Sobota, 04 Lutego 2023 | Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

Chcą referendum ws. likiwdacji SM. Zebrali wymaganą ilość podpisów

Na zdjęciu od lewej: Kamil Kaczmarek (PChS), Artur Eichenlaub (PO) i Jakub Adamczyk (partia Korwin).

Na zdjęciu od lewej: Kamil Kaczmarek (PChS), Artur Eichenlaub (PO) i Jakub Adamczyk (partia Korwin).

Komitet ds. przeprowadzenia referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Chojnicach zebrał wymaganą liczbę podpisów. Wniosek dotyczący plebiscytu wraz z 4402 podpisami mieszkańców złożyli dziś w magistracie Kamil Kaczmarek, Artur Eichenlaub i Jakub Adamczyk.


- Dzięki wytężonej pracy mieszkańców Chojnic, bo na pewno samemu komitetowi nie udałoby się tego zrobić udało nam się zebrać 317 kart zawierających  4402 podpisy. O 1300 więcej kart niż wymagane 3135 - poinformował Kamil Kaczmarek. Karty z podpisami zapakowane w koperty, zaklejone i opieczętowane załączono do wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji chojnickiej formacji. - Mieszkańcy prosili nas o zachowanie tajemnicy danych osobowych - tłumaczył poczynione środki ostrożności lider komitetu. - W takiej też postaci mają dotrzeć do komisji liczącej głosy - mówili działacze. 

Nie udała się próba złożenia wniosku bezpośrednio na ręce burmistrza. - Zapraszam do biura podawczego, tak jak każdego obywatela - usłyszeli od Arseniusza Finstera członkowie komitetu, którzy przeprowadzenia referendum chcą jednocześnie z wyborami parlamentarnymi. - Rada miasta na najbliższym posiedzeniu podejmie decyzje czy referendum zostanie rozpisane, a potem jest 50 dni na jego organizację. Jak najbardziej mieścimy się w tym terminie - zaznaczyli zwolennicy plebiscytu. Co jeśli rajcy wybiorą inny termin na przeprowadzenie głosowania? - To dla nas będzie oznaczało porażkę demokracji - mówią zgodnie członkowie komitetu świadomi tego jak ciężko obywateli "zagonić" do urny wyborczej.

Przypomnijmy komitet inicjujący referendum zawiązał się z końcem czerwca br. W przeciągu półtorej miesiąca jego członkom udało się zebrać wymaganą ilość podpisów. Te zbierano w centrum miasta i ponad 20. punktach w całych Chojnicach. Komitet chojniczanom proponuje dwa pytania - o likwidację straży i podatek lokalny na jej funkcjonowanie. Z pomocy w organiazacji referendum wbrew wcześniejszym zapowiedziom wycofał się burmistrz Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

102 komentarzy

~do JOHN jakiś tam
Nie byłem ani za ani przeciw sm, ale jestem za walką fair play.Nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę.Po twoich wypocinach to nie tylko jestem ZA pozostawieniem straży miejskiej, ale również za reaktywacją ZOMO i wypałowaniem (chowanej zapewne bezstresowo) gówniarzerii!!
20 Sierpnia 2015, godzina 19:34
Oceniono 39 razy 11
~bolus
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Sierpnia 2015, godzina 19:30
Oceniono 39 razy -15
~EQUILIBRIUM
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Sierpnia 2015, godzina 19:15
Oceniono 33 razy -19
~do portalu
Ja rozumiem rzeczową dyskusję, wymianę na argumenty, ale takie plugastwo i obrażanie ludzi powinno być niedozwolone i usuwane z portalu.
20 Sierpnia 2015, godzina 18:19
Oceniono 29 razy 13
~do JOHN
A prokurator jeszcze ci nie zapukał do drzwi ??? Chamstwo , plugastwo, debilizm, kretyństwo cechują zwolenników pana Kaczmarka. Jeśli to jego elektorat, to ja na jego miejscu wróciłabym tam skąd przyszłam !!!
20 Sierpnia 2015, godzina 18:17
Oceniono 34 razy 14
~JOHN PRESTON CLERIC
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Sierpnia 2015, godzina 17:07
Oceniono 30 razy -20
~ooo..
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Sierpnia 2015, godzina 12:28
Oceniono 35 razy -19
~Do do ktosia
No i mamy obraz przeciwników sm: mandaciarze, nie płacący za parkowanie, plotkarze, bałaganiarze i bezwzględne koleżanki donosiciellki.
20 Sierpnia 2015, godzina 11:44
Oceniono 30 razy 6
~do ktosia
Powoływanie się na żonę strażnika udzielającej "wiarygodnych" informacji jest chamskie i prostackie.Jaka żona opowiadałaby k...oleżance banialuki o swoim mężu leniu, cwaniaku, nierobie etc? I jakie jest to twoje CZYSTE SUMIENIE , które pozwala pozbawiać tej znajomej dochodu? Jeśli ktoś sięga po aż tak podłe argumenty aby innych przekonać o słuszności likwidacji sm,to widać, że innych nie ma i obawia się, że próba likwidacji straży może sie nie powieźć.Żenada!!!
20 Sierpnia 2015, godzina 11:17
Oceniono 26 razy 10
~ostry
Teraz idę na Piwko,mam nadzieje że jak wrócę to jakiś POLICJANT się usprawiedliwi czemu w godzinach pracy przesiadują na stacji paliw BP lub w M.Sworach konsumując przeróżne smakołyki.TYLKO PROSZĘ NIE WCISKAĆ KITU ŻE BYŁA INTERWENCJA bo zawsze osobiście byłem gościem wymienionych obiektów i wiem na pewno że nikt nie wzywał POLICJI
20 Sierpnia 2015, godzina 10:54
Oceniono 25 razy -9
~ostry
A ja myślałem że już (EDIT) SM bo ich nie widzę.Ostatnio zaobserwowałem że Chojnicka POLICJA w godzinach pracy opycha się hod dogami zapijając kawą na stacji paliw BP Chojnice mowa o tych głąbach w mundurach co po wini pieszo szlifować chodniki.POLICJA wodna z Charzyków podobnie rozkoszuje się obiadkami w M.Sworach tyle tylko że oni podpływają motorówką (EDIT) co za czasy czy w końcu ktoś się za to weżnie.
20 Sierpnia 2015, godzina 09:24
Oceniono 27 razy -7
~chojniczanka
A mi strażnicy miejscy pomogli. Mieliśmy problem z nastoletnimi wandalami . Zadzwoniłam do Straży. Przyjechali , pomogli. Na razie mam spokój z wandalami.
20 Sierpnia 2015, godzina 08:31
Oceniono 24 razy -8
~ex
i ku*** przyjadę choćby rowerem albo o kulach z Torunia na to głosowanie ale głos oddam w słusznej sprawie !!!!

LENIOM i NIEROBOM SM mówię - DZIĘKUJĘ !!!!
19 Sierpnia 2015, godzina 17:41
Oceniono 38 razy 12
~Proponuje utworzenie zawodowej pomocniczej straży miejskiej by wykonywać obowiązki straży miejskiej
Historycznie idea straży miejskiej wywodzi się ze średniowiecza, gdy nie istniała jeszcze policja i administratorzy miasta za pomocą strażników miejskich chronili miasto przed pożarami, rozprzestrzenianiem się chorób, buntami społecznymi, zwalczali przestępczość, a także z wykorzystaniem straży miejskiej egzekwowali podatki od nieruchomości, i działalności ekonomicznej na terenie miasta.

Obecnie, gdy istnieje policja posiadająca rozlegle narzędzia i uprawnienie prawe by dbać o porządek i bezpieczeństwo społeczne stworzona w średniowieczu archaiczna instytucja straży miejskiej nie jest potrzebna. Jakkolwiek, wielu burmistrzów mając możliwości prawne utworzyło straż miejską by podnieść swój statut, prestiż, i poczucie własnej ważności. Jakkolwiek straż miejska jako archaiczna idea nie jest potrzebna do czegokolwiek bo w praworządnym państwie policja ma obowiązek dbać o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Strażnicy jedynie dublują funkcje policji z czego ochoczo korzystają policjanci by korzystając z okazji, że ktoś dubluje i wykonuje ich obowiązki ograniczyć swoje obowiązki i działania. Oczywiście, działając absurdalnie można by stworzyć zawodową pomocniczą straż miejską, która przejęła by większość niepotrzebnych funkcji i działań straży miejskiej z czego strażnicy miejscy byli by bardzo zadowoleni, bo mogli by dłużej siedzieć w biurze i dłubać w nosie podczas gdy pomocnicza straż miejska wykonywała by obowiązki policji, które wcześniej wykonywali strażnicy miejscy.

W Chojnicach, jedna z najważniejszych funkcji straży miejskiej, oprócz podnoszenia prestiżu burmistrza, który ma na swoje wyłączne rozkazy prywatnych (za społeczne pieniądze) oprawców, jest to, że straż miejska jest instytucją, gdzie burmistrz po znajomości zatrudnia niekompetentnych ludzi, którzy posiadają odpowiednie znajomości by dostać oficjalne zatrudnienie bez żadnych obowiązków w tej niepotrzebnej organizacji jaką jest chojnicka straż miejska.

Postuluje, by w ramach tradycji tworzenia chojnickiego absurdu, stworzyć przy ratuszu zawodową jednostkę pomocniczej straży miejskie, która będzie niepotrzebnie dublować funkcje niepotrzebnie istniejącej straży miejskiej, która od początku swego istnienia niepotrzebnie dublowała funkcje i działania jakie są statutowym i prawnym obowiązkiem chojnickiej policji.

Oczywiści, w aktualnej sytuacji, policja przyzwyczajana do sytuacji, że straż częściowo wykonywała ich obowiązki będzie szukać wymówek by utrzymać wygodny dla nich stan rzeczy, lecz jestem pewien, że pod naciskiem społeczeństwa chojniccy policjanci będą w stanie przejąc z powrotem wszystkie obowiązki jakie częściowo do tej pory wykonywała za nich chojnicka straż miejska. Przy okazji reorganizacji swoich obowiązków może uda się w chojnickiej policji wymienić (EDIT) komendanta-(EDIT) Krzysia Pestkie i jego tolerującego (EDIT) i (EDIT) w miejscu pracy zastępcę Tomka Kąkolewskiego na uczciwych, etycznych, praworządnych i profesjonalnych dowódców.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
chojnice.livejournal.com
19 Sierpnia 2015, godzina 16:59
Oceniono 56 razy 26
~te policjant
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
19 Sierpnia 2015, godzina 15:47
Oceniono 36 razy -12

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 427.00 440.00 DKKDKK 61.20 62.60
EUREUR 464.00 477.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 41.50 43.20
GBPGBP 518.00 529.00 SEKSEK 40.30 42.00
Aktualizacja: 2023-02-04 09:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 430.00 437.29 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 468.00 473.47 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 467.00 473.00 NOKNOK 41.90 42.90
GBPGBP 521.89 528.00 SEKSEK 40.70 41.70
Aktualizacja: 2023-02-04 09:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-03

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij