Środa, 01 Lutego 2023 | Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw)

Referendum o straży poprzedzi debata

Zorganizowana dwa tygodnie przed plebiscytem. - Ma trwać maksymalnie godzinę - informuje Kamil Kaczmarek, jeden z inicjatorów referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Chojnicach. Dokładny termin referendum nie jest jeszcze określony, ale wypadnie najprawdopodobniej w okolicy świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.


Zasady debaty mającej pokazać działania chojnickiej formacji ustalił komitet referendalny wspólnie z burmistrzem Arseniuszem Finsterem. - Na dwa tygodnie przed referendum spotkamy się i będziemy debatować. Dla każdej ze stron, czyli straży i naszego komitetu przewidujemy 15 minut wypowiedzi. Potem każda ze stron wskaże trzech różnych prelegentów, którzy wypowiadać będą się po pięć minut - informuje Kamil Kaczmarek.

Reklama | Czytaj dalej »Na koniec spotkania pytania w imieniu mieszkańców zadadzą dziennikarze poszczególnych redakcji. To niejedyna rola, jaką tego dnia będą pełnić publicyści. - Burmistrz przystał na naszą propozycję, aby zamiast niego moderatorem spotkania zostali redaktorzy - zdradza Kaczmarek.
- Nie będę gloryfikował straży miejskiej ani krytykował komitetu referendalnego - zapowiada włodarz Chojnic, dla którego sam plebiscyt wiąże się z dylematem. - Czy radzić mieszkańcom którzy są za strażą, żeby poszli i zagłosowali, czy żeby w ogóle nie szli?

Obecnie w grę wchodzą trzy terminy referendum: 20, 27 grudnia, 3 bądź stycznia. - Kiepsko wygląda kalendarz. Żaden termin nie jest korzystny, bo to okres świąteczny - ocenia Kaczmarek i zapowiada, że w trosce o wiążące referendum komitet rozważa wniesienie skargi kasacyjnej do NSA niezbyt skrupulatnie przygotowanej. - Ze względu na braki formalne zostałaby odrzucona. Dla nas oznaczałoby to przesunięcie referendum o jakiś  tydzień czasu - dodaje Kaczmarek.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

30 komentarzy

~mój niecenzurowany komentarz jest na portalu --> chojnice.livejournal.com

Mój ostatni nieocenzurowany komentarz jak zawsze jest dostępny na portalu:

chojnice.livejournal.com


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
19 Listopada 2015, godzina 20:20
Oceniono 9 razy 5
~do poniżej
czy oskarzycielem był nasz Zbyszek z Ratusza?
18 Listopada 2015, godzina 14:58
Oceniono 8 razy -2
~:)
http://forum.pomorska.pl/prawda-obroni-sie-sama-t213285/
18 Listopada 2015, godzina 14:15
Oceniono 8 razy -2
~Burmistrz potrafi spojrzeć na problem straży miejskiej z dwóch stron!

Burmistrz Arek kieruje się swoimi niepodważalnymi standardami moralności, etyki, i uczciwości. Także i do problemu referendum w sprawie straży miejskiej Arek podchodzi według swoich zasad uczciwości i etyki.

Wszyscy krytycy burmistrz powinni zaprzestać bezpodstawnej krytyki, że burmistrz jedynie jednostronnie patrzy na problem istnienia i funkcjonowania straży miejskiej w Chojnicach.

Nie jest to prawdą i nie jest to poparte faktami, że burmistrz jest jednostronny w swoich poglądach! Jak szczerze ujawnił mi w czasie naszej rozmowy - burmistrz Arek dogłębnie rozważa funkcjonowanie i istnienie straży miejskiej w Chojnicach z dwóch stron i dwóch perspektyw - ze swojej strony jako burmistrza zarządzającego funkcjonalnie prywatną formacją straży miejskiej, i ze strony widzenia strażników miejskich, którzy dalej chcą mieć wygodne, niewymagające wysiłku, wiedzy, i odpowiedzialności zajęcie, i którzy chcą mieć bezpieczne i spokojne zatrudnienie opłacane z budżetu miasta.

Praktycznym wyrazem dwustronnego spojrzenia burmistrza na problem istnienia straży miejskiej w Chojnicach przed zbliżającym się referendum w tej sprawie jest fakt zorganizowania przez burmistrz drugiego spotkania (organizowanego wbrew porozumieniu z organizatorami referendum), na które burmistrz zaprasza jedynie wiernych sobie urzędników ratusza i oddanych sobie dzielnych strażników miejskich. Organizatorzy referendum i mieszkańcy miasta zainteresowani likwidacją straży miejskiej w Chojnicach nie są na to drugie spotkanie zaproszeni! Burmistrz zaprasza jedynie "mieszkańców Chojnic", którzy w pełni zgadzają się z burmistrzem i popierają istnienie straży miejskiej w Chojnicach. Według podziałów jakie stosuje burmistrz, "mieszkańcami Chojnic" są jedynie osoby zgadzające się z jego poglądami, działaniami, i posłuszne jego woli! Wszystkie inne osoby to wrogowie Chojnic, obcy, wichrzyciele, i sabotażyści przeszkadzający burmistrzowi Arkowi w jego trudzie i ciężkiej pracy na rzecz polepszania bytu (wybranych przez burmistrza) chojniczan i promowania Chojnic w Polsce, w Europie, i na świecie.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
17 Listopada 2015, godzina 19:20
Oceniono 18 razy 8
~:)
http://forum.pomorska.pl/prawda-obroni-sie-sama-t213182/?p=2314736
17 Listopada 2015, godzina 14:57
Oceniono 10 razy -2
~DO PONIŻEJ !!!
Nasmarowałeś tego i po kiego ch..... jeżeli nikt tego nie czyta i w dodatku zapomniałeś się podpisać DŁUBAJUNIO baranie, albo udajesz kogoś innego!
13 Listopada 2015, godzina 18:44
Oceniono 13 razy -1
~...?
Wniosek do kww radnych rady i burmistrzynia...
czy obecny burmistrzynio i kWW zaplecza poliycznego większośc radnych rady miasta może uchwalić, i burmistrzynio wykonać, wprowadzić opłaty za parkowanie i dozorowanie, egzekwowanie opłat przez straż miejską na parkingach przed marketami, sklepami, całodobowo na obecnych płatnych i przyszłych parkingach, bowiem koszty robocizny strażników miesjkich, to całodobowa praca strażnika miejskiego, no i odśnieżanie w zimie, czy mogą zajmować się sm, bo jeżeli zewnętrzne firmy będą odśnieżac, to koszty funkcjonowania płatnego parkowanie wzrastają, utrzymanie płatnego parkowanie w czystości kosztuje, a to generuje kolejne koszty, koszty robocizny...
13 Listopada 2015, godzina 15:55
Oceniono 13 razy -5
~Gumiś
włodarze miasta nie mają żadnego interesu w tym żeby mieszkańców przekonać do zajęcia głosu w sprawie SM...jest na rękę mała frekwencja....
13 Listopada 2015, godzina 15:27
Oceniono 13 razy -5
~Dozorowania i egzekwowaniem opłat ma zająć się straż miejska...
Kiedy obecnie gospodarujący burmistrzynio i komitet zaplecza politycznego kWW radni rady miasta chcą wprowadzić całodobową opłatę za parkowanie na terenie miasta, obciążenia dla klientów, bowiem całodobowo koszty robocizny Dozorowania i egzekwowaniem opłat ma zająć się straż miejska, która koszt robocizny całodobowo pracują, to mogą całodobowo dozorować i egzekwować opłaty za parkowanie, dlaczego za dozorowanie po za wyznaczonymi godzinami, mają być wszyscy klienci parkowania obciązani, no kiedy wprowadzicie opłaty całodobowe za dozór i egzekwoanie, KKW polityczny burmistrzynia....
13 Listopada 2015, godzina 13:01
Oceniono 15 razy -5
~kWW polityczny niech ponosi koszty robocizny, pracy i inne...
WYBORCY RADNYCH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW ZAPLECZA POLITYCZNEGO OBECNEGO BURMISTRZYNIA POWINNI PONOSIĆ KOSZTY ROBOCIZNY PRACY STRAŻNIKÓW STRAŻY MIEJSKIEJ W CHOJNICACH, KOSZTY PŁACENIA ZA PARKOWANIE I INNE, OD KIEDY OBECNY BURMISTRZYNIO I JEGO ZAPLECZE POLITYCZNE KWW RADNY RADY MIEJSKIEJ MAJĄCY WIĘKSZOŚĆ W MIEŚCIE UCHWALĄ, WPROWADZĄ OPŁATĘ DLA WYBORCÓW, KTÓRZY KWW WYBRALI BY ICH UTRZYMYWALI...
13 Listopada 2015, godzina 12:15
Oceniono 15 razy -1
~kaczyński
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Listopada 2015, godzina 11:53
Oceniono 26 razy -16
~czy przed marketami są płatne parkingi dla klientów, a przy szpitalu chce płatne zrobić...
czy przed marketami są płatne parkingi dla klientów, a przy szpitalu chce płatne zrobić... propozycja gospodarcza Skończyła się era zarabiania na fotoradarach straży miejskiej w niektórych gminach, to trza zrobić skok na płatne parkingi jak na przykład oferta nie do odrzucenia stwórzmy płatny parking przy szpitalu dla pracy straży miejskiej, a na umowy śmieciowe nie taniej zatrudnić pracownika dla podatnika danin, co...ISTOTĄ JEST BRAK MIEJSC A NIE ROTACJA WYMUSZONĄ PŁATNOŚCIĄ ZA POSTÓJ DOZOROWANY PRZEZ PRACĘ STRAŻNIKÓW MIEJSKICH, WYBUDUJMY POTRZEBNĄ, Z NADMIAREM MIEJSC PARKINGI A PROBLEM SAM SIĘ ROZWIĄŻE...czy przed marketami są płatne parkingi dla klientów, a przy szpitalu chce płatne zrobić...
13 Listopada 2015, godzina 09:33
Oceniono 23 razy -1
~...?
nowy podatek obecnego rządzącego chojniczaninami burmistrzynia
Jak obciążyć nowym podatkiem parkujących na parkingu przy szpitalu dla pracy strażników straży miejskiej w Chojnicach, Jak obecnie gospodarujący burmistrzynio i komitet zaplecza politycznego radni rady miasta chcą wprowadzić nowy podatek, obciążenia dla klientów szpitala, by kasunia dała zatrudnienie pracę dla strażników straży miejskiej w Chojnicach, Ba jest jest gospodarowanie w wykonaniu burmistrzynia i jego komitetu politycznego radnych rady miasta....
13 Listopada 2015, godzina 09:32
Oceniono 18 razy -4
~...
...Parking przed szpitalem – miejski i płatny... Taki jest zamiar burmistrza – przejąć od powiatu parking usytuowany przed szpitalem a także ul. Leśną. W tej sprawie włodarze miasta i powiatu będą rozmawiać na forum zarządu 29 września. - Dziś jest tak, że nie można tam zaparkować, bo nie ma miejsc – wyjaśnia burmistrz Arseniusz Finster. - Prowadzę rozmowy z dyrektorem. Będą wybudowane miejsca parkingowe dla załogi w środku szpitalnej przestrzeni. To miejsce jest między centrum kardiologii a spalarnią odpadów. Burmistrz zadeklarował, że najpierw miasto zbuduje wspomniany parking dla szpitalnego personelu a dopiero po tym zostanie wprowadzona strefa płatnego parkowania przed głównym gmachem – tylko dla odwiedzających. Dozorem i egzekwowaniem opłat ma zająć się straż miejska. źródło: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Parking-przed-szpitalem-miejski-i-platny/14967, 2015.11.
13 Listopada 2015, godzina 09:29
Oceniono 19 razy -3
~...???
...Płatny parking przy szpitalu w Chojnicach. Kto na nim zarobi?...dopytywał o szczegóły związane z ewentualną budową parkingu płatnego przy szpitalu. Był ciekaw, czy to powiatowi się opłaci. Interpelacja, jak stwierdził radny, wynika z troski o finanse powiatu. Dociekał, czy urzędnicy w powiecie sprawdzili, ile kosztowała budowa parkingu przed szpitalem, bo przecież dochodów z tego tytułu nie ma i nie było. A przecież inaczej będzie z tym nowym parkingiem, który na działce od spalarni w stronę szpitala planuje wybudować miasto Chojnice. W tej sytuacji radny pytał o bilans korzyści i kosztów dla powiatu. Zauważył, że gdy zapowiadany przez burmistrza parking powstanie, to powiat przecież i tak będzie musiał przekazać miastu działkę. Powód? Samorząd powiatowy nie może zgodnie z prawem pobierać opłat od kierowców, a więc korzyści finansowe raczej będą dotyczyć miasta, a nie powiatu. Co na to starosta Stanisław Skaja? - Media mają to do siebie, że wiadomości traktują albo poważnie, albo informacyjnie - tak niestandardowo zaczął swoje wyjaśnienia. A potem stwierdził, że tak - burmistrz Chojnic ma ochotę przeprowadzić taką inwestycję, ale to jedna z propozycji branych pod uwagę. Dodał, że trudno powiedzieć, jakie były koszty wybudowania parkingu, ale jest tak, że już miejscami wymaga remontu. Dodał, że parking będzie jednym z tematów poruszonych podczas rozmów 29 września. - Czy ten parking będzie płatny dla miasta, czy też będzie prowadzony dla kogoś innego, to też dzisiaj nie jest najważniejszy problem w tym powiecie - powiedział Skaja. źródło: Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/chojnice/art/8178773,platny-parking-przy-szpitalu-w-chojnicach-kto-na-nim-zarobi,id,t.html, 2015.11.
13 Listopada 2015, godzina 09:28
Oceniono 19 razy -3

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 433.00 443.00 DKKDKK 61.40 62.80
EUREUR 467.00 473.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 465.00 480.00 NOKNOK 42.00 43.70
GBPGBP 529.00 540.00 SEKSEK 40.40 42.10
Aktualizacja: 2023-02-01 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 433.31 438.06 DKKDKK 61.50 62.70
EUREUR 468.97 472.86 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 468.84 474.71 NOKNOK 42.66 43.48
GBPGBP 529.30 535.10 SEKSEK 40.94 41.76
Aktualizacja: 2023-02-01 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-01-31

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.65 zł - 7.74 zł 3.32 zł
Lotos Optima 6.7 zł - 7.79 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.7 zł 7.32 zł 7.79 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.32 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij