Piątek, 27 Stycznia 2023 | Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Tenor Marek Torzewski pozwał Promocję Regionu Chojnickiego

Artysta, która przed rokiem wystąpił na Dniach Chojnic, pozwał organizatora imprezy, czyli miejską spółkę, oraz właściciela portalu internetowego, który umieścił na nim zapis z imprezy. Bez jego zgody mieli wykorzystać jego wizerunek i dorobek artystyczny. Sprawę ujawnił prezes stowarzyszenia Wspólna Ziemia Radosław Sawicki.



- Według Marka Torzewskiego spółka Promocja Regionu Chojnickiego nie dopełniła obowiązków organizatora imprezy masowej, jaką były Dni Chojnic. Z tego powodu zabrakło stosownego, wymaganego prawem regulaminu takiej imprezy, w której znaleźć powinny się, oprócz zapisów dotyczących bezpieczeństwa uczestników, także postanowienia określające zasady rejestrowania i upubliczniania zapisów audio i video z przebiegu Dni Chojnic - opisuje na swoim blogu Radosław Sawicki.

Znany tenor wystąpił na chojnickim rynku 28 czerwca 2015 roku. 1 lipca skierował do organizatora imprezy, czyli spółki Promocji Regionu Chojnickiego, polubowne pismo z prośbą o usunięcie materiału video z koncertu, który  został zamieszczony w internecie. - Chciałem zwrotu tego materiału. Nie godzę się na to, by ktoś okradał mnie i wykorzystywał mój wizerunek. Przecież koncert artystyczny jest w końcu moim towarem. Poczułem się oszukany i okradziony z mojego dzieła - naszej reporterce powiedział Marek Torzewski.

Reklama | Czytaj dalej »

Sprawa ciągnie się od roku czasu i w końcu znalazła swój finał w Sądzie Okręgowym w Słupsku. Pierwsza rozprawa odbyła się w lipcu. Termin kolejnej wyznaczono na połowę września.           - Sprawa jest dla mnie osobiście nieprzyjemna i przykra. Śpiewam już prawie 34 lata i po raz pierwszy coś takiego mnie spotkało - ubolewa tenor, który sam koncert w Chojnicach wspomnina jako fantastyczny. Nie może tego natomiast powiedzieć o organizatorze, który koncertu nie zgłosił jako imprezy masowej. Przez to zabrakło regulaminu imprezy i zapisu o rejestrowaniu i publikacji.

Prezes Promocji Regionu Roman Guzelak nie widzi w tym nic dziwnego. Jak się okazuje, nie wszystkie koncerty w ramach największego święta w mieście, czyli Dni Chojnic, są zgłaszane jako impreza masowa.
- Wtedy, kiedy jest gwiazda, nazwijmy to młodzieżowa, my udostępniamy miejsca na ponad tysiąc osób. Wtedy np. nie ma krzeseł żadnych postawionych. Wygradzamy teren, uzyskujemy zgody. Tak też było w ubiegłym roku i w tym roku również. Wtedy kiedy występował Michał Szpak, Bracia, Janowski, Maleńczuk, Grzegorz Hyży - w ubiegłym roku, wtedy była impreza masowa. Natomiast w pozostałych, w związku z tym, że są postawione krzesła, to ilość udostępionego miejsca jest w granicach kilkuset - tłumaczy prezes Guzelak.

- Wtedy kiedy jest gwiazda, nazwijmy to młodzieżowa...

Czyli organizator założył, że na koncert Marka Torzewskiego przyjdzie mniej ludzi, niż na koncert Grzegorza Hyżego? - dopytuje nasza reporterka. - Tak. (...) Pan Torzewski imprez nie organizuje. My zorganizowaliśmy ich kilkadziesiąt, z różnymi wykonawcami. Uważam, że z większymi gwiazdami niż Marek Torzewski. Szef miejskiej spółki wymienia m.in. Maanam, Bajm, Republikę, Anię Wyszkoni czy Ich Troje, które w jego opinii na pewno gromadzą większe ilości osób.

Czemu całej sprawy nie udało się załatwić polubownie od razu po całej imprezie, kiedy w przesłanym piśmie znany tenor powołał się na zapis jednego z punktów umowy, w którym organiztor zobowiązał się, że nie będzie wykorzystywał wizerunku. - Wiedziałem, że odbyła się rozmowa, bo byłem jej świadkiem, pomiędzy panem Markiem Torzewskim a panem Bogdanem Durajem, którzy rozmawiali nt. nagrania i udostępnienia tego, i jeszcze przekazania tego materiału. To była ich sprawa - wyjaśnia organizator, który po otrzymaniu pisma zadzwonił do właściciela portalu i prosił o jej wyjaśnienie. - Z tego co widziałem materiał ze strony chojnice.com zniknął i uważałem, że sprawa pomiędzy nimi została załatwiona.

- Po koncercie otrzymujemy pismo od pana Marka Torzewskiego...


Artystę dziwi też postawa burmistrza Chojnic, który był obecny na jego występie. - Jak mógł ze spokojem dopuścić do organizacji takiej imprezy bez zgłoszenia. Arseniusz Finster został także wezwany do sądu w charakterze świadka.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

82 komentarzy

~Marzenna Osowicka
Bardzo ciekawy artykuł o wizycie posła Skuteckiego (Kukiz'15).
Poza prokuraturą, sądem i policją, parlamentarzysta udał się z zapytaniem także do jednej z miejskich spółek. Polityka zainteresowały wydatki na promocję Chojnic. Działając na mocy ustawy o wykonaniu mandatu posła i senatora prosił o udostępnienie informacji na ten temat.
- Prezes Roman Guzelak był zajęty w związku z festiwalem folkloru. Poprosił o czas.

No to wreszcie jakaś jaskółka w związku z faktem, że prezes Guzelak skutecznie - jak dotąd - tłamsi wszelkie próby zdobycia informacji o wynagrodzeniu pana Bogdana Duraja za dyskoteki podczas Dni Chojnic. Czyżby pan poseł Paweł SKUTECKI (Kukiz'15) mógłby okazać się bardziej SKUTECZNY w zdobywaniu informacji niż pan prezes Guzelak w ich ukrywaniu?
29 Lipca 2016, godzina 21:57
~Za jaką cenę
poszły te działki poza przetargiem?
29 Lipca 2016, godzina 14:59
~ Ciąg dalszy krótkiej historii kolesi z Chojnic .

Ciąg dalszy krótkiej historii kolesi - Chojnic .

Dnia 28 czerwca 2007 roku Uchwala Rady Miasta Chojnice Nr.IX/108/07 decyduje o przyznaniu Panu Bogdanowi Durajowi w drodze bezprzetargowej działek:
Nr. 684/49
Nr.684/67
Nr.684/69
O łącznej powierzchni 2632 m2.
Wykonawcą uchwały zostaje Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster.
Dnia 6 września 2007 roku Uchwala Rady Miasta Chojnice Nr.X/125/07 decyduje o przyznaniu Panu Bogdanowi Durajowi w drodze bezprzetargowej działki :
Nr .684/51
O łącznej powierzchni 360 m2 .
Wykonawca uchwały zostaje Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster.
W okresie od czerwca 2007 do września 2007 Pan Bogdan Duraj otrzymał w formie bezprzetargowej od miasta Chojnice 2992 m2 działek przy ul. Zakładowej 20.
C.D.N
28 Lipca 2016, godzina 11:01
~Co tu się dzieje
Jak nie z tej ziemi
28 Lipca 2016, godzina 05:24
~Wchodze - krotka historia trzech kolesi
Wchodze - Krótka historia Trzech Kolesi

Grudzień Rok 2013
– Bogdan Duraj otrzymuje pomoc publiczna od Urzędu Miasta Chojnice dokument podpisany przez Burmistrza Arseniusz Finstera

Styczeń Rok 2014
– Burmistrz Arseniusz Finster zaczyna budowę nowego domu na Zielonych Wzgórzach. Na budowę zaciąga pożyczkę z banku i pożyczkę od Pana Bogdana Duraja na sumę 70.000 tys. zł
Kwiecień rok 2014

– Burmistrz Arseniusz Finster bierze drugi ślub. Świadkiem ze strony Pana Młodego jest Bogdan Duraj. Uroczystość weselna odbywa się w restauracji u Duraja Holiday – Charzykowy, która była punktem handlu narkotykami. Na uroczystości był obecny syn Bogdana Duraja - Łukasz Duraj
Czerwiec rok 2014

- Bogdan Duraj jako spółka PPHU B.D.M Spółka z o.o ul. Zakładowa 20 podpisuje kontrakt z Promocja Chojnice reprezentowana przez Pana Romana Guzelaka na prowadzenie” Dyskoteki pod gwiazdami” w ramach imprezy Dni Chojnic 2014 na sumę 25.000 tys. zł.

Wrzesień rok 2014
Bogdan Duraj po raz drugi otrzymuje pomoc publiczna od Urzędu Miasta Chojnice dokument podpisany przez Burmistrza Arseniusza Finstera .

Styczeń rok 2015
Bogdan Duraj otrzymuje kontrakt od Urzędu Miasta Chojnice na relacje z obrad sesji Rady Miasta na sumę 20.000 tys. zł

Czerwiec rok 2015
Bogdan Duraj, jako spółka PPHU B.D.M spółka z o.o ul. Zakładowa 20 podpisuje następną umowę z Promocja Chojnice reprezentowana przez Romana Guzelaka na prowadzenie ‘ Dyskoteki pod gwiazdami ‘w ramach imprezy Dni Chojnic 2015 na sumę 25.000 tys. zł

Grudzień rok 2015
Bogdan Duraj po raz trzeci z rzędu otrzymuje pomoc publiczna od Urzędu Miasta Chojnice dokument podpisany przez Burmistrza Arseniusza Finstera.

Luty rok 2016
Syn Bogdana Duraja zostaje skazany po 7 –letnim dochodzeniu i procesie na dwa lata więzienia za handel narkotykami.

Czerwiec rok 2016
Bogdan Duraj, jako spółka PPHU.B.D.M spółka z o.o ul. Zakładowa 20 podpisuje trzecia z kolei umowę z Promocja Chojnice reprezentowana przez Romana Guzelaka na prowadzenie imprezy ‘Dyskoteki pod gwiazdami’ w ramach imprezy Dni Chojnic 2016 na sumę 25.000 tys.zl.

Trzeba zaznaczyć ze spółka Bogdana Duraja PPHU B.D.M ul. Zakładowa 20 Chojnice nie ma w swoim statucie wykonywania usług artystycznych.

Jest to firma meblarska.

Niby wszystko jest legalne, ale nic na temat.

Bogdan Duraj, jako jedyna firma w mieście Chojnice w ostatnich trzech latach otrzymała pomoc publiczna od Urzędu Miasta.

Decyzje podpisywał osobiście Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster

Tak się płaci publicznymi pieniędzmi za usługi.

Kolesie wzajemnie sobie świadczą .
26 Lipca 2016, godzina 16:24
~wchodze - kula sniegowa

Jetesmy tutaj w naszym regionie wszyscy poinformowani o tych przewalach .
Myslicie ze sa wakacje i sprawa sie wyciszy . Nie ma takiej opcji . Nie zamkniecie nam ust .
Usuwajac wpisy okreslacie sie po stronie trzymajacych wladze . To juz jest kula sniegowa - lawina .
26 Lipca 2016, godzina 15:33
~Wchodze - w co wy gracie chojnice 24
Nie widzicie ze info poszlo w swiat . To co ten koles ponizej pisze jest po za waszym zasiegiem .
26 Lipca 2016, godzina 15:08
~Wchodze - co wy k...... robicie .
Usiwacie opinie ktore sa do zweryfikowania w urzedzie ? Wchodze
26 Lipca 2016, godzina 11:18
~Wchodze - znowu kasujecie nawet oficjalne dokumenty
Wchodze - znowu isuwacie . O co wam chodzi ?
26 Lipca 2016, godzina 11:16
~Wchodze - koniec z tym zaniczyszczeniem

Zaniczyszczenie w Chojnicach i okolicy jest duze .
Holydey w najblizsze dni jest odradzany ze wzgledu na duze opady .
Wchodze .
25 Lipca 2016, godzina 18:06
~Wchodze - Smog nad Chojnice przyszedl z miejscowosci Charzykow
Smog przyszedl nad Chojnice z mijscowosci Charzykowy i zadomowil sie na dobre .
Nie chce sie rozlozyc w atmosferze .
Grupa meteorologow jest juz w drodze aby rozwiazac problem .
Wchodze.
25 Lipca 2016, godzina 16:03
~Wchodze - stop smogowi nad Chojnicami
Nad Chojnicami pojawil sie smog. Stop . Wchodze .
25 Lipca 2016, godzina 15:56
~Wchodze
Wchodze - balony na marsa .
25 Lipca 2016, godzina 15:52
~Wchodze
Czy oni naprawde nic nie widza ? Masz racje robia nas w balona. Wchodze
25 Lipca 2016, godzina 15:48
~Wchodze
Nie lubie jak ktos robi zemnie balona .Wchodze
25 Lipca 2016, godzina 15:45

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 428.00 440.00 DKKDKK 61.40 62.80
EUREUR 466.00 478.00 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 464.00 479.00 NOKNOK 42.40 44.10
GBPGBP 529.00 544.00 SEKSEK 41.20 42.90
Aktualizacja: 2023-01-26 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 431.51 437.68 DKKDKK 61.50 62.70
EUREUR 469.15 473.19 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 467.77 473.03 NOKNOK 43.00 43.90
GBPGBP 532.80 539.16 SEKSEK 41.50 42.40
Aktualizacja: 2023-01-26 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?



Ceny paliw2023-01-26

E95 E98 ON LPG
BP 6.57 zł 7.32 zł 7.79 zł 3.23 zł
Circle K 6.52 zł - 7.74 zł 3.19 zł
Lotos Optima 6.54 zł - 7.76 zł 3.16 zł
MZK 6.59 zł 6.89 zł 7.71 zł 3.21 zł
Orlen 6.61 zł 7.23 zł 7.79 zł 3.21 zł
PKS 6.6 zł - 7.74 zł 3.2 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij