Czwartek, 11 Sierpnia 2022 | Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Krzysztof Różycki

Droga Krzyżowa

Uczestnicy tegorocznej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej przeszli ulicami miasta na trasie łączącej dwie największe parafie w Chojnicach.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pojawił się pomysł, by połączyć celebrację Drogi Krzyżowej odbywającej się w dwu największych parafiach  w Chojnicach. Przed rokiem uczestnicy  wielkopiątkowego misterium przeszli z  Bazyliki Mniejszej do kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Obrońców Chojnic. W tym roku trasa przebiegała w odwrotnym kierunku, z parafii MBKP do kościoła gimnazjalnego.

Jak co roku, krzyż niesiony był przez zmieniające się przy każdej stacji delegacje. Krzyż nieśli chojniccy księża, siostry zakonne, ministranci, wspólnoty parafialne, delegaci Bractwa Kurkowego, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze.

Reklama | Czytaj dalej »

Droga Krzyżowa

 

Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej towarzyszyło wydawnictwo przygotowane przez Urząd Miejski i Akcję Katolicką Parafii św. Jadwigi Królowej w Chojnicach. W tym roku autorem Rozważań Drogi Krzyżowej jest kard. Joseph Ratzinger.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

31 komentarzy

~Panie Studziński
Nie napisał Pan tylko, że obecny szafarz karierę zaczynał w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Następny aktywnie działał w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jako "bardzo głęboko wierzący" powinien iść jeszcze wyżej niż poprzednik. Czas na nowego biskupa.
25 Kwietnia 2014, godzina 10:19
Oceniono 5 razy 5
~gość
obrzydliwe, nie idzie na nich patrzeć, Studziński świetnie to podsumował!!!
24 Kwietnia 2014, godzina 19:26
Oceniono 11 razy 11
~nieśmiały parafianin
Jeżeli tylko spojrzy się trzeźwo poza mgłę guseł i pompatycznych rytuałów jakie używa polski kościół katolicki i światowy by omamiać i ogłupiać ludzi, to można łatwo zobaczyć, że nasz (EDIT) burmistrz Arek Finster bardziej jest ze swoją etyką i moralnością zbliżony do rzeczywistych wartości zdegenerowanego polskiego kościoła katolickiego, niż do ideałów i wartości demokracji społecznej.

(EDIT) Finio zawłaszcza nieuprawnione obszary, niszczy życie uczciwym ludziom, którzy nie tolerują jego (EDIT). Arek żyje pasożytniczo na koszt naszego społeczeństwa i bezmyślnie zadłuża nasze miasto. Przy tym Arek uważa się za stojącego ponad prawem i za uprawnionego do bezkarnego czynienia zła - gdziekolwiek i komukolwiek tylko mu się zachce.

Czy nie inaczej czyni polski kościół katolicki i księża w chojnickich kościołach? Z ambon mówią - "co boskie bogu a co cesarskie cesarzowi" a co rusz kradną i defraudują społeczne pieniądze na swoje prywatne - chociażby ostatnio Jacek Dawidowski spiskował, wyłudził, i ukradł społeczne pieniądze na budowę prywatnych organów. Chociaż Jacek nie jest rolnikiem to ostatnio wyłudził z pomocą oszustw 50 ha ziemi ornej pod Nieżychowicami i oficjalnie kościół jest właścicielem tej ziemi. Chojniccy księża mówią o uczciwości i etyce a sami są pijakami, kłamcami, złodziejami, mordercami, oszustami, gwałcicielami, zwykłymi bandziorami, rozpustnikami, i pasożytami żyjącymi na koszt społeczeństwa. Praktycznie ci bigoci i hipokryci łamią wszystkie kościelne zalecenia, które głoszą jako podstawowe wymogi wiary katolickiej. Oficjalnie z ambon księża głoszą potrzebę miłości, wybaczenia i wyrozumienia a praktycznie szczują ludzi jednych na drugich i propagując wszelkiego typu nienawiść i dyskryminacje jak homofobie, ksenofobie, antysemityzm i wiele innych. Z ambon głoszą przemowy o szacunku do ludzi a robią wszystko by poniżać kobiety i sprowadzając je do roli uległych służących i niewolnic seksualnych. Głoszą potrzebę pokoju, wyrozumienia i tolerancji a historia kościoła jest przepełniona agresją, wojnami religijnymi, inkwizycją, torturami i paleniem na stosach urojonych wrogów kościoła. Obecnie w Polsce księża katoliccy rutynowo szczują polaków nawzajem przeciwko sobie. Kościół głosi wyjątkowość człowieka jako dzieła bożego, a oficjalnie walczy ze wszystkimi osiągnięciami ludzkiego intelektu - z postępem naukowym, wiedzą medyczną, i z postępem społecznym - i przez lata kler walczył i stale walczy z nowatorskimi myślami - kościół zakazywał czytania ksiąg, palił księgi naukowe jak i palił na stosach ludzi, którzy śmieli tworzyć postępowe dzieła naukowe i nowe poglądy intelektualne.

Nawet w dzisiejszej demokratycznej Polsce, kościół zawłaszcza sobie wiele rytuałów odziedziczonych po totalitarnym systemie komunistycznym jak na przykład publiczne pochody i festyny przechodzące z pompą głównymi ulicami naszych miast (jak dawniej pochody 1-wszo majowe). Jednocześnie pomimo, że jesteśmy oficjalnie demokracją - kościelni hierarchowie usiłują wykazać społeczeństwu wyższość feudalnego totalitaryzmu i dyktatury nad społeczną demokracją. Co rusz słyszymy o feudalnych przysięgach bezwzględnego posłuszeństwa, o wydawaniu kościelnych zakazów wypowiadania się, o tolerowaniu przestępstw jakich dopuszczają się księża bo wszystko co robią to robią na chwałę bożą - nawet jeżeli popuszczają się pedofilii, brutalnych seksualnych gwałtów, złodziejstwa, korupcji, morderstw, i innych przestępstw karalnych w świeckim systemie prawnym. Po prostu księża katoliccy uważają się za stojących ponad prawem i za nietykalnych nawet jeżeli popełniają pospolite przestępstwa - bo nawet pospolite przestępstwo jeżeli dopuszcza się go ksiądz to przestępstwo zmienia się w sakrament ( na przykład pedofilia zmienia się w sakrament pedofilii, gwałt w sakrament gwałtu, a złodziejstwo w sakrament złodziejstwa). Takie feudalne systemy zostały dawno już odrzucone przez wszystkie postępowe społeczności Europy i na innych kontynentach.

Wydaje mi się, że filozofia życiowa naszego (EDIT) burmistrza Arka Finstera jest podobna do filozofii prezentowanej publicznie przez księży i hierarchów polskiego kościoła katolickiego.
Nasz (EDIT) Arek ma wszelkie cechy charakteru by zostać księdzem katolickim - w swojej moralności i etyce jest podobny do wielu chojnickich księży.

Oczywiście ludzie ogłupieni zabobonami, i pompatycznymi publicznymi szopkami organizowanymi na pokaz przez księży katolickich mogą tych podobieństw miedzy Arkiem Finsterem a chojnickim klerem nie zauważyć. Wszystkim takim dewotom życzę dalszego błogiego i naiwnego życia z głową wypełnioną bzdurnymi i fałszywymi ideałami.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
24 Kwietnia 2014, godzina 09:05
Oceniono 17 razy 17
~Wybieram Dobaja
Marcin Dobaj nie żyje na kartę rowerową z kolejną kobietą, nie należał do Sojuszu, a więc nie popiera aborcji i eutanazji. Występuje przeciw wyprzedaży majątku komunalnego przynoszącego miastu zyski, podaje sposoby na obniżenie opłat śmieciowych, za najważniejsze uważa tworzenie miejsc pracy, aby młodzi nie musieli wyjeżdżać z Chojnic, domaga się ograniczenia biurokracji i likwidacji zbędnych etatów. Nareszcie jest człowiek, który myśli o mieszkańcach.
23 Kwietnia 2014, godzina 11:52
Oceniono 13 razy 9
~Dyl Sowizdrzał
Jak sobie wyobrażę Jacka i Arka dźwigających te organy podczas Drogi Krzyżowej to pękam ze śmiechuuuuuuuuuuuuuuu! He, he, he...
22 Kwietnia 2014, godzina 23:57
Oceniono 17 razy 13
~balwan chojnicki
ktokolwiek chce sie modlić niech zamknie się ....
a nie publicznie odprawia ... to cytat chyba z ewangelii, ale pewnie dla wiekszosci ze zdjecia liczy sie przychylnosc opinii publicznej a nie to co napisane w ewangelii,
22 Kwietnia 2014, godzina 16:30
Oceniono 21 razy 19
~odp.
ten hipokryta dźwiga własny ogran.. używany w celu dogodzenia niejakiej stanisławskiej
22 Kwietnia 2014, godzina 07:32
Oceniono 23 razy 21
~JdArc
Proboszcz powinien dźwigać organy. Dobre! Naturalnie w duecie z burmistrzem.
21 Kwietnia 2014, godzina 23:54
Oceniono 27 razy 25
~GCH
proboszcz bazyliki zamiast krzyża powinien dźwigać........ organy
21 Kwietnia 2014, godzina 23:39
Oceniono 27 razy 25
~do przemyślenia
Z rówmoległego forum
~Katolik W Wielki Piątek już po raz dziewiętnasty ulicami Chojnic przejdą mieszkańcy uczestnicząc w Drodze Krzyżowej, która wyruszy o godz. 20.30 z parafii Matki Bożej Królowej Polski do kościoła gimnazjalnego. Jeśli w roli Chrystusa niosącego Krzyż ma wystąpić człowiek, który żyje w związku niesakramentalnym, to potrzebny jest protest, bo to jest profanacja Męki Pańskiej.
16 Kwietnia 2014, godzina 11:33

Protestu nie było i nie będzie. Nikt przecież nie zabroni burmistrzowi dźwigania krzyża. Jeśli on sam nie czuje, że jego zachowanie jest pełne hipokryzji, pozbawione godności i honoru, to tym gorzej dla niego.
21 Kwietnia 2014, godzina 22:44
Oceniono 31 razy 29
~dd
caly obraz chojnic, dwulicowego zaklamanego miasta, z jednej strony sciaganie z miasta ile sie da nie patrzac na biede innych, z drugiej podlizywanie sie starszym ludziom ze chodzi sie na droge krzyzowa,

mam nadzieje ze tych wszystkich osob tu obecnych nie bede musial ogladac po wyborach, straszny to obraz zaklamanego beznadziejnego miasta, typowa dulszczyzna,

tylko w chojnicach moze sie to zdarzyc,dochod na mieszkańca 500zł ale wszystko wokolo kosciola sie kreci , nie mam nic przeciw drodze krzyzowej ale chcialbym zeby w pierwszych szeregach szli ludzie ktorych darzy sie szacunkiem , a nie tak jak teraz
21 Kwietnia 2014, godzina 21:29
Oceniono 27 razy 25
~GCH
Hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści.
WP
21 Kwietnia 2014, godzina 17:29
Oceniono 27 razy 25
~GCH
Elitarna grupa Judaszy i hipokrytów z krzyżem.
21 Kwietnia 2014, godzina 17:28
Oceniono 27 razy 25
~chojniczanin od urodzenia
19 Kwietnia 2014, godzina 20:10
Oceniono 34 razy 30
~ajuju
a co to była za słit focia po drodze pod plebanią?

jakoś brak fotek na NK itp


Wstyd jak to księża mają parcie na bycie sławnymi
19 Kwietnia 2014, godzina 19:40
Oceniono 29 razy 25

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 449.00 462.00 DKKDKK 61.60 63.30
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 477.00 492.00 NOKNOK 46.40 48.10
GBPGBP 546.00 561.00 SEKSEK 44.20 45.90
Aktualizacja: 2022-08-11 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 453.10 459.00 DKKDKK 62.20 63.10
EUREUR 466.64 472.00 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 480.28 487.00 NOKNOK 46.90 47.80
GBPGBP 550.47 556.01 SEKSEK 44.70 45.50
Aktualizacja: 2022-08-11 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-10

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.39 zł 7.09 zł 3.01 zł
Circle K 6.7 zł - 7.04 zł 2.96 zł
Lotos Optima 6.74 zł - 7.08 zł 2.99 zł
MZK 6.89 zł 7.99 zł 7.12 zł 3.02 zł
Orlen 6.69 zł 7.44 zł 7.04 zł 3.02 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij