Niedziela, 03 Lipca 2022 | Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Redzimski i Mrówczyński komentują wynik wyborów

Tablica ogłoszeń w Ogorzelinach przy kościele. Duda za szkłem, Komorowski na dostawkę.

Tablica ogłoszeń w Ogorzelinach przy kościele. Duda za szkłem, Komorowski na dostawkę.

Ostatnie dwa tygodnie były czasem ostrej mobilizacji dla kandydatów na fotel prezydenta. Mobilizowali się także lokalni działacze Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Ci pierwsi z wpiętymi w klapę kotylionami z nazwiskiem swojego kandydata agitowali na mieście i nie tylko. Drudzy mieli to szczęście, że ich kandydat odwiedził Chojnice, gdzie czekało na niego wielu wyborców, nie tylko z miasta. Leszek Redzimski i Aleksander Mrówczyński komentują wynik drugiej tury wyborów prezydenckich.

 

Aleksander Mrówczyński, pełniący obowiązki szefa Prawa i Sprawiedliwości w powiecie, wierzył w zwycięstwo Andrzeja Dudy, więc wczorajszy wynik nie był dla niego żadnym zaskoczeniem.

Reklama | Czytaj dalej »

- Zdecydowany czas na zmiany. Gratuluję Polsce takiego wyniku. Jestem dumny, że Polacy osiągnęli taki wynik – mówi z dumą członek PiS. Dziękuje wszystkim członkom i sympatykom PiS, bez których nie byłoby tego wyniku i podkreśla, że tych ciągle przybywa. Duda wygrał w Brusach i Czersku, w gminie i mieście Chojnice przegrał z rywalem. Przed działaczami jeszcze sporo pracy. Wybory jesienią, więc wakacji nie będzie. – Na pewno nie spoczywamy na laurach. Myśmy w planie pracy powiedzieli: najpierw wybory prezydenckie, potem wybory parlamentarne. 8 czerwca spotykamy się na podsumowanie tego, co było i dalej do pracy. Wakacji nie będziemy mieli, absolutnie.

Komentarz Aleksandra Mrówczyńskiego


Szefowi powiatowych struktur PO Leszkowi Redzimskiemu pozostaje pogratulować prezydentowi elektowi i jego sztabowi „bardzo skutecznie i profesjonalnie zrobionej, konsekwentnie prowadzonej kampanii”. Z drugiej strony uważa, że złożone przez niego obietnice to „ekonomiczne mrzonki”, a jako prezydent, który chce być prezydentem wszystkich Polaków, musi odciąć się od „swojego matecznika”. - Czyli od prezesa Kaczyńskiego, wiceprezesa Macierewicza i innych z PiS-u, bo inaczej nie będzie to wiarygodne jako budowanie zgody w narodzie - uważa członek PO.

Już niedługo PO startuje z kampanią do parlamentu, a Redzimski, który był już posłem, liczy na repetę. Przed całą Platformą teraz ciężka praca. - Jeśli chodzi o wybory do parlamentu, to taki strzał trochę był nam potrzebny. Byliśmy troszkę, jak ja to nazywam, jak rozleniwione koty i dłuższe bycie przy władzy troszeczkę usypia. Potrzebna jest mobilizacja i sądzę, że teraz właśnie będziemy ostro się mobilizować, by na jesień, w październiku najprawdopodobniej, pokazać, że jesteśmy silni, zwarci i gotowi i mamy pomysły, jak poprowadzić Polskę, także u boku prezydenta Andrzeja Dudy – komentuje szef lokalnej Platformy.

Komentarz Leszka Redzimskiego

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

34 komentarzy

~max


Jak wygra PIS to wyp.......li wszystkich radnych i będzie rządzić sam z kościołem!!!!


28 Maja 2015, godzina 17:00
Oceniono 7 razy 3
~do - jotdwatrzy
Jotdwatrzy - poczekaj jeszcze trochę a takim jak ty Święczkowski i Kaczmarek po nocach będą się śnić , jeśli należysz też do bandy aferzystów i przestępców z PO
28 Maja 2015, godzina 15:26
Oceniono 8 razy -2
~do - jotdwatrzy
Jotdwatrzy - poczekaj jeszcze trochę a takim jak ty Święczkowski i Kaczmarek po nocach będą się śnić , jeśli należysz też do bandy aferzystów i przestępców z PO
28 Maja 2015, godzina 15:21
Oceniono 9 razy -3
~CIEKAWE
Mój znajomy znający temat twierdzi, że te zwolnienia w oświacie są realizowane z naruszeniem prawa. I co najważniejsze zarząd powiatu ze Skaja na czele mają tego swiadomość. Dyrektorzy nie powinni wykonywać żadnych ruchów po 31 maja bez opinii związków zawodowych , a te otrzymają dopiero w czerwcu. Chodzi o zatwierdzenia planów pracy, czy arkuszy. Zainteresowani obserwują, którzy z dyrektorów (oni podobno będą pozwanymi, nie Skaja) złamią prawo i wylądują przed sądem pracy.
28 Maja 2015, godzina 15:16
Oceniono 9 razy 3
~misiek
W tych szkoleniach, na użytek znających życie-baletach w Dolinie Charolty prawnie będzie zapewne wszystko ok. Mi bardziej chodzi o kontekst etyczno-moralny takiego przedsięwzięcia-czyli wyrzucamy ludzi na bruk, a my się odstresujemy za wasza kasę w warunkach odpowiednich dla naszych watrób i umęczonych ciał. Być może kwota, którą wydano na te szkolenia w ciągu roku wystarczyłaby na chleb z masełkiem dla kilkuset dzieci przez rok, czy utrzymanie kilku miejsc pracy. Dlatego warto się pytać o szczegóły, efekty oraz nazwiska tych walcznych, poświęcających się dla dobra bezrobotnych. No bo komu tu dziękować ???????? Ważne, że podzielasz mój pogląd co do sposobu wyrażenia tej wdzięcznosci.
28 Maja 2015, godzina 15:05
Oceniono 5 razy -1
~jotdwatrzy
Emma, pisząc o emerytach mundurowych, prokuratorskich miałaś pewnie na myśli Tomasza Kaczmarka i Bogdana Święczkowskiego tak? Obaj z PIS-u
28 Maja 2015, godzina 14:16
Oceniono 6 razy 2
~BĘDZIE WIELKI PROBLEM, oj będzie
jeżeli nowy prezydent Andrzej Duda zatrudni w swojej kancelarii takich ludzi jak Szczerski z PIS-u który niedawno doznał chyba jakiegoś porażenia mózgu bo powiedział, że Polska powinna zostać krajem wyznaniowym i jeszcze kilka innych podobnych bredni! Nie wierzycie w to co napisałem to sprawdźcie sami!
28 Maja 2015, godzina 12:42
Oceniono 9 razy 1
~do misiek
Misiek , jeżeli ta balanga POmylonych została sfinansowana z pieniędzy podatnika , bądz pewien że parę osób znajdzie się w pierdlu . A na jesień partia Kukiza zmiecie to bagno z powierzchni Polski
28 Maja 2015, godzina 11:26
Oceniono 11 razy -3
~gość
Kasiu-w elektoracie każdej partii-PO, PiS-u, SLD, czy nawet w PSL-u 99% to uczciwi, normalni i dobrzy ludzie, których życie w różny sposób potraktowalo, stąd i różne ich sympatie. Łączy ich jedno-brak tolerancji dla chamstwa, arogancji, pychy, obłudy, hiporyzji, kumoterstwa itd...Pierwszy skutek-zwycięstwo A.Dudy ( w mojej rodzinie 80 % poparcia i nikt się nie wstydzi o tym mowić, dalej razem siadamy do obiadów ).
Spójrzmy na nasze podwórko.
"Jotdwatrzy " wskazał w którymś z komentarzy na to, że skracając myśl=jak wybraliśmy tak mamy. Owszem, ale np. Skaja w swoich kampaniach przedwyborczych nie wspomniał, że, aby utrzymać się na stołku zwiększy skład zarządu kosztem np.zwolnień w oświacie.Może obraził się na wyborców i działa jak ranny dzik. Nie wiadomo co jeszcze wykombinuje by pozostawić w pracy tylko tych 311 oddanych. Może jego żona wskazuje kogo ma lubić, a kogo nie...któż to wie? Czy Skaja nie powinien wziąć kilku lekcji z zarządzania u burmistrza Finstera, który gdy zapowiadał oszczędności, to zaczł od swojego urzędu zwalniając jednego w-ce burmistrza, a prywatyzację przedszkoli poprzedził kilkunasto miesięczną akcją przedstawiając różne analizy wskazujące zalety takiego rozwiązania? Wiem, że nie wszystko mu wychodzi, ale stosuje na co dzień wiedzę z zarządzania i daleko mu chociażby z tego powodu do zachowań rannego dzika.
28 Maja 2015, godzina 10:35
Oceniono 4 razy 0
~misiek
Warto porównać chojnicką listę poparcia dla Komorowskiego z listą uczestników baletów w Dolinie Charloty, gdzie nasi wybrańcy odpoczywali po stresach jakie mają wyrzucając ludzi z oświaty i sanepidu na bruk-wyniki mogą być porażające. Nie trzeba tego robic teraz, można przed jesiennymi wyborami. Ciekawe ile kielichów podniesiono "za pobiedu".
28 Maja 2015, godzina 09:44
Oceniono 10 razy 0
~kasia
PO sięga po posiłki ? BUDKA - nowe opakowanie nie zmieni jakości trefnego towaru . PO , już całkiem pogięło ! POruskiej budzie sugerują Polakom Budkę . Czy dla tych syjonistycznych renegatów Polska to AZYL dla ZWIERZĄT ? PO - to zgnilizna moralna , jak taki Budka ma być twarzą POmylonych
28 Maja 2015, godzina 09:21
Oceniono 11 razy -1
~emma
Partia jaką jest przestępcza PO , mówi nam już otwartym TEKSTEM ! Jesteście frajerami my szanujemy tyko biznesmenów ! BANDA , PO gardzi polskim społeczeństwem ! To wyraz wyjątkowej pogardy wobec najsłabszych i najbiedniejszych . A wszystko po to by utrzymać przy życiu całkiem młodych , zdrowych emerytów mundurowych , prokuratorskich , sędziowskich czy Jamesach Bondach . O likwidacji KARTY NAUCZYCIELA z zapowiedzi Kluzik - Rostowskiej jeśli tylko banda PO wygra wybory ? Powiem tak , w jesiennych wyborach po PO zostanie tylko mokra plama , społeczeństwo zetrze tych przestępców w pył !
28 Maja 2015, godzina 08:38
Oceniono 14 razy 2
~jotdwatrzy
Jakich obietnic wyborczych? Możesz wyjaśnić w jaki sposób PO może odsuwać od władzy prezydentów? To może Dudę też PO odsunie?
27 Maja 2015, godzina 20:04
Oceniono 13 razy 5
~taki jeden
Komorowski rzadzic bedzie jeszcze przez 3 miesiace a juz wycofal sie ze swoich obietnic wyborczych. Wczoraj oficjalnie PO odsunela go od sterow,po przegranych wyborach wypierajá sie kolegi, takie to jest towarzystwo.
27 Maja 2015, godzina 19:25
Oceniono 13 razy 1
~bezpartyjny
~SKANDAL
Na liście min. właściciel jednego z chojnickich portali internetowych. Wszystko jasne. Czy to z powodu takich uzależnień portal CH24 (pomorską rozumiem...niestety) nie interesuje się tematem zwolnień w oświacie? Wyrzucają ludzi na bruk...a tu szszaaaa, poza RW i chwała im.
Może więc portal zainteresuje informacja, że w czasie gdy do wielu rodzin dotarła nagła informacja o zwolnieu z roboty, to chojnickie elity, w tym starosta radzili jak zapobiegać bezrobociu. Robili to podobno w Dolinie Charloty-jednym z najdroższych hoteli-SPA na pomorzu ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW, czyli NASZE. Skandal, tym większy, że nie były to pierwsze takie "obrady". Ile to nas kosztuje, ilu znalazło dzięki nim pracę, czy nasze, okoiczne hotele lub CEW nie są dość dobre do obradowania (balowania)?
Czy obecnośc na tych imprezach związkowców min. szefa regionalnej solidarności ma legitymować społeczny charakter przedsięwzięcia? Może temat zainteresuje nieza;eżnych radnych, dziennikarzy czy bezkompromisowego Mariusza J.? Gdyby nie wybory przezydenckie jestem pewien, że TVN24 miałby pytania do starosty, ale co się odwlecze......

Czy Leszek Redzimski, w końcu dyrektor szkoły i radny powiatowy z kilkutysięcznym poparciem zainteresuje się tematem? Może chociaż dowiemy się kto pomaga bezrobotnym, czy wypady do SPA są organizowane przez szefa RUP-pana Adamowicza?
27 Maja 2015, godzina 18:56
Oceniono 16 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 457.00 DKKDKK 61.90 63.50
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 461.00 476.00 NOKNOK 44.10 45.70
GBPGBP 536.00 551.00 SEKSEK 42.70 44.30
Aktualizacja: 2022-07-03 09:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 452.00 DKKDKK 62.30 63.20
EUREUR 466.00 471.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 465.00 472.00 NOKNOK 44.50 45.40
GBPGBP 539.00 545.00 SEKSEK 43.10 44.00
Aktualizacja: 2022-07-03 09:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-07-01

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.46 zł 7.77 zł 3.36 zł
Circle K 7.69 zł - 7.72 zł 3.31 zł
Lotos Optima 7.66 zł - 7.74 zł 3.33 zł
MZK 7.59 zł 8.39 zł 7.59 zł 3.09 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.74 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij