Poniedziałek, 04 Lipca 2022 | Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Dąbrowska nadal szefuje osiedlu nr 6

Renata Dąbrowska dalej rządzi w 'szóstce'. Obok jej córka Martina, która podawała wyniki głosowania.

Renata Dąbrowska dalej rządzi w 'szóstce'. Obok jej córka Martina, która podawała wyniki głosowania.

Tak zdecydowali wczoraj mieszkańcy osiedla Małe Osady - Pawłówko. Samorząd mieszkańców nadal pozostanie z taką nazwą, bo choć pojawił się wniosek o zmianę na Zatorze, to nie uzyskał poparcia.


Podobnie jak w poprzednich wyborach, konkurentem dotychczasowej przewodniczącej Renaty Dąbrowskiej był Bartosz Bluma.  Na 78. obecnych mieszkańców osiedla 46. głosowało za długoletnią szefową osiedla, 31. za byłym radnym. Jednej karty nie pobrano. Nad przebiegiem wyborów czuwał dyrektor organizacyjny ratusza Robert Wajlonis. Kiedy przed wyborami głos zabrał Bartosz Bluma, przerwał mu, uzasadniając, że porządek obrad został przegłosowany i nie było w nim takiego punktu. Aż 8 osób chciało zasiadać w zarządzie osiedla. Wszyscy zyskali popracie sąsiadów. Są to: Maria Olszewska, Wiesław Hatta, Bartosz Bluma, Dawid Grabowski, Mateusz Wróblewski, Piotr Stanisławski, Mirosława Dalecka i Andrzej Kobus. Ostatni z wymienionych zaproponował, by zmienić nazwę osiedla na jednoczłonową, by nie tworzyć zbędnych podziałów, a łączyć i nazwę związać z sąsiedztwem przebiegających linii kolejowych. Przeciw nazwie Zatorze było 34. chojniczan, 22. się wstrzymało, a tylko wnioskodawca był na tak. Ktoś za to rzucił pomysł, by zrobić konkurs na nazwę. Padła już pierwsza propozycja - Nowa Ameryka.

Reklama | Czytaj dalej »

Ze stosunkowo licznej obecności na spotkaniu zadowolony był burmistrz. - To fajna frekwencja. Arseniusz Finster poinformował, że w tym roku na mieszkańca osiedla nr 6 przypadnie 30 zł. To dwa razy więcej w ramach budżetów samorządowo-obywatelskich, niż dla pozostałych osiedli. - Wasze osiedle jest najmniejsze liczebnie, bo mieszka tu zaledwie ok. 1100. Wasz roczny budżet to ok. 32 tys. zł. To 15 razy tyle, ile mieliście. Z tego 10 % możecie przeznaczyć na imprezy integracyjne, a resztę na jakąś inwestycję. Jakościowo to duży skok - Finster zwrócił się do mieszkańców.

Ci obecność włodarza wykorzystali do zadania pytań czy zgłoszenia uwag. Lidia Porożyńska wyraziła swoje niezadowolenie z powodu... smrodu. - Za pana kadencji powstała hodowla świń na przemysłową skalę. Żyjemy w smrodzie, a pan nam nic nie pomaga - mówiła zbulwersowana chojniczanka. Włodarz bronił się, że to nie takie proste, bo to nie miasto odpowiada za taki stan rzeczy. - To jest proste, tylko trzeba być burmistrzem wszystkich ludzi - usłyszał z sali.

Inna z kierowanych pretensji dotyczyła nawierzchni ul. Towarowej. - Jest spieprzona - przyznał bez ogródek burmistrz Finster, ale od razu zaznaczył, że droga ta jest w gestii powiatu. Pocieszył, że kompleksowo zostanie zrobiona przy okazji modernizacji dworca i jego otoczenia. Na ten temat mieszkańcy też mieli wiele do powiedzenia. Dziwili się, po co burzyć kamienice, by budować dworzec autobusowy, skoro ten rodzaj komunikacji zanika i dlaczego tyle milionów to wszystko ma kosztować. - Dlaczego nikt nie pytał dyrektora PKS? - zastanawiał się Kazimierz Klunder. Przestrzegł, że taka infrastruktura będzie kosztowna w utrzymaniu.

Z kolei bliższe mieszkańcom tematy to choćby usunięcie zalegających na Willowej płyt, przez które nie idzie się wyminąć autami. Burmistrz zapewnił, że za miesiąc znikną, bo w innym wypadku... udusi dyrektora komunalki. Mówił także o dwóch rozwiązaniach dla skrzyżowania Tucholskiej, Gdańskiej i Towarowej. Po pierwsze zmiana systemu sygnalizacji świetlnej, po drugie rondo biszkoptowe. Było też kilka drobnych uwag do Tucholskiej po remoncie. Te zostaną przekazane do wykonawcy, którego obowiązuje 48-miesięczna gwarancja.

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

31 komentarzy

~Charzykowianin
Jaka świetny pokaz nepotyzmu przy oklaskach lokalnych samorządowców.
Najbiedniejsza z tego wyszła Martina - "skrzywiona" na całe życie.
14 Kwietnia 2015, godzina 15:32
Oceniono 23 razy 3
~przechwałki arszenika
Przeczytajcie artykuł z 13.04.2015 z Gazety Pomorskiej, można się uśmiać dot. wyboru do rad osiedla w naszym mieście.
14 Kwietnia 2015, godzina 13:48
Oceniono 16 razy 0
~mk
fajnie ze są ludzie, którym się chce coś zrobic...
14 Kwietnia 2015, godzina 12:42
Oceniono 10 razy 0
~JdArc
Masz całkowitą rację nieśmiały. Arseniusz Finster nie po raz pierwszy stwarza pozory praworządnego urzędnika. Tylko pozory. Bo w rzeczywistości jest zakłamanym, cwanym graczem. Bez najmniejszych skrupułów posuwa się do nieczystych zagrań służących wyeliminowaniu przeciwnika. I jeszcze ma czelność "potępiać", wspólnie ukartowane wcześniej w perfidny sposób, działania Wajlonisa. Żałosne.
12 Kwietnia 2015, godzina 23:28
Oceniono 24 razy 6
~nieśmiały parafianin

Widać wiele osób nie przejrzało gry jaką rozegrali w czasie wyborów osiedlowych Arek i Robert. Była to typowa zagrywka w złego i dobrego urzędnika - Robert grał złego biurokratę bezmyślnie strzegącego programu wyborów osiedlowych, który twardo odmówił możliwości wystąpienia Bartkowi Blumie, a później, długo po tym zdarzeniu Arek udawał zatroskanego o demokracje urzędnika i stwierdził, że Bartek powinien przed wyborami mieć możliwość wypowiedzenia się i zaprezentowania swoich wizji rozwoju osiedla.

Jestem przekonany, że była to ukartowana rozgrywka, gdzie Robert był złym osobnikiem, a Arek dobrym walczącym o demokracje urzędnikiem. Oczywiście Arek swoje stwierdzenia wygłosił publicznie dopiero po fakcie gdy promowana przez niego Renia Dąbrowska wygrała wybory osiedlowe. Jestem przekonany, że cała rozgrywka była z góry zaplanowana przez Arka by zapewnić wygraną Reni, która jest jedną z marionetek Arka w chojnickiej radzie miasta.

Gdyby stwierdzenia Arka o tym by umożliwić Bartkowi prezentacje jego poglądów i jego wizji rozwoju osiedla były prawdziwe i autentyczne to wygłosił by je od razu w czasie spotkanie, jeszcze przed wyborami. Wygłaszanie przez Arka poglądu, że Bartek powinien mieć możliwość wypowiedzi już po fakcie wybrania Reni na przewodniczącego osiedla jest jedynie jawnym mydleniem oczu i próbą by pomimo jawnego oszustwa zaprezentować się jako uczciwy polityk. Ja w tym postępowaniu burmistrza widzę wyraźnie fałsz i z góry uknute korupcyjne działania!

Niezależnie czy ktoś lubi czy nie poglądy i przekonania polityczne Bartka Blumy, w demokratycznym systemie politycznym Bartek powinien mieć takie same możliwości zaprezentowania swoich poglądów i wizji na temat rozwoju osiedla jakie miała Renia protegowana przez naszego skorumpowanego burmistrza Arka. Według mnie te wybory były zafałszowane poprzez nierówne potraktowanie obu kandydatów -- poprzez uniemożliwienie wystąpienia Bartkowi Blumie pomimo, że Renia Dąbrowska miała jako jedyna spośród dwojga kandydatów możliwość prezentacji swojej wizji dla osiedla przed wyborami.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
12 Kwietnia 2015, godzina 23:10
Oceniono 34 razy 6
~haha
staro babo... zawrzyj grobowiec, bo trup aani drgnie
11 Kwietnia 2015, godzina 14:54
Oceniono 26 razy -8
~Bartek i tak wywinął numer Dąbrowskiej
już jej tak słodziutko i milutko lizać nie będą, gdyż to Bartosz ma więcej w zarządzie. Urzędasy i Dąbrowska była bardzo niezadowolona ledwie rozmawiała z nowym zarządem, co dało się bardzo odczuć. Nareszcie czas na zmiany chociaż małymi krokami, ale to jest sukces Blumy.
11 Kwietnia 2015, godzina 13:01
Oceniono 41 razy 5
~zaskoczona
~do 11 Kwietnia 2015, godzina 08:05
jacy wy jesteście wyszczekani w internecie a co do czego przychodzi w realu to spierd**** że kurz tylko po was zostaje.


Widać że zwolennicy Renatki kulturką nie grzeszą.
11 Kwietnia 2015, godzina 09:43
Oceniono 33 razy -1
~Brawo dla Bartosza
Kiedyś i tak nadejdzie schyłek przydupasów i lizusów urzędasów co było widać na wyborach samorządu nr 6. W moich oczach Dąbrowska straciła bardzo dużo nie dopuszczając Bartosza do głosu, czyżby aż tak bała się o utratę przewodnictwa na osiedlu. Nigdy już nie dostanie głosu od mojej rodziny.
11 Kwietnia 2015, godzina 09:26
Oceniono 41 razy 5
~do 11 Kwietnia 2015, godzina 08:05
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Kwietnia 2015, godzina 08:51
Oceniono 40 razy -16
~Bluma górą
Było widać jaka wściekła była Dąbrowska po wybraniu zarządu. Bluma wprowadził swoich pięciu ludzi i teraz ma przewagę a ona tylko czterech. Nie będzie już mogła przegłosowywać swoich decyzji tak jak chce. Wajlonis próbował nie dopuścić do wybrania tak licznego zarządu ale na szczęście ludzie go zakrzyczeli.
11 Kwietnia 2015, godzina 08:26
Oceniono 39 razy 3
~uczestnik wyborów w szóstce
Widać, że ratuszowa hołota zwarła szyki i będzie bronić swoich przydupasów w wyborach w każdym osiedlowym samorządzie, jak ostatniego szańca. Według zaplanowanego scenariusza - Finio wpada na początku, robi zadymę i reklamę swojemu wasalowi z osiedla i znika mając w d..pie mieszkańców. Kolejny przydupas typu Czerepach próbuje zmanipuklować demokratyczne przeprowadzenie wyborów np. odbierając głos pozostałym kandydatom. Reszta lizusów burmistrza robi dym i hejtuje kontrkandydatów.
11 Kwietnia 2015, godzina 08:05
Oceniono 41 razy 7
~asia
Czerepach zrobil swoje,hucpa trwa dalej. Chojniczanie jeszcze malo dostali po d...
10 Kwietnia 2015, godzina 23:53
Oceniono 39 razy -1
~gość
precz z tym eunuchowatym, kulawym ogierem..obrzydzenie budzi jego wykościotrupiała cielesna powłoka.. co do ,,wnętrza" padło już chyba wszyskto w temacie kanalii
10 Kwietnia 2015, godzina 18:39
Oceniono 38 razy -8
~~~
Do ~Śmiechu warte -samorząd nr.7 ma restaurację 7 pijemy piwo i wódkę do rana, zakłócamy ciszę nocną i jest fajnie. Świetlicy nie mamy ,festynów nie mamy na łące,spotkań opłatkowych też nie,balu przebierańców dla dzieci też nie,ale nam dobrze nie narzekamy.
10 Kwietnia 2015, godzina 16:58
Oceniono 49 razy -5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 445.00 458.00 DKKDKK 62.20 63.80
EUREUR 465.00 478.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 462.00 477.00 NOKNOK 44.30 45.90
GBPGBP 538.00 553.00 SEKSEK 42.80 44.40
Aktualizacja: 2022-07-04 14:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 449.26 454.00 DKKDKK 62.80 63.53
EUREUR 468.04 473.50 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 466.03 472.00 NOKNOK 45.16 45.97
GBPGBP 544.56 547.00 SEKSEK 43.48 44.31
Aktualizacja: 2022-07-04 14:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-07-04

E95 E98 ON LPG
BP 7.63 zł 8.46 zł 7.64 zł 3.34 zł
Circle K 7.63 zł - 7.63 zł 3.29 zł
Lotos Optima 7.63 zł - 7.64 zł 3.31 zł
MZK 7.66 zł 8.39 zł 7.64 zł 3.29 zł
Orlen 7.63 zł 8.22 zł 7.64 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij