Niedziela, 03 Lipca 2022 | Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. arch.

Mieszkańcy na przysłowiowym lodzie

Zespół opiniujący projekty w ramach tzw. budżetów osiedlowo-obywatelskich negatywnie ocenił pomysł lodowiska na Starym Rynku, zgłoszony przez mieszkańców osiedla nr 1 i 9. - Ja to traktuję jak żart primaaprillisowy, chyba że będzie oficjalna decyzja - mówi szefujący Śródmieściu Mariusz Brunka.


O decyzji komitetu opiniującego poinformował 1 kwietnia burmistrz Arseniusz Finster. - Zespół negatywnie ocenił pomysł lodowiska na Starym Rynku złożony przez Mariusza Brunkę - mówi włodarz. Jednocześnie jako jego miejsce wskazał teren parku Tysiąclecia. Zdaniem gremium, które tworzą radni i urzędnicy, agregat prądotwórczy potrzebny do utrzymania płyty lodowiska wywoływałaby hałas uciążliwy dla mieszkańców centrum, dlatego też jego usytuowanie widzieliby w miejskim zieleńcu. - Ja bardzo chciałbym, żeby lodowisko stanęło na rynku, ale żeby tak było, musimy sobie zdawać sprawę z uciążliwości, jakie to lodowisko za sobą niesie - zaznacza Arseniusz Finster. - Dołączenie lodowiska do parku byłoby idealnym rozwiązaniem.

Ja bardzo bym chciał, żeby lodowisko było na rynku, ale....Z opinią komisji nie zgadza się Mariusz Brunka. - Będziemy postulować, żeby w tej sprawie była jakaś decyzja, bo to jest opinia. Procedura nie przewiduje, że komitet opiniodawczy coś tutaj ustala. To nie ma nic wspólnego z budżetem obywatelskim. Procedura mówi jasno, że to mieszkańcy decydują. My jesteśmy jako zarząd związani decyzją mieszkańców, którzy złożyli tylko propozycję lodowiska - mówi szef "jedynki". Radny miejski dokłada też kamyczek do ogródka Arseniusz Finstera. - Jak burmistrz chce, to niech sobie zrobi lodowisko w parku Tysiąclecia i niech sobie jeździ na łyżwach, ale to  nie ma nic wspólnego z tym czego chcieli mieszkańcy samorządu osiedlowego nr 1. Park nie jest częścią naszego osiedla - zaznacza Brunka.

Reklama | Czytaj dalej »

Arseniusz Finster nie poprzestaje na samej propozycji umieszczenia sztucznej tafli w miejskim zieleńcu. Finansowanie inwestycji podzieliłby pomiędzy samorządy mieszkańców, które zgłosiły pomysł lodowiska i ratusz. - Chyba da się jakoś pogodzić Brunkę i Gąsiorowskiego - mówi o radnych, których wymianę zdań można często oglądać na miejskich sesjach. Z rozpoznania, jakie poczynił urząd wynika, że zakup lodowiska to koszt rzędu 500 tys. zł. - Do tego trzeba doliczyć 100 tys. zł na maszynę do frezowania i polerowania - mówi włodarz.

Lodowisko można zakupić za 500 tys. zł

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~zero
Postawy o które postuluje anonim, widzimy w praktyce życia społecznego. Oto koledzy: Mariusz i Arseniusz. Nigdy nie zrobią sobie krzywdy, nie skrytykują się, bo są kolegami. Chodzi więc "opozycji", czyli w tej dyskusji Brunce i Kaczmarkowi o realną zmianę, czy tylko o zmianę ekipy, ale nie praktyk rządzenia? I to jest istota problemu. Koledzy...
11 Kwietnia 2016, godzina 16:04
Oceniono 4 razy 2
~zero
Nie interesuje mnie przychylność opinii publicznej, a w imię koleżeństwa nie mam zamiaru zarzucać swoich postaw. Mam na względzie interes społeczny i publiczny. Wybiórcze stosowanie krytyki do władzy ma nikły sens formalny. Efektywność rządzenia i życia wspólnoty lokalnej może jedynie podnieść pełna otwartość i co podkreślam, zgoda na rywalizację. Brunka chciał się z Finsterem zakumplować i myślał, że tą drogą dotrze do celu, a to był oczywisty błąd, którego skutki będą długo odczuwalne. Jakieś zwołania o kulturze w imię "solidarności plemiennej", to miałki argument.
11 Kwietnia 2016, godzina 16:02
Oceniono 4 razy 2
~obserwator
do zero- szkoda, że Twoje działania w "interesie publicznym", nie znajdują żadnego zrozumienia w oczach opinii publicznej. Przez bardzo długi czas z delikatnym optymizmem patrzyłem na Twoje działania, jednak takie teksty jak poniżej- krytyka jedynej osoby w opozycji w RM, która ma coś do powiedzenia zmieniają moją optykę o 180 stopni.
Myślę, że władza jest bardzo szczęśliwa. Można się kłócić, nie zgadzać, ale klasę ludzi poznaję się po tym jak to robią. Ty piszesz na forum bardzo krytycznie o swoich byłych kolegach- takich rzeczy nie robi się publicznie! To elementarz.
11 Kwietnia 2016, godzina 13:48
Oceniono 10 razy 0
~to prawda zero jest schizofrenikiem politycznym
Nie wiadomo czy się z tego śmiać czy płakać?
11 Kwietnia 2016, godzina 13:41
Oceniono 8 razy 0
~zero
Dziękuję za liczne i barwne komplementy. Brunka sam podkopał swoją pozycję i zaufanie do Niego. Gdyby zachował się, jak przystało, czyli trzymałby linię i fason lidera opozycji, to zapewniam, że służyłbym mu pomocą i radą, tak jak i w latach poprzednich, kiedy ze sobą potrafiliśmy współpracować. Brunka jednak postanowił przypisywać sobie pewne osiągnięcia i dokonania, a poza tym godził się na współpracę z Finsterem, czego teraz odbiera efekty, dopuścił też do podpisania wielce dyskusyjnej umowy pomiędzy Fundacją Fuhrmanna, a Urzędem Miejskim, co zrobił w sumie ze swoim kolegą z Fundacji, czyli dr. Zientkowskim. Do tego choć był popierany, jako kandydat na burmistrza dzięki sojuszowi z PiS, co było realizacją mojej autorskiej koncepcji, to po wyborach odwrócił się od PiS wielokrotnie nie przebierając w słowach.

Istotą demokracji jest zgoda na otwarty spór i rywalizację polityczną, dlatego w tym co się teraz dzieje widzę same korzyści dla mieszkańców.

Powtarzam, dbam o interes społeczny i nie interesują mnie żadne kolesiowskie układy, ani z władzą, ani z tzw. "opozycją". Działam "w sprawie". Tłumaczą się nie tylko winni, ale także bezpodstawnie oskarżani. Jestem bezpodstawnie oskarżany.
11 Kwietnia 2016, godzina 12:41
Oceniono 9 razy 1
~do poniżej włodzio zyskuje
p;rzez twoją głupotę, nienawiść i niszczenie Brunki. Jesteś chorym człowiekiem. Winny się tłumaczy, a wszyscy wiedzą, że ciebie należy omijać z daleka.
11 Kwietnia 2016, godzina 10:27
Oceniono 13 razy 5
~zero
1. Mariusz Brunka przez ponad rok dał się zwodzić Finsterowi i przyjął taktykę "diabłu ogarek, a Panu Bogu święczkę", a Finster na tym tylko zyskiwał i to realnie Finster zatrudniając dra Zientkowskiego wpłynął na rozproszenie działań opozycji. Jednak rozproszenia działań opozycji nie postrzegam w chojnickich warunkach, jako wadę, a raczej jako zaletę i szansę na pluralizm poglądów w sferze publicznej. Nie zgadam się bowiem w wielu sprawach, ani z Brunką, ani z jego nowym akolitą Kaczmarkiem.

2. W żaden sposób nie "kopałem dołków" pod obecnym posłem ziemi chojnickiej, Aleksandrem Mrówczyńskim. Byłem jedną z tych osób, która wręcz głosowała, za tym, aby Pan Mrówczyński startował do Sejmu RP. To, że nie brałem udziału w kampanii Pana Mrówczyńskiego, nie jest równoznaczne z kompaniem dołków. Działałem jako asystent społeczny poseł Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk i miałem obowiązek wspierać jej działania, co pośrednio pomogło każdemu kandydatowi PiS, bo wybory są z list, czyli proporcjonalne, a nie większościowe. Stąd liczy się wynik całej listy w okręgu, bardziej, aniżeli poszczegółnych kandydatów. Mam bardzo dobre relacje z Panem posłem Aleksandrem Mrówczyńskim i proszę nie wbijać klina w nasze środowisko, bo to już próbował robić chojnicki włodarz, nieudolnie oczywiście, jak wszystko inne, co robi.

3. To co napisałem w sprawie lodowiska, to prawda. Brunka miał taki pomysł, aby to pozostałe samorządy osiedlowe dorzuciły do lodowiska na Starym Rynku, bo to lodowisko miejskie, ale samorządy na takie działanie się nie zgadzają, mamy swoje osiedlowe potrzeby, których lodowisko w centrum miasta nie zaspokoi.

Rzucanie na mnie wulgaryzmów, przypisywanie mi nienawiści i inne praktyki mające na celu dyskredytację mojej osoby nie wpłyną na zmianę mojej postawy. Działam w interesie mieszkańców i nie interesują mnie żadne koterie i układy, ani po stronie władzy, ani w opozycji.
11 Kwietnia 2016, godzina 10:06
Oceniono 14 razy -2
~do zero
Widać, że z tej nienawiści nie masz już za dużo do powiedzenia. Uderzając i niszcząc opozycję niszczysz sam siebie. Zostaniesz zupełnie sam. A PiS powinien ciebie wyrzucić na zbity pysk już po wyborach kiedy kopałeś dołki pod liderem, który został posłem.
10 Kwietnia 2016, godzina 21:46
Oceniono 18 razy 10
~do ponizej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Kwietnia 2016, godzina 14:51
Oceniono 22 razy -16
~do zero
Jesteś schizofrenikiem politycznym. Uderzając w opozycję dajesz pożywkę i zadowolenie włodziowi i jego bezradnym. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Obok ciebie nie warto nawet na chwile stanąć bo smród pozostanie na lata.
10 Kwietnia 2016, godzina 00:08
Oceniono 26 razy 10
~Zespó
Jakie umocowaniena ten zespół, aby blokować decyzje mieszkańców? Skąd wiedzą jak bałaśliwe jest lodowisko? Dyskoteki Duraja za 5000/godz są w porządku, a lodowiskozbyt hałaśliwe?
09 Kwietnia 2016, godzina 17:20
Oceniono 14 razy -2
~Marcin Dobaj
Tak, to ja jestem zero. A co ?
08 Kwietnia 2016, godzina 14:25
Oceniono 13 razy -7
~Mlody
Marcinie, to naprawdę Ty napisałeś podpisujac sie "zero"????
08 Kwietnia 2016, godzina 13:53
Oceniono 12 razy -8
~zero
Brunka, odczep się od pieniędzy innych samorządów osiedlowych, mamy swoje wydatki i swoje potrzeby. Nie będziemy łożyli na Twój wymysł dziesiątków tysięcy złotych, żebyś wraz z Arkiem mógł jeździć na łyżwach po Starym Rynku. Twój pomysł oceniam, jako niezwykle niekorzystny. Wiąże się bowiem z sięganiem po pieniądze do innych samorządów osiedlowych, a na to nikt z nas zgody nie wyrazi. Jednocześnie mógłbym zgłosić wniosek, żebyś oddał pieniądze ze swojego osiedla na stworzenie na Osiedlu Kolejarz Centralnego Placu Zabaw, bo ja tak mówię, a wszystko inne uważam za żart primaaprillisowy. Skup się na swoim osiedlu i na tych pieniądzach, którymi Twoje osiedle dysponuje.

Argumentem za odmową wsparcia dla pomysłu Brunki o czym się nie pisze, było właśnie jego żądanie, aby inne samorządy osiedlowe dołożyły ze swoich pieniędzy na jego lodowisko w mieście. Czyli mieliśmy oddać nasze "budżety obywatelsko-osiedlowe" na rzecz lodowiska, które pochłonie setki tysięcy złotych, a na osiedlach będzie coraz większy nieporządek i rozgardiasz, bo dodatkowych pieniędzy od nikogo na nasze potrzeby osiedlowe nie otrzymamy. Brunka wyciąg rękę do innych i jeszcze łaja publicznie inne samorządy, za to, że w swoim postępowaniu dbają o interesy swoich mieszkańców. Żartowniś.
08 Kwietnia 2016, godzina 10:47
Oceniono 23 razy -5
~Do Dobaja
A Ty, gdzie chciałbyś jeździć na łyżwach?
08 Kwietnia 2016, godzina 10:28
Oceniono 13 razy -5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 457.00 DKKDKK 61.90 63.50
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 461.00 476.00 NOKNOK 44.10 45.70
GBPGBP 536.00 551.00 SEKSEK 42.70 44.30
Aktualizacja: 2022-07-03 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 452.00 DKKDKK 62.30 63.20
EUREUR 466.00 471.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 465.00 472.00 NOKNOK 44.50 45.40
GBPGBP 539.00 545.00 SEKSEK 43.10 44.00
Aktualizacja: 2022-07-03 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-07-01

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.46 zł 7.77 zł 3.36 zł
Circle K 7.69 zł - 7.72 zł 3.31 zł
Lotos Optima 7.66 zł - 7.74 zł 3.33 zł
MZK 7.59 zł 8.39 zł 7.59 zł 3.09 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.74 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij