Sobota, 26 Listopada 2022 | Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, Monika Szymecka

Pozwolili dzieciom się wykąpać, po czym zamknęli basen

Chojnicki basen został wczoraj zamknięty. Wcześniej z powodu wykrycia groźnej bakterii z użytku wyłączono jego część, nie informując o tym fakcie. Na stronie spółki widnieje komunikat, że powodem są przyczyny techniczne. Burmistrz Arseniusz Finster mówi jednak o pałeczce ropy błękitnej i innych. Przed zamknięciem pływalni korzystali z niej, m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w ramach zajęć wuefu.


- Jestem zbulwersowana, oburzona, brak mi słów. Klasa mojej córki rozpoczęła zajęcia na basenie koło godz. 14 i skończyła mniej więcej o 15. Chwilę później na stronie Centrum Parku ukazała się informacja, że basen jest nieczynny - relacjonuje mama 10-latki. - Zawieźli nasze dzieci, żeby się wykąpały w wodzie rojącej się od bakterii, po czym zamknęli basen - dodaje.

Rodzice zaniepokojeni wydarzeniami sprzed dwóch tygodni, kiedy to wyszło na jaw, że to nie awaria była przyczyną zamknięcia niecki sportowej a obecność w wodzie bakterii groźnej dla zdrowia i życia, apelowali w szkole by ograniczyć zajęcia sportowe na basenie. - Usłyszeliśmy od dyrektora, że to psychoza rodziców. Jak to ma się do wczorajszych wydarzeń? - pyta kobieta.

Reklama | Czytaj dalej »

- Ja nie mam żadnej prośby sformułowanej na piśmie. Jeśli są jakieś przeciwwskazania zdrowotne,  to każdy rodzic ma prawo uzyskać zwolnienie z realizacji zajęć na basenie. Nie bagatelizujemy sprawy. Szukamy informacji u źródła. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze - mówi dyrektor SP nr 3 Karol Kołyszko i podkreśla, że słowo "psychoza" padło z ust samych rodziców w kuluarowej już rozmowie po spotkaniu połączonych  rad rodziców i szkoły. - Codziennie temat basenu jest naszą dodatkową codziennością. Zauważamy chlorowaną wodę w kranach. Ja nie jestem fachowcem, żeby wiedzieć, jaka jest przyczyna tego zakażenia. Wierzę w fachowców, którzy się z nami komunikują i przekazują nam informacje rzetelne, wiarygodne i robią to też na pewno w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci. Szefujący "trójce" zaznacza, że współpraca z basenem do tej pory układała się wzorowo. O zamknięciu pływalni  szkołę informowano telefonicznie. - Teraz będziemy prosić o deklarację na piśmie, że dzieci mogą bezpiecznie korzystać z obiektu. 3 listopada uczniowie pojadą normalnie na basen. Nie mogę odwołać zajęć, które są planowane i zakontraktowane, bo za tym idą miejskie pieniądze. Karol Kołyszko zwołał na dzisiaj zebranie wicedyrektorów. - Przygotowaliśmy pismo do prezesa Mariusza Palucha, w którym prosimy m.in. o potwierdzenie informacji o zagrożeniu bakteryjnym i  pisemnym potwierdzeniu jego usunięcia.

Dziś o sytuacji na basenie poinformował radnych burmistrz, początkowo mówiąc jedynie o "zmiennych parametrach wody".

- Wczoraj otrzymałem odpowiedź, że parametry wody...

Arseniusz Finster na sesji podkreślał, że bezpieczeństwo jest dla niego najważniejsze. - Nie było zakażeń związanych z pałeczką ropy błękitnej - zapewnia burmistrz posiłkując się danymi ze szpitala i sanepidu.

Głos zbulwersowanych rodziców dotarł także do radnej Marzenny Osowickiej, która dopytywała burmistrza, kiedy dokładnie dowiedział się o stanie wody na basenie i co ma na myśli mówiąc o zmiennych parametrach.

- Basen zamknęliśmy o 15, bo o 13, kiedy grupę wpuściliśmy, jeszcze nie było wiadomo. Czy było skażenie wody? No niestety pewnie było - uściślił włodarz, wyraźnie poirytowany pytaniem. Dodał, że źródłem bakterii był człowiek. Natomiast informacja o przerwie technicznej była dostateczna.

- Basen zamknęliśmy o 15...

- Moim zdaniem informacja o przyczynie zamknięcia wypełnia zarządzenie. Ja nie muszę napisać, jaka bakteria jest w wodzie, tak uważamy.

- Moim zdaniem informcja o przyczynie zamknięcia wypełnia...

Czy aby na pewno? Nawet rada nadzorcza spółki jasno określiła, powołując się na stosowne rozporządzenia, iż informacja o ostatniej ocenie jakości wody powinna znaleźć się w widocznym dla klientów miejscu i na stronie internetowej.

Arseniusz Finster poinformował dziś radnych, że prezes basenu Mariusz Paluch jest w ścisłej współpracy z sanepidem, dlatego wcześniej nie zamknął całego obiektu, ale tym razem decyzja dotyczyła już całej pływalni.

Choć basen zamknięto wczoraj, to dziś przed godziną 12 zastępca powiatowego inspektora sanitarnego Stanisław Jażdżewski nie dysponował najświeższymi wynikami badań wody z pływalni. - Ostatnie mam z ubiegłego tygodnia - 19 października i były w normie. Teraz nie mam następnych badań.

- Ostatnie mam z ubiegłego tygodnia...


Inspektor dodał, że zarządzający basenem ma trzy dni na przekazanie sprawozdania z badania od akredytowanego laboratorium do tutejszego sanepidu.

Na basen uczęszczają uczniowie innych chojnickich szkół. Feralnego dnia na basenie był też radny Marek Szank, na co dzień wuefista w "jedynce". - Ja też byłem z jedną z ostatnich grup, która w czwartek przed zamknięciem basenu brała udział w zajęciach i tych pytań rodziców jest wiele.

- Ja też byłem z jedną z ostatnich grup


Dziś na sesji zasugerował, że prezes Centrum Parku powinien przyjść do ratusza i odpowiedzieć na pytania radnych.

Pismo do prezesa Mariusza Palucha

Aktualizacja

Najpierw CP informował na swojej stronie tylko o zamknięciu basenu. Teraz tłumaczy powody, zapewnia bezpieczeństwo i zaprasza: "Serdecznie zapraszamy i zdrowie zapewniamy".

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

287 komentarzy

~TROLLE burmistrza - EWA M i kilka innych jej wcieleń
Trolle burmistrza mają na celu irytowanie czytelników poprzez pisanie bzdur, wulgaryzmów, obelg, i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Ich komentarze są logicznie bezwartościowe i sprzeczne. Szkoda czasu na czytanie ich komentarzy!

Skutecznym lekarstwem na trolle jest lekceważenie ich komentarzy i kompletne ignorowanie ich prowokacyjnych działań!

18 Listopada 2016, godzina 17:33
Oceniono 6 razy 0
~DO EWA M:
już większej debilki nie spotkalem przez cale zycie !!!
18 Listopada 2016, godzina 07:22
Oceniono 11 razy -1
~zbulwersowany
Zgadzam się na 100 % z tym co to napisał:
~kłamstwo ma krótkie nogi...
Prezes Paluch swoim nieodpowiedzialnym i nieuczciwym postępowaniem oraz kłamstwami doprowadzi niedługo do plajty Centrum Parku. Poparcie ze strony burmistrza dla swojego kolegi nic nie da, bo ludzie już się zorientowali z kim mają do czynienia. Polityka dezinformacji i świadomego okłamywania społeczeństwa oraz próby zamiatania pod basenowy i ratuszowy dywan problemów, które skutkują narażaniem zdrowia i życia użytkowników pływalni, jest polityką nie tylko krótkowzroczną, ale haniebną. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla osób sprawujących władzę, które kłamią, oszukują i stwarzają zagrożenie dla innych.
15 Listopada 2016, godzina 16:25
18 Listopada 2016, godzina 05:58
Oceniono 16 razy 10
~EWA M
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Listopada 2016, godzina 01:39
Oceniono 34 razy -22
~jeżeli lubisz ryzyko - idź na basen w Chojnicach
Czy to nowy nieprzeciętny pomysł wychwalanego przez burmistrza Arka nieprzeciętnego prezesa Mariusza Paluszka by urozmaicić życie chojniczanom - by mogli poczuć dreszcz ryzyka?

Czy to chojnicka odmiana rosyjskiej ruletki? Jeżeli zarazisz się na basenie chorobotwórczą bakterią to być może przeżyjesz, a może nie?

Każda kąpiel w basenie chojnickiego parku wodnego grozi zakażeniem groźnymi bakteriami chorobotwórczymi! Najlepszy prezes i niezastąpiony burmistrz oczywiście zatają informacje jakie bakterie są we wodzie parku wodnego. Jeżeli będziesz mieć szczęście i unikniesz zakażenia to być może kilka tygodni po fakcie dowiesz się z informacji prasowych jakie bakterie chorobotwórcze pływały w basenie razem z tobą. Jeżeli szczęście ci nie dopisze to lekarz w szpitalu powie ci jakiej choroby się nabawiłeś i jak ucierpi na tym twoje zdrowie.

Wiec jeżeli nie szanujesz swojego zdrowia i lubisz ryzyko to kąpiele w chojnickim parku wodnym są dla ciebie.


18 Listopada 2016, godzina 00:09
Oceniono 17 razy 9
~zorientowany
EWA M i autor wielu wulgarnych wpisów skierowanych pod adresem EWY M to jedna i ta sama osoba. Troll, który za kasę od burmistrza na prowadzenie konkurencyjnego portalu siedzi godzinami w necie i próbuje chamstwem, prostactwem i prymitywizmem zagłuszyć słuszne obawy chojniczan o bezpieczeństwo kąpiących się na basenie. Te ordynarne wpisy mają na celu odwrócenie uwagi od kłamstw rozpowszechnianych przez prezesa, że przebywanie na pływalni jest niczym niezagrożone. "Serdecznie zapraszamy i zdrowie zapewniamy" to slogan wymyślony na potrzebę chwili i uniknięcie spadku sprzedaży wejściówek. Niejaki tadinek (także tedi, albo Tadeusz G.) postanowił pomóc prezesowi w okłamywaniu mieszkańców naszego miasta, żeby wyciągnąć prezia z tarapatów. Idzie po bandzie i produkuje masowo posty podpisując się EWA M i jednocześnie w następnych postach wyzywa ją używając obrzydliwych wulgaryzmów. Przypadek patologiczny, ale czego się nie robi, żeby podlizać się władzy...
17 Listopada 2016, godzina 21:44
Oceniono 20 razy 10
~Prezesiunio jak Ferdziunio
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Listopada 2016, godzina 16:08
Oceniono 46 razy -10
~PYTANIE DO BURMISTRZA
NO I CO Z TYMI KONSEKWENCJAMI DLA PALUCHA???????????????????????????????????
13 Listopada 2016, godzina 12:57
Oceniono 52 razy -6
~Zorro
Ujadacze do budy!!!!!!!!!!!!
13 Listopada 2016, godzina 10:09
Oceniono 50 razy 10
~prezziesik schował się jak tchórz
13 Listopada 2016, godzina 00:10
Oceniono 57 razy -5
~MAM PYTANIE:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Listopada 2016, godzina 17:23
Oceniono 50 razy -36
~Śmiech
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Listopada 2016, godzina 15:58
Oceniono 50 razy -32
~Do wpisu autora z 07 Listopada 2016, godzina 08:20
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2016, godzina 14:53
Oceniono 62 razy -36
~DO do Rodzic z 10:29
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2016, godzina 11:09
Oceniono 64 razy -32
~do 08 Listopada 2016, godzina 09:57
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2016, godzina 11:07
Oceniono 61 razy -35

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 457.00 DKKDKK 60.90 62.30
EUREUR 464.00 474.00 RUBRUB 6.20 7.10
CHFCHF 471.00 486.00 NOKNOK 44.30 46.00
GBPGBP 540.00 550.00 SEKSEK 42.20 43.90
Aktualizacja: 2022-11-26 13:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 451.00 456.00 DKKDKK 61.00 62.20
EUREUR 466.00 471.50 RUBRUB 6.20 7.10
CHFCHF 474.50 481.00 NOKNOK 44.80 45.70
GBPGBP 542.00 549.00 SEKSEK 42.70 43.70
Aktualizacja: 2022-11-26 13:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-11-25

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 7.19 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.52 zł - 7.83 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij