Sobota, 20 Sierpnia 2022 | Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

'Mariusz Paluch musi odejść'

Pikietę będzie organizował Radosław Sawicki, chyba że Mariusz Paluch straci stołek po swojej ostatniej wpadce.

Pikietę będzie organizował Radosław Sawicki, chyba że Mariusz Paluch straci stołek po swojej ostatniej wpadce.

- To jest temat, który po wielu ekscesach i dokonaniach prezesa Palucha swoją skalą przebił wszystko - tak ukrywanie informacji o groźnej bakterii na chojnickiej pływalni komentuje Radosław Sawicki z Projektu Chojnicka Samorządność. Opozycyjne stowarzyszenie wzywa do dyscyplinarnego usunięcia Mariusza Palucha ze stanowiska prezesa basenu. W przeciwnym razie w najbliższy piątek odbędzie się pikieta pn. "Mariusz Paluch musi odejść". Rozważany jest też bojkot konsumencki.


Dziś wystosowano pismo do przewodniczącego rady nadzorczej Centrum Parku Artura Niewiarowskiego i burmistrza Arseniusza Finstera, który stanowi jednoosobowe zgromadzenie wspólników miejskiej spółki. Członkowie stowarzyszenia żądają natychmiastowej decyzji o zwolnieniu dyscyplinarnym z powodu skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania niezgodnego z wymogami prawa i narażenia na poważne konsekwencje zdrowotne klientów. Radosław Sawicki argumentuje, że przez okłamywanie opinii publicznej nastąpiła utrata zaufania i całkiem zrozumiałe jest, że rodzice dzieci szkolnych rezygnują z zajęć na basenie.

Reklama | Czytaj dalej »

- Mariusz Paluch wielokrotnie wykazywał się daleko posuniętą lekkomyślnością, jednak tym razem ryzykując zdrowie i życie klientów basenu nie może być potraktowany przez radę nadzorczą z pobłażaniem - uważa opozycja, która na decyzję czeka do czwartku. Jeśli ten głos zostanie  zignorowany albo, jak mówi społecznik, znowu nastąpią pozorne działania naprawcze, to na początek będzie pikieta pod basenem. Może dojść też do bojkotu konsumenckiego, bo i takie działania są rozważane.

- Liczymy na to, że burmistrz przestanie okrywać parasolem ochronnym Mariusza Palucha, jak miało to miejsce dotychczas. Jakiekolwiek ogłaszanie planów naprawczych czy uspakajanie opinii publicznej będą kompromitujące dla rady nadzorczej, ponieważ już to przerabialiśmy, kiedy dawano Mariuszowi Paluchowi kolejne pół roku na poprawę wyników i standardów - mówi Sawicki. W ratuszu złożył także pismo w sprawie zgromadzenia publicznego. To zaplanowane jest na piątek (g. 16) przed pływalnią przy ul. H. Wagnera. Do udziału w nim stowarzyszenie zaprasza poprzez wydarzenie założone na portalu społecznościowym pod nazwą Mariusz Paluch musi odejść.

- Liczymy na to, że burmistrz przestanie okrywać parasolem ochronnym Mariusza Palucha...

- Innej opcji nie ma, czara goryczy się przelała - dodaje.

Pismo do RN

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

144 komentarzy

~aabb
Paluch musi zostać !!!
22 Listopada 2016, godzina 19:59
Oceniono 41 razy 13
~BombaŁ.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Listopada 2016, godzina 17:45
Oceniono 39 razy -23
~BombaŁ.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Listopada 2016, godzina 17:40
Oceniono 35 razy -23
~Nowy burmistrz nadchodzi PRIMAAPRILLIS
Bedzie nim nijaki :
Podtrzymuję swoją kandydaturę i chęć startu w wyborach na burmistrza Chojnic – zapowiada Marcin W. z Arcana Historii, który reprezentowałby w wyborach PchS i być może PiS.
Kiedyś zadeklarowałem chęć startu, tę chęć podtrzymuję. Najpierw jednak w samym PChS-ie będę zabiegał o poparcie koleżanek i kolegów dla mojej kandydatury. Z pewnością będę szukał poparcia w Prawie i Sprawiedliwości, której to partii jestem członkiem – zapowiada na swoim blogu W.

- Jeśli będę kandydatem z ramienia PiS - PChS, a jest to realne, to z pewnością czeka nas niezwykle ciekawa i zaciekła kampania wyborcza, a co ważniejsze rysuje się perspektywa realnych zmian, zmian u władzy i zmian jakości życia chojniczan na lepsze.

W. autoreklamę na blogu zaczyna od tego, że w kampanii wyborczej 2010 roku był inicjatorem i pomysłodawcą powstania Projektu Samorządność, a następnie pomysłodawcą i członkiem założycielem Projektu Chojnicka Samorządność.

- Udało się zgromadzić wspaniałych ludzi, którym w Chojnicach nie odpowiada rzeczywistość w jakiej żyjemy, a przede wszystkim działania władz miasta. Ludzi ci mają wspaniałe idee, pomysły i pełnię energii do pracy dla przyszłości Chojnic. Liczę na to, że będę miał okazję stanąć na przeciwko Arseniusza Finstera na "ubitym polu" w otwartej walce o przyszłość naszego miasta! - dodaje W.

komentarze internautow :
Twoje wypociny rzeczywiście doprowadzają mnie do mdłości.Ty nie dorastasz nawet do pięt obecnemu Burmistrzowi. Twoja perspektywa na rozwój miasta sprowadza się do zera. Deklarujesz raj a zioniesz nienawiścią. To jest twoje przesłanie.Nie tylko takiego burmistrza, ale nawet kandydata na burmistrza nie chcę mieć w moim pięknym mieście Chojnice. Wycofaj się Waść i wstydu oszczędż

Jeszcze jeden zarozumiały PiS'uar więcej...:-). To by była prawdziwa tragedia dla naszego miasta...:-(. Mam nadzieję że go chojniczanie w odpowiednim czasie wykopią i pokażą gdzie jest jego miejsce w szeregu.

Nie rozśmieszaj normalnych ludzi, że będzie zacięta kampania wyborcza z tobą w roli głównej! Z tobą jakakolwiek dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo nawet na swoim blogu gdzie ostatnio napisałeś: "Będę kandydował" nie umieszczasz żadnego wpisu który jest dla ciebie nie wygodny miłośniku PIS-u i Jaśnie Pana Prezesa!!! Lepiej żebyś od razu wystartował na prezydenta ale Somalii!

Kto na Wałdocha zagłosuje?? ... (2) anonim
Kto na Wałdocha zagłosuje?? Chyba głupcy!! Facet nie wie co robi!! Wstydu sie naje..juz teraz.

BOŻE DO CIEBIE WOŁAM...... ....CHROŃ NAS PANIE BOŻE PRZED TAKIMI WŁADCAMI ....W CHOJNICACH I CAŁYM KRAJU ...AMEN!!!


Przecież większość mieszkańców tego miasta doskonale zdaje sobie sprawę, że Wałdoch nie dostanie ich poparcia, jeden procent to byłby historyczny sukces pana Waldocha.

0 0 Pokaż/ukryj odpowiedzi Odpowiedz
22 lipca 2013 18:20
Wałdi (1) ptp
Jak on zostanie głową miasta to ja emigruje z tego miasta smutne bedzię mieć kogoś takiego jako burmistrza

To najlepszy żart jaki mógł się przytrafić Chojnicom w ostatnim czasie.Nie widzę takiej opcji,żeby p.Sawicki został burmistrzem Chojnic,bo lepszego od p.Finstera na dzień dzisiejszy nie ma.Chociaż można mu zarzucić różne potknięcie,które zdarzaja się i innym włodarzom,to ludzie zdrowi psychicznie widzą,jaki pozytywny jest efekt Jego pracy w ciągu ostatnich kadencji.Osobiste animozje i świadome Jego dyskredytowanie przez niektóre osoby,to śmieszne działania sfrustrowanych,niedocenionych ludzi o wybujałych ambicjach.Nie jestem"fanem"ŻADNEJ partii,ale potrafię realnie i bezstronnie docenić wkład pracy p.Finstera.Wybór p.Sawickiego na burmistrza to byłaby dziejowa pomyłka w historii naszego miasta.On się po prostu na to stanowisko nie nadaje!

Co to za wspaniali ludzie panie Wałdoch?? Pewnie nawiedzeni jak pan i reszta mocherów z Pawlickim na czele..

0 0 Pokaż/ukryj odpowiedzi Odpowiedz
22 lipca 2013 14:06
haha,haha.. (5) anonim
Panie Wałdoch nie ośmieszaj się!! Normalnie z krzesła spadłem jak to przeczytałem..Wstydu sobie nie rób chłopie..Z czym do ludu!! W głowie sie przewraca co niektórym...


Trzy razy zerkałem na kalendarz czy to przypadkiem nie 1 kwietnia

0 0 Odpowiedz
22 lipca 2013 13:02
chętny ha ha ha eta
upały niektórym szkodzą, demagogia spływa z potem.

O Jezu to dopiero by się dzialo, zaorali by pewien cmentarz, rozebrali wszystkie budowle i osiedla wybudowane w PRL i byłby burmistrz taki jakie całe PChS, Pan Sawicki byłby od kultury, też by rozwalił na dzień dobry ChDK, pani Osowicka by zostala szefem edukacji a reszta stanowisk dla czlonków Stowarzyszenia wg uznania, oni myslą, że tanimi populistycznymi dzialaniami da sie kierować miastem? Odstrzelą ich na początku w wojewodztwie a to odbije się czkawką dla wszystkich mieszkańcow miasta, teraz już wiem, na kogo na pewno nie zagłosuję.
22 Listopada 2016, godzina 14:54
Oceniono 40 razy 10
~Nie chce zmian
nie chce zmian
22 Listopada 2016, godzina 14:41
Oceniono 41 razy 1
~Austria
Misstraut allen denen, die viel von ihrer Gerechtigkeit reden"

Co w tłumaczeniu znaczy:

"Bądźcie nieufni wobec wszystkich, którzy dużo mówią o sprawiedliwości"

To przysłowie pasuje jak ulał do tych z PChS-u, którym nie należy ufać a zwłaszcza do tego brodatego którego nawet z Anglii czy Irlandii wykopali bo też chciał zaprowadzać swoje porządki razem z tym drugim
22 Listopada 2016, godzina 14:29
Oceniono 36 razy 12
~Wojtek
Paluch musi odejść, po tylu aferach. To skandal, że on jeszcze jest na stołku i że jeszcze japę otwiera, by się bronić. I Finster tak samo - niech odsunie tego kmiotka od basenu, bo z 20% chodzących dzieci ze szkół zrobi się 5%... Paluch topi tę instytucję! Osobiście nigdy mu już nie zaufam, skoro teraz kłamał i manipulował. Nie pójdę na basen, póki on tam szefuje. Nie będę ryzykował, choćby dlatego. Ale też nie będę dokładał z portfela na utrzymanie tego ignoranta!
22 Listopada 2016, godzina 14:07
Oceniono 51 razy 3
~Gość
Chyba czas usunąć rakotwórczy twór zwany prezesem parku wodnego. Ja mam dość tych wypowiedzi i arogancji samego prezesa jak i burmistrza. Moja rodzina i znajomi przestali chodzić na basen w Chojnicach. Jeździmy na inny. W Chojnicach boje sie chodzić bo jeszcze jakiegoś syfa złapie. Albo głównem zachowuję.
22 Listopada 2016, godzina 13:37
Oceniono 45 razy -7
~adam
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Listopada 2016, godzina 13:19
Oceniono 45 razy -11
~jan
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Listopada 2016, godzina 13:04
Oceniono 28 razy -14
~posredniak
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Listopada 2016, godzina 12:27
Oceniono 28 razy -22
~posredniak
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Listopada 2016, godzina 12:26
Oceniono 24 razy -20
~Marcin
odśnieżanie ale postanowiłem kandydować na butmistrza
22 Listopada 2016, godzina 12:19
Oceniono 22 razy 14
~w posredniaku byłeś Marcin
no byłem ! I co Ci powiedzieli ? ze nie ma pracy z moim wykształceniem!
22 Listopada 2016, godzina 12:18
Oceniono 24 razy 14
~kandydat na burmistrza
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
22 Listopada 2016, godzina 12:15
Oceniono 23 razy -13

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 465.00 478.00 DKKDKK 62.60 64.30
EUREUR 467.00 480.00 RUBRUB 5.30 7.30
CHFCHF 487.00 502.00 NOKNOK 46.90 48.70
GBPGBP 551.00 566.00 SEKSEK 43.60 45.30
Aktualizacja: 2022-08-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 469.50 474.50 DKKDKK 63.00 64.00
EUREUR 471.50 476.50 RUBRUB 5.40 7.20
CHFCHF 491.00 497.00 NOKNOK 47.40 48.40
GBPGBP 555.00 561.00 SEKSEK 44.00 45.00
Aktualizacja: 2022-08-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.54 zł 7.3 zł 7.09 zł 2.95 zł
Circle K 6.49 zł - 7.04 zł 2.9 zł
Lotos Optima 6.51 zł - 7.06 zł 2.92 zł
MZK 6.54 zł 7.99 zł 7.02 zł 2.93 zł
Orlen 6.54 zł 7.39 zł 7.15 zł 2.97 zł
PKS 6.56 zł - 7.07 zł 2.93 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij