Poniedziałek, 03 Października 2022 | Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

'Trzeba będzie wychodzić głosy'

Piotr Stanke startuje do powiatu z miasta Chojnice, a Marek Rodzeń (z lewej) z gm. Brusy.

Piotr Stanke startuje do powiatu z miasta Chojnice, a Marek Rodzeń (z lewej) z gm. Brusy.

Prawo i Sprawiedliwość swoją kampanię opierać zamierza na bezpośrednim  kontakcie z wyborcami. We wtorkowe popołudnie w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego przedstawiali swoich kandydatów do rad: powiatu chojnickiego, miasta Chojnice, gminy Chojnice i gm. Konarzyny. Na mocy porozumienia z Projektem Chojnicka Samorządność, nie wystawiają swojego kandydata na burmistrza, a dają poparcie Mariuszowi Brunce.

 

- Ci, którzy będą chodzić od domu do domu, osiągną sukces – uważa Piotr Stanke, były poseł, obecnie wicewójt gminy Chojnice, które startuje z listy miejskiej do powiatu. Indywidualny kontakt i rozmowa z ludźmi szczególnie istotne będą ze względu na okręgi jednomandatowe. - Trzeba będzie wychodzić głosy – podkreśla przewodniczący struktur PiS-u w Chojnicach. Na liście są też Aleksander Mrówczyński, aktualny radny powiatowy, oraz Marek Szmaglinski, który chce przenieść się z rady miejskiej. Wśród nazwisk na listach są osoby bezpartyjne, ale też członkowie Projektu Chojnicka Samorządność. W szczególności listę do rady powiatu z okręgu miasta wspomagają kobiety z tego gremium.

Reklama | Czytaj dalej »

W okręgu nr 2 (gm. Chojnice i Konarzyny) do powiatu startują m.in. aktualny radny Wojciech Rolbiecki i Eugeniusz Wirkus, sołtys Krojant i aktualnie rajca gminny. Z gminy Brusy m.in. Zenon Bieliński i Marek Rodzeń, a z Czerska Maciej Jakubowski i Karol Jagielski.

Powrocić do Rady Miejskiej Chojnic chce były radny Andrzej Dolny. Startuje też Bartosz Bluma, aktualny radny miejski. Wejść do rady chciałby też adwersarz burmistrza Marcin Wałdoch. - Mam nadzieję zmienić ten niekorzystny układ – mówi wprost. Jedyną kandydatką do miejskiej rady jest Joanna Gierszewska, która w ostatnich wyborach do senatu zdobyła poparcie ponad 15 tysięcy wyborców. Pracuje jako powiatowy rzecznik konsumenta w starostwie powiatowym.

Zobacz całe listy PiS (jedna osoba z 18 kandydatów do rady powiatu wycofała się w ostatniej chwili – wykreślona pozycja 10).

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

129 komentarzy

~DO "zero?"
nie chodziło mi o miasto widać taki rozgarnięty a nie potrafi czytać ze zrozumieniem
16 Października 2014, godzina 20:03
Oceniono 94 razy 18
~zero
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Października 2014, godzina 20:02
Oceniono 82 razy -32
~zero
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Października 2014, godzina 19:57
Oceniono 84 razy -32
~DO "zero?"
polecam leczyć się na nogi bo na głowę już za późno
16 Października 2014, godzina 19:52
Oceniono 84 razy 22
~DO PONIŻEJ!!!
Ty "zero" jednak nie możesz pozbyć się tych swoich obsesji /tak to jest obsesja/ na tle: komuchów, UB-eków, SB-eków, ZOMO-wców, ORMO-wców, Rosjan, a zwłaszcza tych leżących na cmentarzach w Polsce! Co ciebie obchodzi z kim spotyka się burmistrz, lub z kim na takim spotkaniu pije alkohol, nie wolno mu, on nie może mieć swojego prywatnego życia, ty mu zabronisz?

Proszę Państwa takie oto "ZERO" przesiąknięte nienawiścią do każdego kto nie jest skrajnym prawicowcem chce abyście go Państwo wybrali do rady! Mało tego, takie "ZERO" mam tak wygórowane ambicje, że marzyło aby zostać burmistrzem Chojnic!

Zacznij się wreszcie leczyć, zanim nie jest za późno!
16 Października 2014, godzina 19:40
Oceniono 82 razy 26
~do ZERO
Dziękuję za odpowiedź, szczególnie urzekło mnie to :

"Dalej, jeśli zostanę radnym to połowę pieniędzy oddam na działalność wydawniczą dla promocji młodych chojniczan, połowę wydam dosłownie na dokarmianie osób bezdomnych. "

ale zadałem inne pytanie na które mi pan nie odpowiedział ile z tych pieniędzy które otrzyma Pan z kasy Rady Miejskiej na konto pozostanie do rozdysponowania czy fakt iż zostaną one zajęte przez komornika skrzętnie chce pan ukryć ?? Czy też MY MIESZKAŃCY I PODATNICY mamy spłacać Pańskie zobowiązania ???? czy to też kłamstwo ? Oczywiście to też jest kłamstwo, widać brak panu odwagi i najważniejsze HONORU
16 Października 2014, godzina 19:34
Oceniono 82 razy 12
~zero
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Października 2014, godzina 19:13
Oceniono 74 razy -28
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Października 2014, godzina 19:00
Oceniono 69 razy -11
~zero
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Października 2014, godzina 18:41
Oceniono 76 razy -18
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Października 2014, godzina 18:16
Oceniono 62 razy -34
~............
~zero
Mieszkam w Chojnicach. A pracuję w różnych miejscach, to wolny świat. Nie potrzebuję tego ryczałtu. Całość, co miesiąc, oddam na cele społeczne.Ciekawe na jakie cele, może dokładniej ?

Może kandydat do rady miejskiej o pseudonimie "zero" ( dobrze się nazwał, nick obrazuje całość ) powie na jakie cele przeznaczy pieniądze i ile z nich zabierze najpierw komornik
16 Października 2014, godzina 18:05
Oceniono 64 razy 16
~Dobroczyńca
Była noc z 22 na 23 października. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie – dwóch mężczyzn miało się awanturować pod hotelem przy placu Piastowskim w Chojnicach. Na miejsce wysłał patrol policji. Zgłoszenie jakich wiele, jednak miało dotyczyć znanego chojniczanina Marcina Wałdocha i jego kolegi. Według policji mężczyźni próbowali wedrzeć się do budynku oraz kopali stojące przed nim auta.
Atak na drzwi
– Tego dnia mieliśmy komplet gości. Zamknęłyśmy więc drzwi. Nagle usłyszałyśmy, że ktoś się do nich dobija – mówi pracownica hotelu. – Pod drzwi podeszło dwóch mężczyzn. Dość agresywnie się dobijali. W końcu zauważyli dzwonek. Zaczęli wydzwaniać. To strasznie hałasuje, więc koleżanka podeszła do drzwi i powiedziała, że nie ma wolnych miejsc – relacjonuje kobieta. Wtedy mężczyźni mieli odejść, żeby po chwili wrócić. – Zaczęli uderzać w drzwi. Jeden z nich był szczególnie agresywny. Myślałyśmy, że drzwi wepchną do środka. Nawet udało im się to na kilka centymetrów, ale na szczęście wróciły na swoje miejsce. Mam doświadczenie w pracy w barze, ale wtedy zaczęłam się naprawdę bać.
Atak na auta
Kobieta uprzedziła mężczyzn, że zadzwoni po policję. – Wtedy ten bardziej agresywny zdenerwował się bardzo. Drugi mężczyzna go odciągał. Na chwilkę był spokój.
Po kilku minutach panie w recepcji usłyszały huk. – Nie wiedziałyśmy, co się dzieje – mówi pracownica hotelu. Przez okno kobiety zauważyły, jak mężczyźni „wyżywają się” na zaparkowanych samochodach. – Skakali po nich, kopali je i przekręcali lusterka. Jedno z aut należało do naszego klienta. Musiałam wezwać policję. Wiem, do czego zdolni są pijani mężczyźni – dodaje kobieta.
Legitymowanie
– Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał na samochodzie. Na widok policjantów chciał uciec. Został zatrzymany – mówi oficer prasowa chojnickiej policji Renata Konopelska-
-Klepacka. – Mężczyźni to 31-letni mieszkaniec Chojnic oraz 32-latek z powiatu tucholskiego. Policjanci wyczuwali od nich woń alkoholu – dodaje.
Mężczyźni zostali wylegitymowani, spisani przez funkcjonariuszy i wypuszczeni do domu. – Policjanci zebrali zeznania świadków. Prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie z artykułu 51 paragrafu 2 Kodeksu wykroczeń. Chodzi o zakłócanie spokoju – tłumaczy Renata Konopelska-Klepacka. Policyjne postępowanie może się jednak poszerzyć o inny wątek. – Sprawdzamy, czy zaparkowane tej nocy na placu Piastowskim auta zostały zniszczone. Jeśli tak, to ich właściciele będą mogli składać wnioski o ukaranie – dodaje rzeczniczka.
Bez komentarza
Marcin Wałdoch i jego znajomy potwierdzili w rozmowie z nami, że byli tej nocy na placu Piastowskim. Potwierdzili też, że byli legitymowani przez policjantów. Marcin Wałdoch najpierw szeroko wypowiadał się w tej sprawie, ale później uznał, że nie będzie odpowiadał na zadane przez nas pytania, że pozostanie przy oświadczeniu, które przesłał nam mailem i które publikujemy obok. Jego kompan nie chciał odnosić się do policyjnych czynności, bo, jak dodał, nie wie nic na temat toczącego się w tej sprawie postępowania.
Osoba publiczna
Marcin Wałdoch w swoim oświadczeniu napisał o osobie publicznej w myśl Kodeksu karnego. Tyle tylko, że ustawa mówi o funkcjonariuszu publicznym. Różnica jest znaczna, bo tym drugim jest na przykład prezydent RP, poseł, radny czy burmistrz. Osoba publiczna to ktoś powszechnie znany, występujący publicznie i zajmujący głos w sprawach ważnych dla społeczności lokalnej (definicja obok).
Marcin Wałdoch jest osobą publiczną – prezesem Arkanów Historii, stowarzyszenia, które nieraz wypowiadało się publicznie. Jako członek Projektu Chojnicka Samorządność uczestniczył w jego konferencjach prasowych. Startował nawet w wewnętrznych wyborach na kandydata na burmistrza Chojnic. Prawybory w PChS-ie przegrał z Mariuszem Brunką. W końcu Marcin Wałdoch jest też członkiem lokalnego Prawa i Sprawiedliwości. Publicznie krytykował burmistrza Chojnic, kiedy ten był obwiniony o zakłócanie protestu w sprawie likwidowania samorządowego przedszkola w Chojnicach.
16 Października 2014, godzina 17:57
Oceniono 64 razy 38
~Dobroczyńca
a tutaj kilka słów o kandydacie do rady miejskiej bardzo ciekawy artykuł

http://czas.tygodnik.pl/a/co-chojnicki-polityk-robil-w%C2%A0nocy-pod-hotelem
16 Października 2014, godzina 17:56
Oceniono 60 razy 38
~Mirek
pan Wałdoch do rady miejskiej ???????? to jakiś żart od dawna mieszka i pracuje w Poznaniu więc jak on to widzi mieszkać w Poznaniu a tutaj brać pieniądze ?????

panie Marcinie z kogo pan ( pan napisałem specjalnie z małej bo nie mam szacunku dla kłamców )
chce oszukać ??? od kiedy mieszka pan w Chojnicach ? chyba od wczoraj

Widać iż prawda w oczy kole Widać mało ludzi wie że nie mieszka pan w Chojnicach tylko w Poznaniu a w Chojnicach pojawia się sporadycznie
16 Października 2014, godzina 17:52
Oceniono 62 razy 32
~kaz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Października 2014, godzina 16:30
Oceniono 62 razy -36

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 492.00 508.00 DKKDKK 64.20 66.20
EUREUR 476.00 488.00 RUBRUB 6.30 7.70
CHFCHF 495.00 510.00 NOKNOK 44.30 46.20
GBPGBP 543.00 559.00 SEKSEK 43.60 45.60
Aktualizacja: 2022-10-02 18:30
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 496.00 502.00 DKKDKK 64.70 65.70
EUREUR 480.00 485.00 RUBRUB 6.35 7.60
CHFCHF 499.00 507.00 NOKNOK 44.80 45.80
GBPGBP 548.00 555.00 SEKSEK 44.10 45.10
Aktualizacja: 2022-10-02 18:30
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy popierasz wyłączanie oświetlenia w mieście w porze nocnej?
Ceny paliw2022-10-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.39 zł 7.12 zł 7.29 zł 3.02 zł
Circle K 6.33 zł - 7.23 zł 2.99 zł
Lotos Optima 6.33 zł - 7.23 zł 3.01 zł
MZK 6.25 zł 7.19 zł 7.2 zł 2.98 zł
Orlen 6.42 zł 7.34 zł 7.29 zł 3.02 zł
PKS 6.19 zł - 7.08 zł 2.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij