Poniedziałek, 04 Lipca 2022 | Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Cała naprzód do zwycięstwa. Aktualizacja

Od lewej Kazimierz Plocke i Leszek Redzimski.

Od lewej Kazimierz Plocke i Leszek Redzimski.

Tak do walki o miejsca w radzie miejskiej i powiatu zagrzewał swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej Kazimierz Plocke, sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa. Wczoraj szef powiatowych struktur partii Leszek Redzimski prezentował program wyborczy i skład list.

 

Nowa jakość samorządu to hasło, z którym lokalna Platforma idzie do wyborów. - Obywatele nie są petentami - mówił i jednocześnie słuchał Leszek Redzimski, który posiłkował się nagraniem swojego głosu wydobywającym się z komputerowego głośnika. Towarzyszyła mu wyświetlana prezentacja poszczególnych punktów programu. PO obiecuje dużą wagę przywiązywać do inicjatyw obywatelskich i budżetu obywatelskiego. Te punkty znalazły się już w programie cztery lata temu, ale nie doczekały się realizacji. Udało się za to wprowadzić specjalną kartę dla rodzin wielodzietnych. - Chcemy rozszerzać jej działalność - zapowiedział szef powiatowych struktur partii. Oprócz tego w planie jest powstanie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Zakładu Aktywizacji Zawodowej, a także reorganizacja straży miejskiej.

Reklama | Czytaj dalej »

Wypełnieniem obietnic mają się zająć członkowie Platformy, którzy zasiądą w miejskiej i powiatowej radzie. Dalej w tej pierwszej chcą zasiadać Joanna Warczak, Leszek Pepliński i Gabriela Wegner. Za to Grzegorz Wirkus chce przenieść się z miasta do powiatu. Dalej w pracach rady powiatu udział chcą brać Mieczysław Bloch i Marek Szczepański z aktualnego składu rady, a także Leszek Redzimski, który złożył mandat by udać się na Wiejską do Warszawy. Na miejskiej liście do rady powiatu jest także wiceburmistrz Chojnic Jan Zieliński.

Zarówno doświadczonym samorządowcom, jak i debiutantom Kazimierz Plocke życzył powodzenia i doceniał za gigantyczną pracę, którą według niego Platforma zrobiła w Chojnicach. Zresztą partia obrosła siłą na Pomorzu, dlatego postanowił zagrzać kandydatów żeglarskim wezwaniem: - Cała naprzód do zwycięstwa, bo Platforma idzie po zwycięstwo.

Lista do RM: Joanna Warczak, Grzegorz Rudnik, Michał Knitter, Leszek Pepliński, Artur Eichenlaub, Mieczysław Senderkiewicz, Roksana Galewska, Patryk Małek, Justyna Barwina-Myszka, Gabriela Wegner, Tomasz Pepliński, Alicja Plata, Tadeusz Przewoski, Katarzyna Rudnik, Zygmunt Reszczyński i Paweł Wajlonis.

Lista do RP (miasto Chojnice): Leszek Redzimski, Jan Zieliński, Grzegorz Wirkus, Marek Szczepański, Krzysztof  Wegner, Michał Karpiak, Mieczysław Bloch, Jadwiga Zagozda, Michał Biesek, Albin Orlikowski, Beata Królicka, Radosław Kołak, Katarzyna Faryna, Halina Skaza, Monika Bielecka, Ewa Peplińska, Katarzyna Plak, Jacek Windorpski.

Lista do RP (gm. Chojnice, Konarzyny): Zbigniew Nojman, Bożena Stępień, Joanna Jaśkiewicz, Kinga Błaszk, Zdzisław Rzepinski, Tomasz Schada Borzyszkowski.

Lista do RP (miasto i gm. Czersk): Radosław Literski, Olgierd Redzimski, Zbigniew Mania, Joanna Ossowska, Arnolda Reszka.

Aktualizacja, 26.10.14 r.

W trakcie konwencji nie przekazano kogo PO popiera w starcie do sejmiku wojewódzkiego. Aktualnie z list PO zasiada w nim dyrektor szpitala Leszek Bonna. Kiedy na początku kampanii wywiesił swoje bilbordy, zabrakło na nich logo partii. Leszka Redzimskiego zapytaliśmy, kogo popiera lokalna Platforma. - Zapomniałem o Bonnie, bo się nie zjawił... Ma poparcie struktur powiatowych. Bilbordy powiesił przed rozpoczęciem kampanii, ale teraz podoklejał informacje o liście PO - odpowiedział.

Leszek Bonna był za to na konwencji SIS Samorządni. Popracie dla jego osoby deklaruje także komitet Arseniusza Finstera.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

50 komentarzy

~Marcin Dobaj
W całej Polsce PO jak i Chojnickie PO jest wrogiem bezrobotnych polaków oraz chojniczan .

,, Urząd pracy miał zarządzać pieniędzmi na walkę z bezrobociem. Bezrobotny z petenta miał się stać klientem,,

,, Nie uproszczono i nie obniżono podatków, nie obniżono kosztów pracy. Nie spowodowało to tym samym rozwoju firm i tworzenia nowych miejsc pracy,,

To były obietnice PO!!!!!!
07 Listopada 2014, godzina 14:37
Oceniono 3 razy 1
~gość
...by ludziom żył się lepiej...
07 Listopada 2014, godzina 14:13
Oceniono 4 razy 2
~xyz
Narodzie głupi, narodzie ciemny, narodzie bezmyślny, narodzie naiwny, narodzie, który byłeś głupi, narodzie, któryś nową przypowieść sobie kupił, narodzie przed szkodą, po szkodzie i na zawsze głupi. Głosuj na P O, bo tylko oni mogą zniszczyć cię do końca. Zniszczyli zakłady produkcyjne, stocznie, przemysł wydobywczy, zwłaszcza węglowy, polskie koleje i polską pocztę, zakłady zbrojeniowe wybudowane w okresie międzywojennym tzw. COP; w Mielcu, Stalowej Woli, Kraśniku, Rzeszowie. Zniszczyli Polski handel poprzez wpuszczenie supermarketów w których handluje się towarem wyprodukowanym w innych krajach, a zyski z handlu wędrują do tamtych krajów. W tamtych krajach płacą podatki, Polska z tego nie ma NIC ! Polskie robole za bezcen harują na okrągło „światek piątek i niedzielę” przez co jeszcze bardziej powiększają ich zyski. Wypędzili z kraju za chlebem 3 mln ludzi, a młodym odebrali jakąkolwiek perspektywę na życie. Narodzie głupi, głosuj na P O bo zostało im jeszcze sprzedać Polskie lasy, Polską ziemie, a w celu dalszej „restrukturyzacji” wysadzą pewnie w powietrze zapory na Solinie, w Rożnowie oraz wały przeciwpowodziowe zbudowane w XIX i XX wieku. Może powiesz, że nie tylko P O ?! Tylko P O bo oprócz KLD (Kongres Liberalno-Demokratyczny) znajduje się tam Unia Wolności, która rozpoczęła dewastacje Polskiej gospodarki. To środowisko tworzą przedstawiciele „lojalnej opozycji” wobec komunistów z czasów PRL-u, tak komuniści sami ich nazywali. Nazwę zmieniali kilkakrotnie po 89r . przed kolejnymi wyborami aby uniknąć politycznego unicestwienia. Najpierw nazywali się ROAD, później Unia Wolności, następnie LiD, a obecnie P O. Co zostało z pierwszych prywatyzowanych 6-ciu najlepszych zakładów ?, wielkie NIC, co zostało z Polskich banków, NIC !! Gdzie są polskie; cementownie, cukrownie, przemysł chemiczny, polski przemysł farmaceutyczny, przemysł maszynowy, narodzie głupi, „ach głupi wy, a głupi”.
07 Listopada 2014, godzina 14:08
Oceniono 4 razy 2
~anty
http://www.mojapolis.pl/areas/349/

może to rozjasni co zrobily ostatnie 16 lat , z danymi się nie dyskutuje, wszyscy mieli rowne szanse w 90tych latach jedni umieli je wykorzystać gospodarczo inni tylko upiększali miasto,

radze przejrzeć dane i porownac z innymi powiatami i wyciagnac wnioski oczywiście ...
02 Listopada 2014, godzina 22:23
Oceniono 6 razy 6
~Pomorska 28.10.2014
Z haseł programowych PO najlepiej będzie zapamiętać, że chce ona walczyć o nową jakość samorządu i że obywatel nie ma być petentem. Przyda się na pewno, gdy opozycja będzie się upominać o swoje prawa - np. dostępu do informacji czy zgłaszania pomysłów. Bo w tej kadencji jakoś radni PO zaspali i nie zawsze reagowali w porę, gdy zgłaszano takie pomysły, jak inicjatywa uchwałodawcza czy budżet obywatelski.


http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141028/WYBORYSAMORZADOWE/141029148
28 Października 2014, godzina 12:48
Oceniono 20 razy -8
~xxyz
Do Zagozdy. Od lat krytykuje pani praktyki panujące w PO. Dlaczego pani jest jeszcze w partii, w której, według pani, nie są przestrzegane zasady demokratyczne, uczciwej konkurencji i zwykłej przyzwoitości ? Na rynku politycznym jest przecież partia, w której mogłaby pani działać zgodnie z zasadami prawa i sprawiedliwości.
27 Października 2014, godzina 08:40
Oceniono 36 razy 34
~hej ho, hej ho, do Rady by się szło
Według najnowszego raportu OECD, Polska to jedno z najtrudniejszych państw do życia. Autorzy raportu podkreślają, że przepaść pomiędzy biednymi a bogatymi jest na poziomie niespotykanym od dwóch stuleci.
27 Października 2014, godzina 08:19
Oceniono 32 razy -6
~"Nieuczciwe praktyki kandydatów w wyborach"
Tak zatytułowała swoje oświadczenie Jadwiga Zagozda w korespondencji nadesłanej na adres redakcji portalu. Zobacz całą treść oświadczenia.

Oświadczenie!

Kampania wyborcza jest okresem szczególnym zarówno dla mieszkańców Chojnic i ich okolic , jak i dla kandydatów do ich samorządów. Jako przedsiębiorca wiem, co to jest nieuczciwa konkurencja.

Wracając z naszej konwencji wyborczej zauważyłam na billboardzie Leszka Bonny przy skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej z ul. Obrońców Chojnic w Chojnicach, a następnego dnia już na kilku billboardach znajdujących się przy wylotowych trasach z Chojnic nowe napisy, których wcześniej nie było.

Podeszłam do kilku billboardów z bliska i zauważyłam, że na dole są doklejone trzy niebieskie paski z tekstem. Pierwszy i drugi:„Do Sejmiku, poz.5 , lista Materiał sfinansowany przez K W Platforma Obywatelska RP ” Trzeci: 4 i logo PO z napisem Platforma Obywatelska. Całość teraz wygląda tak, jakby cały billboard został sfinansowany przez Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej RP.

Podejrzewam, że billboardy zostały sfinansowane prywatnie przez Pana Leszka Bonnę, chociaż nie ukrywam, że promocja stanowiska „Dyrektor Szpitala” nasunęła mi podejrzenie, że być może sfinansował tę reklamę szpital.

Podejrzewam też, że przez Komitet Wyborczy PO poszło tylko naklejenie owych pasków na dole. Od Państwowej Komisji Wyborczej dowiedziałam się, że nie można wykorzystywać prywatnej reklamy do celów wyborczych. Wobec powyższego zawiadomiłam organy ścigania, bo nikt, a szczególnie członek Platformy Obywatelskiej, nie będzie bezkarnie na oczach wszystkich wyborców kpił z prawa.

Spełniłam swój obywatelski obowiązek wobec mieszkańców Chojnic i ich okolic oraz wobec kandydatek i kandydatów do Sejmiku Pomorskiego nie tylko z list PO.

Jadwiga Zagozda


http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Nieuczciwe-praktyki-kandydatow-w-wyborach/13161
27 Października 2014, godzina 07:52
Oceniono 32 razy -8
~gośc
Dziwię się p. Leszkowi z wysokim czołem. Jest szefem szkoły i podpisuje się pod neoliberalizmem serwowanym przez po. Jako nauczyciel jest świadom wartości potrzebnych młodemu pokoleniu i dobrze zna obszary deficytowe w tym zakresie. No cóż pensja poselska, diety i całkowity brak odpowiedzialności jest silniejszy od wartości.

Kompletnie nie rozumiem czy ta partia może przekonać wyborców. Rządzili 8 lat i co?
-odrzucali społeczeństwa poprzez nieuwzględnianie obywatelskich projektów ustaw;
-powiększający się deficyt budżetowy etc.

Panie Leszku jak Pan może, być wysuniętym ramieniem takiego systemu ?
27 Października 2014, godzina 07:46
Oceniono 31 razy -5
~haha
uwaga na te osoby: Roksana Galewska, Paweł Wajlonis i Patryk Małek ..gówniarzeria próbuje dostać się do rady miasta na pleckach swoich skorumpowanych rodziców..

poza chojnicami to są nic nie znaczące ośmieszające się swoją ,,działalnoscią" marionetki
27 Października 2014, godzina 07:02
Oceniono 35 razy 1
~były wyborca
Niestety ale ja się na PO bardzo zawiodłem i nigdy już na nikogo z tej partii nie zagłosuję.
26 Października 2014, godzina 21:44
Oceniono 37 razy -1
~NIE dla PO
PO to przeżytek nic mądrego nam zaoferować już nie mogą.
26 Października 2014, godzina 21:16
Oceniono 33 razy -3
~DO PONIŻEJ!!!
Może ty oszołomie, wielbicielu kartofla i jego bandy opowiesz z jakiego psychiatryka się zerwałeś, a może teraz w wariatkowie takim jak ty dają dostęp do internetu?
26 Października 2014, godzina 20:54
Oceniono 33 razy 7
~wiking
PO nie wejdzie ani do Sejmu ani Senatu ale prosto do pudła . W tym gangsterskim państwie bezprawie jest prawem a państwo stało się instrumentem niszczenia prawa . No to karykatury Platformerskie czas z wami do pudła
26 Października 2014, godzina 19:40
Oceniono 31 razy -7
~wiking do KL
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Października 2014, godzina 18:49
Oceniono 32 razy -16

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 445.00 458.00 DKKDKK 62.20 63.80
EUREUR 465.00 478.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 462.00 477.00 NOKNOK 44.30 45.90
GBPGBP 538.00 553.00 SEKSEK 42.80 44.40
Aktualizacja: 2022-07-04 13:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 448.20 454.50 DKKDKK 62.71 63.45
EUREUR 467.67 473.50 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 465.45 472.00 NOKNOK 45.02 45.84
GBPGBP 543.67 547.00 SEKSEK 43.37 44.20
Aktualizacja: 2022-07-04 13:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-07-04

E95 E98 ON LPG
BP 7.63 zł 8.46 zł 7.64 zł 3.34 zł
Circle K 7.63 zł - 7.63 zł 3.29 zł
Lotos Optima 7.63 zł - 7.64 zł 3.31 zł
MZK 7.66 zł 8.39 zł 7.64 zł 3.29 zł
Orlen 7.63 zł 8.22 zł 7.64 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij