Piątek, 03 Lutego 2023 | Imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka, fot. (aw)

Rada nadzorcza basenu szuka prezesa i polemizuje z radnymi

W środku przewodniczący RN Artur Niewiarowski. Po prawej Daniel Cieślak. Henryka Modrzejewskiego zastąpiła Grażyna Gencel.

W środku przewodniczący RN Artur Niewiarowski. Po prawej Daniel Cieślak. Henryka Modrzejewskiego zastąpiła Grażyna Gencel.

Kandydaci do kierowania centrum sportowym, w tym basenem, pilnie poszukiwani. Po serii wpadek dotychczasowego prezesa na czele ze skażeniem bakteriologicznym basenu i ukrywaniu tego faktu przed klientami organ kontrolny spółki Centrum Park szuka zastępcy Mariusza Palucha. Ten po złożeniu rezygnacji żegna się ze spółką z końcem marca. Tego samego dnia odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. W międzyczasie p.o. prezesa będzie Żaneta Janowicz, dyrektor finansowa CP.


Nowego prezesa Centrum Parku rada nadzorcza szukać będzie wśród kandydatów z wyższym wykształceniem z dziedziny ekonomii, zarządzenia lub z tytułem  mgr inżyniera. Trzeba mieć przepracowane minimum pięć lat i co najmniej trzy na stanowisku kierowniczym w firmach, w których pracuje co najmniej 20 osób. Urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. muszą złożyć oświadczenie lustracyjne. Dodatkowo oczekiwana jest dobra znajomość języka angielskiego. Zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną kandydaci będą musieli podczas niej umieć komunikować się w tym obcym języku. Atutem będzie też umiejętność pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Takie doświadczenie trzeba będzie udowodnić stosownym dokumentem. W dodatkowych wymaganiach jest również obowiązek przedstawienia pisemnej koncepcji zarządzania spółką.

Reklama | Czytaj dalej »

Termin składania zgłoszeń upływa 24 marca o godz. 15. Kandydaci mogą osobiście zapoznać się z majątkiem spółki, a w tym celu należy skontaktować się z sekretariatem CP. Rozmowy odbędą się 31 marca.

Rada nadzorcza nie zgadza się też zarzutami komisji rewizyjnej, która winą za całą sytuację związaną z skażeniem basenu groźną dla zdrowia bakterii i brakiem procedur w takim wypadku obarczyła nie tylko prezesa Palucha, ale i radę, która dopuściła się zaniedbań, bo na bieżąco powinna była kontrolować sytuację spółki. - Przedmiotowe zarzuty są dalece nieuprawnione i pozbawione przesłanek merytorycznych. Rada Nadzorcza, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a zwłaszcza kodeksem spółek handlowych pomimo posiadania szerokich uprawnień nie jest organem współzarządzającym podmiotem nadzorowanym. W związku z tym nie może ona bezpośrednio ingerować w kompetencje zarządu spółki, który prowadzi sprawy spółki i za to odpowiada - wytyka przewodniczący RN Artur Niewiarowski. Zdaje się jednak nie pamiętać, że po ujawnieniu kiepskiej sytuacji finansowej spółki i wielu nieprawidłowości, to właśnie rada nałożyła na prezesa tzw. kaganiec, ograniczając jego kompetencje, wprowadzając plan naprawczy, a decyzyjność pozostawiając w swoim zakresie.

Niewiarowski zwraca uwagę, że rada "zainicjowała daleko idące postępowanie zmierzające do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i zarzutów wobec zarządu spółki", ale nie mogła wysuwać wówczas zarzutów pod adresem prezesa, bo to "naruszałoby obowiązującą w polskim prawie zasadę domniemania niewinności".

Śledztwo po zgłoszeniu m.in. wojewódzkiego sanepidu w sprawie wprowadzenia od 3 sierpnia do 1 grudnia 2016 r. niebezpieczeństwa dla zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej wywołanej obecnością bakterii ropy błękitnej w wodzie niecek chojnickiego basenu wszczęła chojnicka prokuratura, która przekazała sprawę do Słupska. - Nikomu dotąd nie postawiono zarzutów - informuje prokurator rejonowa Renata Krzaczek-Śniegocka. Nie wiadomo, kiedy będzie finał postępowania. - W takiej sprawie o takim zawiłym charakterze, bo to jest sprawa nietuzinkowa, trzy miesiące to jeszcze nie jest długo. Proszę pytać za miesiąc, dwa - dodaje słupska prokurator.

Całość oświadczenia RN dostępna jest na stronie CP

Odp. k. rewizyjnej na ośw. RN

Treść ogłoszenia o konkursie na prezesa CP

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~puk puk
czy juz znalezli
21 Marca 2017, godzina 13:09
~studentkaOpole
Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m.in. na temat 500+
Z góry dziękuję

https://goo.gl/iQqiPk
19 Marca 2017, godzina 10:32
Oceniono 1 raz -1
~Ja zorientowany
Kontrola działań burmistrza Chojnic w ramach sprawowanego przez niego nadzoru właścicielskiego nad Centrum Park sp. z o.o. w Chojnicach w przedmiocie możliwego naruszenia zasad bezpieczeństwa sanitarno- epidemiologicznego na obiektach prowadzonego przez spółkę basenu wraz z oceną wypracowanych zasad prewencji w tym względzie.

Burmistrz protokół kontroli podpisał i nie wnosząc do niego żadnych uwag. Przedstawione w oświadczeniu działania Rady Nadzorczej wskazują, że zainteresowała się ona tylko incydentem związanym z pojawieniem się w określonym czasie bakterii pałeczek ropy błękitnej. W tym zakresie przeprowadziła swoją kontrolę i przekazała jej wyniki do Burmistrza Miasta (nota bene opatrując je klauzulą poufności).

Komisja Rewizyjna zajęła się nie tylko ujawnionym incydentem lecz kompleksowymi działaniami a raczej stwierdzonymi zaniechaniami dotyczącymi zabezpieczenia przed zakażeniem wody basenowej. Stwierdziła ponad wszelką wątpliwość, że Zarząd Spółki zlekceważył Rozporządzenie Ministra Zdrowia obowiązujące od 17 grudnia 2015 r. wdrażając wymagane nim procedury dopiero w połowie 2016 roku.

Komisja Rewizyjna ma pełną świadomość, że Rada Nadzorcza nie ma prawa wyręczania Zarządu Spółki, jednak z drugiej strony ma obowiązek śledzić bieżące akty prawne dotyczące nadzorowanego podmiotu. Gdyby w porę zareagowała na fakt niewdrożenia Rozporządzenia Ministra Zdrowia to być może nie zaistniałby wspomniany incydent skażenia wody.

Przypomnieć należy jednocześnie, że po kontroli przeprowadzonej w spółce w 2015 r. burmistrz nałożył na Radę Nadzorczą obowiązek szczegółowego kontrolowania poczynań zarządu i to zobowiązanie dotychczas nie zostało cofnięte. W tej sytuacji mieliśmy pełne prawo zawrzeć w protokole z kontroli stwierdzenie: Zdziwienie budzi także fakt, że Rada Nadzorcza czuwająca nad prawidłowym działaniem Spółki nie zareagowała na fakt nieprzestrzegania fundamentalnego aktu prawnego dla tego typu placówki. Nie można zgodzić się także z dywagacjami na temat treści Rozporządzenia. Kontestacje, iż jest ono zbyt rygorystyczne, gdyż zakłada zerową obecność bakterii w wodzie są, zadaniem kontrolujących, nie na miejscu, w sytuacji, gdy w grę wchodzi zdrowie użytkowników pływalni.

Wskazywanie na zasadę domniemania niewinności jest, naszym zdaniem, nietrafne, gdyż taka zasada obowiązuje w prawie karnym i nie dotyczy zarządzania podmiotami prawa handlowego. Przypominamy również, iż uwagi dotyczące braku instrukcji kancelaryjnej i zasad obiegu dokumentów formułowane były w czasie wcześniejszych kontroli i rolą Rady Nadzorczej było skontrolowane czy te ważne dokumenty zostały opracowane i wdrożone.

Konkludując – potwierdzamy, że stwierdzone niedomagania wymienione w końcowej części protokołu są prawdziwe i wskazują, że organy Spółki nie działały sprawnie powodując zagrożenie dla zdrowia użytkowników basenu.

Członkowie Komisji Rewizyjnej
Rady Miejskiej w Chojnicach
17 Marca 2017, godzina 23:23
Oceniono 3 razy 3
~Basenowy
A poprzedni prezesik to śmigał po angielsku jak ta lala i funduszy europejskich pozyskał od groma
17 Marca 2017, godzina 08:25
Oceniono 24 razy 22
~mieszkaniec
A może ci państwo z Szczecina zwani RN opuszczą już głowy i opuszczą Chojnice. No chyba ze włodarz ma inne zdanie? A panowie radni gdzie byliście wcześniej?
17 Marca 2017, godzina 01:06
Oceniono 18 razy 14
~My MIESZKAŃCY CHOJNIC MÓWIMY :
1.Dlaczego tak późno takie wnioski ?
2.A nie wystarczy być kolesiem Finstera by zostac prezesem ?
3. Za czyje pieniądze Paluch zrobił pożegnalną imprezę ?>
4. czy prezes już wybrany ? czy będzie to znowu koleś Finstera ?

16 Marca 2017, godzina 22:39
Oceniono 23 razy 17
~DOBAJ
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Marca 2017, godzina 22:19
Oceniono 29 razy -11
~Marco Polo
Całe szczęście że już Palucha nie będzie, jego gadka jest męcząca i nudna jak flaki z olejem.
Gdy otwierał koncert Francesca Napoli, odniosłem wrażenie iż nie przyszedłem na koncert tylko na pogrzeb artysty.
16 Marca 2017, godzina 21:31
Oceniono 19 razy 13
zgadzam się z -Kasią. Żadnych prezesów czy dyrektorów. Kierownik i finanse rozliczane w UM . Po co ta cala administracja ?
16 Marca 2017, godzina 20:53
Oceniono 24 razy 20
~Zasada domniemania niewinności-chyba żarty
pomyliła się RN z sądami. Wszędzie RN spólki dokonuje personalnych roszad, bez oglądania się na innych, w tym szczególnie wymienia prezesów, czy innych członków zarządzających spółką.
16 Marca 2017, godzina 20:50
Oceniono 17 razy 17
~hmm..
nie chcę się znącać nad paluchem, ale jego kompetencje w porównaniu z postawionymi ewentualnym kandydatom były bardzo niskie, np. poziom języka angielskiego - infantylny..
16 Marca 2017, godzina 17:53
Oceniono 28 razy 22
~Kasia
W normalnym kraju ten cały park wodny to nie powinna być żadna spólka tylko tym powinien kierować kierownik zatrudniony przez UM. Zadnych zastępców dyrektorów finansowych ,to nalezy do urzędu.
16 Marca 2017, godzina 17:47
Oceniono 35 razy 25
~do autora PROPOZYCJI
Sawicki i Wałdoch to jeszcze nie raz pokażą co potrafią i pewnie mocno się zdziwisz. Bo dużo potrafią. Póki co to ciebie Bozia pokarała brakiem znajomości ortografii...
16 Marca 2017, godzina 17:09
Oceniono 28 razy 12
~kocia propozycja
ja proponuję calvina kleina, gościa w niebieskim, albo jednego z zawianych
16 Marca 2017, godzina 17:04
Oceniono 18 razy 2
~PROPOZYCJA
Ja proponuję na to stanowisko pana R. Sawickiego oraz pana M. Wałdocha , niech się na własnej skórze przekonają i pokarzą teraz na co ich stać a nie tylko krytykować.
16 Marca 2017, godzina 16:38
Oceniono 37 razy -7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 430.00 440.00 DKKDKK 61.20 62.60
EUREUR 466.00 473.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 41.50 43.20
GBPGBP 520.00 530.00 SEKSEK 40.30 42.00
Aktualizacja: 2023-02-03 16:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 430.00 435.16 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 467.00 472.87 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 466.15 472.02 NOKNOK 42.01 42.83
GBPGBP 521.07 528.00 SEKSEK 40.79 41.62
Aktualizacja: 2023-02-03 16:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-03

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij