI SOLIDNE WYPŁATY MAJĄ TO POCO POLAKOM ZAPEWNIĆ TO MAJĄ.
24 Lutego 2014, godzina 13:54
Oceniono 16 razy 12
~Czy doszło do wyłudzenia publicznych pieniędzy w procedurze przetargowej...
Zgłoś korupcję 800 808 808 ...
Zgłoś korupcję 800 808 808 Bezpośrednia rozmowa telefoniczna z funkcjonariuszem Biura możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-16.15. W pozostałych godzinach i w dni wolne od pracy można pozostawić wiadomość nagraną na rejestratorze zgłoszeniowym. Zgłoś korupcję osobiście: ul.Poleczki 3 02-822 Warszawa lub korespondencyjnie: Al. Ujazdowskie 9 00-583 Warszawa e-mail: kontakt@cba.gov.pl Gdańsk, ul. Kartuska 385 b, 80-125 Gdańsk, tel. (58) 767 31 00; (22) 437 31 00 -...Wydział dw. z Korupcją KWP w Gdańsku ul. Okopowa 15 / 80-819 Gdańsk tel. 0 58 321 59 61 fax 0 58 321 57 65 e-mail: korupcja-kwp@pomorska.policja.gov.pl -...PAMIĘTAJ!!! Nie podlega karze sprawca przestępstwa korupcyjnego, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica została przyjęta bądź wręczona, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa - zanim organ ten o nim się dowiedział. • Przepisy korupcyjne w kodeksie karnym »...MIRKA
24 Lutego 2014, godzina 13:30
Oceniono 20 razy 18
~Kto zarobił 703,26 zł na nasadzeniu drzew?...
pytam i czekam na odpowiedź, .... ADEK
24 Lutego 2014, godzina 13:21
Oceniono 26 razy 16
~Sorry,...szpital mógł zarobić 703,26zł, a tyle stracił...
5805,31 uiścić opłaty tytułem nie nasadzenia drzew szpital było obowiązany, czyli szpital, dyrektor mógł zarobić 703,24zł tak wynika z z ustaleń w pdf, odpowiedzi dyrektora, który jest podwładnym starosty, radnych rady starostwa, jak dopuszczono do straty, to ten który dopuścił do wyrządzenia szkody w interesie publicznym 703,24zł powinien pokryć z własnej keszeni stratę i utracone korzyści dla podatników, społeczeństwa...ALA
24 Lutego 2014, godzina 13:15
Oceniono 23 razy 17

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 414.00 426.00 DKKDKK 48.00 57.00
EUREUR 445.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 454.00 469.00 NOKNOK 34.00 36.00
GBPGBP 515.00 530.00 SEKSEK 34.50 37.00
Aktualizacja: 2023-06-04 12:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 418.65 422.82 DKKDKK 48.10 56.90
EUREUR 447.94 452.86 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 457.00 464.00 NOKNOK 34.10 35.90
GBPGBP 518.00 525.00 SEKSEK 34.60 36.90
Aktualizacja: 2023-06-04 12:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że program imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w ciągu roku w mieście jest atrakcyjny?

Ceny paliw2023-06-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.59 zł 7.24 zł 6.27 zł 2.69 zł
Circle K 6.54 zł - 6.22 zł 2.66 zł
Lotos Optima 6.57 zł - 6.15 zł 2.75 zł
MZK 6.5 zł 6.89 zł 6.15 zł 2.73 zł
Orlen 6.57 zł 6.99 zł 6.25 zł 2.73 zł
PKS 6.57 zł - 6.2 zł 2.69 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij