Czwartek, 02 Lutego 2023 | Imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, wizualizacja dzięki uprzejmości UM Chojnice

80 tysięcy na witacze

Wizualizacja witacza na 5-metrowym słupie. Trzymetrowy będzie ten ustawiony przy ul. Kościerskiej.

Wizualizacja witacza na 5-metrowym słupie. Trzymetrowy będzie ten ustawiony przy ul. Kościerskiej.

Radni na najbliższej sesji (14.04) mają zdecydować o przeznaczeniu tej kwoty na bannery zapraszające do odwiedzenia centrum Chojnic. Dokładnie na pięć dużych bannerów, pięć mniejszych tablic i dwie na rondach. Radny Krzysztof Haliżak jak zwykle idzie pod prąd, bo jego zdaniem te są zbędne i wątpi, że wpłyną na większe zainteresowanie turystów. Witacze na rogatkach miasta to realizacja postulatów kupców z centrum miasta.

Pięć witaczy o wymiarach 6 na 3 metry ma stanąć na rogatkach miasta i zapraszać na chojnicką starówkę. W projekcie autorstwa architekta miejskiego Andrzeja Ciemińskiego, na którym widnieje zdjęcie rynku, znajduje się także adres www.centrumchojnice.pl, gdzie zainteresowani kupcy mieliby się reklamować. - Lepszą wizytówką miasta byłaby kolejna pobudowana ulica. Lepiej kwotę 80 tys. zł przekazać na projekty ulic – swoje zdanie podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej wyraził Krzysztof Haliżak. - Kierowcy niespecjalnie będą zwracać uwagę. Znamy takie urządzenia z polskich dróg, mniej lub bardziej szkaradne – uzasadniał radny Kongresu Nowej Prawicy na komisji. Sam projektu nie widział i ma wątpliwości, ile treści można tam wstawić, by zdążyli się z nimi zapoznać kierowcy. Niestety do swojego wniosku by zdjąć pieniądze na to zadanie, nie przekonał innych. Choć pięciu rajców wstrzymało się od głosu.

Reklama | Czytaj dalej »

W gwoli wyjaśnienia warto dodać, że kwota 80 tysięcy złotych ma starczyć nie tylko na bannery na rogatkach, ale także na tablice z kilku stron przy wjeździe do ścisłego centrum. - Staną przy Chojniczance, sądzie, u zbiegu ul. 31 Stycznia i Szerokiej, w okolicy świateł na Kościuszki i na pl. Emsdetten – lokalizację podaje architekt miejski. Przypominać mają tablicę postawioną przy Domu Towarowym Libera przez Morenkę. Tam znajduje się informacja o większym obszarze, a sama tablica jest trójstronna. - Nasze tablice będą dwustronne. Na jednej będzie informacja z mapką, gdzie się znajdujemy, zabytki i zdjęcia. Po drugiej stronie będzie miejsce na reklamę – informuje Andrzej Ciemiński.

Wreszcie oznakowane mają też zostać ronda – kardynała Wyszyńskiego i marszałka Piłsudskiego. O ile w tym drugim przypadku będzie to nazwa i wizerunek patrona, to na rondzie na drodze wojewódzkiej oprócz nazwy będzie jeszcze zaproszenie na chojnicką starówkę. Na środku ronda stanie trójstronna tablica.

Pierwsze dwa witacze byłyby zlokalizowane w pasie drogowym dróg krajowych. - Przygotowujemy pismo do GDDKiA w Gdańsku o bezpłatną możliwość posadowienia witaczy - informuje dyrektor Wydziału Planowania Przestrzenią Waldemar Gregus. Jakiej skali są opłaty za zajęcia pasa drogowego? - Horrendalne - rzuca dyrektor. Stawek jeszcze dokładnie nie sprawdzano, bo w ratuszu liczą na pozytywną odpowiedź GDDKiA. W przypadku trzech pozostałych witaczy sprawa jest dużo prostsza, bo dwa będą na miejskim gruncie, a jeden na gruncie Skarbu Państwa w zarządzie starosty.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

34 komentarzy

~Agnieszka
To nie witacze tylko odstraszacze!!!!!!!
27 Maja 2014, godzina 15:04
Oceniono 1 raz -1
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c4f1d8576c44fbb.html - droga Klawkowo - Chojnice i tablica zapraszająca do Chojnic. Graficznie jest pokazana : bazylika , mury miejskie , brama człuchowska. Czyli strefa 0 naszego miasta, czyli to na co znalazło się 80 tyś. zł z miejskiej kasy,czyli zbyteczna rzecz na którą nikt nie zwróci uwagi.
12 Maja 2014, godzina 21:58
Oceniono 2 razy 0
~jotdwatrzy
Ten co wjeżdżał w ronda już nie żyje. A może by tak te tablice ustawić przy światłach na Gdańskiej, tam kierowcy stojąc na czerwonych mają dość czasu żeby dokładnie przestudiować każdy napis. W razie potrzeby można by jeszcze ciut wydłużyć fazę czerwonego.
09 Kwietnia 2014, godzina 22:22
Oceniono 5 razy 3
~aaaa
Nie "witacze" (co za człowiek wielkiego intelektu wymyślił taką nazwę?), ale "zasłaniacze". Nie dosyć paskudnych obelisków i pseudorzeźb o spaczonych proporcjach na rondach? Długo pewnie nie postoją, bo się jakiś kierowca zagapi, wjedzie i rozwali. Poroniony pomysł.
09 Kwietnia 2014, godzina 21:24
Oceniono 6 razy 4
Jakby nie patrzeć to my mamy już kolumny (słupy) powitalne:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7cb3564a2914e905.html
a te zaproponowane przez władze to kojarzą mi się z sceną z filmu J.Carpentera pt. "Oni żyją"
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68dc248ca108a67c.html
09 Kwietnia 2014, godzina 17:17
Oceniono 10 razy 8
~TY2-1387
09 Kwietnia 2014, godzina 15:47
Oceniono 9 razy 5
~szastany pieniądz
ile lekcji ,,ekologicznych" odbyło się z wykorzystaniem tego sprzętu??? poproszę nadętego burmistrza o odpowiedź na to proste pytanie..
http://www.fakt.pl/Glupi-pomysl-urzednikow-z-Chojnic-Wladze-Chojnic-zamontowaly-w-parku-50-calowy-telewizor,artykuly,179083,1.html
09 Kwietnia 2014, godzina 15:09
Oceniono 12 razy 6
~Realizują koncepcję bezpieczeństwa
Było spotkanie w ratuszu i teraz realizują jedną z koncepcji poprawy bezpieczeństwa na drogach. Podobnie jak obywatel, który zamiast patrzeć na stopę zadłużenia i bezrobocia podziwia most zwodzony i przeinwestowany park, tam samo kierowca zamiast dbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i pieszych ma podziwiać witacze. Do zrozumienia tego wymagany jest ogromny intelekt.
09 Kwietnia 2014, godzina 13:17
Oceniono 14 razy 10
~zall
kierowca ma przede wszystkim bezpiecznie prowadzić pojazd i rozglądać się, ale tylko po to żeby ocenić czy można bezpiecznie wjechać na rondo, włączyć się do ruchu itp., a nie żeby czytać jakieś durne reklamy! Jest tyle tego dookoła, przecież to bardzo rozprasza. A ta tablica na środku ronda mnie po prostu rozwaliła. Wieś jak diabli!!! Znowu będą się z nas śmiać, chyba że oto chodzi i to jest pomysł na promocję regionu.
09 Kwietnia 2014, godzina 12:57
Oceniono 10 razy 10
~turysta
Wyobraźmy sobie . Jedzie autokar z turystami ,patrzą a tu baner . Decyzja 3 sekundy odwiedzamy Chojnice. Oczywiście na banerze MAPA Z DOJAZDEM DO PARKINGU dla autokarów , na którym jest OBOWIĄZKOWY KIBEL bo z doświadczenia wiem ,że tego szuka turysta w pierwszej kolejności na każdym przystanku. NA BANERZE NUMER PRZEWODNIKA który na parkingu już czeka na turystów. Jeśli te warunki będą spełnione to nie mam nic przeciwko temu pomysłowi . A tak to autokar wjedzie do Chojnic I CO DALEJ?
09 Kwietnia 2014, godzina 12:15
Oceniono 19 razy 3
~TY2-1387
W Charzykowach prezydent podpisał dokument o skierowaniu do sejmu projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. - Chcemy rozpocząć w ten sposób dyskusję publiczną i liczę, że parlament podejmie debatę pogłębioną na temat, co można zrobić, aby polski krajobraz nie był bezkarnie zaśmiecany i szpecony. By był szanowany i był elementem ładu. Dotyczy to także reklam. Nie chodzi o to, aby zabronić, ale o to, aby to co wydaje się być konieczne, było jak najmniej szpecące i niszczące krajobraz, w którym żyjemy. Cieszę się, że mogę podpisać tę ustawę tu, nad Jeziorem Charzykowskim, w tak pięknym miejscu, w centrum tak ślicznego regionu, jakim są Bory Tucholskie, znane w całej Polsce. To skarb polskiego krajobrazu - powiedział prezydent Komorowski.

http://chojnice24.pl/artykul/16091/wizyta-prezydenta-w-chojnicach-video/
ani nasi radni, ani burmistrz, ani projektant tego szkaradztwa nie wzięli sobie do serca słów prezydenta Komorowskiego i podpisanej przez niego ustawy, tylko szpecą (chcą szpecić) bądź ,co bądź średniowieczne miasto. Więcej tandety, klinkieru, banerów, reklam, telebimów to jest poczucie estetyk i eksponowanie historii Chojnic wg naszych włodarzy.
09 Kwietnia 2014, godzina 11:49
Oceniono 18 razy 2
~Marcin Dobaj
TO JEST JUŻ CZYSTY OBŁĘD, SKANDAL NASTĘPNY JAK DOTYCHCZASOWA WŁADZA TRZASKA LEKKOMYŚLNIE CIĘŻKO ZAROBIONYMI PRZEZ LUDZI MIASTA CZYLI PODATNIKAMI ,, PIENIĘDZMI".
JAK ONI ŚMIĄ TAK POSTĘPOWAĆ SKORO WIADOMO ŻE LUDZIE NIE MAJĄ PIENIĘDZY TO URZĄD MIASTA TEŻ POWINIEN SIĘ OGRANICZYĆ Z WYDAWANIEM, PIĘNIEDZY!!!!!!!!!!!!!
09 Kwietnia 2014, godzina 11:07
Oceniono 27 razy 17
~Zbigniew Opas
W czasach słusznie minionych władza z nadania nieboszczki partii jak niepodległości broniła dostępu mieszkańców do decydowania o podziale publicznych pieniędzy. Po 24 latach funkcjonowania odrodzonego samorządu wróciliśmy do punktu wyjścia. Radni zachowują się jak peerlelowscy decudenci. Na zebranie samorządu mieszkańców osiedla Hallera, nie przyszedł żaden radny (Szlanga, Kowalik). Samorząd na cały rok działalności ma 6 tysięcy złotych. Kilka tysięcy mieszkańców dostało tyle, co Kowalik diety radnego za 6 miesięcy.
Władza, jak za PRL-u broni się przed wprowadzeniem budżetu obywatelskiego. Najpierw tłumaczy, że mieszkańcy, by się pokłócili. Teraz, że mogłoby to wywołać zarzut, że jest robione w związku z kampanią wyborczą. Każde tłumaczenie jest dobre, by trzymać rękę na kasie.
Pieniędzy dla mieszkańców nie ma, ale są na utrzymanie zbędnego wiceburmistrza Edwarda Pietrzyka (około 11800 na miesiąc). Budżetu obywatelskiego nie będzie, a p. Pietrzyk, jak gdyby nigdy nic, pracuje nad algorytmem. Juz jeden algorytm opracował. Sprzedać wszystko, co przynosi dochód, zadłużyć miasto na 52 mln złotych, obciążyć budżet odsetkami od kredytów w wysokości 4 mln złotych rocznie i startować do Rady Powiatu!

Poniżej wyjątkowy tekst z komedii "Nie ma mocnych". Wszelkie skojarzenia niezamierzone.
Zenek – Przecież ja już po ślubie.
Pawlak – Oj po rejestracji, a w sprawie ślubu trzeba nam do księdza pójść, na zapowiedzi dać.
Zenek – Ja mam iść?
Pawlak – O, co tak jemu oczy dęba stanęli, toż, toż chyba nie ja.
Zenek – Nie pójdę, ani ja ani ona.
Pawlak- Niech gada, zaraz kiedy kościelny ślub?
Zenek – Z przyczyn obiektywnych nigdy, uznaję wolność przekonań.
Kargul – A kto mu wolności broni, bierz ślub i miej, jakie chcesz przekonania.
Zenek – Ania wie, że ja nie mogę, myśmy to wcześniej przedyskutowali.
Ania – On ma inny światopogląd.
Pawlak – Ania, paszła do domu! Ludzie, ludzie trzymajcie mnie, bo jak złapię co pod rękę,
żeby ty, żeby ty mnie, żeby ty mnie jutra nie doczekał, żeby ty, ty zdechł!
Ania – Dziadku! Babciu!
Pawlak – Czekaj, oj czekaj, że no....
Ania – Zenek, Zenek, uciekaj!
Pawlak – Stoj, mówię stoj mówię ..........................ty chcesz z moją wnuczką chcesz na kartę
rowerową żyć? Stój mówię, nie dotykaj!

09 Kwietnia 2014, godzina 11:04
Oceniono 17 razy 11
~Jak nic nie ma jak jest
np. lody kręcone i słynny burmistrz z sekretarzem generalnym, gołąbki i radny Kowalik
09 Kwietnia 2014, godzina 10:46
Oceniono 10 razy 2
~tour operator
no dobra, zachęcony turysta wjedzie na rynek i co ?
kupi tam adidasy albo zaciągnie kredyt w jednym z banków ?
przecież tam kompletnie nic nie ma
09 Kwietnia 2014, godzina 09:18
Oceniono 20 razy 14

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 423.00 435.00 DKKDKK 61.20 62.70
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 41.90 43.60
GBPGBP 519.00 534.00 SEKSEK 40.30 42.00
Aktualizacja: 2023-02-02 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 426.92 431.90 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 466.01 470.06 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 466.62 472.51 NOKNOK 42.00 42.90
GBPGBP 522.00 530.00 SEKSEK 40.70 41.60
Aktualizacja: 2023-02-02 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.32 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij