Niedziela, 03 Lipca 2022 | Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Reszczyński przegrał z Żywicką

Długoletni przewodniczący największego osiedla w Chojnicach Zygmunt Reszczyński przegrał jednym głosem z przewodniczącą Projektu Chojnicka Samorządność Kornelią Żywicką. Kandydatów na szefa osiedla Hallera – Bursztynowe – Igły było łącznie pięcioro.

 

Na 7200 mieszkańców samorządu na zebranie pofatygowało się zaledwie 38. - Jesteście najbardziej zaludnionym samorządem w Chojnicach. Do dyspozycji w ramach budżetu obywatelskiego będziecie mieli ponad sto tysięcy złotych – uświadamiał zebranym burmistrz Arseniusz Finster. Jego obecność skwapliwie wykorzystali by wyciągnąć sprawy, które ciągną się od lat, jak np. brak deszczówki na garażowisku przy Młodzieżowej czy plan budowy parkingu przy Młodzieżowej 3. Zarzucali miejskim urzędnikom spychologię, a ich szefowi składanie obietnic bez pokrycia. Nerwowe reakcje po obu stronach poskutkowały zaproszeniem do wizji lokalnej w terenie, która odbyła się dziś rano. Mieszkańcy Igieł dopominali się o plac zabaw i chodnik na odcinku od kręgielni do Igieł. Martwią się o dzieci chodzące tamtędy do szkoły, bo droga jest wąska, a na dodatek jeździ nią ciężki sprzęt. - Musicie uważać, bo będzie jeszcze bardziej uciążliwa sytuacja. Z oczyszczalni będziemy wywozić 40 tys. m3 urobku – ostrzegał Finster. - Co do placu zabaw, to będzie wasza decyzja, bo wy macie swoje pieniądze.

Reklama | Czytaj dalej »

Samo zebranie prowadzone przez Zygmunta Reszczyńskiego w szkole przy ul. Kościerskiej było mocno chaotyczne. W swoim sprawozdaniu mieszał dotychczasowe działania z planami, co wytknęła mu Marzenna Osowicka. W końcu zebrani widząc plik zapisanych kartek w ręku dotychczasowego szefa osiedla stwierdzili, że już wystarczy tej przemowy... Okazję do autoprezentacji mieli wszyscy zgłoszeni. Grzegorz Sowiński, były wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej, zachęcał mieszkańców, że warto postawić na niego, bo ma doświadczenie w kwestiach osiedlowej infrastruktury. Mieczysław Bloch, opiekun Modraka, decyzję o wydatkowaniu osiedlowych 100 tys. zł obiecywał oddać pod głos zebrania mieszkańców. Podzielił też pogląd konieczości budowy chodnika do Igieł. Kornelia Żywicka zadeklarowała, że jako architekt przygotuje koncepcje na plac zabaw, siłownię zewnętrzną czy inne miejsca rekreacji, które wybiorą ludzie. By się rozeznać w potrzebach na początek zaproponowała ankiety. Druga z kobiet w tym gronie Maria Kałus podreślała, że jako przewodnicząca wszystkie decyzje wypracowywać będzie wspólnie z zarządem.

- Jestem już którąś kadencję. Co zrobiłem, to widać. Dla dzieci robię dużo. Moje rzeczy są widoczne – prezentował się Reszczyński. Ostatecznie samorząd mieszkańców dał szansę wykazać się nowej osobie. Kornelia Żywicka otrzymała najwięcej, bo 13 głosów. O jeden głos przegrał dotychczasowy szef osiedla. Reszta kandydatów odstawała już od tych wyników.

Nowej przewodniczącej pomagać będzie zarząd w składzie: Maria Kałus, Grzegorz Sowiński, Marzenna Osowicka, Zygmunt Jasiński, Janusz Chmurzyński i Jacek Lewiński.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

26 komentarzy

~Do wypowiedzi z godziny 17:50
No i widać po szybkości z jaką stawiacie minusy, że jednak macie wściekliznę a piana z pysków kapie na klawiaturę a fujjjjjjj ! Cały PChS został zmobilizowany wraz z rodzinami?
29 Kwietnia 2015, godzina 20:28
Oceniono 37 razy -1
~Do poniżej
Może jednak to tobie jest potrzebna ta szczepionka i twoim kolesiom których wymieniłeś cepie jeden, to wam piana leci z ryjów gdy widzicie burmistrza barany! Od dawna przebieracie nóżkami żeby dochapać się jakiegoś stanowiska w ratuszu ale mądrzy ludzie znają was i nigdy nie osiągniecie tego co byście chcieli! W trakcie majowego weekendu jedźcie do lasu, poszukajcie tej szczepionki przeciwko wściekliźnie i zeżryjcie co najmniej po trzy dawki!!!

Dotarło do pustego łba ćwoku?
29 Kwietnia 2015, godzina 19:43
Oceniono 49 razy -7
~szczepionka przeciw wściekliźnie jest potrzebna w ratuszu

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 4-6 maja przeprowadzone będzie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie na terenie woj. pomorskiego.

Szczepionki przeciw wściekliźnie należało by także dostarczyć do ratusza, bo w czasie zebrań i wyborów osiedlowych burmistrz miał typowe symptomy i objawy wścieklizny. Szanowny włodarz był niezwykle poirytowany pytaniami mieszkańców, był agresywny, skory do kłótni, nie potrafił skupić się na temacie i pytaniach mieszkańców, kłamał więcej niż normalnie, mrużył oczy tak jak by cierpiał na światłowstręt, i na prawie wszystkich spotkaniach osiedlowych toczyła mu się z ust piana!

Na spotkaniach, w których uczestniczyli Marcin Wałdoch i Kamil Kaczmarek burmistrz ledwo mógł się powstrzymać - widać było, że miał olbrzymią ochotę by ich zagryźć i rozerwać na strzępy.

Definitywnie, naszego burmistrza Arka, który w uprawianiu korupcji uważa się za szczwanego lisa należało by dla bezpieczeństwa mieszkańców Chojnic zaszczepić przeciwko wściekliźnie!

29 Kwietnia 2015, godzina 17:50
Oceniono 50 razy 12
~zatroskany chojniczanin

Kiedykolwiek Arek lub Robert zabierają głos w czasie zebrań to cała ich postawa wyraża poczucie wyższości ponad zebranymi, a z ich twarzy promieniuje głęboka pogarda dla słuchaczy.

Tak było na poprzednich zebraniach i także było widać to i na spotkaniu mieszkańców osiedla Hallera – Bursztynowe – Igły!
26 Kwietnia 2015, godzina 22:54
Oceniono 68 razy 2
~gość
ta sala nie pomiescilaby 7200 uprawnionych........
26 Kwietnia 2015, godzina 08:00
Oceniono 32 razy 10
~nieśmiały parafianin
Gratulacje dla pań Korneli i Marzenny.

Mam nadzieje, że dzięki waszemu osobistemu przykładowi zaangażowania uda wam się zachęcić mieszkańców osiedla do czynnego udziału w życiu społecznym osiedla.

Jestem pełen podziwu dla waszej determinacji, racjonalności działań, i godnej podziwu etyki społecznej.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
25 Kwietnia 2015, godzina 17:44
Oceniono 101 razy -3
~do malkontentów
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Kwietnia 2015, godzina 17:11
Oceniono 96 razy -12
~cdm/uruchom/ipconfig
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Kwietnia 2015, godzina 14:23
Oceniono 90 razy -16
~gość
I tak się idzie po zwycięstwo, małymi krokami. Brawo PChS. Za 3 lata może być niezwykle ciekawie przy wyborach samorządowych. Jeszcze raz gratuluję!!!
25 Kwietnia 2015, godzina 13:55
Oceniono 101 razy -9
~mieszkaniec
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Kwietnia 2015, godzina 11:34
Oceniono 108 razy -10
~WON Z MOBBERAMI!!
Z INTERNETU:

Czy pracodawca odpowiada za konflikt między pracownikami?
Jeden z naszych pracowników złożył pismo wypowiadające umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. W uzasadnieniu wskazał, że był szkalowany przez innego pracownika tego samego działu. Niedługo po wypowiedzeniu do spółki wpłynął pozew z żądaniem wypłaty odszkodowania. Informacja o konflikcie potwierdziła się w rozmowach przeprowadzonych z pracownikami działu. Czy spółka zostanie pociągnięta do odpowiedzialności, skoro nikt z kadry zarządzającej nie miał wcześniej świadomości istnienia problemu?


Brak wiedzy na temat konfliktowych relacji w środowisku pracy, które wskazują na antagonistyczne postawy pracowników wobec siebie, nie jest okolicznością usprawiedliwiającą pracodawcę.
Wiele przepisów prawa pracy nakłada na pracodawcę obowiązki związane z ochroną godności i innych dóbr osobistych pracownika (art. 111 k.p.), równym traktowaniem (art. 112 k.p.), przeciwdziałaniem dyskryminacji (art. 113 k.p.) i mobbingowi (art. 943 i 183a k.p.). Poza tym pracodawca powinien wpływać na kształtowanie w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego (art. 94 pkt 10 k.p.). Powinno przejawiać się to w podejmowaniu starań o bezkonfliktowe relacje między przełożonymi a pracownikami, jak również między samymi pracownikami. Pracodawca, który nie podejmuje należytych działań w celu zapewnienia właściwych stosunków w miejscu pracy, przyjmuje de facto na siebie ryzyko wystąpienia nieporozumień. Z tego też tytułu ponosi konsekwencje prawne.
Istotne jest, aby wprowadzić w zakładzie pracy odpowiednie mechanizmy przeciwdziałające waśniom. Dostępne są różnego rodzaju metody oparte zarówno na wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, jak i wynikające z przepisów prawa. Pracodawca powinien zadbać o stworzenie atmosfery sprzyjającej komunikacji i współpracy. Do pracowników zaś należy m.in. kierowanie jasnych komunikatów, wyznaczanie jednoznacznych celów i wyraźne rozdzielanie zadań.
Od strony prawnej istotne jest stosowanie jednakowych zasad oceniania, wynagradzania, awansowania, kierowania na szkolenia czy przyznawania innych świadczeń związanych z pracą. Stosowne procedury zapobiegające konfliktom można wprowadzić do regulaminu pracy lub innych przepisów organizacyjnych. Przypadki nieakceptowanych zachowań mogą podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej.
Aby uchylić się od obowiązku wypłaty odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy przez pracownika w trybie art. 55 § 11 k.p., pracodawca musiałby udowodnić przed sądem, że wskazana przez pracownika przyczyna nie występowała. Będzie to zadanie raczej niewykonalne, zważywszy na to, że powołani w sprawie świadkowie nie będą w stanie zaprzeczyć wersji wydarzeń przedstawionych przez byłego pracownika.
25 Kwietnia 2015, godzina 09:17
Oceniono 58 razy 2
~3XNIE DLA pchs
Żywicka otrzymała najwięcej, bo 13 głosów , rzeczywiście poparcie jak chol#ra a studzik się podnieca tak jakby na Żywicką głosowało kilka tysięcy osób.
25 Kwietnia 2015, godzina 09:16
Oceniono 95 razy 27
~wyborca
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Kwietnia 2015, godzina 06:49
Oceniono 82 razy -18
~To nie tak powinno być!
Takie zebranie powinno być nie ważne, 38 osób nie może decydować za kilka tysięcy nieobecnych, powinna być określona procentowa ilość głosujących ze wszystkich uprawnionych do głosowania! "Te panie zrobiły bardzo miłe wrażenie" powiedziała pewna emerytka, która na mnie zrobiła złe wrażenie!
24 Kwietnia 2015, godzina 22:54
Oceniono 88 razy 12
~emerytka z osiedla
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Kwietnia 2015, godzina 22:02
Oceniono 99 razy -15

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 457.00 DKKDKK 61.90 63.50
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 461.00 476.00 NOKNOK 44.10 45.70
GBPGBP 536.00 551.00 SEKSEK 42.70 44.30
Aktualizacja: 2022-07-03 11:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 452.00 DKKDKK 62.30 63.20
EUREUR 466.00 471.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 465.00 472.00 NOKNOK 44.50 45.40
GBPGBP 539.00 545.00 SEKSEK 43.10 44.00
Aktualizacja: 2022-07-03 11:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-07-01

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.46 zł 7.77 zł 3.36 zł
Circle K 7.69 zł - 7.72 zł 3.31 zł
Lotos Optima 7.66 zł - 7.74 zł 3.33 zł
MZK 7.59 zł 8.39 zł 7.59 zł 3.09 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.74 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij