Środa, 06 Grudnia 2023 | Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Bezzasadne oskarżenie. Czy będą konsekwencje?

Uniewinniona od pomówienia nauczycielka pisze do burmistrza i pyta, jakie konsekwencje wyciągnie wobec dyrektorki Gimnazjum nr 1, która wytoczyła jej i byłej wicedyrektor sprawę karną.

 

W maju w słupskim sądzie zapadł wyrok uniewinniający Marzennę Osowicką od zarzutu pomówienia o mobbing. Zdaniem nauczycielki z Gimnazjum nr 1, bezzasadnie wniesione oskarżenie naraziło pracowników na cztery lata permanentnego stresu, tułania się po sądach, wysokie koszty finansowe obrony adwokackiej, utratę zdrowia, utratę dobrego imienia w środowisku, a także na jej wyalienowanie z niego i skazanie na ostracyzm. - Niewspółmierny do rzekomej winy (stanęłam w obronie koleżanki, która czuła się mobbingowana) ciężar oskarżenia grożący mi nie tylko utratą pracy, ale także prawa wykonywania zawodu – bez próby obiektywnej mediacji ze strony pracodawcy – okazał się także dezintegrujący dla atmosfery dobrej współpracy w gronie pedagogicznym oraz pozostałych pracowników szkoły – argumentuje Osowicka i pyta burmistrza, jakie konsekwencje organ prowadzący zamierza wyciągnąć wobec dyrektor Małgorzaty Henszke. Konsekwencją wytocznego procesu jest zdaniem nauczycielki negatywna dla szkoły reklama i spadająca liczba uczniów.

Reklama | Czytaj dalej »

Wniosek Osowickiej popiera Projekt Chojnicka Samorządność. - Pracodawca nie skorzystał z sankcji w ramach prawa pracy, tylko wytoczył sprawę karną z oskarżenia prywatnego. Władze miasta powinny się do tego ustosunkować. Trzeba wynieść jakąś naukę – uważa radny Mariusz Brunka. Ceną sądowego konfliktu są utrata pracy i zdrowia. Brak reakcji organu prowadzącego, jego zdaniem, może spowodować roszczenia majątkowe. Brunka jako prawnik z wykształcenia źle ocenia służby prawne ratusza. - Są mniej niż słabe, nie idzie im w sądach – ocenia, pijąc także do sądowych batalii z właścicielkami przedszkoli.

Jak na wniosek Marzenny Osowickiej patrzy włodarz, do którego już kilka lat temu wpłynęła skarga na sytuację w gimnazjum i pozostała bez odpowiedzi. - Na pewno powiem pani Henszke, że ten proces był niepotrzebny, bo on nie pokazał jej racji. Nie powinniśmy ze sobą chodzić do sądów, bo tracimy czas i się konfliktujemy. Ja bym chciał, żeby te panie się wreszcie pogodziły w jakiś sposób. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Na pewno będę rozmawiał z panią Henszke, ale nie umiem na dzisiaj powiedzieć, jakie wyciągnę konsekwencje – komentuje Arseniusz Finster.

W sądzie pracy w Człuchowie toczy się postępowanie z powództwa Osowickiej przeciwko dyrektorce Gimnazjum nr 1 o zadośćuczynienie za mobbing.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~gośc
Ciekawe czy pani Osowicka odpuści Finsterowi że tak olał całą sprawę uniewinienia w Słupsku i dalej broni swojej ulubionej dyrektorki moberki bez żadnych dla niej konsekwencji
06 Września 2015, godzina 23:25
Oceniono 14 razy 0
~wypoczęci mobberzy już cieszą się z powrotu szkól i do rutynowego mobbingu

Mobbing w chojnickich szkołach promowany przez burmistrza Arka i jego służbę ponownie pokaże swoje szkaradne oblicze.
01 Września 2015, godzina 21:46
Oceniono 18 razy 4
~wowa
opłacany przez arka troll o imieniu wiesiek (słoma z butów, smród z garnuchów), zmienionym przez agenturę na lepiej brzmiące imię wojtek (facecik nigdy nie osiągający dojrzałości emocjonalnej) wciąż uparcie wstawia minusy, które i tak nie zatuszują niewątpliwej już klęski finia i jego fanatyków a raczej fanatyczek-krótkich spódniczek
09 Sierpnia 2015, godzina 22:00
Oceniono 26 razy 4
~są inne sposoby


Chociaż uznanie przez sędzinę Sylwie Piasecką ze sąd pracy, że socjopatyczna mobberka Gosia Henszke z premedytacją dopuściła się mobbingu wobec Ali i Marzenny było by satysfakcjonujące, sprawiedliwe, i uczciwym ludziom przywróciło by wiarę w polską praworządność i uczciwość polskich sędziów i sądów. Jednakże i z niesprawiedliwego wyroku Sylwii można wyciągnąć wnioski i rozegrać sprawy trochę inaczej. Niesprawiedliwy wyrok Sylwii stwierdzający, że był to tylko konflikt sugeruje jednak inne drogi dochodzenia sprawiedliwości bo i ten wieloletni, uporczywy, degradujący, i jednostronnie agresywny "konflikt" zainicjowany przez socjopatkę Gosie z pomocą donosicielek i pełnym poparciem burmistrza Arka można przeanalizować z perspektywy różnorakich przepisów prawa pracy, kodeksu karnego, i kodeksu cywilnego.

Wielowątkowość i różnorodność przestępstw jakich dopuściła się socjopatka Gosia i jej pomocne donosicielki w trakcie mobbingu podlega jako poszczególne elementy "konfliktu" pod prawa kodeksu karnego, cywilnego, i kodeksu pracy, z konsekwencjami prawnymi dla mobberki jeszcze większymi niż potencjalne efekty wyroku w sądzie pracy stwierdzające mobbing.

Chciałbym powrócić do tego tematu w niedługim czasienieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
05 Sierpnia 2015, godzina 22:41
Oceniono 35 razy 11
~gość
drodzy Chojniczanie, by ludziom żyło się lepiej...
10 Czerwca 2015, godzina 22:07
Oceniono 59 razy 29
~gość
Tak jak zmienia się sytuacja w kraju, narasta fala buntu i oburzenia, gniewu i flustracji, złości i zniesmaczenia, tak jak ludzie nie uwierzyli w słowa prezydenta Komorowskiego, iż "mamy w Polsce złoty wiek" i jak mawiał premier Tusk, iż "jesteśmy zieloną wyspą", tak zmieni się sytuacja w lokalnym samorządzie. Poczekajmy, oni wykrwawią się sami. Punktujmy ich i za 3 lata zmieńmy lokalny układ władzy. Grzechem najważniejszym, wręcz pierworodnym ,moim zdaniem było to, iż w tej sprawie nie było mediacji ze strony miasta. Wg. mnie tak nie postępuje człowiek mądry i roztropny. Człowiek mądry i roztropny będzie starał się znaleźć kompromis, doprowadzić do pojednania stron. Tu tego zabrakło, a szkoda. Mieszkańcy z niesmakiem obserwowali cała tę sprawę, szeroko ją komentując. Każda ze stron procesu wyszła okaleczona. Nie tego oczekiwano ze strony miasta. Oczekiwano ze strony ratusza postawy mądrej i godnej, a tego zabrakło. Ten cały proces był niepotrzebny. Wielce ciekawe kto wpadł na pomysł wytoczenia procesu paniom nauczycielkom? Okazało się to strzałem w kolano. Warto również poznać z imienia i nazwiska osobę, która stoi za sprawą obliczenia dotacji dla przedszkoli. Z jakich pieniędzy będziemy to płacić? Co z Parkiem Wodnym, po jego kontroli i druzgocącej analizie? Tych spraw nie da się zamieść pod dywan. Mieszkańcy czekają na wyjaśnienia. Nic o nas bez nas.
10 Czerwca 2015, godzina 21:18
Oceniono 105 razy 79
~nieśmiały parafianin.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Czerwca 2015, godzina 21:13
Oceniono 156 razy -40
~Stefek Burczymucha

Tak, to prawda. Romek Sporysz to pijaczyna i Arek i Robert to jego regularni kompani od kieliszka i w czasie popijawy załatwiają korupcyjne interesy! Oficjalnie te skorumpowane relacje skorumpowanego burmistrza ze skorumpowanym sędzią nazywane są "kontaktami towarzyskimi". Podobne "relacje towarzyskie" Arek utrzymuje i z innymi osobami o niskim poziomie etyki zawodowej i osobistej - z niektórymi sędziami z chojnickiego sądu i z niektórymi chojnickimi prokuratorami. Dzięki korupcji chojnickich sędziów Arek otrzymuje w chojnickim sądzie wyroki takie jakie chce i tak jak to uzgadnia ze skorumpowanymi chojnickimi jurystami. Jednakże, prawie zawsze sędziowie apelacyjni spoza Chojnic unieważniają te korupcyjne wyroki chojnickiego sądu i niepochlebnie wyrażają się o profesjonalnej etyce, wiedzy, i doświadczeniu życiowym naszych skorumpowanych chojnickich sędziów.

10 Czerwca 2015, godzina 20:40
Oceniono 85 razy 63
~Klika sama stworzyła sobie zagrożenie procesami karnymi i cywilnymi!
Degeneraci z korupcyjnej kliki Arka Finstera sami stworzyli sobie problemy i zagrożenie procesami!


Prawomocne uniewinnienie Ali i Marzenny od frywolnego zarzutu pomówienia przez sąd drugiej instancji nie tylko w pełni zrehabilitował fałszywie oskarżone nauczycielki, ale także wystawił "straszliwie pomówioną" socjopatkę Gosie Henszke, jej płatne donosicielki i kłamczynie sądowe, a także i tych którzy doradzili socjopatce rozpoczęcie frywolnego procesu karnego przeciwko Ali i Marzennie - bandziora Roberta Wajlonisa i skorumpowanego Arka Finstera - w przegranej prawnie sytuacji. Cala ta skorumpowana banda degeneratów tak była skupiona na tym by poprzez sądowy proces karny dopełnić rozpoczęty mobbing i z pomocą skorumpowanego sędziego Romka Sporysza skazać obie nauczycieli i pozbawić je możliwości pracy w zawodzie, że nie zauważyli nawet w jak niezręczną prawnie sytuacje sami się wpakowali. Cwaniactwo i narcyzm Arka Finstera, arogancja miernego prawnika Wajlonisa, i bezmyślna buta socjopatki Gosi po przegranej sprawie karnej obróciło się przeciwko nim samym.

Obecnie cała ta banda degeneratów - a specjalnie socjopatka Gosia Henszke - siedzi jak kaczki na wodzie do odstrzału. Tylko od wspaniałomyślności pani Alicji i Marzenny zależy czy socjopatka Gosia, jej donosicielki, bandzior Wajlonis, i skorumpowany Arek doświadczą tego co chcieli zaserwować Ali i Marzennie.

Przez ponad 4 lata frywolnego procesu karnego przeciwko Ali i Marzennie socjopatka Gosia, jej donosicielki, bandzior Wajlonis, i skorumpowany Arek wielokrotnie, fałszywie, i publicznie pomówili panie Alicje i Marzenne o fałszywe oskarżenie socjopatki Gosi! Teraz, gdy Ala i Marzenna zostały uniewinnione z fałszywego zarzutu, obie mobbowane nauczycielki powinny same oskarżyć swych oprawców o wieloletnie publiczne pomówienie w środkach masowego przekazu i postawić socjopatkę Gosie, jej donosicielki, bandziora Wajlonisa, i skorumpowanego Arka przed sadem karnym. Sąd apelacyjny prawomocny wyrokiem już uznał Ale i Marzenne za niewinne pomówienia socjopatki Gosi, wiec wieloletnie oskarżenia przeciwko Ali i Marzennie przez socjopatkę Gosie, jej donosicielki, bandziora Wajlonisa, i skorumpowanego Arka były fałszywym pomówieniem. Jestem pewien, że Ala i Marzenna na 100% wygrają proces karny o pomówienie przeciwko tym parszywym degeneratom. Także za wytoczenie procesu karnego pod fałszywym pretekstem przeciwko Ali i Marzennie jest przestępstwem pieniactwa - karalnym tak jak i fałszywe pomówienie.

Jestem pewien, że socjopatka Gosia i reszta degeneratów, którzy jej pomagali zostaną uznani winnymi fałszywego pomówienia Ali i Marzenny, a także winnymi pieniactwa jakie zademonstrowali przez ponad 4 lata frywolnego oskarżania Ali i Marzenny w sfabrykowanym procesie prowadzonym przez skorumpowanego sędziego Romka Sporysza! Jestem pewien, ze Ala i Marzenna, jeżeli tylko zechcą to wygrają proces o pomówienie i o pieniactw przeciwko socjopatce i jej bandzie zdegenerowanych pomocników!

Dodatkowo, przytaczany przez socjopatkę Gosie i jej złodzieja-małżonka fakt wyjścia pani Marzenny przez okno z budynku Gimnazjum nr 1 jest dowodem na to, że pani Marzenna bezprawnie i nielegalnie została uwieziona w budynku szkolnym i nie miała możliwości wyjścia z miejsca pracy przez drzwi, które na rozkaz socjopatki zostały zamknięte by nielegalnie uwięzić panią Marzenne. Nielegalne pozbawianie wolności i zamykanie pracowników na klucz jest bezprawiem karanym przepisami kodeksu karnego a także jest istotnym naruszeniem kodeksu pracy i zagrożeniem bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy. Jestem pewien, że pani Marzenna wygrałaby bez kłopotu proces karny o nielegalne uwiezienie przez pracodawce - tak w sądzie karnym jak i w sądzie pracy. Co śmieszne, świadkami oskarżenia zeznającymi na korzyść pani Marzenny mogliby być złodziej Wojtek Henszke i skorumpowany Arek, którzy widzieli nagranie monitoringu dokumentujące wyjście panie Marzenny przez okno spowodowane brakiem możliwości wyjścia przez drzwi, które na rozkaz socjopatycznej dyrektorki były zamknięte na klucz!

Tak wiec, jedynie od woli Alicji i Marzenny zależy czy wytoczą degeneratom procesy karne, które obie poszkodowane wieloletnim mobbingiem i pomówieniami nauczycielki wygrają ze 100% pewnością. Oczywiście, mając w ręku wyrok sądu apelacyjnego obie panie są w stanie wygrać procesy cywilne o odszkodowania za szkody spowodowane frywolnym procesem karnym wytoczonym przeciwko nim przez socjopatkę Gosie po namowie przez bandziora Wajlonisa i skorumpowanego burmistrza Arka. A procesy cywilne o odszkodowania mogą być dla degeneratów bardzo kosztowne, szczególnie gdy już wrotce panie Alicja i Marzenna wygrają także proces o mobbing w sądzie pracy.

Tak wiec, zdegenerowana banda - socjopatyczna mobberka, jej złodziej-małżonek, jej płatne donosicielki, bandzior Wajlonis, i skorumpowany burmistrz Arek - mogą doświadczyć tego samego losu jaki chcieli zgotować naszym chojnickim bohaterkom - Ali i Marzennie.Parę dni temu, szanowna pani radna Marzenna Osowicka napisała do burmistrza pismo prosząc o wyjaśnienia i reakcje na zakończenie frywolnego procesu o pomówienie rozpoczętego przez socjopatkę Gosie Henszke prawomocnym uniewinnieniem nauczycielek Alicji Kreft i Marzenny Osowickiej.

Ciekawe czy burmistrz potraktuje to pismo jako prywatny list (i zlekceważy go tak jak pismo pani Alicji Kreft z marca 2011 roku informujące go o mobbingu w Gimnazjum nr 1) czy też jako oficjalną korespondencje urzędową?

Czy Arek będzie w stanie udzielić jakiejś logicznej odpowiedzi dlaczego wraz z Robertem Wajlonisem podjudzał i doradził socjopatce Gosi Henszke rozpoczęcie frywolnego i pozbawionego podstaw procesu karnego o pomówienie przeciwko mobbowanym przez Gosie nauczycielkom - Alicji Kreft i Marzenie Osowickiej?

Ciekawe ile defraudacyjnych dodatków finansowych na prowadzenie procesu karnego burmistrz dał z budżetu miasta do dyspozycji socjopatki Gosi Henszke by mogla opłacić prawnika, donosicielki, i kłamczynie sądowe w czasie prowadzenia frywolnego i bezpodstawnego procesu karnego o pomówienie przeciwko Ali i Marzennie?

Czekam niecierpliwie na odpowiedz skorumpowanego burmistrza Chojnic Arka Finstera!


Mój niecenzurowany komentarz jest na stronie http://chojnice.livejournal.com!

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
10 Czerwca 2015, godzina 20:40
Oceniono 76 razy 54
~gość
Droga p. Marzenno i Alicjo nosem z daleka czuć, że za sprawą może stać ten co na złotym pasku chadza i "miłuje ludzi" - człowiek do zadań specjalnych, bądź jak go zwą "człowiek cień". Ten co krtań przegryzie bliźniemu z miłości do niego. Ten co latami hańbił, szmacił, gnoił i poniżał. Na szczęście dziś już wielki nikt!!! Jesteście Panie wielkie, dokonałyście cudu. Czapki z głów przed Wami.
10 Czerwca 2015, godzina 20:38
Oceniono 126 razy 106
~??
Czy to prawda że Sporysz sędzia chleje wódę z Finsterem, Wajlonisem i resztą sitwy ratuszowej?
10 Czerwca 2015, godzina 20:09
Oceniono 61 razy 39
~nieśmiały parafianin


ciekawa samokrytyka ....


""nieśmiały parafianin.ja jako czołowy socjopata nad socjopatami


znam się na tym dlatego tak łatwo mogę komentować''

to co minusujemy......


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejoaurnal.com
09 Czerwca 2015, godzina 16:20
10 Czerwca 2015, godzina 11:55
Oceniono 111 razy 7
~Prowodyr
Prawdziwy prowodyr śmieje się zza kurtyny. Farseniusz rozpętał tą wojnę, a później dbał o jej trwanie w najlepsze. A teraz, jak zwykle, udaje niewiniątko.
09 Czerwca 2015, godzina 22:31
Oceniono 74 razy 44
~niesmialy parafianin.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Czerwca 2015, godzina 16:20
Oceniono 141 razy -11
~do poniżej
Przestań sobie kpić z drugiego człowieka i zastanów się, ale nad sobą.
09 Czerwca 2015, godzina 15:02
Oceniono 81 razy 39

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 397.00 409.00 DKKDKK 51.00 54.80
EUREUR 428.00 440.00 RUBRUB 4.22 4.52
CHFCHF 452.00 465.00 NOKNOK 29.80 32.90
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 37.20 38.40
Aktualizacja: 2023-12-05 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 399.28 404.65 DKKDKK 51.50 54.70
EUREUR 431.11 436.32 RUBRUB 4.22 4.52
CHFCHF 454.71 460.98 NOKNOK 29.90 32.80
GBPGBP 501.51 507.78 SEKSEK 37.30 38.30
Aktualizacja: 2023-12-05 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy nazwanie nowego ronda przy zbiegu ul. Bytowskiej i Leśnej im. WOŚP to dobry pomysł?
Ceny paliw2023-12-04

E95 E98 ON LPG
BP 6.58 zł 7.22 zł 6.8 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 6.72 zł 2.94 zł
Lotos Optima 6.53 zł - 6.76 zł 2.93 zł
MZK 6.47 zł 6.69 zł 6.69 zł 2.92 zł
Orlen 6.52 zł 7.19 zł 6.76 zł 2.93 zł
PKS 6.51 zł - 6.72 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij