Poniedziałek, 03 Października 2022 | Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka, fot. (aw)

Głośna kontra na pikietę pod basenem

W stronę uczestników pikiety pod hasłem "Mariusz Paluch musi odejść" poza inwektywami poleciało też jajko. Organizator zgromadzenia Radosław Sawicki został zakrzyczany i nawet tuba niewiele pomogła. Społeczne niepokoje wywołało zatajenie informacji o ropie błękitnej na pływalni i pokrętne tłumaczenia.

 

Antypikieta, którą zapowiedzieli pracownicy pływalni, była liczniejsza i agresywniejsza. Od kilku osób wyraźnie było czuć alkoholem. Mimo że policja była w pobliżu, nie zareagowała na prośby uczestników zgromadzenia, by przebadać ich alkomatem. - Mamy tu problem upojonych alkoholem osób, które uniemożliwiają wypowiedzenie się na ważny społeczny temat - mówił przez tubę Sawicki, co chwilę zagłuszany przez kontrpikietę.

Reklama | Czytaj dalej »

- Czy cię podupczyło?

- Wydaje mi się, że po waszym wystąpieniu zrobiliście krzywdę sobie i swoim miejscom pracy, ponieważ po takim pokazie hejtu, który przelał się z internetu na ulice, obawiam się, że normalni ludzie nie będą wysyłali swoich dzieci na basen. Nie dość, że jest bakteria, to jeszcze takich obrońców ma ten Park, którzy emanują agresją. Cała wasza merytoryka polega na inwektywach i wyzwiskach - obrońców prezesa pożegnał członek Projektu Chojnicka Samorządność.

- Wracaj do Irlandii - krzyczano w stronę przewodniczącego zgromadzenia, a potem skandowano: - Mariusz prezesem!

- Wydaje mi się, że waszym wystąpieniu zrobiliście sobie krzywdę...

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

332 komentarzy

~Do poniżej
Łajdactwo… odgrzebałeś ten artykuł po to, żeby obrażać osoby ze zdjęcia? Ukryty za biurkiem od pn. do pt. w ratuszowym zaciszu wykonujesz polecenia pryncypała, a w weekendy z braku zainteresowań hejtujesz, szczujesz i poniższych innych? Skorumpowana władza nie będzie trwać w Chojnicach wiecznie. Już potyka się o własne nogi wydział z numerem wewnętrznym 49.
11 Grudnia 2021, godzina 14:33
Oceniono 9 razy 5
~kiedyś menele , dzisiaj kibole
trzymają banery. Standardy się nie zmieniły jak widać.
11 Grudnia 2021, godzina 07:09
Oceniono 22 razy -2
~Mariusz Paluszek obiecał wolny wstęp na basen dla wszystkich mieszkańców
powiatu a nie tylko dla tych, którzy na niego osobiście zagłosowali!

Teraz Mariusz śmieje się i żartuje z bezdennej głupoty tych naiwniaków, którzy dali na niego swoje głosy oszukani jego zwodniczymi kłamstwami i bzdurnymi obietnicami! Całoroczne karnety na basen Mariusz obiecał wszystkim mieszkańcom powiatu a nie jedynie radnej Mirce Daleckiej! Radna Mirka Dalecka jedynie przypomniała wicestaroście jego osobistą wyborczą obietnice wobec wyborców - nigdy osobiście nie prosiła ani nie domagała się aby Mariusz dał jest darmowy karnet.

Trudno nie zgodzić się z Mariuszem bo faktycznie trzeba być pozbawionym nawet elementarnych zdolności myślenia aby dać się nabrać na bajki opowiadane przez tego oszusta! Mariusz - znany chojnicki cham, partacz, i nieudacznik - nie potrafił utrzymać siebie i rodziny jako prywatny przedsiębiorca i wybłagał od burmistrza Arka posadę wicestarosty by ponownie ułożyć sobie życie na defraudacji społecznego majątku tak jak dawniej gdy był prezesem wiecznie bankrutującego parku wodnego!

28 Grudnia 2018, godzina 16:56
Oceniono 11 razy 5
~Pseudomonas aeruginosa
Słyszałam, że ktoś chce sponsorować darmowe karnety na basen. Jestem mieszkanką tego powiatu i bardzo bym chciała sobie popływać w tym błękitnym basenie z pewnym przemiłym panem
27 Grudnia 2018, godzina 20:51
Oceniono 13 razy 5
~zaniepokojony mieszkaniec
Finster KŁAMIE, żeby ochronić Palucha. Wyniki badań są zatrważające. Bakteria ropy błękitnrj jest na chojnickim basenie, a poziom środków dezynfekcyjnych, które mają ją wytłuc, został przekroczony wielokrotnie. Aktualnie chojniczanie kąpią się w roztworze bakterii i chloru, który też jesr szkodliwy dla zdrowia. To jest świadome i perfidne działanie burmistrza na szkodę mieszkańców.
01 Grudnia 2016, godzina 08:22
Oceniono 25 razy -5
~zaniepokojony mieszkaniec
Ja się zastanawiam, czy nie powinno być zgłoszenie do prokuratury o świadomym narażaniu zdrowia i życia użytkowników basenu przez prezesa parku wodnego oraz chroniącego go burmistrza, który stara się tuszować wszystkie kłamstwa, zaniedbania i nieudolność zarządzającego parkiem wodnym. Bo to, co się dzieje w Chojnicach, to już przekroczyło wszelkie standardy zarządzania i informowania opinii publicznej. Jest zakłamywanie rzeczywistych faktów i wprowadzanie w błąd osób korzystających z pływalni. Dyrektorzy szkół dostali wytyczne z ratusza, by uspokajać rodziców, że sytuacja jest opanowana, a nie ma żadnych wyników badań, które by potwierdzały, że można bez obaw o zdrowie korzystać z basenu. Dotychczasowe wyniki badań pokazują przekroczenia wszystkich dopuszczalnych norm. Czy to jest świadoma dezinformacja ze strony burmistrza Chojnic?
01 Grudnia 2016, godzina 07:54
Oceniono 23 razy -7
~Basen
Gościu w czerwonej kurtce Darek wygląda jak by pawia puszczał
30 Listopada 2016, godzina 22:14
Oceniono 24 razy -6
~Trąbalski

Biorący udział w antypikecie pracownicy parku wodnego zaczynają przechwalać się i ujawniać szczegóły jak doszło do ich demonstracji. Podobno pomysł kontrdemonstracji mającej na celu przekrzyczenie pikiety zorganizowanej przez Radka Sawickiego wypłynął od samego burmistrza, który nakazał wydać pozwolenie na pikietę osób popierających ignorowanie przepisów sanitarno-epidemiologicznych w park wodnym, zasugerował prezesowi parku wodnego wydrukowanie plakatów i haseł na koszt funduszy parku wodnego, a także - co stanowi już tajemnice poliszynela - burmistrz polecił Mariuszowi by w zamian za trochę wódki nająć kilku pijaków by w czasie protestu obrzucili Radka i jego grupę demonstrantów wulgarnymi wyzwiskami i obelgami. W zamian pijacy według wskazówek burmistrza otrzymali wódkę przed włączeniem się w protest pracowników parku wodnego i dodatkowo po przeprowadzeniu wulgarnych ataków przeciwko Radkowi i jego grupie. Celem tej prowokacji zainicjowanej przez burmistrza było to aby sprowokować Radka i jego grupę do podobnych wulgaryzmów i także do fizycznych przepychanek. To według planów burmistrza miało stanowić podstawę do rozwiązania protestu Radka Sawickiego jako protestu wzniecającego bójki i mającego antyspołeczne i antydemokratyczne motywy. Plany burmistrza nie spełniły się bo ani Radek ani nikt z jego grupy nie dał się sprowokować i spisek burmistrza spalił na panewce i nie udał się.

Nieudany spisek burmistrza podkreślił jedynie fakt, że degeneraci, pijacy, intryganci, płatni kłamcy, i oszuści wspierają publicznie zdegenerowanego prezesa Paluszka i że nie jest dla nich - pracowników parku wodnego - problemem fakt narażania społeczeństwa Chojnic na utratę zdrowia z powodu wielokrotnego zanieczyszczenia i skażenia biologicznego wody w basenach parku wodnego.


Widać z obecnej sytuacji, że Mariusz (i grono zatrudnionych po znajomości pracowników) jest dla Arka warty marnotrawienie kazdego roku ponad 1,5 mln złotych społecznych pieniędzy by uniknąć upadłości finansowej. Arek dla utrzymania Mariusza na stołku prezesa jest także gotów znosić upokorzenia, niewygodne pytania, i zarzuty o korupcyjne poplecznictwo spowodowane licznymi skandalami wywołanymi przez Mariusza z powodu jego chamstwa, braku wiedzy, i kompletnego braku umiejętności zarządzania podległą mu instytucją.

Widać z tego, że korzyści jakie Arek ma z faktu utrzymywania na siłę partacza i nieudacznika na stołku prezesa są warte więcej niż możliwości inwestycyjne marnotrawionego co roku 1,5 mln zł. (na coroczne ratowanie parku wodnego od upadłości finansowej) i coroczne publiczne upokorzenia burmistrza związane z jawnym tuszowaniem i publicznym tolerowaniem licznych partactw i skandali wywołanych przez Mariusza.
30 Listopada 2016, godzina 16:50
Oceniono 32 razy -2
~Nie 1.5 mln
znacznie więcej w postaci dofinansowania nauki pływania bez względu na ilość pływaków :-)
30 Listopada 2016, godzina 12:18
Oceniono 35 razy -5
~nowy kompetentny prezes parku wodnego zaoszczędzi miastu ponad 1,5 mln zł


Pozbycie się nieudacznego partacza Mariusza Paluszka i zatrudnienie nowej kompetentnej osoby na stanowisku prezesa parku wodnego może dać budżetowi miasta ponad 1,5 mln złotych oszczędności.

Obecnie z powodu nieudacznictwa i partactwa obecnego prezesa Mariusza Paluszka burmistrz przeznacza ponad 1,5 mln złotych z budżetu miasta na ratowanie parku wodnego od bankructwa i na utrzymanie nieudacznego prezesa. Mariusz jako menadżer parku wodnego od roku 2002 nie potrafi racjonalnie i efektywnie zarządzać podległą mu instytucją ani pod względem organizacyjnym, ani pod względem finansowym, ani nie potrafi zadbać o elementarne standardy sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące pływalnie publiczne istniejące na terenie Polski. Cokolwiek Mariusz tknie to prędzej lub później wali się w gruzy i musi być podpierane i naprawiane na koszt publicznego budżetu Chojnic w kwotach przekraczających grubo 1 mln złotych. Znalezienie na miejsce Mariusza kompetentnego menadżera, który w odróżnieniu od Mariusza ma pojecie o prowadzeniu i nadzorowaniu pływalni publicznej może zaoszczędzić miastu ponad 1,5 mln złotych rocznie, które są co roku marnowane by pokryć długi powstałe w wyniku nieudacznictwa, partactwa, i ignorancji prezesa Mariusza Paluszka - który jest utrzymywany na obecnym stanowisku przez burmistrza za wszelka cenę - na koszt mieszkańców miasta.
30 Listopada 2016, godzina 11:45
Oceniono 36 razy -4
~Normalne jaja
Już długo się tak nie ubawiłem , normalnie PCHS urządziło cyrk i to za darmola
29 Listopada 2016, godzina 16:16
Oceniono 56 razy 22
~PCS
Dzien doby Panstwu
Niestety musze stwiedzic , ze mamy do czynienia z ludzmi mniej wykształconymi od nas , nasze ugrupowanie to elita - doktorzy , profesorowie itp
Nasze stowarzyszenie ma na celu walke z błedami jaka wladza popelnia , gdyz pokazemy wam jak juz zasiadziemy na ich stołkach jak powinno sie rzadzic .
Jestesmy naprawde mocna ekipa i nalezy nam sie szansa na władze .
Zobaczycie rozkwit Chojnic , powstana nowe miejsca pracy , pensje duzo wzrosna , nie bedzie wyzysku jak do tej pory w biedronkach lub innych dziwnych miejscach pracy gdzie ludzmi sie szajsta na prawo i lewo .
Zobaczycie lepsze jutro . My mamy wiele pomyslow - nasz wielki Doktor Marcin W . poprostu jego glowa ma tyle pomyslow , ze juz czas sie realizowac . Nie mozemy pozwolic aby ta wladza doczekala jutra ! zrobmy wybory jak najszybciej ! Bo to juz nas czas jestesmy gotowi !
29 Listopada 2016, godzina 14:12
Oceniono 57 razy -7
~ohfdhh
0154 29 listopada wypowiedź
wy tylko atakujecie tam gdzie burmistrz i ludzi związanych z nim
29 Listopada 2016, godzina 10:50
Oceniono 52 razy 8
~do psch
29 listopada 0154 pytanie ? gdzie wy byliście psch
29 Listopada 2016, godzina 10:48
Oceniono 48 razy 14
~dannn
wy tak uważacie że sobie strzelił tylko wyyyy bo wszystko interpretujecie na własną korzyść
wszystko przegrywacie u ludzi zero poparcia a wy mówicie że jest dobrze bo chyba raczej nie. gdzie byliście aferą Charzykowy Ukrainiec itp wy tylko swojego interesu byście chcieli pilnować
29 Listopada 2016, godzina 10:45
Oceniono 44 razy 8

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 489.00 499.00 DKKDKK 63.60 65.30
EUREUR 477.00 487.00 RUBRUB 6.40 7.80
CHFCHF 488.00 503.00 NOKNOK 44.30 46.00
GBPGBP 548.00 558.00 SEKSEK 43.20 44.90
Aktualizacja: 2022-10-03 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 492.81 498.96 DKKDKK 64.10 65.00
EUREUR 480.54 484.91 RUBRUB 6.40 7.60
CHFCHF 492.68 498.93 NOKNOK 45.10 46.00
GBPGBP 550.62 556.51 SEKSEK 43.90 44.90
Aktualizacja: 2022-10-03 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy popierasz wyłączanie oświetlenia w mieście w porze nocnej?
Ceny paliw2022-10-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.39 zł 7.12 zł 7.29 zł 3.02 zł
Circle K 6.33 zł - 7.23 zł 2.99 zł
Lotos Optima 6.33 zł - 7.23 zł 3.01 zł
MZK 6.25 zł 7.19 zł 7.2 zł 2.98 zł
Orlen 6.42 zł 7.34 zł 7.29 zł 3.02 zł
PKS 6.19 zł - 7.08 zł 2.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij