Poniedziałek, 16 Maja 2022 | Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty ch24 na komórkę
Strona głównaWybory 2014
Rozmiar tekstu: A A
Leszek Redzimski PO, fot. mz

Finster z poparciem Platformy

Wczoraj odbyło się posiedzenie Rady Powiatu Platformy Obywatelskiej RP w Chojnicach. Gościem spotkania był burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

Przedstawił on swój program dla Chojnic na kadencję 2014-2018. Zobowiązał się do realizacji punktów programu Platformy dotyczących inicjatywy uchwałodawczej, budżetu obywatelskiego, a także restrukturyzacji straży miejskiej. Inicjatywa i budżet zostaną wprowadzone po analizie doświadczeń innych samorządów. Zadeklarował także otwartość na pomysły PO dotyczące pomocy społecznej, oświaty, kultury i budowy dróg osiedlowych.
W głosowaniu tajnym, zdecydowaną większością głosów, Rada Powiatu poparła kandydaturę Arseniusza Finstera na burmistrza Chojnic w wyborach samorządowych 2014.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~sld
a sld nie poparło ?
10 Listopada 2014, godzina 16:23
~Dziadek
Jeden chory psychicznie kretyn wstawia co chwilę swój komentarz pod różnymi nickami lub całkowicie anonimowo! Napisz psychopato czy uciekłeś z wariatkowa, czy może za dobre sprawowanie i łykanie wszystkich podanych prochów zostałeś nagrodzony dostępem do internetu?
29 Października 2014, godzina 09:13
~Zapytałeś "się"?????
Czy zapyatałeś Burmistrza? To zasadnicza różnica.
29 Października 2014, godzina 00:08
~Czy warto głosować na Burmistrza Chojnic gdy .......
Pod koniec lipca br. do Burmistrza Chojnic wysłałem pismo w którym zadałem kilka pytań: między innymi zapytałem się Pana Burmistrza w kontekście szanowania osób starszych i zniedołężniałych czy warto grzecznie i kulturalnie zachowywać się w autobusach MZK w Chojnicach by szanować osoby w podeszłym wieku. Czy w autobusach MZK segreguje się pasażerów na równych i równiejszych – to w kontekście przeprowadzanych kontroli biletów przez „kontrolerów” którzy wybiórczo traktują pasażerów MZK. Następnym Pytaniem skierowanym do Pana Burmistrza to czy jest zwolennikiem „kontrolerów” biletów w autobusach MZK którzy nie okazują swoich identyfikatorów, a może to jest dla niego obojętne. Kolejnym pytaniem jakie zadałem Panu Burmistrzowi to czy blokowanie kasowników w autobusach MZK zanim autobus dojedzie do przystanku i do autobusu wejdą „kontrolerzy” biletów jest według Pana Finstera normalne czy też nie. To już któreś z kolei pytanie jakie zadałem Panu Burmistrzowi to jak to jest możliwe, że wysyła się korespondencję do osoby X , a otrzymuje się odpowiedź od osoby Y co ma miejsce w jego podległym MZK , wysłałem pismo do Prezesa MZK , a otrzymałem niby to odpowiedź z Przedsiębiorstwa CELINA. Pytań do Pana Finstera Burmistrza Chojnic mam jeszcze dużo jednym z pytań jest : jakie „kroki” Pan zamierza uczynić by „uzdrowić” działalność podległemu Panu MZK. Na żadne z powyższych pytań nie otrzymałem odpowiedzi. Dręczy mnie pytanie : czy urzędnik , który nie stosuje się do przepisów KPA powinien piastować takie stanowisko.

28 Października 2014, godzina 21:06
~smirnoffff
Zatwardziali zwolennicy PO udają, że nie ma problemu, że to co się ostatnio dzieje w PO to tylko zły sen, że nie było kompromitujących rozmów w restauracji. Jednak nie rozumiem jak mogą tego nie widzieć i nie oceniać racjonalnie Młodzi Demokraci startujący w wyborach z ramienia PO.
12 Października 2014, godzina 10:45
~praca 6 dni w tygodniu?
PO popiera burmistrza Finstera. Razem lepiej? PO chce zmienić Kodeks Pracy w takim sposób, aby Polacy pracowali 6 dni w tygodniu. Według najnowszego raportu OECD, Polska to jedno z najtrudniejszych państw do życia. Autorzy raportu podkreślają, że przepaść pomiędzy biednymi a bogatymi jest na poziomie niespotykanym od dwóch stuleci. Głosujcie dalej na PO i koalicjantów. Powodzenia!
12 Października 2014, godzina 09:39
~A co mówił przewodniczący komisji ochrony środowiska w 2012 r.
"Przewodniczący Stanisław Kowalik – chciałbym dopowiedzieć i przypomnieć, pamiętamy, że nie tak dawno przecież na sesji również był dopuszczony jeden z obywateli naszego miasta
i w sposób uważam nieelegancki się zachowywał, bo jeśli już nawet został dopuszczony do głosu, to powinien wyglądać schludnie, a nie w rozchełstanej koszuli zabierał głos i obrażał niektóre osoby, a przede wszystkim Burmistrza. Czyli żeby uniknąć na przyszłość takiej sytuacji, to po prostu jesteśmy przeciwni".

Obywatel był bez krawata i miał rozpięty u góry koszuli guzik.
Panu Kowalikowi proponuję wraz z kolegami z rady stworzyć instrukcję w jakim stroju obywatele muszą przychodzić do urzędu aby załatwić jakąś sprawę.
Proponuję. Granatowe spodnie lub spódniczka, białe kolanówki, lakierki, biała koszula i krawat lub muszka.
Czy są jakieś inne propozycje. Warto i je wpisać do programu wyborczego.
01 Października 2014, godzina 13:21
~Co mówił radny PO Grzegorz Wirkus w 2012 roku
"Komisja w punkcie drugim zajęła się też wnioskiem Stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność i wypracowała wniosek, który pozwolę sobie odczytać: „Komisja ds. Społecznych negatywnie opiniuje wniosek Stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność dotyczący wprowadzenia do Statutu Miasta tak zwanej obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej oraz stałego punktu do porządku sesji Rady Miejskiej wnioski obywatelskie”. Muszę powiedzieć, że Komisja dlatego przyjęła taki wniosek, iż (...) posiłkowaliśmy się opinią prawną, która mówiła, że jest to niezgodne z obecnym ustawodawstwem. To tyle, dziękuję". (Grzegorz Wirkus - Sesja RM 20 lutego 2012).

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obywatele miasta przychodzili do nas na posiedzenia Komisji, tutaj są zespoły robocze, tutaj, jak przed chwilą mieliśmy przykład, są te „burze mózgów”, tutaj się robocze sprawy odbywają, tu się mamy docierać, spierać i ustalać wspólne stanowiska, na sesji mamy już tylko to stanowisko głosować. Więc nie widzę podstaw, żebyśmy robili takie widowiska, jak mamy na Komisjach, na sali obrad w czasie sesji". (Ze wspomnianej powyżej komisji. Przewodniczący Komisji d/s Społecznych Grzegorz Wirkus - 2012r.)

Panie Grzegorzu Wirkus, co od tamtego czasu w ustawodawstwie się zmieniło?
Od wielu lat obywatelska inicjatywa uchwałodawcza funkcjonuje w wielu miastach. Nagle oświeciło czy podczas "burzy mózgów" piorun w główkę uderzył?
01 Października 2014, godzina 13:08
~realista
Nie interesują mnie nazwiska. Istotna jest ocena rzeczywistych efektów rządzenia. Trzy wskaźniki:
1. Wysoki wskaźnik zadłużenia miasta.
2. Wysoka i rosnąca stopa bezrobocia.
3. Spadek udziału osób młodych w populacji.

Obiektywnie ten statek tonie i samo zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Nie wierzę w mądrość wyborców. Zamknijcie zatem oczy, zatkajcie uszy i czekajcie..., ale na łodzie ratunkowe od rządzącego układu nie liczcie. Mają przygotowane łodzie, ale wyłącznie dla siebie i ewentualnie mogą zwiększyć na wasz koszt moc ich silników.
01 Października 2014, godzina 12:53
~zero
Finster zawsze poszukuje poparcia partii władzy, nieważne kto przy sterze. Byleby się utrzymać na fotelu. Niestety, dla Niego, jak wskazują badania poparcie dla Arseniusza Finster spada i wynosi nie kilka procent mniej jak w ostatnich wyborach, a kilkadziesiąt. Jeden kontrkandydat doprowadzi do porażki Finstera, afiliacja do PO nie pomoże, a nawet zaszkodzi. Dobrze, że Arseniusz Finster tego nie rozumie.
01 Października 2014, godzina 12:26
~pisomatoły
"To skandal, że oni realizują nasz program, tylko my mamy do tego prawo"
01 Października 2014, godzina 12:14
~...???...!!!...LUDZIE MÓWIĄ...ABY BYŁO JASNE CO JEST CO, KTO JEST KTO...
LUDZIE MÓWIĄ...ABY BYŁO JASNE CO JEST CO, KTO JEST KTO...
LUDZIE MÓWIĄ...ABY BYŁO JASNE CO JEST CO, KTO JEST KTO... LUDZIE MÓWIĄ...ABY BYŁO JASNE CO JEST CO, KTO JEST KTO... ...cyt."...Burmistrz i dwóch zastępców i nikt nie raczył zaszczycić obecnością tego spotkania,starosty też nikt nie widział. Miejsca zarezerwowane no i nawet miejscówki nie musieli kupić bo słyszeliśmy ,że zostali zaproszeni. WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!Chojniczanie nie zawiedli , a Pani Żak przypomniała nam ,że niedługo wybory!!!!!!!. Tym się różni Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum ,od palium.To pierwsze jest szanowane przez Pacjentów ,Chojniczan,a to drugie przez WIPÓW .Powodzenia i wytrwałości w budowie no i w opiece nad chorymi.,...".
01 Października 2014, godzina 10:58
~Serialowa gwiazda zganiła władze Chojnic za ...nieobecność na charytatywnej imprezie...
Serialowa gwiazda zganiła ...
Serialowa gwiazda zganiła władze Chojnic za ...nieobecność na charytatywnej imprezie... Serialowa gwiazda zganiła władze Chojnic za ...nieobecność na charytatywnej imprezie... Katarzyna Żak została ambasadorką Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Będzie je wspierać w budowie stacjonarnego hospicjum... Katarzyna Żak będzie teraz twarzą Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach. Popularna aktorka zgodziła się przyjąć tytuł ambasadorki stowarzyszenia, bo chce pomagać, bo sama jest wrażliwa na los innych ludzi i jak to ujęła na niedzielnym koncercie w Chojnicach, bo człowiek nigdy sam nie wie, kiedy będzie potrzebował wsparcia. - Pomaganie jest trendy - żartowała na scenie Chojnickiego Domu Kultury. - Obowiązuje w sezonie jesienno-zimowym... Chwaliła Małgorzatę Kaczmarek i Bernadetę Klunder, lekarki z TPH: - To są dwie superdziewczyny - mówiła. - Mają płacone za 10 pacjentów, a opiekują się czterdziestoma...Więc nie mówmy, że się nam nie uda! Uda się! Jak Ewa Błaszczyk wyskoczyła z pomysłem budowy kliniki dla dzieci w śpiączce, też wszyscy pukali się w czoło. I co, kilkoro dzieci już się wybudziło! Aktorka z "Rancza" jest przekonana, że tak samo będzie z hospicjum stacjonarnym, które ma powstać w Lasku Miejskim. - Prawie już czuję się chojniczanką - śmiała się. - Najpierw przyjechałam tutaj na Noc Poetów, a teraz byłam już tu kilkanaście razy. Goszczą mnie fantastyczni ludzie Beata i Jarek Prądzyńscy, całkowicie za darmo, a ile ja u nich jem! Tego akurat po figurze Katarzyny Żak nie było widać. Jej koncert, na który sprzedawano bilety-cegiełki na TPH, składał się głównie z piosenek Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej, ale aktorka cały czas gawędziła, sypiąc anegdotami, dialogując z publicznością, żartując i opowiadając o swojej roli w serialu "Ranczo", o tym, jak zrobić najlepsze pierogi i o tym, co w życiu jest najważniejsze. Dwoiła się i troiła, by zachęcić widownię do licytowania "gadżetów", które przywiozła z myślą pomocy dla TPH. I był to m.in. scenariusz jednego z odcinków "Rancza" z autografami aktorów, książka Krystyny Jandy z jej osobistym wpisem "dla dobrego człowieka z Chojnic", który się na nią skusi...Katarzynie Żak szło jak z płatka, a publiczność doskonale się bawiła, bo atmosfera zrobiła się prawie rodzinna. - Czy jest tu ktoś z władz - zainteresowała się na końcu artystka, która sokolim wzrokiem wypatrywała choćby jednego samorządowca. Odpowiedziała jej głucha cisza. - Wstyd - skwitowała Żak. - Ale jesteśmy przed wyborami, warto zapamiętać... Podczas tego wieczoru TPH nagrodziło ludzi, którzy pomagają stowarzyszeniu. Odznaki otrzymali: Alina i Adam Flohrowie, Barbara Gierszewska i Dariusz Żuchowicz. Ci pierwsi za to, że zanim się stowarzyszenie do nich zwróci, już biegną z pomocą, pani Barbara dba o pyszną strawę na Aniołowie, a Darek Żuchowicz to Anioł konferansjerki - nie tylko pomaga w organizowaniu festynu w fosie, ale też promuje działalność TPH. Małgorzata Kaczmarek, prezeska TPH przypomniała, że stowarzyszenie opiekuje się nieuleczalnie chorymi w ich ostatniej drodze. By móc być z nimi do końca, otaczać ich profesjonalną opieką i dawać im wszelkie wsparcie, konieczna jest budowa stacjonarnego obiektu, bo na razie możliwa jest tylko pomoc domowa. Na ten cel stowarzyszenie zbiera fundusze w najrozmaitszy sposób - poprzez organizowanie festynów i balów, zbiórkę wolnych datków do puszek, sprzedaż na kiermaszach najrozmaitszych atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy. Przed 1 listopada członkowie stowarzyszenia rozprowadzają znicze, a część dochodu zasila konto TPH. Co roku też TPH apeluje o odpis 1 procenta podatku w ramach rozliczania się z fiskusem. Jeśli chcemy pomóc, możemy dołączyć. Każda wpłata, każdy datek będą mile widziane..., źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140930/INNEMIASTA04/140939982..,.ARUŚ.
01 Października 2014, godzina 10:57
~PO - złodzij pomysłów
Zobowiązał się do realizacji punktów programu Platformy dotyczących inicjatywy uchwałodawczej, budżetu obywatelskiego
Co za kpina w żywe oczy wyborców. Te dwa pomysły zgłaszali w minionych miesiącach i latach ludzie z PChS. I wówczas radni miejscy z PO byli na nie. A teraz niosą to na swoim sztandarze. Hipokryci i marne marionetki!
01 Października 2014, godzina 10:56
~...Sprawdź, komu dasz zarobić po wyborach...
...Sprawdź, komu dasz zarobić po wyborach...
...Przed nami wybory. Czy wiecie ile zarabiają nasi radni za podnoszenie ręki podczas obrad? Sprawdziliśmy....Są radni, którzy uczciwie pracują na rzecz swoich wyborców, swojego miasta czy regionu. Niestety, są też tacy, którzy podczas zebrań komisji stałych czy też podczas sesji siedzą cichutko jak mysz pod miotłą. Przychodzą na sesję tylko po to, by "zaliczyć" obecność, bo za wagary jest potrącana część diety. Najwięcej w powiecie Jak pączki w maśle żyją sobie radni powiatowi. Miesięczna dieta dla "szeregowego" radnego to 1238 zł. Przewodniczący komisji zarabia ponad 200 zł więcej - dostaje 1463 zł. Warto nadmienić, że w powiecie funkcjonuje pięć komisji stałych - rolnictwa i ochrony środowiska, edukacji, kultury i sportu, zdrowia i spraw społecznych, a przewodniczący piątej komisji - rewizyjnej inkasuje co miesiąc 1576 zł. Dwóch wiceprzewodniczących rady powiatu Edmund Hapka i Jan Gadzała otrzymują miesięcznie 1689 zł, a przewodniczący Robert Skórczewski dostaje na konto 1914 zł. Przeczytaj również: Co mają toruńscy radni? Najbogatszy zarobił w ubiegłym roku ponad 360 tysięcy! Mniej w mieście Chojniccy radni zarabiają mniej niż ich koledzy i koleżanki z powiatu, choć w radzie miejskiej jest więcej komisji i ich przewodniczący mają większe zarobki od "zwykłych" radnych. I tak radny z Chojnic dostaje co miesiąc 677 zł, chyba, że jest właśnie przewodniczącym komisji, który dostaje czterysta zł więcej - 1063 zł. W chojnickiej radzie funkcjonuje aż siedem komisji: budżetu i rynku pracy, społeczna, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, edukacji, rewizyjna, kultury i sportu i ochrony środowiska. Z obserwacji podczas zebrań komisji i sesji można jednak spokojnie pokusić się o stwierdzenie, że liczbę komisji można uszczuplić, a przynajmniej połączyć. Niejednokrotnie zebrania kończyły się po kilku minutach albo tematów oprócz analizy materiału sesyjnego nie było zbyt wiele, albo odbywały się połączone zebrania kilku komisji. Tym bardziej, że w wielu tych komisjach siedzą ci sami radni. Tyle samo, co przewodniczący komisji (1063 zł), zarabiają wiceprzewodniczący rady miejskiej - Gabriela Wegner i Józef Skiba. Blisko dwa razy więcej dostaje za swoją pracę przewodniczący rady miejskiej Mirosław Janowski. Oceń władzę! Czy radni z powiatu chojnickiego zdali egzamin? Zapraszamy do głosowania! Skromniej w gminie Chojnice W gminie Chojnice radni otrzymują po 500 zł. Przewodniczący komisji mają 600 zł. W gminie funkcjonują cztery komisje - rewizyjna, rolnictwa, ochrony środowiska i rozwoju gospodarczego, gospodarki komunalnej, spraw społecznych i samorządów wiejskich oraz oświaty, kultury, sportu i turystyki. Przewodniczący rady gminy Tadeusz Leszczyński dostaje 1400 zł, a jego zastępczyni Danuta Łoboda 750 zł. ..., źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140930/WYBORYSAMORZADOWE/140939964, GORZAŁA TRZY.
01 Października 2014, godzina 10:55

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 441.00 454.00 DKKDKK 61.60 63.40
EUREUR 460.00 473.00 RUBRUB 4.50 6.40
CHFCHF 440.00 455.00 NOKNOK 44.70 46.50
GBPGBP 540.00 555.00 SEKSEK 43.50 45.30
Aktualizacja: 2022-05-16 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 445.17 451.00 DKKDKK 62.10 63.00
EUREUR 464.35 468.50 RUBRUB 4.60 6.30
CHFCHF 443.06 450.00 NOKNOK 45.20 46.10
GBPGBP 545.65 551.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-05-16 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy odpowiada Ci aktualny stan Lasku Miejskiego?
Ceny paliw2022-05-16

E95 E98 ON LPG
BP 7.19 zł 7.37 zł 7.19 zł 3.46 zł
Circle K 7.13 zł - 7.13 zł 3.43 zł
Lotos Optima 7.11 zł - 7.13 zł 3.45 zł
MZK 6.85 zł 7.14 zł 7.17 zł 3.39 zł
Orlen 7.11 zł 7.46 zł 7.13 zł 3.46 zł
PKS 7.11 zł - 7.09 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij