Czwartek, 11 Sierpnia 2022 | Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

'W Chojnicach jest układ...

...mój z mieszkańcami" - podkreśla burmistrz Chojnic, który nie zgadza się na wprowadzenie dwukadencyjności wstecz i apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by nie szedł tą drogą.

 


Dziś podczas cotygodniowej konferencji prasowej Arseniusz Finster podjął temat, nie kryjąc zdenerowania. - Szykuje się w Polsce zbiorowe grupowe zwolnienie z pracy - rozpoczął posiłkując się danymi. Na 2480 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast 1556 nie będzie mogło wystartować,  a w województwie pomorskim na 123 gminy aż 90 nie mogłoby kandydować, jeśli rząd wprowadzi teraz zmiany w ordynacji wyborczej. Finster, który jest burmistrzem od 1998 roku, nie wyobraża sobie, żeby prawo działało wstecz i apeluje: - Panie prezesie, nie idźmy ta drogą, bo to droga zła.

Reklama | Czytaj dalej »


- Chciałbym odpowiedzieć panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu na pytanie -  czy jest układ w Chojnicach? Jest układ. Mój z mieszkańcami, którzy mnie wybrali. To jest jedyny układ, jaki tutaj panuje. Mam układ nawet z tymi, którzy mnie nie wybrali. Ponieważ wszystko co robię to jest służba, oczywiście honorowa, dająca mi wiele satysfakcji. To jest całe moje życie, które Pan mi odbiera.

- Chciałbym odpowiedzieć na pytanie panu prezesowi...


Burmistrz Chojnic od pięciu kadencji podkreśla, że jego jedynym celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców i rozwój cywilizacyjny miasta. A posłom Prawa i Sprawiedliwości proponuje, by zmiany zaczęli od siebie. Jeżeli dojdzie do wprowadzenia dwukadencyjności,  to zdaniem Arseniusza Finstera odejdzie w doborowym towarzystwie trójmiejskich prezydentów: Pawła Adamowicza, Jacka Karnowskiego, Wojciecha Szczurka i lokalnych wójtów gm. Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego i gm. Konarzyny Jacka Warsińskiego, burmistrzów Tucholi Tadeusza Kowalskiego i Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

186 komentarzy

~Gosc
I znowu Janik sam do siebie napisał anonim ( 3.01.2017 ) . Musi chłop miec zajecie. Teraz sam sobie bedzie odpowiadał. Niby komuś kto zna temat temat jak on sam. Rzeczywiscie z facet ro i robi sie źle ! Wymaga on specjalistycznego doradcy.
07 Lutego 2017, godzina 05:15
Oceniono 22 razy 12
~Czy pojawiła się nowa finsterówka?


Arek znalazł sobie w ratuszu nową finsterówke? Czy to ponownie jest urzędniczka lub stażystka?
Podobno wcześniej dogadzał sobie z paniami "do towarzystwa" w parku wodnym, które wynajmują apartamenty brzozowe od prezesa Paluszka.


06 Lutego 2017, godzina 22:04
Oceniono 12 razy -2
~Gosc
Znowu p. Janik przejechal sie na znanych osobach np. na panu adwokacie Szmidt. Czemu Ci ludzie milczą. Nazwał Go gnidą. A, kim jest sam piszący te oszczerstwa ?
06 Lutego 2017, godzina 19:34
Oceniono 26 razy 18
~Do Trybuna Ludowego.
Trybun Ludowy znowu blysnal ! Ujawnil liste najwiekszch lapowkarzy z prokuratury, sadu, policji etc. Pojechal po nazwiskach kto i ile wzial. Co prawda cos przeoczyl w tych swoich wspomnieniach. Nie ktore z nazwisk w zaden sposob nie moge polaczyc z tymi suzbami ! Widocznie to siedzenie przed komputerem, mocno odbilo sie na psychice teg goscia !!!!!!!!!!!!!!
31 Stycznia 2017, godzina 13:05
Oceniono 57 razy 41
~najlepsza zmianaNowoczesna przedstawiła listę "40 Misiewiczów"Ryszard Petru


"– Skala korupcji, kolesiostwa, nepotyzmu, które rozlało się w Polsce w ostatnich 10 miesiącach dawno nie była widziana. Dzisiaj "dobra zmiana" to nazwisko Misiewicz. W dobrej zmianie chodziło o to, żeby przejąć posady w spółkach skarbu państwa, samorządy, różnego rodzaju stanowiska obsadzać swoimi najbliższymi kumplami – stwierdził podczas konferencji prasowej lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Ryszard Petru podczas konferencji, która odbyła się w Sejmie, zaprezentował tzw. "listę 40 Misiewiczów", czyli „osób powiązanych z Prawem i Sprawiedliwością, które otrzymały posady w spółkach skarbu państwa lub instytucjom im podległym”. – Polacy muszą mieć świadomość, że to trwało od 10 miesięcy. To nie jest tak, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział, to nie jest tak, że premier Beata Szydło czy posłowie PiS o tym nie wiedzieli – ocenił Petru.
„To jest cały układ, stworzony po to, aby...”

Zdaniem szefa Nowoczesnej „to jest cały układ, który tak naprawdę został stworzony celowo po to, żeby poobsadzać spółki Skarbu Państwa swoimi kolegami”. – PiS chce dać im pieniądze na otarcie łez po utracie stanowiska posła lub też pozwolić zarobić pieniądze, których w życiu wcześniej nie widzieli – tłumaczył polityk. Petru podkreślił, że „duża część tych osób nie ma jakichkolwiek kompetencji do zasiadania w ciałach, do których zostali powołani”. – W wielu przypadkach jest łamana ustawa, mamy do czynienia z tym, że tak naprawdę ich niekompetencja może oznaczać działanie na szkodę spółek, w których zostali powołani – zaznaczył.
Kto znalazł się na liście "Misiewiczów"?

Ryszard Petru odczytał też kilkanaście nazwisk osób, które dostały prace w państwowych agencjach, spółkach skarbu państwa i radach nadzorczych: Bartłomiej Misiewicz, wszyscy wiemy, bliski współpracownik ministra Antoniego Macierewicza, pani Janina Goss, członek Rady Nadzorczej PGE, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, Zdzisław Filip, prezes Tauronu, kolega Beaty Szydło z podstawówki, Andrzej Jaworski, były poseł PiS, obecnie wiceprezes PZU, Marcin Mastalerek, dyrektor biura prasowego Orlenu, były rzecznik PiS – wymieniał lider Nowoczesnej. – Na deser jeszcze, bo bardzo mi się to spodobało: Andrzej Grządziel, szef Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie, ojciec makijażystki prezesa Kaczyńskiego – ogłosił Petru dodając, że „ta lista jest dużo dłuższa”. Działacz Nowoczesnej Adam Kądziela opublikował na swoim profilu na Twitterze pełną listę osób, które w ostatnim czasie otrzymały posady w państwowych spółkach."
30 Stycznia 2017, godzina 08:24
Oceniono 38 razy 34
~oszczedzajmy na dobra zmiane...


"Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło 30 limuzyn za 35 mln zł.


Zamawiane były najdroższe i najbardziej luksusowe wersje.


Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki tłumaczył w TVN24 skąd taka cena. Winę zrzucił na Platformę Obywatelską. - Musieliśmy przeprowadzić zakupy samochodów w trybie ekstraordynaryjnym – tłumaczył.

Jak informował portal Onet.pl - Zakup 30 luksusowych limuzyn za prawie 35 milionów złotych resort obrony przeprowadził z wolnej ręki bez przetargu i kalkulacji kosztów. Pozwalał mu na to tzw. specustawa przyjęta przed szczytem NATO. Z zakupionych limuzyn dwie zostały już rozbite podczas ostatniego wypadku ministra Antoniego Macierewicza

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki tłumaczył w TVN24 skąd wzięła się taka cena i taki tryb zakupu samochodów. - PO miała przygotować szczyt NATO w Warszawie, ale nie zrobiła nic. Dlatego, musieliśmy przeprowadzić zakupy samochodów w trybie ekstraordynaryjnym, bez przetargu ze względu na pilną potrzebę. Krótki czas dostawy determinował cenę aut – tłumaczył Kownacki.

Ze wszystkich tych samochodów korzysta obecnie Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej z Warszawy, który ochrania Antoniego Macierewicza."
30 Stycznia 2017, godzina 07:25
Oceniono 33 razy 31
~Nie trzeba być z PiSu, aby wiedzieć, że układy w powiecie, mieście i gminie świetnie się mają
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Stycznia 2017, godzina 19:51
Oceniono 42 razy -26
~realnie
Bartek B. chojnicki Misiewicz. Idealny kandydat
29 Stycznia 2017, godzina 18:26
Oceniono 38 razy 32
~Kciuk
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Stycznia 2017, godzina 18:08
Oceniono 41 razy -25
~gosc
A, ja mowie - TRYBUN LUDOWY NA BURMISTRZA i kropka ! Przez kogo on jest namaszczony ? Pokazal sie z Millerem, treaz mowi, ze ma poparcie Pis -u, On jest niewiarygodny. I taki ma zostac burmistrzem. Niech sie wreszcie okresli z jakiego koryta chce chleptac !!!!
29 Stycznia 2017, godzina 18:07
Oceniono 46 razy 40
~Do "REALNEGO"
W maju nie będzie wyborów!

Prezes PIS Jarosław Wielki Nieomylny, Król i Car Polski ogłosił: podjąłem decyzję, że nie będzie przyspieszonych wyborów samorządowych.

Kim on k... jest żeby ogłaszać takie sprawy, jak nazwać tych którzy słuchają go jak pokorni słudzy i na kolanach wykonują to co on rozkaże? DYKTATOR wzorujący się na dyktatorach którzy podpalili świat?
29 Stycznia 2017, godzina 14:28
Oceniono 44 razy 30
~REALNY
NIE ROBMY Z TAK POWAZNEGO STANOWISKA JAKĄ JEST FUNKCJA BURMISTRZA PARODII
NIKT NIE CHCE UPADKU CHOJNIC
WYBIERAJCIE Z GLOWA , KARIEROWICZOW SKRESLAJCIE , PANOW Z BLOGU POPROSTU IGNORUJCIE
PAMIETAM SLOWA OBECNEGO WLODARZA : KTO NA BURMISTRZA ,, MARCIN W '' CHRON NAS PANIE BOZE PRZED TAKIM CZLOWIEKIEM
TO CO ON TERAZ SOBIE MYSLI JAK PRZECZYTAL , KTO CHCE KANDYDOWAC ! ?
BOZE WIDZISZ I NIE .....
29 Stycznia 2017, godzina 14:17
Oceniono 41 razy 33
~REALNY
TEGO SIE NIKT NIE SPODZIEWAŁ ZE PIS TAK ZROBI , WYBORY W MAJU ? A KANDYDATOW NIE MA , TO KTO CHCE STRATOWAC TO POPROSTU WOŁA O POMSTE DO NIEBA .
PAN MARIUSZ J . POPROSTU ŻENADA I HANBA ( NA SZCZESCIE LUDZIE SERIO NIE POTRAKTUJA GO NA LISCIE )
MAM NADZIEJE TYLKO , ZE FINSTER WYSTAWI OD SIEBIE KOGOS KANDYDATA GDZIE BEDZIE MOZNA PRZELAC GLOSY WLASNIE NA TA OSOBE , KTORA BEDZIE KONTYNLOWALA PRACE .
NIE PISZCIE GLUPOT , ZE LISTA BEDZIE WYGLADALA , ZE BEDZIE STARTOWAL JESZCZE RADOSLAW S, WYSTARCZY EKSTREMALNE NAZWISKO NA LISCIE TEGO PANA WW. TO JUZ JEST ABSURD .
NIE OSMIESZAJMY CHOJNIC NA WYBORACH DZIWNYMI NAZWISKAMI , KTORZY PRZYCZYCIALI SIE DO TEJ PORY AFERAMI I NEGATYWNA OPINIA . NIE ROBMY Z CHOJNIC I POLSKI POSMIEWSIKA BO I TAK Z NAS SIE SMIEJA .
29 Stycznia 2017, godzina 14:11
Oceniono 37 razy 29
~Polska "STATUA WOLNOŚCI"
Złoty karzeł ze srebrnym kotem w ręku na drabince z brązu, taka statua będzie przyznawana każdego roku jakiemuś kolejnemu zasłużonemu PIS-owcowi, pewnie kilku z Chojnic też się załapie!

Swoją drogą jakie to szczęście, że filmowego "OSCARA" nie przyznają w Polsce, bo otrzymałby go Jarosław Wielki i to we wszystkich kategoriach!
29 Stycznia 2017, godzina 13:04
Oceniono 34 razy 30
~program

komunikacja za darmo
taxowki też
jedzenie bony dla każdego 1000 zł
przedszkola bezpłatne
woda ścieki śmieci bezpłatne
zaglosujecie ?
chojniczanka w ekstraklasie
ogółem polityka od święta
proponuję całe imprezy
polityka pro-wypoczynkowa
29 Stycznia 2017, godzina 12:51
Oceniono 38 razy 36

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 462.00 DKKDKK 61.60 63.30
EUREUR 462.00 475.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 474.00 489.00 NOKNOK 46.10 47.80
GBPGBP 546.00 561.00 SEKSEK 43.90 45.60
Aktualizacja: 2022-08-10 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 451.58 459.00 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 464.87 470.23 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 478.74 485.26 NOKNOK 46.80 47.70
GBPGBP 550.45 558.00 SEKSEK 44.30 45.30
Aktualizacja: 2022-08-10 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-10

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.39 zł 7.09 zł 3.01 zł
Circle K 6.7 zł - 7.04 zł 2.96 zł
Lotos Optima 6.74 zł - 7.08 zł 2.99 zł
MZK 6.89 zł 7.99 zł 7.12 zł 3.02 zł
Orlen 6.69 zł 7.44 zł 7.04 zł 3.02 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij