Środa, 29 Czerwca 2022 | Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. Monika Szymecka

Poseł z Chojnic zaprasza do swojego biura

Na uroczyste otwarcie biura Aleksandra Mrówczyńskiego (po prawej) przybyło wielu parlamentarzystów, m.in. Janusz Śniadek. W tej ważnej chwili posłowi towarzyszyła żona Danuta.

Wczoraj biuro poselskie w galerii K & M przeżyło prawdziwe oblężenie. Co prawda jeszcze nie mieszkańców, choć dyrektor biura Wojciech Rolbiecki nie narzeka na brak pracy. Funkcjonowanie biura zostało uroczyście zainaugurowane w silnej obstawie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Jolanty Szczypińskiej, Doroty Arciszewskiej - Mielewczyk, Janusza Śniadka, Waldemara Bonkowskiego, Jerzego Barzowskiego, Jana Klawitera i Jana Kiliana. Świeżo upieczony poseł zaprosił też pierwszego posła wolnej Polski Ignacego Guenthera i byłego burmistrza Leszka Chamier Cieminskiego. Aktualnego zabrakło. Arseniusz Finster nie został zaproszony, ale na środę jest umówiony na rozmowę z posłem. Nie było też przedstawicieli powiatu i gminy, nawet wicewójta Piotra Stanke, byłego posła z ramienia PiS. Z kolei dwuosobową reprezentację w osobach ks. Kazimierza Kaźmierczaka i Mariana Knuta miało duchowieństwo. Ostatni przeczytał psalm 97, w którym padają słowa "prawo i sprawiedliwość". W przemówieniach posłów także było wiele odniesień do religii.

Reklama | Czytaj dalej »

- Bogu dziękowaliśmy i będziemy dziękować za rok 2015. Od zwycięstwa w wyborach prezydenckich po zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Czy możemy sobie wyobrazić inną Polskę, gdyby nie było tych dwóch sukcesów? Boża opatrzność czuwała... - mówił poseł Aleksander Mrówczyński.

A. Mrówczyński: - Bogu dziękowaliśmy za 2015 r...

Parlamentarzysta ziemi chojnickiej dostrzega w rejonie problemy wynikające z oddalenia od dużych aglomeracji, jak duże bezrobocie czy słabą infrastrukturę. Dlatego chce zabiegać o to, by berlinka stała się w przyszłości drogą kategorii S,  a także o budowę obwodnic Czerska i Starogardu. - Zachęci to inwestorów - jest przekonany. To wszystko musi się odbyć przy zaangażowaniu posłów z województwa, a także samorządowców, którym Mrówczyński wytyka słabe współdziałanie. - Pomóżcie, by nam tu żyło się lepiej i by tu młodzi ludzie zostawali, bo migrują, uciekają stąd - zwrócił się do zebranych na uroczystości. Aleksander Mrówczyński podkreślał, że struktury PiS się rozwijają, stąd w planie utworzenie w tym roku kół w Czersku i Brusach.

- Z całą pewnością te wielkie wyzwania i nadzieje, które rozbudziło zwycięstwo PiS w sercach Polaków powoli zaczynają się ziszczać - uważa poseł Janusz Śniadek, który wymienił choćby ustawę emerytalną czy program 500 zł na dziecko. Swoje przemówienie zakończył słowami: - Szczęść Boże Chojnicom, szczęść Boże waszym rodzinom. Szczęść Boże Polsce.

Śniadek: - Z całą pewnością...

Posłanka Dorota Arciszewska - Mielewczyk dziękowała za wytężoną pracę w czasie kampanii.      - Nikt w pojedynkę nie byłby w stanie tego sukcesu osiągnąć. To mordercza praca, bo my nigdy w łatwych warunkach nie pracowaliśmy. A dotrzeć do ludzi nie mając mediów, wykonując tą pracę w terenie, jest nie lada wyczynem.

Arsiszewska: - Kumulacja wyborów, naszej pracy dała się odczuć...

Parlamentarzystka z Trójmiasta zapowiadała, że teraz ją i jej kolegów czeka tytaniczna praca i moblizacja by utrzymać tempo. - Ku niezadowoleniu niektórych. Jak inni nie mają ochoty pracować, mogą jechać do domu...

Jolanta Szczypińska deklarowała nowemu posłowi wsparcie starszych kolegów i wspomniała, jak kiedyś uczestniczyła w projekcie obwodnicy dla Chojnic. Jest w partii od początku, więc pamięta, kiedy narodziła się jej nazwa. Było to w 2000 roku. Wówczas część osób doszła do przekonania, że w Polsce brakuje właśnie prawa i sprawiedliwości. - Wtedy była wielka korupcja i byliśmy wszyscy rozsypani - wspominała Szczypińska.

Sekretarzem biura przy ul. Sukienników został Mateusz Wróblewski. Poradnictwo prawne w poniedziałki i środy po południu dla mieszkańców świadczy Joanna Gierszewska. Asystentami społecznymi zostali Bartosz Bluma, Andrzej Dolny (Chojnice), Robert Matuszewski (Czersk), Marek Rodzeń (Brusy), Szymon Malinowski (Człuchów).

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

102 komentarzy

~Ty poniżej to musisz być kompletnym debilem
bo inaczej nie można nazwać kogoś kto od rana do wieczora siedzi w internecie pisząc non stop do jakiegoś antysia, a w rzeczywistości chyba do samego siebie! Ludzie czy ktoś zna tego świra, czy to kilku świrów czatuje aby aby tylko skopać każdego kto jest przeciwko PIS-owi?
22 Stycznia 2016, godzina 22:18
Oceniono 100 razy 84
~No tym razem nie zapomniałeś o.... "się" :)
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Stycznia 2016, godzina 22:04
Oceniono 99 razy -83
~Tu BALBINA, Tu BALBINA
BROSZKA zgłoś się, BROSZKA zgłoś się ............................. BROSZKA zgłasza się, słyszę cię bardzo dobrze !
BROSZKA powiedz tym, ch.... z UE, że mają dawać kasę, kasę i jeszcze raz kasę i do k..... nędzy niech się nie interesują na co, nie ich broszka! Aha jeszcze jedno: spisz nazwiska wszystkich polskich dziennikarzy którzy się tam kręcą, musimy ze Zbyszkiem Z. wiedzieć co to za jedni, żeby wykosić niepewnych politycznie!
TO WSZYSTKO, KONIEC, BEZ ODBIORU!!!
22 Stycznia 2016, godzina 21:24
Oceniono 100 razy 82
~no i jak zawsz jest kler katolicki

Od ok. IV w. n.e. kościół zwany katolickim zaczął czcić obrazy i rzeźby, powód tego był odizolowania się chrześcijan od żydów, np. ze względu na prześladowania.
Kościół zwany katolickim zmienił 2 przykazanie Boże -
z :
Biblia Tysiąclecia Wj 20,1-17
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. "
na :
katechizm kościoła katolickiego 2142
"Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie. "

Kościół zwany katolickim dał sobie władzę by poprawiać Boga

Panowie posłowie i kapłani tzw. kościoła katolickiego - średniowiecze już dawno się skończyło i ludzie potrafią w dzisiejszych czasach myśleć samodzielnie.

Jest jedno z wielu zagadnień, którego kler katolicki unika jak ognia
22 Stycznia 2016, godzina 17:01
Oceniono 95 razy 83
~krzyś
Też chyba jestem agentem ruskim...sory,bruskim. W tym miesiącu byłem w Brusach 3 razy, ale w ubiegłym roku ponad 20. Czy "poinformowany" to Zbigniew ośmieszajacy co jakiś czas nasze miasto w "szkle kontaktowym " ?
22 Stycznia 2016, godzina 16:54
Oceniono 95 razy 81
~Antysiu Własny Plusiku++++ :)
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Stycznia 2016, godzina 14:43
Oceniono 94 razy -68
~Tu BROSZKA, tu BROSZKA
BALBINA zgłoś, BALBINA zgłoś, jestem w Brukseli, jak mnie słyszysz, co mam jeszcze im powiedzieć ?
22 Stycznia 2016, godzina 08:05
Oceniono 103 razy 95
~poinformowany
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Stycznia 2016, godzina 19:29
Oceniono 128 razy -68
~do niżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Stycznia 2016, godzina 12:42
Oceniono 116 razy -60
~DO PONIŻEJ !!!
Możesz mnie najwyżej pocałować w dupę frajerze niemyty!

Nie podszywaj się pod administratora bo w ryj zarobisz!!!
21 Stycznia 2016, godzina 12:34
Oceniono 124 razy 48
~Administrator.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Stycznia 2016, godzina 11:45
Oceniono 117 razy -57
~O godz. 23: 14 wylazła świnia z błota
ale że mało była upaprana tym błotem to polazła jeszcze wytarzać się w gównie! Uprzejmie informuję, że dawniej ta świnia miała nick "antyujadacz" ale po rozszyfrowaniu, że jest szczekaczką i tubą PIS-u zaczęła w tytułach swoich wypowiedzi wpisywać słowo "antyś" i stawiać kilka plusów!

No i co przygłupie myślałeś, że nie zostaniesz rozszyfrowany?

Teraz pisz dalej i dużo bo za 1,50 zł. od wpisu to nie zarobisz na michę zupy prosiaku!
21 Stycznia 2016, godzina 11:25
Oceniono 121 razy 65
~3 x NIE DLA pis
Już mnie tam pan A.M. widzi, na sam widok napisu pis bym się po**ygał , i tak nic nie załatwi choć bym miał nie wiadomo jakie wykształcenie to mi pracy nie znajdzie (choć pis składał obiecanki w walce z bezrobociem) , najważniejsze bym był w chorej partii bez wykształcenia to posadka ciepła się znajdzie.

pis i po i wszyscy solid*rności*chy są diabła warci
21 Stycznia 2016, godzina 10:43
Oceniono 126 razy 68
~poinformowany
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Stycznia 2016, godzina 10:17
Oceniono 120 razy -70
~poseł popiera agenta
Czy kaczor to jany agent rosyjski? Podczas 2 wojny Rajmund K ojciec JK i LK PODOBNO brał udział w powstaniu warszawskim . Ale co ciekawe po wojnie kiedy władza ludowa masowo wysyłała w najlepszym przypadku powstańców na białe niedziedzie a innych mordowała to o dziwo Rajmund K dostał mieszkanie na Żoliborzu i etat na uczelni co było nie do pomyślenia nawet dla najbardziej zagorzałych komuchów . Dodatkowo jego dzieci wystąpiły w filmie Nawet wysoki kacyk z pzpr nie marzył o tym Pytanie jest z kim się bratał Rajmund K że takie łaski na niego spłyneły. ALe zostawmy Rajmunda K . Wiele lat potem jego synalek zaczął rządzić w Polsce I co ciekawe podczas pierwszych rządów głowne jego dokonania to zerwanie umowy z Norwegią dzięki czemu rosjanie mogli połozyć swojąrurę na dnie bałtyku a nie połozyliby gdyby polacy pociągneli rurę z Norwegii .Ponad to zawarł niekorzystną długoletnią umowę na dostawy gazu i ropy po najwyzszych cenach w UE . Czy to przypadkiem nie było aktem dziękczynnym wobwec mocodawców tatusia? Kiedy potem synalek stracił władzę a przejeła ją bardziej wrogo do Rosji nastawiona PO to synalek zaczął głośno krzyczeć że ta nowa władza to jest bardzo prorosyjska nazywając nawet prezydenta Komoruskim . Jest takie powiedzenie że najgłośnie "łapać złodzieja" krzyczy złodziej Czy ta nagonka , oskarżenia o zdradę nie miały na celu odwrócenie od siebie uwagi ? Synalek po ponownym dojściu do władzy zaczyna niszczyć w Polsce demokrację , doprowadza do konfliktu z UE jak i z całym cywilizowanym światek ewidentnie dążąc do mocnego zatargo w efekcie którego Polska może być nawet usunięta z UE . Niejaki George Soros twierdzi że Putin rozbije UE od zewnątrz a synalek razem z Orbanem od wewnątrz Z tego stanu rzeczy bardzo cieszy się oczywiście Putin a jego głowne gazety zamieszczają artykuły o Polsce pod wymownym tytułem "Polska wraca na wschód" Ponadto bliski przyjaciel synalka znamienity działacz pzpr zostaje mianowany przez synalka prezem największego koncernu paliwowego w Polsce . I zaraz potem zawiera następne umowy z Rosją na dostawy paliw i gazu jednocześnie ograniczając współpracę z arabami , która to współpraca za pośrednictwem terminala gazowego miała nas uniezależnić od dostaw z Rosji co jest bardzo na ręke Rosji. Synalek lubuje się we wspópracy z europejskimi przywódcami którzy jawnie i głośno mają proputinowskie zapędy . A przecież "podbno" synalek zawsze był wrogo nastawiony do Putina ale prawdopodobnie tylko "podobno" Mam pytanie skoro prezydenta który nie współpracował z Rosją nazywano Komoruskim to jak powinno się w świetle tych faktów nazywać synalka? Wiadomo że nikt go tak nie nazwie bo jedno jest pewne : Jak to mówił jeden poseł " ciemny lud wszystko kupi" kupi nawet to że synalek to najwspanialszy przywódca wszechczasów podobnie jak jego brat-nieudacznik "najwspanialszy prezydent wszechczasów" Dlatego Polska jest skazana na to by zawsze być pariasem Europy bo takie potworyrobią z nią co chcą , wystarczy że obiecają gruszki na wierzbie i ciemny lud im z ręki je. I na koniec taka ciekawostka :Znamienity były działacz sld , stary komuch chce przystąpić dopartii synalka bo chyba się zorientował kim tak naprawde jest synalek i jego partia..
21 Stycznia 2016, godzina 04:58
Oceniono 123 razy 73

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 440.00 453.00 DKKDKK 61.90 63.50
EUREUR 462.00 476.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 460.00 475.00 NOKNOK 44.20 45.80
GBPGBP 533.00 548.00 SEKSEK 43.00 44.60
Aktualizacja: 2022-06-29 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.05 450.00 DKKDKK 62.20 63.00
EUREUR 466.00 471.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 466.10 471.00 NOKNOK 44.60 45.40
GBPGBP 538.92 544.00 SEKSEK 43.40 44.20
Aktualizacja: 2022-06-29 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-06-29

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.47 zł 7.82 zł 3.36 zł
Circle K 7.63 zł - 7.77 zł 3.33 zł
Lotos Optima 7.65 zł - 7.79 zł 3.35 zł
MZK 7.83 zł 8.43 zł 7.8 zł 3.33 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.79 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij