Piątek, 02 Czerwca 2023 | Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

Kończy się na obietnicach

Na zdjęciu od lewej: Kuba, Dawid, Błażej, Szymon, Michał, Kacper, Miłosz, Radek i Patryk.

Na zdjęciu od lewej: Kuba, Dawid, Błażej, Szymon, Michał, Kacper, Miłosz, Radek i Patryk.

- Czy w końcu ktoś może zapytać nas o zdanie, jaki skatepark spełniałby nasze wymagania i jednocześnie był bezpieczny? My chcemy skateparku maksymalnie o wartości miliona złotych - mówią sympatycy sportów ekstremalnych, których często można spotkać w okolicach parkingu przy parku Tysiąclecia.


O miejsce w Chojnicach, gdzie mogliby spokojnie trenować nie wadząc nikomu, skejci walczą już pięć lat. - Ci, którzy wyszli z tą inicjatywą, stracili już cierpliwość. Widzi pani tego chłopka, który nas mija? Był wśród nich. Już nie jeździ - mówi Patryk, który wydaje się być nieformalnym przywódcą grupy. W ciągu ostatnich dwóch lat chłopak uczestniczył w czterech spotkaniach z burmistrzem Areniuszem Finsterem. Ostatnie z nich odbyło się w maju. - Pokazaliśmy burmistrzowi ofertę jednej z najlepszych firm w Polsce od budowy skateparków, która mogłaby przyjechać do nas i stworzyć projekt w zależności od możliwości finansowych. Burmistrz obiecał, że skontaktuje się z tą firmą w przeciągu dwóch tygodni i oddzwoni do mnie - relacjonuje Patryk. Do dnia dzisiejszego połączenia od włodarza nie było. - To jest człowiek na stanowisku. Powinien dotrzymać słowa i oddzwonić. Zawsze kończy się na obietnicach - komentuje chłopak. - Nikt wam tyle nie da, co ja wam obiecam - dodaje z przekąsem Kacper.

- Burmistrz uparł się, aby chojnicki skatepark był na miarę tego w Emsdetten, żelbetowy. To koszt 3 milionów złotych. A przecież da się to zrobić za dużo mniejsze pieniądze, tylko dyrektor Jacek Domozych boi się, że taki byłby z kolei za głośny - mówi Dawid, jeden ze starszych chłopaków w grupie. Póki co w ratuszu znajduje się tylko projekt na skatepark wart 3 miliony. - Nawet jeśli go zawęzimy, to będzie minimum 500 tys. zł. Będziemy szukać środków zewnętrznych na skatepark. Temat nie jest zarzucony - zapewniał włodarz miasta na ostatnim posiedzeniu komisji edukacji i budżetu.

Daleko szukać nie trzeba. Skateparkiem mogą pochwalić się Człuchów, Czersk, Bytów czy nawet Karsin. - Taki na wzór Bytowa - betonowy, by nam odpowiadał - mówią zgodnie. - U nas temat skateparku ciągnął się już sześć lat. W końcu go zrealizowaliśmy. Koszt skateparku razem z projektem to 514 tys. zł - mówi Izabela Trojańska z wydziału infrastruktury i inwestycji w bytowskim ratuszu.

Długością starań o swoje miejsce do rozwijania pasji chojniczanie gonią kolegów z Bytowa. Na formę narzekać nie mogą. Zahartowały ich kilkugodzinne treningi, które odbywają kilka razy w tygodniu. Ewolucjami na rolkach, rowerach czy deskach zwracają uwagę przechodniów. Czasami mogą liczyć też na telefon życzliwych, który kończy się sprawdzeniem kondycji strażników miejskich. - Nie chcemy nikomu przeszkadzać. Ludzie nie mają nic przeciwko nam, ale nie podoba im się to, że jeździmy po mieście - mówi Patryk. W obietnice polityków już nie wierzą, tym bardziej przed wyborami. We wrześniu nagrali film "Skatepark dla Chojnic", który można znaleźć i polajkować w internecie. Ostatnia sobota to z kolei happening na rynku, w którym chojniczanie mogli również okazać swe poparcie dla inicjatywy.

Młodych miłośników sportów ekstremalnych w Chojnicach jest około czterdziestu. W trakcie roku szkolnego można ich spotkać popołudniami na "getcie". - Tak nazwaliśmy to miejsce przy parkingu, bo nieopodal znajduje się market o podobnej nazwie, a poza tym czujemy, że nie ma dla nas miejsca w tym mieście. Skatepark byłby naszym azylem - mówią zgodnie.

Reklama | Czytaj dalej »

 

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

22 komentarzy

~tomaszzegar
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Października 2014, godzina 13:30
Oceniono 25 razy -11
~Chojnice w chojnicach
Wcześniej było już to wspominane że:
Burmistrz woli zamiast skateparku , dostosować stadion Chojniczanki Chojnice do wymogów I ligowych wyznaczonych przez PZPN oraz na stypendia dla piłkarzy Chojniczanki Chojnic . Na to burmistrz zawsze znajdzie pieniądze, skoro są to jego zachcianki .
08 Października 2014, godzina 12:36
Oceniono 11 razy 9
~Ja też !
Burmistrz nie ma konkurencji także Panowie i Panie z PChS i PiS dajcie spokój sobie i innym ... poważnie nie ma sensu. Jak macie osiągnąć marny wynik wyborczy ! Po co to komu ?
08 Października 2014, godzina 11:18
Oceniono 14 razy -6
~oko
nie zagłosuję na PiS i PChS!
Odam gos na KWW Finstera.
08 Października 2014, godzina 10:41
Oceniono 21 razy -9
~JdArc
Finster WAM NIE POMOŻE! Znany jest z niedotrzymywania obietnic. Nie jesteście liczącym się elektoratem tak jak kibole chojniczanki. Dlatego burmistrz ma Was w doopie. Zwróćcie się o pomoc do Projektu Chojnicka Samorządność. Oni coś wymyślą, a Finster potem skopiuje ich pomysł jako swój własny, czyli PLAGIAT i wybuduje Wam SKATEPARK!
Ostatnio udowodnił, że jego poplecznicy z PO kopiują pomysły PCHS-u...
08 Października 2014, godzina 00:19
Oceniono 17 razy 11
~Sywek
Co do kortów tenisowych, które kolega wymienił. Słuchaj, w chojnicach są korty, możesz wybrać się na orlik na osiedlu kolejowym i poprosić o rozłożenie siatki do tenisa, jeśli jednak nie chce Ci się ruszyć dupy żeby iść na orlik i rozłożyć siatkę, żeby zagrać, tylko marudzisz, żęby mieć kort pod domem, najlepiej w piwnicy to przepraszam... ale chyba nie o to chodzi. Jeśli nie masz tyle entuzjazmu do grania, żeby rozłożyć siatkę, albo się przejść na orlik, to na pewno przez nastepne 10 lat będziesz zawzięcie grał w tenisa na korcie. Chłopaki nie mają tu skateparku to jeżdżą do bydgoszczy. Ciekawe czy ty byś jeździł co weekend do bydgoszczy, żeby zagrać w tenisa... Pomyśl, potem napisz.
07 Października 2014, godzina 23:32
Oceniono 10 razy 10
~Sylwek
Ile można wysłuchiwać obietnic albo takiego "głupiego" gadania typu - zadzwonimy do was. Skoro i tak burmistrz pokazał jak głęboko ma młodzież. Wybudujmy kolejny orlik, który będzie stał pusty. Wiadomo, że gmina ma ważniejsze wydatki, a władzy chodzi o to, żeby miasto się reprezentowało dla przyjezdnych, nie dla mieszkańców, bo przyjezdni to potencjalny dochód. A przecież co może zdziałać "mała" grupa skate'rów. Skatepark nie będzie wykonany dla tych około 50 sketerów w chojnicach, tylko dla większej rzeszy osób, które zaczną dopiero próbować swoich sił jeśli będą mieli swoiste miejsce do prób, a nie podskakiwanie pod krawężniki na wyżej wymienionym miejscu. Rozwinąć swój talent idzie jedynie w piłce nożnej lub w rzucaniu kulami w parku 1000 lecia - śmiechu warte. Skate park jest to może nie tania inwestycja ale na pewno posłuży ona nie jednemu pokoleniu. Szkoda, że chłopaki muszą tracić pieniądze i wyjeżdżać na skatepark do bydgoszczy, czerska i bytowa. Pozdrowienia chłopaki, oby tak dalej to może coś się ruszy, bo jak nie, to będziemy mieli kolejny pusty orlik na kolejnym osiedlu.
07 Października 2014, godzina 23:26
Oceniono 10 razy 8
~nie dla skatepark !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Października 2014, godzina 23:20
Oceniono 16 razy -12
~To jest ściśle polityczna sprawa.
Taka młodzież nie ma czynnego prawa wyborczego to ich Finio olewa. Co innego obiecywać a co innego coś zrobić. Tam gdzie mieszka kilkunastu potencjalnych wyborców sprawy toczą się znacznie szybciej.
07 Października 2014, godzina 17:45
Oceniono 16 razy 8
~do ech
Piszesz ~ech nie czytając uważnie. cyt. " Skatepark byłby naszym azylem". gettem jest miejsce kolo parkingu gdzie spotykają się na próby.
07 Października 2014, godzina 17:32
Oceniono 10 razy 6
~kokon
Mamy świetną młodzież! Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty z tym filmem i sobotnią akcją! Trzymam kciuki
07 Października 2014, godzina 17:29
Oceniono 18 razy 14
~Agrest
W pełni popieram inicjatywę chłopaków aż miło popatrzeć jak tam dokazują. Czy nie ma w Chojnicach żadnych dziewczyn z ekstremalną pasją?
07 Października 2014, godzina 17:21
Oceniono 17 razy 13
~Frustraci !!!
Ogromne NIE dla politycznych docinek pod tym tekstem !!! Proszę polityczne rozmyślania przenieść na inny grunt ok !? A tu możecie wesprzeć młodzież w ich działaniach klikając lubię to : https://www.facebook.com/skateparkchojnice?fref=ts

To nie miejsce to tego typu wywodów i myślę że autor tego artykułu jak i jego bohaterowie by sobie tego nie życzyli
07 Października 2014, godzina 16:03
Oceniono 16 razy 4
~abc
Finster to typowy polityczny oszust, park 1000-lecia do połowy zrobiony. Naobiecywał gruszek na wierzbie i nic od kilku lat z tego nie wyszlo.Ale za to wychodzą podwyżki dla kolesiów prezesów spółek miejskich i na kolejne etaty w urzędzie miasta. Ten facet wypstrykał się już dawno z pomysłów. teraz tytko martwi sie o swój stołeczek. Czas go zmienić.Wybory wkrótce.Zróbmy to wreszcie....
07 Października 2014, godzina 15:02
Oceniono 27 razy 15
~do Michała
Śmieszny jesteś czy co?
07 Października 2014, godzina 13:50
Oceniono 16 razy 6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 416.00 428.00 DKKDKK 51.00 60.00
EUREUR 448.00 460.00 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 457.00 472.00 NOKNOK 34.00 37.00
GBPGBP 520.00 535.00 SEKSEK 35.00 38.00
Aktualizacja: 2023-06-01 18:34
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 419.12 424.08 DKKDKK 51.10 59.90
EUREUR 450.73 456.17 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 459.00 465.00 NOKNOK 34.10 36.90
GBPGBP 522.00 530.00 SEKSEK 35.10 37.90
Aktualizacja: 2023-06-01 18:34
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że program imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w ciągu roku w mieście jest atrakcyjny?

Ceny paliw2023-06-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.59 zł 7.24 zł 6.27 zł 2.73 zł
Circle K 6.55 zł - 6.22 zł 2.7 zł
Lotos Optima 6.57 zł - 6.15 zł 2.75 zł
MZK 6.5 zł 6.89 zł 6.15 zł 2.73 zł
Orlen 6.57 zł 6.99 zł 6.25 zł 2.73 zł
PKS 6.57 zł - 6.2 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij