Piątek, 27 Stycznia 2023 | Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. Krzysztof Różycki

Honorowy zdaniem obywateli czy radnych?

Janusz Jutrzenka Trzebiatowski na promocji tomiku wierszy Janusza Gierszewskiego w grudniu 2012 w baszcie przy ul. Sukienników.

Janusz Jutrzenka Trzebiatowski na promocji tomiku wierszy Janusza Gierszewskiego w grudniu 2012 w baszcie przy ul. Sukienników.

Na prośbę Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego burmistrz Arseniusz Finster wystąpił z inicjatywą przyznania honorowego obywatelstwa artyście Januszowi Jutrzence Trzebiatowskiemu. Na najbliższej i zarazem ostatniej sesji w tej kadencji rajcy pochylą się nad uchwałą.

- Liczę na rzetelną, obiektywną ocenę zaangażowania Janusza Trzebiatowskiego. Mam nadzieję, że czas w którym jesteśmy nie będzie wpływał na decyzję wysokiej rady. Jaka by ona nie była, jestem przekonany, że to honorowe obywatelstwo będziemy nadawać - zaznacza włodarz miasta. Innego zdania jest członek opozycji i jednocześnie prezes Stowarzyszenia "Wspólna Ziemia" Radosław Sawicki, który proponuje by decyzję w tej sprawie podjęli sami chojniczanie poprzez referendum.

Reklama | Czytaj dalej »

Jeśli Arseniuszowi Finsterowi uda się przeforsować tytuł honorowego obywatela Chojnic dla Janusza Trzebiatowskiego, będzie to drugie w tym roku odznaczenie tym tytułem. W lipcu za organizację pomocy humanitarnej w latach 1997- 2002 odznaczono Reinholda Wietkampa.


- Nie boimy się tego tematu. Niektórzy mówią, że lepiej poczekać, może nowa rada. Ja uważam, że nie, ponieważ czasookres działalności pana Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego właśnie ma wymiar tej kadencji i nawet troszeczkę wcześniej - argumentuje Arseniusz Finster. Odznaczenie artysty pochodzącego z Chojnic a związanego z Krakowem do żywego bulwersuje Radosława Sawickiego. - Czy na tak duże wyróżnienie człowiek ten zasługuje tylko dlatego, że doszło do barterowej transakcji pomiędzy nim a miastem Chojnice? - pyta Sawicki nawiązując do faktu przeznaczenia i wyremontowania na potrzeby galerii średniowiecznej baszty, w której powstało muzeum imienia artysty, w zamian za przekazanie miastu części swego dorobku artystycznego. Baszta miała tętnić życiem i nadawać tempo wydarzeniom kulturalnym w mieście. Czy spełniła swe zadanie? Wchodząc na stronę galerii ostatnie aktualności dotyczą Dni Sztuki organizowanych we wrześniu 2013 roku.

Prezes "Wspólnej Ziemi" przypomina również fakt, o którym artysta zapewne chciałby zapomnieć. - W roku 2011 Janusz Jutrzenka Trzebiatowski nazwał chojniczan "hołotą", dowodząc, że wielu mieszkańców Grodu Tura nie jest godna jego sztuki i jej nie zrozumie. Do dziś nie przeprosił - przypomina Sawicki i apeluje do burmistrza i radnych, aby o zdanie w tym temacie zapytali obywateli Chojnic. - Proponuję referendum w tej sprawie. Można je zorganizować przy okazji wyborów samorządowych, co znacznie obniżyłoby koszty. Wynik referendum powinien być wiążący dla nowych władz Chojnic - kwituje opozycjonista.

 

Przeczytaj również:

Trzebiatowski honorowym chojniczaninem?

Benefis Janusza Trzebiatowskiego

Finster przeprasza za hołotę

Melisa dla burmistrza

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

34 komentarzy

~mona
O matko! Jak ludzie takiego pokroju jak ten z godz. 13.40, 15.00 i 15.02 broni tego "artysty", to ja już nic więcej nie mam do powiedzenia...
27 Października 2014, godzina 18:13
Oceniono 5 razy 5
~odp.
wejdź na dach ratusza i spróbuj pofruwać..nienawiść pewnie doda ci skrzydeł
27 Października 2014, godzina 16:08
Oceniono 9 razy 7
~DO PONIŻEJ!!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Października 2014, godzina 15:02
Oceniono 16 razy -10
~DO PONIŻEJ!!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Października 2014, godzina 15:00
Oceniono 14 razy -10
~naiwny obrońco degeneratów..
nawet sobie nie wyobrażasz wulgarna kanalio jak wielu obywateli jest już na NIE dla obecnej skorumpowanej, pełnej patologicznych działań władzuni..
27 Października 2014, godzina 14:39
Oceniono 19 razy 17
~DO PONIŻEJ!!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Października 2014, godzina 13:40
Oceniono 26 razy -22
~3x NIE
Radni przestraszyli się gniewu mieszkańców Chojnic i pan Jutrzenka nie będzie honorowym obywatelem, teraz i nigdy i na wieki wieków NIE!
27 Października 2014, godzina 13:30
Oceniono 21 razy 17
~"Nie boimy się tego tematu"
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
23 Października 2014, godzina 10:50
Oceniono 39 razy -23
~Stefek Burczymucha

Kazik Ostrowski zasługiwał na wyróżnienie i wdzięczność Arka Finstera ponieważ to dzięki Kazikowi Arek ma w ratuszu tą zdegenerowaną kanalie - Roberta Wajlonisa - podłego człowieka, marnego prawnika, lecz nieprzeciętnego oszusta i skorumpowanego degenerata. Ten podły człowiek jest lojalnym pomocnikiem Arka we wszystkich oszustwach, bezprawiach, kradzieżach społecznego majątku, i w innych przekrętach jakich dopuszcza się Arek i jego korupcyjna klika.

komentarz z 13 Października 2014, godzina 09:26 ze strony http://chojnice24.pl/artykul/19132/rada-seniorow-popiera-finstera/15/

~nieśmiały parafianin
Nasz wspaniały skorumpowany burmistrz Arek Finster delektuje się wszystkimi fałszywymi pochwałami jak dziecko czekoladą i cukierkami! Nasz narcyz wydaje się być w tymi pochwałami odurzony i domyślam się, że pewnie czuje się jakby był w siódmym niebie.

Kazik Ostrowski w ostatnich nie tylko wspiera Arka symbolicznym poparciem i fałszywymi pochwałami lecz także i praktycznymi działaniami. To dzięki Kazikowi nasz burmistrz ma w ratuszu najbardziej oddanego sobie skorumpowanego pomocnika, mającego poczucie bycia ponad prawem, i pozbawionego skrupułów degenerata, i obwiesia - Roberta Wajlonisa, który swoją pogardą dla chojniczan i innych ludzi, poczuciem swojej wyższości, i ciągłym promowaniem bezprawia i korupcji w ratuszu, dorównuje jedynie samemu hersztowi korupcyjnej chojnickiej mafii - samemu Arkowi! W Chojnicach nie jest chyba żadną tajemnicą, że burmistrz Arek Finster to skorumpowany oszust i złodziej. Arek to typek spod ciemnej gwiazdy w każdym rozmiarze i z każdej perspektywy.

Historie o tym jak degenerat Robert dostał prace w ratuszu słyszałem w rożnych wersjach od samego Kazika Ostrowskiego, Leszka Chamier-Ciemińskiego, a pomniejsze watki także i od innych osób.

Jakkolwiek główne watki wszystkich tych opowieści pokrywały się:

W 1992 Leszek Chamier-Ciemiński mial złą prasę, szczególnie ze strony Gazety Pomorskiej. W roku 1992 Gazeta Pomorska oficjalnie była niby niezależna, ale przejęli ją towarzysze, którzy rutynowo pisali nierzetelne i kłamliwe artykuły. W tym czasie chojnickiemu oddziałowi Gazety przewodniczyła wyjątkowa kanalia - towarzysz Kazik Ostrowski.
Sekretarka burmistrza przeglądała artykuły w gazetach, podsumowywała treść artykułów i robiła dla Leszka Chamier-Ciemińskiego prasówkę. Leszek chciał zatrzymać ten strumień kłamliwych i krytycznych artykułów pod swoim adresem i podobno skontaktował się z Kazikiem Ostrowskim prosząc go by był w swoich artykułach bardziej obiektywny i by zauważał także pozytywne osiągnięcia jakie miał urzędujący wówczas burmistrz. W odpowiedzi na żądania burmistrza Leszka Chamier-Ciemińskiego o poprawę obiektywności artykułów publikowanych przez Gazetę Pomorską towarzysz Kazik Ostrowski zażądał od Leszka by zatrudnił w ratuszu zięcia towarzysza Ostrowskiego. Korupcyjne zatrudnienie Roberta Wajlonisa (zięcia Kazika Ostrowskiego) miało zapewnić koniec krytycznych wobec burmistrza Leszka artykułów.
Oficjalnie zdegenerowanego Roberta Wajlonisa na stanowisko sekretarza urzędu miejskiego powołała ówczesna rada miejska. Jak to można znaleźć w oficjalnym sprawozdaniu, pomimo protestów niektórych uczciwych radnych - byli współpracownicy Leszka byli w większości i większością głosów powołali Roberta na stanowisko sekretarza w chojnickim ratuszu. W ten sposób w 1992 ten obleśny degenerat dostał pracę w ratuszu. A Gazeta Pomorska kierowana w Chojnicach przez Kazika Ostrowskiego z dnia na dzień zaczęła pisać dobrze o Ciemińskim.

Od 1992 Robert dopuścił się niejednego bezprawia, mnóstwo oszustw i korupcyjnych intryg by promować bezprawie i korupcje w chojnickim ratuszu. Zdegenerowany Robert jest jednym z głównych filarów podtrzymujących korupcyjne rządy Arka Finstera w Chojnicach.

Skale degeneracji moralnej i etycznej Kazika Ostrowskiego i jego zięcia Roberta Wajlonisa najdobitniej podkreśla fakt, że wychowany w przez nich w środowisku pogardy dla prawa, pogardy dla wszelkich norm społecznych, i przy braku jakiegokolwiek szacunku dla ludzi - wnuk Kazika a syn Roberta okazał się zwykłym bandziorem. Tylko z tak dogłębnie zdegenerowanego gniazda jak rodzina Kazika Ostrowskiego i Roberta Wajlonisa może pochodzić młody człowiek, który dla rozrywki i przyjemności zajmuje się rozbojem, rabunkiem, i napadami na chojnickie sklepy.

Poparcie takich degeneratów jak Kazik Ostrowski i Robert Wajlonis jest niewątpliwie powodem do dumy dla naszego skorumpowanego burmistrza Arka. Z naszych prywatnych rozmów z Arkiem wiem, że nasz szanowny burmistrz brzydzi się uczciwymi ludźmi, a przestrzeganie praw i norm społecznych i etycznych uważa za przejaw naiwności i głupoty.

Jestem przekonany, że miłościwie nam panujący burmistrz Arek potwierdzi trafność moich wniosków i spostrzeżeń poprzez wymuszenie cenzury prewencyjnej mojego komentarza.

Niecenzurowany komentarz jest dostępny na stronie http://chojnice.livejournal.com


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru

13 Października 2014, godzina 09:26
23 Października 2014, godzina 09:29
Oceniono 35 razy -3
~zero
Świństwem wobec chojniczan było przyznanie tytułu honorowego obywatela miasta Chojnice Kazimierzowi Ostrowskiemu:

http://polityka-chojnice.blogspot.com/2010/10/honorowy-obywatel-o.html

, który okazał się być członkiem ORMO:

http://polityka-chojnice.blogspot.com/2014/07/ludzie-finstera-cz-i-kazik-z-ormo.html

Kolesie, bo tak można ich nazwać, kolesie z dawnego układu promują się na potęgę. Ciągle trzeba powtarzać, że w Moskwie promowany był Arseniusz Finster, przez politruka PZPR-owskiego Włodzimierza Delugę. Jest rok 2014, a w Chojnicach rządzą ludzie związani z dawnym systemem władzy. Z systeme, który szkodził Polsce i Polakom.
23 Października 2014, godzina 09:11
Oceniono 41 razy 13
~uwaga
owym tytułem można sobie co najwyżej d...ę podetrzeć, tytuły i honory przyznane przez tę ekipę są kpiną ze społeczności miasteczka, dowodzą buty i arogancji skundlonej ekipy.
22 Października 2014, godzina 15:38
Oceniono 55 razy 17
~...
Honorowanie Jutrzenki to kpina z chojniczan. Burmistrzu Finster - nie zapomnimy.
22 Października 2014, godzina 15:14
Oceniono 53 razy 15
~Najlepszy zawodnik
Projekt Uchwały Rady Miejskiej:
Nadaje się Honorowe Obywatelstwo Miasta Chojnice Panu Januszowi Jutrzenka-Trzebiatowskiemu, mieszkańcowi miasta Krakowa w Polsce...(pisownia oryginalna).

Myślałem, że nawet radny Kowalik wie, że Kraków leży w Polsce i nie trzeba tego pisać w Uchwale. Jeśli jest inaczej, to poziom intelektualny radnych jest porażający.
22 Października 2014, godzina 10:24
Oceniono 59 razy 17
~tak jest
Jakby Jutrzenka był honorowy to by nie pchał to to obywatelstwo i oświadczył, że go nie chce wobec niechęci mieszczan chojnickich wobec jego osoby!
22 Października 2014, godzina 08:57
Oceniono 55 razy 13
~do poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Października 2014, godzina 21:37
Oceniono 91 razy -31

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 428.00 440.00 DKKDKK 61.40 62.80
EUREUR 466.00 478.00 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 464.00 479.00 NOKNOK 42.40 44.10
GBPGBP 529.00 544.00 SEKSEK 41.20 42.90
Aktualizacja: 2023-01-26 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 431.51 437.68 DKKDKK 61.50 62.70
EUREUR 469.15 473.19 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 467.77 473.03 NOKNOK 43.00 43.90
GBPGBP 532.80 539.16 SEKSEK 41.50 42.40
Aktualizacja: 2023-01-26 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-01-26

E95 E98 ON LPG
BP 6.57 zł 7.32 zł 7.79 zł 3.23 zł
Circle K 6.52 zł - 7.74 zł 3.19 zł
Lotos Optima 6.54 zł - 7.76 zł 3.16 zł
MZK 6.59 zł 6.89 zł 7.71 zł 3.21 zł
Orlen 6.61 zł 7.23 zł 7.79 zł 3.21 zł
PKS 6.6 zł - 7.74 zł 3.2 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij