Czwartek, 30 Marca 2023 | Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

Młodzi i zdolni z nagrodami burmistrza

Wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się m.in.: trener Boxing Team Chojnice Marcin Gruchała, bokserki Weronika Zakrzewska i Kamila Januszewska.

Wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się m.in.: trener Boxing Team Chojnice Marcin Gruchała, bokserki Weronika Zakrzewska i Kamila Januszewska.

Dzisiaj (26.06) w sali obrad chojnickiego ratusza burmistrz Arseniusz Finster wręczył nagrody dla najlepszych uczniów za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014 i sportowców w roku 2014 – I edycja.

 

Uroczystość wręczenia nagród miała międzynarodowy akcent za sprawą radnego z Korsunia Szewczenkowskiego Aleksandra Kiriczenki, który do Chojnic przyjechał podglądać działalność naszego samorządu. Włodarz miasta gratulując uczniom znakomitych wyników w nauce zaznaczył, że na ich sukces oprócz talentu składa się ciężka praca. - Życzę wam abyście dobrze wykorzystali swój potencjał w przyszłości – zwrócił się do nagrodzonych Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Zarządzająca "piątką" Małgorzata Zakaszewska w imieniu wszystkich dyrektorów podziękowała miastu za docenienie uczniów i systematyczne wspieranie placówek. Z kolei Maria Januszewska, emerytowana nauczycielka i babcia dwóch nagrodzonych uczennic ciepłe słowa skierowała w stronę belfrów. - Dziękujemy za wasz trud włożony w edukację naszych dzieci i wnuków. Dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że niejedno gardło zostało przy tym zdarte – mówiła Januszewska.

 

Uhonorowanych zostało 27 uczniów z 9 szkół.

 

Szkoła Podstawowa Nr 1: Pola Bizio, Marta Lamczyk, Katarzyna Orłowska.

 

Szkoła Podstawowa Nr 3: Wojciech Drozd, Barbara Mindak, Agnieszka Pawłowska.

 

Szkoła Podstawowa Nr 5: Kamila Mielke, Maja Czarnecka, Nadia Czarnecka.

 

Szkoła Podstawowa Nr 7: Natalia Kwiatek, Mateusz Orłowski, Ewa Stoltman.

 

Katolicka Szkoła Podstawowa: Paweł Barzyk, Wiktoria Narloch, Nikodem Szewa.

 

Gimnazjum Nr 1: Małgorzata Dąbrowska, Agata Fiałkowska, Kacper Narloch.

 

Gimnazjum Nr 2: Natalia Czarnowska, Damian Kosmalski, Michał Miszewski.

 

Gimnazjum Nr 3: Natalia Rudnik, Dagmara Narloch, Teresa Holc.

 

Gimnazjum Katolickie: Aleksandra Skórczewska, Grzegorz Zieliński, Aleks Wysocki.

 

 

Dyscypliną, która zdominowała nagrody za osiągnięcia sportowe był boks. Nagrody pieniężne powędrowały na ręce aż pięciu pań - Larysy Sabiniarz, Pauliny Gruchały, Weroniki Zakrzewskiej, Kamili Januszewskiej, Ewy Gibki - i dwóch panów Kazimierza i Michała Łęgowskich. Doceniono też sukcesy lekkoatletów. Dawid Klaybor, Daniel Gierszewski, Damian Rudnik, Kacper Korkowski, Ewelina Gostomczyk to nagrodzeni zawodnicy MKS „Chojniczanka 1930”. Nagrodą uhonorowano także strzelców Karolinę Chwałek i Andrzeja Hołodę. Zauważona została praca trenerów. Nagrody otrzymali: Jarosław Wróblewski, Marcin Gruchała, Marcin Łęgowski.

 

Marcin Gruchała dziękując za nagrody jednocześnie zwrócił uwagę na fakt, że bokserzy mimo ogromnych sukcesów na arenie polskiej i międzynarodowej nie mają gdzie trenować. - Czy jest w planie budowa sali bokserskiej z prawdziwego zdarzenia? - dopytywał burmistrza. - Nie mamy jej w planie, ale jestem za tym, żeby powstała, jeśli pojawią się środki – odpowiedział Finster. Włodarz poradził, aby sportowcy mierzyli jak najwyżej, bo w kadrze olimpijskiej już nie trzeba martwić się o zaplecze i środki. - Sprzedajemy naszych zawodników, bo nie mamy warunków by się rozwijali. Czy planowana jest rewitalizacja lasku, a konkretnie strzelnicy? – dopytywał trener strzelców. - Nie mamy takiego planu. Kierunek inwestycyjny miasta pójdzie teraz w stronę kultury – powiedział burmistrz.

 

Lista nagrodzonych sportowców

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

~Myślisz że dzieciaki ucza się przez wiele lat marzac
O 400 zł od Finia ? Taki kopacz od niego dostaje 3000 miesięcznie. Przeceniasz ten motywator. Uczą się by uciec z tego nepotycznego grajdołka.
27 Czerwca 2014, godzina 20:19
Oceniono 17 razy 13
~nieśmiały parafianin

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów z naszych miejskich i gminnych chojnickich szkół za osiągniecie nieprzeciętnych wyników w nauce i sporcie. Każdy mieszkaniec Chojnic i gminy, tak jak i rodzice nagrodzonych może być dumny, że mamy w Chojnicach i chojnickiej gminie takich pracowitych i utalentowanych młodych obywateli! Za kilkanaście lat to oni będą tworzyć polskie sukcesy naukowe, socjalne, finansowe, i inne.

Chojniccy nagrodzeni uczniowie są wymienieni powyżej w tekście artykułu.
Kim są nagrodzeni w gminie chojnickiej?
Jest dziesięciu absolwentów podstawówek.
To Marta Balwińska ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach, Wiktoria Anna Traczyk z SP Kłodawa, Marta Leszczyńska z SP Lichnowy, Milena Kłopotek Główczewska z SP Nieżychowice, Damian Behrendt z SP Nowa Cerkiew, Hubert Pawlak z SP Ogorzeliny, Katarzyna Pięta z SP Ostrowite, Jakub Łangowski z SP Pawłowo, Zuzanna Garwol z SP Silno i Zuzanna Jankowska z SP Swornegacie.

Najlepsi gimnazjaliści to: Katarzyna Jaśtak z Nowej Cerkwi, Maciej Bąk z Pawłowa, Joanna Konat z Silna, Paulina Czerwińska ze Sławęciana i Kamil Borzyszkowski z Swornegaci.


Brawa i gratulacje dla wszystkich nieprzeciętnych uczniów i sportowców.

Gratulacje należą się także opiekunom, nauczycielom, i mentorom za tak pozytywne i efektywne wychowanie i kształtowanie charakteru naszych godnych podziwu zwycięzców.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
27 Czerwca 2014, godzina 16:26
Oceniono 20 razy 8
~Modelową patologią
wychowawczą jest promowanie idei "UCZYMY SIĘ DLA NAGRÓD".
27 Czerwca 2014, godzina 15:24
Oceniono 10 razy -4
~Nie ma co
Wysoka średnia, konkursy z zajęciem znaczącego miejsca na szczeblu wyższym i też takiej nagrody się nie dostało. Nikt nie poda o co chodzi, bo niejedna osoba być, może okazałaby się lepsza od nagrodzonych. Nigdy nic nie było sprawiedliwe i nie będzie. Jak masz znajomości masz nagrody, pracę, premię i nie musisz mieć nawet odpowiedniego wykształcenia.
27 Czerwca 2014, godzina 14:50
Oceniono 11 razy 7
~Nagrody Burmistrza!!!!!
Wszystko pięknie. Ale tak naprawdę nie podaje się za jakie konkretne wyniki w nauce dziecko dostało nagrodę Burmistrza.
27 Czerwca 2014, godzina 14:36
Oceniono 12 razy 8
~do rodzica
Skoro szkoła publiczna, to jakim prawem pobiera się miesięczną opłatę i to wcale nie małą. Dałem swoje dziecko do tej szkoły z myślą sprawiedliwego oceniania, odpowiedniego podejście, zrozumienia, i dobrego przygotowania do dalszej edukacji. Po pewnym czasie jak się zorientowałem co się tak naprawdę dzieje w tej szkole, nie pozwoliłem sobie na takie traktowanie mnie jako rodzica i tym bardziej robienie głupka z mojego dziecka. Świadectwo z paskiem, lepsze oceny, konkursy, to rezerwacja dla swoich wybranych uczniów. Wiemy dobrze, że każdy tam pracujący nauczyciel swoje dziecko od najmłodszych lat ma w tej szkole. Pogadanki pouczające rodziców przed każdym zebraniem potrafiły nieraz zwalić z nóg. Zastanawiałem się czy to jest naprawdę katolik i dziwiłem się jak rodzice mogą mieć takie klapki na oczach. Byli też tacy co w porę dzieci zabrali z tej szkoły.
27 Czerwca 2014, godzina 14:26
Oceniono 18 razy 14
~...Ludzie mówią...Coś wam powiem...
Studniówka Tuska. Rudy cudotwórca przemawia, chwaląc się osiągnięciami swego rządu. Mija godzina, dwie, trzy… Premier śmiało przechodzi od osiągnięcia do osiągnięcia.
- A tuż pod Chojnicami Platforma Obywatelska doprowadziła do uruchomienia nowej, ekologicznej elektrowni, gdzie, zamiast węgla, pali się torfem – chwali się Tusk.
Głos z sali:
- Ale ja tam byłem, tam nie ma żadnej elektrowni!
Premier niezrażony peroruje dalej:
- A dzięki staraniom Platformy Obywatelskiej, niedaleko Chojnic, wybudowaliśmy eksperymentalny odcinek autostrady siedmiopasmowej!
Tenże głos z sali:
- Ale tam k…a nie ma żadnej autostrady!
Nie wytrzymał w końcu Schetyna i wkur…y krzyczy:
- A ty, gościu, zamiast wozić się po Polsce, lepiej byś Chojnice... pooglądał!...CYNGEL
27 Czerwca 2014, godzina 08:00
Oceniono 10 razy -6
~Chcą chleba, pracy, płacy...a nie PiaRu władzy...
No i co z tego, że młodzi zdolni i niewygodni, wypędzeni z kraju na emigrację za chlebem, płacą, pracą, bo w Polsce nie tworzy się warunku do pracy...ED
27 Czerwca 2014, godzina 07:52
Oceniono 11 razy -5
~nieśmiały parafianin
Kompletnie nie jestem zaskoczony stopniem ignorancji, głupoty, i otępienia rodziców, którzy bezmyślnie posyłają swoje dzieci do prywatnej (niepublicznej) szkoły katolickiej. W takiej szkole dzieci są narażone na ogłupiającą indoktrynacje katolicką nienawiścią, nietolerancją, dyskryminacją, i tresowane do absolutnego posłuszeństwa wobec hierarchów kosciola katolickiego. Kościół katolicki ma długą historie zwalczania postępu naukowe, społecznego, i socjalnego. Poprzez wieki, tradycją i rutyną kościoła katolickiego było cenzurowanie i palenie postępowych publikacji, tępienie postępowych myśli, i fizyczne torturowanie i mordowanie znaczących naukowców i myślicieli. Kościół miał jedynie rozwinięty marginalny system edukacji swoich pachołków tak by mogli czytać podstawowe instrukcje wydane przez hierarchów kościelnych.

Kompletnie nie dziwi mnie nawet to, że rodzice-ignoranci nie mają nawet pojęcia, że szkoły katolickie w Chojnicach są prywatną własnością kościoła katolickiego.

Prywatne szkoły katolickie w Chojnicach, oficjalnie w języku polskim określane są jako niepubliczne szkoły katolickie w Chojnicach.

Wiec szkoły katolickie w Chojnicach nie są szkołami publicznymi.


Oczywiście hierarchowie polskiego kościoła katolickiego uwielbiają żerować na ignorancji i naiwności polskiego społeczeństwa i swoje instytucje wszelkimi sposobami chcą finansować ze społecznych pieniędzy wylodzonych od lokalnych skorumpowanych samorządów i od lokalnych skorumpowanych polityków. Za swoje kościelne pieniądze hierarchowie kościelni wolą finansować swoje prywatne uciechy cielesne i ekscesy - pijaństwo, luksusowe samochody, finansują kochanki, kupują milczenie ofiar pedofilskich, ofiar gwałtów popełnionych przez kler, i ofiar innych przestępstwach, wolą budować sobie pałace biskupie i inne luksusowe nieruchomości, jeździć wielokrotnie z kochankami na luksusowe wakacje, i wiele innych podobnych rzeczy.

Jedynie by uzyskać publiczne pieniądze na funkcjonowanie katolickich prywatnych szkół - by finansować je złodziejskim sposobem ze społecznych budżetów - oficjalnie prywatne szkoły katolickie stosują w programie kształcenia przepisy i regulacje wymagane w szkołach publicznych. Oficjalne zastosowanie w prywatnej szkole katolickiej praw i regulacji wymaganych w szkołach publicznych jest jedynie wybiegiem katolickich hierarchów by za społeczne pieniądze prowadzić swoje prywatne kościelne szkoły i indoktrynować dzieci informacjami i światopoglądem, tak by wyrośli na bezmyślnych ignorantów i lojalnych pachołków kościoła katolickiego.

Poniżej dla uświadomienia ignorantów są wybrane fragmenty ze statutu katolickiego gimnazjum i liceum. Na portalu szkół katolickich nie ma opublikowanego statutu dla katolickiej szkoły podstawowej. Dla każdego dostępnego statutu podałem korespondujący adres internetowy.

Statut niepublicznych Katolickich Szkół:
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina,
Katolickie Gimnazjum im. Romualda Traugutta
Katolickie Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta
w Chojnicach prowadzonych przez biskupa pelplińskiego

Art. 1
2. Szkoła ma siedzibę w Chojnicach w budynku kościelnym: ul. Grunwaldzka 1, 89-600 Chojnice.
3. Organem prowadzącym szkołę jest Biskup Pelpliński, posiadający w Rzeczypospolitej Polskiej osobowość prawną.

Art. 5
Szkoła spełnia warunki ustawowe przewidziane dla szkół niepublicznych posiadających uprawnienia szkoły publicznej,


Tak wiec, art. 1 statutu wskazuje, że nieruchomości szkolne są własnością kościoła i majątkiem szkolnym zarządza biskup i jego podwładni.

Artykuł 5 statutu stwierdza, że szkoła katolicka jest szkołą niepubliczną, która ze względu na oficjalne zastosowanie w szkole przepisów regulujących działalność szkoły publicznej ma uprawnienia do finansowania z budżetu publicznego - tak samo jak szkoły publiczne.


Mam nadzieje, że te krótkie informacje pomogą ignorantom pojąć ten prosty fakt, że szkoły katolickie są szkołami prywatnymi i własnością kościoła katolickiego.


Trudno mi to zrozumieć, że niektórzy rodzice nie mają nawet pojęcia do jakiej szkoły posyłają swoje dzieci! Ale przy poziomie ignorancji panującej w Chojnicach wszystko jest możliwe, szczególnie wśród wiernego i bogobojnego ludu katolickiego.nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
27 Czerwca 2014, godzina 00:03
Oceniono 45 razy 27
~W porównaniu z tymi "katolickimi" to geniusze :-)
U Ziarnów liczy się wiara a nie wiedza. Jedno jest przeciwieństwem drugiego.
26 Czerwca 2014, godzina 22:38
Oceniono 15 razy 7
~magicxxl
Może i sprawidliwe jeśli pozostałych 350 to słabeusze
26 Czerwca 2014, godzina 22:34
Oceniono 11 razy -5
~Z mioch informacji wynika, że nie nauka i wiedza są
przyczyną wyższej średniej
26 Czerwca 2014, godzina 22:23
Oceniono 10 razy 4
~A ilu uczniów jest w tych dwóch klasach?
Poniżej padła liczba 40 - czy forumowicze byli blisko? I czy na pewno sprawiedliwie jest nagradzać 3 z 40 gdy w innych szkołach nagradza się 3 z 350-400? Czy sprawiedliwie czy po katolicku?
26 Czerwca 2014, godzina 22:22
Oceniono 9 razy 5
~rodzic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Czerwca 2014, godzina 22:14
Oceniono 29 razy -13
~nieśmiały parafianin
Gratulacje dla wszystkich uczniów naszych chojnickich szkół za osiągniecie nieprzeciętnych wyników w nauce i sporcie. Każdy chojniczanin, razem z waszymi rodzicami może być z was dumny, że mamy w Chojnicach takich pracowitych i utalentowanych młodych obywateli!


Ponieważ w nadchodzących wyborach nasz (EDIT) burmistrz Arek Finster stara się by uzyskać poparcie z kościelnych ambon, to oprócz (EDIT) i dotacji przekazanych klerowi ze społecznego budżetu, przekazuje prawie za darmo ziemie i działki na rzecz prywatnej katolickiej szkoły ze społecznego majątku. Dodatkowo, Arek nagradza wszystkich, którzy mają cokolwiek do czynienia z totalitarną instytucją kościoła katolickiego - w tym wypadku ostentacyjnie nagradza 3 uczniów z prywatnej szkoły katolickiej. Gdyby to nie było śmieszne, to nagrodziłby wszystkich uczniów z tej prywatnej szkoły katolickiej - zrobiłby absolutnie wszystko by tylko przypodobać się klerowi katolickiemu. Lecz w przypadku nagród dla wszystkich 40 uczniów z prywatnej szkoły katolickiej, Arek po prostu boi się śmieszności z powodu jawności z jaką włazi w tyłek hierarchom naszego lokalnego kosciola katolickiego. Arek jak każdy polityk boi się ośmieszenia.

Z drugiej strony Arek wie, że nic, oczywiście z wyjątkiem pieniędzy, nie zadowoli i nie ucieszy kleru katolickiego bardziej niż publiczne objawy bezmyślnej lojalności wobec ich hierarchów i ich skorumpowanej instytucji.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
26 Czerwca 2014, godzina 21:43
Oceniono 47 razy 25

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 425.00 437.00 DKKDKK 56.00 62.90
EUREUR 463.00 475.00 RUBRUB 5.00 5.50
CHFCHF 462.00 477.00 NOKNOK 40.20 41.90
GBPGBP 524.00 539.00 SEKSEK 40.90 42.60
Aktualizacja: 2023-03-29 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 430.80 434.78 DKKDKK 56.10 62.80
EUREUR 466.77 471.42 RUBRUB 5.00 5.50
CHFCHF 467.67 473.52 NOKNOK 40.60 41.60
GBPGBP 528.67 534.49 SEKSEK 41.20 42.20
Aktualizacja: 2023-03-29 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że w Chojnicach jest wystarczająco dużo toalet publicznych?
Ceny paliw2023-03-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.72 zł 7.47 zł 6.82 zł 3.12 zł
Circle K 6.67 zł - 6.77 zł 3.09 zł
Lotos Optima 6.71 zł - 6.81 zł 3.14 zł
MZK 6.64 zł 6.89 zł 6.74 zł 3.16 zł
Orlen 6.74 zł 7.24 zł 6.84 zł 3.15 zł
PKS 6.7 zł - 6.79 zł 3.18 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij