Poniedziałek, 15 Sierpnia 2022 | Imieniny: Marii, napoleona, Stelii chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Pozew przeciwko dyrekcji. Aktualizacja

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Z pozwem do sądu pracy przeciwko dyrekcji Gimnazjum nr 1 o zadośćuczynienie z tytułu mobbingu w ubiegłym tygodniu wystąpiła nauczycielka Marzenna Osowicka.

O swoich krokach powódka powiadomiła media, bo w jej opinii w szkole od trzech lat trwa sytuacja patowa. Nadal toczy się proces karny wytoczony Marzennie Osowickiej i Alicji Kreft przez dyrektor Małgorzatę Henszkę o pomówienie o mobbing. Jednym z argumentów podnoszonych przez nauczycielkę jest bierność organu prowadzącego wobec konfliktu między pracownikiem a pracodawcą. - Inercja organu prowadzącego, brak reakcji burmistrza i Rady Miejskiej (organ władny rozstrzygać skargi nauczycieli na dyrektora) na sytuację konfliktową pomiędzy pracownikiem i pracodawcą w podległej szkole, jak również brak procedur antymobbingowych postulowanych przez samych nauczycieli, rodziców oraz organizacje pozarządowe, to zaniechania, które uniemożliwiły normalizację sytuacji – podkreśla Marzenna Osowicka.

Reklama | Czytaj dalej »

Pismo M. Osowickiej

Jak do zarzutów o braku reakcji odnosi się organ prowadzący, czyli burmistrz? Przewodniczący komisji konkursowej wiceburmistrz Jan Zieliński o sprawie wie, ale nie chce jej na razie komentować. - Do tej kwestii odniosę się w czwartek. Dziś nie chciałbym komentować, bo jutro jest konkurs – odpowiada. W ratuszu w środę odbędzie się konkurs na stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 1. Startują w nim zwaśnione Małgorzata Henszke i była wicedyrektorka Alicja Kreft. Trzecią osobą jest człuchowianin Wojciech Podgórski.

Przypomnijmy, że do sądu pracy już wcześniej zdecydowała się pójść wspomniana wyżej Alicja Kreft.

Aktualizacja, 11.09, komentarz wiceburmistrza Jana Zielińskiego

- Burmistrz powołuje dyrektora placówki. Dyrektor jest suwerenem. On zatrudnia, on odpowiada. O relacjach w szkole traktuje statut bądź regulamin, gdzie wszystkie elementy są uwzględnione. To pozostaje w gestii suwerena. Natomiast w dalszej kolejności, jeżeli jest problem  personalny, to pracownik ma różne kierunki dochodzenia swoich praw, jeżeli uważa, że ktoś ich nie przestrzega. Może iść do sądu. Z komunizmem skończyliśmy. Burmistrz nie jest sekretarzem partii. Na tym polega demokracja. Jeżeli pracownik skarży się do urzędu, to burmistrz zwraca się do dyrektora i sygnalizuje ten problem i prosi go o rozwiązanie.
- A jeśli pracownik poskarżył się na mobbing do urzędu na piśmie i nie dostał odpowiedzi? - dopytuje reporterka.
- To jest taka sugestia jak z czasów minionych. Do sekretarza partii przychodził problem i on decydował o tym co ma być. Dyrektor jest suwerenem. Regulamin wskazuje drogę pracownikowi dochodzenia swoich praw, jeśli uważa, że zostały one pogwałcone. Jeśli konflikt poprzez np. związki zawodowe nie został rozwiązany, to wówczas pracownik sprawę kieruje do sądu i sąd jest instytucją, która powinna tę kwestię rozsądzić, ocenić i wydać wyrok.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

551 komentarzy

~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Listopada 2014, godzina 14:46
Oceniono 73 razy -47
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Listopada 2014, godzina 14:42
Oceniono 78 razy -48
~Spoza
Jestem z poza szkoły i uwazam ze pora skończyć dyskusje w internecie i zacząć działania w realnym swiecie. Inaczej nic sie nigdy nie zmieni! Dacie rade!!! Wierze w Was i trzymam za was kciuki. Mam nadzieje ze rozwiazecie problem i ze winni (albo pomawiajacy wichrzyciele albo niesprawiedliwi zwierzchnicy) zostaną należycie ukarani
06 Listopada 2014, godzina 13:44
Oceniono 27 razy 1
~Ksiądz
Z bólem serca obserwuje eskalację konfliktu i modlę się, aby Bóg zesłam szybkie i sprawiedliwe rozwiazanie. Jednocześnie namawiam wszystkich biorących udział w dyskusji, aby porzucili mowę nienawiści i szukali tego rozwiązania w atmosferze wzajemnego szacunku, na który KAŻDY człowiek zasługuje - zarówno nauczyciele szanownej szkoły sp3 jak i jej dyrekcja. Szanujcie się czy to na szkolnych korytarzach czy tu w internecie. Rozmawiajcie, ale porzućcie mowę nienawiści. Bóg z Wami!
06 Listopada 2014, godzina 13:32
Oceniono 36 razy 2
~Dajcie spokój
Pozwólcie ze jeszcze raz zacytuję kogoś kto pisał poniżej

"Przecież podobno pan dyrektor na specjalnej radzie przyznał się do pewnych niedociągnięć i przeprosił za nie. Chwała mu za to. Rozmawiajcie z nim. Musicie się jakoś dogadać. To Wasze miejsce pracy. Zróbcie wszystko, aby w pokojowy sposób rozwiązać konflikt."
06 Listopada 2014, godzina 13:21
Oceniono 25 razy 7
~Matka dziecka które w przyszłym roku pójdzie do szkoły
"A ja chciałabym, aby moje dziecko uczyli nauczyciele, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, doceniani, nauczyciele, którzy z przyjemnością przychodzą do szkoły. Natura ludzka tak jest ukształtowana, że człowiek nieszczęśliwy, zastraszony nawet jeśli tego nie chce, nieświadomie będzie przenosił swoje frustracje na tych, z którymi się styka. W przypadku nauczycieli są to dzieci, uczniowie"

To fakt dlatego wlasnie waham sie czy nadal chce wysłać dziecko do 3 bo nauczyciele z tej szkoly plują na tym forum nawet na innych nauczycieli czystym jadem! Nie wiem czy sa tacy krzywdzeni czy nie, ale napewno sa sfrustrowani (widać to w ich wpisach) a tak jak ktos napisał: chcą czy nie napewno te frustracje przenoszą nieświadomnie na uczniów!!!!

A jesli chodzi o role dyrekcji to ja tak odbieram co tu sie pisze, ze nikt z nimi oficjalnie gadać nie chce ... To chyba mamy SYTUACJE PATOWA . Zreszta ja juz mówiłam ze gila mnie kto ma racje- ważne ze atmosfera zrobiła sie zła a końca tego nie widać i temu akurat nikt nie zaprzeczy.
06 Listopada 2014, godzina 13:17
Oceniono 25 razy 9
~Rozsądek
I wlasnie o to co napisała poniżej jedna z matek mi chodziło - nie podcina sie gałęzi na której sie siedzi!!!!!! Ludzie opamiętajcie sie zanim nie zostaniecie w szkole sami!!!

A właściwi czego wy oczekujcie??? Ze ktos zwolni dyrektorów dobrze prosperującej placówki tylko na podstawie anonimów w internecie???!!! Bo tak sie nie stanie. Z cała pewnością NIE. Tylko narobione szkole ZŁEJ SŁAWY!!! A dogadać sie z nimi tez nie chcecie.... No to o co właściwie w tym wszystkim chodzi? Wiecie jej ogóle jeszcze ?????? Chyba jednak nie dlatego więcej tu nie zajrzę.

NIE BĘDĘ WIECEJ CZYTAĆ TEGO FORUM. Pozdrawiam wszystkich nienawistnikow trzymajcie sie ciepło
06 Listopada 2014, godzina 13:01
Oceniono 31 razy 3
~Też matka
A ja chciałabym, aby moje dziecko uczyli nauczyciele, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, doceniani, nauczyciele, którzy z przyjemnością przychodzą do szkoły. Natura ludzka tak jest ukształtowana, że człowiek nieszczęśliwy, zastraszony nawet jeśli tego nie chce, nieświadomie będzie przenosił swoje frustracje na tych, z którymi się styka. W przypadku nauczycieli są to dzieci, uczniowie. I rolą dyrekcji, nadzoru pedagogicznego jest doprowadzenie do takiej sytuacji, aby ich podwładni mieli zapewniony komfort psychiczny w szkołach. I o tym przede wszystkim należy pomyśleć!
06 Listopada 2014, godzina 13:01
Oceniono 27 razy -1
~Matka dziecka które w przyszłym roku pójdzie do szkoły
Kiedyś lubiłam trójkę i było oczywiste dla mnie ze w przyszłym roku wyślę tam moje dziecko ale teraz nie jestem juz tego tak pewna i to NIE ze względu na straszna, jak ja tu malują, lub niestraszna (nie wypowiadam!!!) sie dyrekcje, bo z nimi i tak dzieci nie maja styczności na co dzien, ale ze względu na nauczycieli którzy z taka zawzietoscia skaczą dyrekcji i SOBIE NAWZAJEM (bo innych nauczycieli tez tu wyzywają!!!) tutaj do oczu ... I JAK DLA MNIE NIEWAŻNE CZY MAJA RACJE CZY NIE - dla mnie liczy sie tylko dobro mojego dziecka A NIE CHCĘ ZEBY JE UCZYLI LUDZIE TAK PEŁNI NIENAWIŚCI ... I powtarzam nie obchodzi mnie kto ma racje - dorośli sie nie potrafią dogadać tylko wypisują przez tydzień w internecie a my mamy posyłać tam nasze dzieci??
06 Listopada 2014, godzina 12:40
Oceniono 25 razy 13
~haha
gdzie te ankiety elżuniu k? zeżarłaś z bigosem?
06 Listopada 2014, godzina 11:29
Oceniono 33 razy -3
~Rozsądek
W rozpisywaniu sie na forum jesteście świetni a czy dacie radę zrobić dla odmiany cos KONSTRUKTYWNEGO w tej sprawie? Siedzicie i liczycie ze niewiadomo kto przeczyta i zrobi , cos za Was, ale tak sie nie stanie. Zacznijcie działać konstruktywnie, tworzyć drogę do porozumienia a nie niszczyć dobre imię szkoły w której sami przecież pracujecie ...
06 Listopada 2014, godzina 11:00
Oceniono 31 razy 7
~Dajcie spokój
Pozwólcie ze zacytuję kogoś kto pisał poniżej

"Przecież podobno pan dyrektor na specjalnej radzie przyznał się do pewnych niedociągnięć i przeprosił za nie. Chwała mu za to. Rozmawiajcie z nim. Musicie się jakoś dogadać. To Wasze miejsce pracy. Zróbcie wszystko, aby w pokojowy sposób rozwiązać konflikt."
06 Listopada 2014, godzina 10:57
Oceniono 33 razy 7
~odp.
bagno nazwane przez osoby zarządzające prominentnym akvarium i tak pozostanie bagnem..a propo akwenów, jak tam układ dyrektor k - prezes p rozkwita? tyle dzieci wozi sp3 na basen, że w sezonie jesienno- zimowym przychodnie pękają w szwach.. no ale tu przecież chodzi o wzajemne prezesowsko-dyrektorskie układziki
06 Listopada 2014, godzina 09:41
Oceniono 43 razy 11
~Koniec kropka
Chyba miałes na myśli zawiść mściwość i pamietliwosc dwójki nauczycieli która to pisze pracuje w trójce i zapewniam wszystkich którzy to czytają iż WG MOICH PRYWATNYCH obserwacji w szkole niezadowolona jest dwójka nauczycieli a reszcie z nas pracuje sie tu i z dyrekcja wspaniałe. Biorąc pod uwagę ilu jest zadowolonych a ilu oszczercow zdecydowanie przeważamy my i ile by ta dwójka bzdur nie nawymyslala reszty nie przegadają ani nie przekonają. A jak Państwo myślą dlaczego u nas w szkole nie wybuchło jeszcze "powstanie"?? Bo ogromna większość z nas nie popiera tego cyrku. Ps Kochana dwójko niezadowolonych od razu uprzedzam ze nie odpowiem na wasze 10 zjadliwych komentarzy które mi tu walniecie w odwecie (o zrymowalo sie) bo mam poważniejsze sprawy i jestem na tym forum pierwszy i zapewne ostatni raz, poniewaz nie chce brać udziału w tym cyrku).
06 Listopada 2014, godzina 08:53
Oceniono 53 razy 1
~odp.
zawiść, mściwość i pamiętliwość zm i kk jest niepohamowana, więc nie wydaje się to dobrym rozwiązaniem dla osób, które wskazały olbrzymie nieprawidłowości w zarządzaniu placówką..
06 Listopada 2014, godzina 07:32
Oceniono 39 razy 3

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 450.00 463.00 DKKDKK 61.50 63.20
EUREUR 460.00 473.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 475.00 490.00 NOKNOK 46.20 47.90
GBPGBP 542.00 557.00 SEKSEK 43.50 45.20
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 454.50 460.50 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 463.00 470.00 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 479.00 486.00 NOKNOK 46.70 47.60
GBPGBP 546.00 553.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.62 zł 7.39 zł 6.99 zł 2.97 zł
Circle K 6.6 zł - 6.97 zł 2.94 zł
Lotos Optima 6.6 zł - 6.99 zł 2.96 zł
MZK 6.59 zł 7.99 zł 6.97 zł 2.97 zł
Orlen 6.6 zł 7.35 zł 6.99 zł 2.99 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij